5 marathon på 5 dagar 2017

Under Kristihimmelsfärdshelgen avgörs megamarathontävlingen 5 marathon på 5 dagar.
Loppet avgörs på en 1588 meter lång bana i Skatås i Göteborg. Starttider är onsdag 17:00, tors-söndag 10:00.

För mer information om tävlingen kolla Team Ultraswedens hemsida.

På den här sidan visar vi de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med Team Ultrasweden

Senast uppdaterad 2018-08-25 16:26:14
 KlassNamnKlubbVarvDistansTidSnitt
6 TIMMARS DAMER
16HKK40-44Marianne ÅrdalenEidanger Idrettslag12265,54 km65,54 k05:57:015:27 min/km5:27 m/k
26HKK50-54Mona BrundtlandIL i BUL12164,73 km64,73 k05:58:475:33 min/km5:33 m/k
36HKK45-49Kari Hanne GjeiloSt. Olavs Løpedamer11561,67 km61,67 k05:58:035:48 min/km5:48 m/k
46HKK23-39Rakel Erla SævarsdottirRomerike Ultraløperklubb11159,55 km59,55 k05:58:036:01 min/km6:01 m/k
56HKK40-44Hilde JohansenRomerike Ultraløperklubb10857,60 km57,60 k05:59:266:14 min/km6:14 m/k
66HKK50-54Andrea LiebeRomerike ultraløperklubb10556,33 km56,33 k05:57:566:21 min/km6:21 m/k
76HKK45-49Bente Kvernstad HaugenRingebu-Fåvang skiklubb10154,32 km54,32 k05:57:306:35 min/km6:35 m/k
86HKK50-54Marianne MyrsethRomerike Ultraløperklubb9953,07 km53,07 k05:58:296:45 min/km6:45 m/k
96HKK45-49Trine Lise DyrbeclTeam SOS9952,83 km52,83 k05:59:146:48 min/km6:48 m/k
106HKK50-54Ragnhild AudestadRomerike ultraløperklubb9751,76 km51,76 k05:59:586:57 min/km6:57 m/k
116HKK45-49Rita NordsveenFIK Orion9450,16 km50,16 k03:42:514:27 min/km4:27 m/k
126HKK23-39Sina NordbyRomerike Ultraløperklubb8143,26 km43,26 k05:00:236:57 min/km6:57 m/k
136HKK23-39Hege EngeneRomerike Ultraløperklubb8143,26 km43,26 k05:07:177:06 min/km7:06 m/k
146HKK50-54Marta MöenPrivat4323,08 km23,08 k03:51:2810:02 min/km10:02 m/k
156HKK45-49Suzette DammanNederland4021,49 km21,49 k03:21:579:24 min/km9:24 m/k
166HKK18-19Amalie DagsvikPrivat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
176HKK23-39Viktoria SollidRomerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
186HKK40-44Kristin SolvangPrivat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
196HKK40-44Linda KlerudRomerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
206HKK45-49Siv HansenBergen triathlon club00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
6 TIMMARS HERRAR
16HMM45-49Dag BernSK Kraft14979,60 km79,60 k05:58:514:31 min/km4:31 m/k
26HMM23-39Håkon UrdalTeam Sportsmanden14276,08 km76,08 k05:58:244:43 min/km4:43 m/k
36HMM23-39Jan Magnus BrevikRye Sp.Kl13672,96 km72,96 k05:57:174:54 min/km4:54 m/k
46HMM23-39Magnus ThorudRomerike Ultraløperklubb/Team Enertor13471,70 km71,70 k05:58:235:00 min/km5:00 m/k
56HMM40-44Bjørnar TybergSmultringgjengen12365,57 km65,57 k05:59:565:29 min/km5:29 m/k
66HMM45-49Lars MöllerRomerrike Ultraløperklubb11461,03 km61,03 k05:58:335:52 min/km5:52 m/k
76HMM40-44Stian ByeSoonLøp11460,79 km60,79 k05:59:435:55 min/km5:55 m/k
86HMM23-39Morten HarstadSmultringgjengen11360,33 km60,33 k05:59:305:58 min/km5:58 m/k
96HMM45-49Tore TandbergSmultringgjengen11059,08 km59,08 k05:57:456:03 min/km6:03 m/k
106HMM55-59Frode MonsenTeam Sportsmanden11058,96 km58,96 k05:58:236:05 min/km6:05 m/k
116HMM40-44Tormod FreidherSK Kraft10958,20 km58,20 k05:59:356:11 min/km6:11 m/k
126HMM45-49Bjørn Torger AulstadRomerrike Ultraløperklubb10757,30 km57,30 k05:58:376:16 min/km6:16 m/k
136HMM18-19Torbjørn RuudNorwegian Church Aid10757,19 km57,19 k05:59:206:17 min/km6:17 m/k
146HMM50-54Bjarte BoyeBUB-BERGEN10757,10 km57,10 k05:59:476:18 min/km6:18 m/k
156HMM23-39Espen Aas TonningGjerpen IF10455,54 km55,54 k05:59:366:28 min/km6:28 m/k
166HMM23-39Simen SolbergIdrettsgleden10455,54 km55,54 k05:54:286:23 min/km6:23 m/k
176HMM23-39Peter Magnus PrestesæterVestre Gran IL10153,88 km53,88 k05:21:105:58 min/km5:58 m/k
186HMM23-39Fridtjof StalsbergRomerike Ultraløperklubb10053,60 km53,60 k05:58:406:41 min/km6:41 m/k
196HMM45-49Mats FrankHolmestrand ultraløperklubb9952,83 km52,83 k05:59:416:48 min/km6:48 m/k
206HMM40-44Peter JensenRomerike Ultraløperklubb9952,82 km52,82 k04:42:585:21 min/km5:21 m/k
216HMM55-59Per-Ola SaugnesFagerli B.I.L.9852,41 km52,41 k05:58:426:51 min/km6:51 m/k
226HMM65-69Ivar Marius NerbyRingkollen Multisport/NUIL9651,24 km51,24 k05:59:147:01 min/km7:01 m/k
236HMM50-54Endre VindheimSpiridon LLL9550,97 km50,97 k05:58:297:02 min/km7:02 m/k
246HMM40-44Alex HansenPrivat9550,77 km50,77 k05:59:047:04 min/km7:04 m/k
256HMM50-54Tor Inge StokkeBKBIL - Datakameratene9550,72 km50,72 k05:59:407:05 min/km7:05 m/k
266HMM65-69Kristian WaalenSpiridon LLL9450,46 km50,46 k05:57:507:05 min/km7:05 m/k
276HMM23-39Kim JohannesenLöplabbet9450,16 km50,16 k04:09:384:59 min/km4:59 m/k
286HMM23-39Thomas Willy LindgrenRomerike Ultraløperklubb9450,16 km50,16 k05:02:096:01 min/km6:01 m/k
296HMM70-74Kjell SkogvangSpiridon9450,16 km50,16 k05:44:276:52 min/km6:52 m/k
306HMM65-69Knut KronstadRomerike ultraløperklubb9048,40 km48,40 k05:56:587:23 min/km7:23 m/k
316HMM40-44Kjetil PedersenSmultringgjengen8746,46 km46,46 k05:59:537:45 min/km7:45 m/k
326HMM40-44Jan Terje DragvollSoonLøp8545,38 km45,38 k04:36:346:06 min/km6:06 m/k
336HMM50-54Bjørn HytjanstorpRomerike Ultraløperklubb8445,31 km45,31 k05:50:527:45 min/km7:45 m/k
346HMM23-39Trond KristiansenSmultringgjengen8243,79 km43,79 k05:25:007:25 min/km7:25 m/k
356HMM23-39Torbjørn Holden SøgaardSmultringgjengen8243,79 km43,79 k05:25:057:25 min/km7:25 m/k
366HMM20-22Henrik SkoglundPrivat8143,32 km43,32 k05:54:178:11 min/km8:11 m/k
376HMM40-44Even Kristoffersenholeværingen8143,26 km43,26 k05:59:268:18 min/km8:18 m/k
386HMM23-39Kasper KristoffersenRomerike Ultraløperklubb8143,26 km43,26 k04:17:215:57 min/km5:57 m/k
396HMM23-39Simen Hæhre LienStadion treningssenter8143,26 km43,26 k04:37:546:25 min/km6:25 m/k
406HMM40-44Hans AndresenSparebank 1 Ringerike Hadeland8042,74 km42,74 k05:59:508:25 min/km8:25 m/k
416HMMPål ThoresenPrivat7942,20 km42,20 k03:33:475:04 min/km5:04 m/k
426HMM40-44Halvor BeenRyggejoggen7942,20 km42,20 k03:45:485:21 min/km5:21 m/k
436HMM60-64Henrik AasbøRindal IL7942,20 km42,20 k04:58:207:04 min/km7:04 m/k
446HMM40-44Stephan KnestangRingerike friidretsklubb7841,73 km41,73 k05:59:368:37 min/km8:37 m/k
456HMM55-59Tore TolstrupPrivat7238,48 km38,48 k05:51:589:09 min/km9:09 m/k
466HMMJörgen TellefsenHell Ultralöperklubb5629,98 km29,98 k02:57:215:55 min/km5:55 m/k
476HMM40-44Tord ErtresvågPrivat3719,89 km19,89 k02:21:347:07 min/km7:07 m/k
486HMM23-39Kristian Wibe AvkjærnPrivat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
496HMM23-39Stian AndersenRomerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
506HMM40-44Jørgen TellefsenHell Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
516HMM45-49Christoffer LadsteinTeam Sportsmanden00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
526HMM45-49Daniel SalvesenRomerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
536HMM45-49Jan Olav DagsvikOgndal00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
546HMM50-54Christian HellerudTeam Denné00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
556HMM50-54Einar CyvinRomerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k