Liveresultat - Löparkalaset Trelleborg 2018

Löparkalaset Trelleborg 2018

Lördagen den 12 maj är det dags för 3-timmars och 6-timmars under Löparkalaset på Östervångsstadions i Trelleborg.

Läs mer om tävlingen på Sweden Runners Hemsida
Historik
3 TIMMARS DAMER
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 3HK 3HK Helena Lambert Ingen klubb 1970 83 33,70 km33,70 k 2:58:42 5:18 min/km5:18 /k
2 3HK 3HK Lisethe Bank Mikkeller Running Club 1982 75 30,29 km30,29 k 2:59:28 5:55 min/km5:55 /k
3 3HK 3HK Anna Jones Ingen klubb 1968 69 27,83 km27,83 k 2:59:45 6:28 min/km6:28 /k
4 3HK 3HK Malin Ekenstierna Ingen klubb 1982 61 24,63 km24,63 k 2:59:47 7:18 min/km7:18 /k
5 3HK 3HK Erica Perhult Näset Triathlonklubb 1976 59 24,05 km24,05 k 2:58:04 7:24 min/km7:24 /k
6 3HK 3HK Jenny Pariola Swedenrunners 1983 57 23,37 km23,37 k 2:57:31 7:36 min/km7:36 /k
7 3HK 3HK Madelene Carlström Kustjoggarna 1977 57 23,13 km23,13 k 2:59:05 7:45 min/km7:45 /k
8 3HK 3HK Anna-Maria Herbertsson Ljung 1966 57 23,03 km23,03 k 2:59:45 7:48 min/km7:48 /k
9 3HK 3HK Lina Andersson Ingen klubb 1970 0 -- 0:00 --
10 3HK 3HK Alexandra Palmblad Crescendo KBT AB 1974 0 -- 0:00 --
3 TIMMARS HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 3HM 3HM Andreas Olsson Ingen klubb 1981 94 37,89 km37,89 k 2:59:34 4:44 min/km4:44 /k
2 3HM 3HM Stefan Förare Kustjoggarna Trelleborg 1961 89 35,87 km35,87 k 2:59:40 5:01 min/km5:01 /k
3 3HM 3HM Mattias Lindsjö Mikkeller Running Club 1973 86 34,76 km34,76 k 2:59:08 5:09 min/km5:09 /k
4 3HM 3HM Martin Ganslandt Kustjoggarna 1977 68 27,42 km27,42 k 2:59:39 6:33 min/km6:33 /k
5 3HM 3HM William Carlström Kustjoggarna 2006 50 20,33 km20,33 k 2:59:05 8:49 min/km8:49 /k
6 TIMMARS DAMER
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 6HK 6HK Jessica Aideborn Sweden runners 1981 164 66,05 km66,05 k 5:58:51 5:26 min/km5:26 /k
2 6HK 6HK Annika Rosell Scania road runners 1966 147 59,13 km59,13 k 5:59:10 6:04 min/km6:04 /k
3 6HK 6HK Yvonne Carlgren Hansson Sweden runners 128 51,42 km51,42 k 5:58:26 6:58 min/km6:58 /k
4 6HK 6HK Pernille Lundahl Scharff Runacademy IF 1975 124 50,00 km50,00 k 5:58:57 7:11 min/km7:11 /k
5 6HK 6HK Catharina Henriksson Söderåsens FK 1969 114 45,80 km45,80 k 5:59:57 7:52 min/km7:52 /k
6 6HK 6HK Ann-Sofie Martinez Riqué Ingen klubb 1969 107 43,34 km43,34 k 5:57:12 8:14 min/km8:14 /k
7 6HK 6HK Irene Kaspersson Team Kaspersson 1964 106 42,93 km42,93 k 5:56:51 8:19 min/km8:19 /k
8 6HK 6HK Agneta Roos Scania Road Runners 1976 0 -- 0:00 --
6 TIMMARS HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 6HM 6HM Roger Kjellsson Team Blekinge LF 1969 187 75,00 km75,00 k 5:59:18 4:47 min/km4:47 /k
2 6HM 6HM Tobias Jansson Team Trelleborg triathlon 1978 171 68,77 km68,77 k 5:58:51 5:13 min/km5:13 /k
3 6HM 6HM Patrik Johansson Näset Triathlonklubb 1975 168 67,42 km67,42 k 5:59:48 5:20 min/km5:20 /k
4 6HM 6HM Magnus Johansson Scania Road Runners 1974 164 65,98 km65,98 k 5:59:10 5:27 min/km5:27 /k
5 6HM 6HM Max Persson Malmö 1970 163 65,46 km65,46 k 5:59:35 5:30 min/km5:30 /k
6 6HM 6HM Jonas Schimmele Andrarums IF 1971 160 64,54 km64,54 k 5:58:03 5:33 min/km5:33 /k
7 6HM 6HM Lars Björk Sweden runners 1975 149 59,90 km59,90 k 5:59:30 6:00 min/km6:00 /k
8 6HM 6HM Jonas Persson Sweden Runners 1970 146 58,79 km58,79 k 5:58:50 6:06 min/km6:06 /k
9 6HM 6HM Jonas Nielsen Ingen klubb 1973 140 56,36 km56,36 k 5:58:55 6:22 min/km6:22 /k
10 6HM 6HM Toru Shingai IS Göta 1969 139 56,05 km56,05 k 5:58:47 6:24 min/km6:24 /k
11 6HM 6HM Lars Kronfält Ingen klubb 1977 139 55,80 km55,80 k 5:59:05 6:26 min/km6:26 /k
12 6HM 6HM Christian Rasmusson Ingen klubb 1984 138 55,51 km55,51 k 5:59:22 6:28 min/km6:28 /k
13 6HM 6HM Stefan Samuelsson the gax ultramarathons 1972 133 53,60 km53,60 k 5:58:56 6:42 min/km6:42 /k
14 6HM 6HM Lars Kaspersson Team Kaspersson 1958 131 52,73 km52,73 k 5:59:07 6:49 min/km6:49 /k
15 6HM 6HM Sigvard Koplimäe Vattudalens LDK 1950 125 50,47 km50,47 k 5:57:56 7:06 min/km7:06 /k
16 6HM 6HM Anders Jelander Söderåsens FK 1964 124 49,80 km49,80 k 5:59:56 7:14 min/km7:14 /k
17 6HM 6HM Lars Lindblom SOK KNALLE 1961 123 49,62 km49,62 k 5:58:23 7:13 min/km7:13 /k
18 6HM 6HM Lars-Göran Olausson Team Blekinge 1952 105 42,42 km42,42 k 5:58:02 8:26 min/km8:26 /k
19 6HM 6HM Joakim Gustavsson Försvarsmakten 1972 88 35,40 km35,40 k 3:59:50 6:47 min/km6:47 /k
20 6HM 6HM Peter Bengtsson Ingen klubb 1968 78 31,63 km31,63 k 2:58:56 5:39 min/km5:39 /k
21 6HM 6HM Zoltan Kuthy Ingen klubb 1969 68 27,40 km27,40 k 3:25:28 7:30 min/km7:30 /k
22 6HM 6HM Thom Leiding Scania Road Runners 1964 0 -- 0:00 --
STAFETT
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 STAF STAF Bara Friidrottsklubb Linnea W, LInda W, Peter A 1982 177 71,32 km71,32 k 5:58:14 5:01 min/km5:01 /k
2 STAF STAF Linnea Widerberg Bara Friidrottsklubb 1982 0 -- 0:00 --
3 STAF STAF Linda Wemmert Bara Friidrottsklubb 0 -- 0:00 --
4 STAF STAF Peter Andersson Bara Friidrottsklubb 0 -- 0:00 --
5 STAF STAF Linnea W, Linda W, Peter A Bara Friidrottsklubb 1982 0 -- 0:00 --
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med Team Ultrasweden
 annons