Träning
Träning start
Träningsprogram
Löparkalkylatorn
Träning idag
Community
Community start
Stjärnmedlemskap
Alla medlemmar
Forumkategorier
Alla forumtrådar
Kartan
Mät runda
Rundor
Tävlingar
Aktuell
Tävlingskalender
Resultatlistor
Liveresultat
Artiklar
Alla artiklar
Logga in
Registrera
×
E-postadress
Lösenord
Kom ihåg mig
Glömt lösen?
Löparkalaset Göteborg 2019
Den 13 juni kör Sweden Runners löparkalas med 6-timmars på Ruddalens Motionscentral i Göteborg.
Under dagen avgörs även tävlignar på 3-timmars och 1-timmas lopp.
Läs mer om tävlingen på
Sweden Runners hemsida
Historik
9 mars 2024 | Skövde 6-timmars
10 februari 2024 | Karlstad 6-timmars 2024
13 januari 2024 | Stadion Marathon 2024
4 november 2023 | Borås 6-timmars 2023
7 oktober 2023 | Kristinehamns 6 timmars
16 september 2023 | Black River Run 2023
8 juli 2023 | Skövde Ultrafestival 2023
21 april 2023 | TEC 2023
1 april 2023 | Aprilskämtet 6-timmars
11 mars 2023 | Skövde 6-timmars 2023
18 februari 2023 | Karlstad 6-timmars 2023
5 november 2022 | Borås 6 timmars 2022
8 oktober 2022 | Kristinehamns 6 timmars
17 september 2022 | Kung Björn Loppet 2022
10 september 2022 | Black River Run 2022
9 juli 2022 | Skövde Ultrafestival 2022
22 april 2022 | TEC 2022
12 mars 2022 | Skövde 6 timmars 2022
5 mars 2022 | Karlstad 6 timmars
15 januari 2022 | Stadion Marathon Stockholm 2022
6 november 2021 | Borås 6 timmars 2021
15 oktober 2021 | TEC 2021
18 september 2021 | Black River Run 2021
24 juli 2021 | Skövde Ultrafestival 2021 med SM i 24-timmars löpning
10 oktober 2020 | TEC 2020 dag 3
9 oktober 2020 | TEC 2020 dag 2
8 oktober 2020 | TEC 2020 dag 1
3 oktober 2020 | Örebro 24-timmars
7 mars 2020 | Skövde 6 timmars 2020
7 mars 2020 | Skövde 6 timmars 2021
1 februari 2020 | Karlstad 6 timmars 2020
18 januari 2020 | Stadion Marathon 2020
5 januari 2020 | Marieberg Galleria 6-timmars
14 december 2019 | Personliga Rekordens Tävling 2019
23 november 2019 | Vintermarathon till Jan Linds minne
28 september 2019 | Lerum 6/3/1-timmars 2019
21 september 2019 | Kung Björn Loppet 2019
14 september 2019 | Bridge backyard
24 augusti 2019 | Ringerike 6-timers
27 juli 2019 | Skövde Ultrafestival 2019
11 maj 2019 | Sweden Irontrail Marathon
4 maj 2019 | Löparkalaset Trelleborg 2019
26 april 2019 | Täby Extreme Challenge 2019
13 april 2019 | Löparkalaset Göteborg 2019
9 mars 2019 | Skövde 6 timmars 2019
2 februari 2019 | Karlstad 6 timmars 2019
19 januari 2019 | Stadion Marathon Stockholm 2019
15 december 2018 | Personliga Rekordens Tävling 2018
24 november 2018 | Vintermarathon till Jan Linds minne
25 augusti 2018 | Ringerike 6-timers
27 juli 2018 | Skövde Ultrafestival 2018
12 maj 2018 | Löparkalaset Trelleborg 2018
20 april 2018 | Täby Extreme Challenge 2018
14 april 2018 | Partille 6 timmars 2018
10 mars 2018 | Skövde 6 timmars 2018
3 februari 2018 | Karlstad 6 timmars 2018
13 januari 2018 | Stadion Marathon Stockholm 2018
16 december 2017 | Personliga rekordens tävling
11 november 2017 | Borås 6 timmars 2018
14 oktober 2017 | Oxelösund 6 timmars
30 september 2017 | Kortedala Brutal Marathon
2 september 2017 | Kramfors Ultrafestival 2017
28 juli 2017 | Skövde Ultrafestival 2017
7 juli 2017 | SM 100 km med Veteran RM och 50 km i Borås
28 maj 2017 | 5 marathon på 5 dagar - Dag 5
27 maj 2017 | 5 marathon på 5 dagar - Dag 4
26 maj 2017 | 5 marathon på 5 dagar - Dag 3
1 TIMMARS DAMER
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
1HK
1HK
Helena Falkman
Ingen klubb
6
10,03 km
10,03 k
1:01:36
6:08 min/km
6:08 /k
2
1HK
1HK
Ann-Sofie Olsson
Ingen klubb
5
8,82 km
8,82 k
58:19
6:37 min/km
6:37 /k
3
1HK
1HK
Cornelia Sund
IK Uven
3
5,68 km
5,68 k
56:47
10:00 min/km
10:00 /k
4
1HK
1HK
Jennifer Lärkäng
Ingen klubb
0
-
-
0:00
-
-
1 TIMMARS HERRAR
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
1HM
1HM
David Centerwall
Ingen klubb
8
13,31 km
13,31 k
58:31
4:24 min/km
4:24 /k
2
1HM
1HM
Niklas Petersson
Görgött
7
11,49 km
11,49 k
1:02:56
5:29 min/km
5:29 /k
3
1HM
1HM
johan sundqvist
Ingen klubb
6
10,51 km
10,51 k
54:25
5:11 min/km
5:11 /k
4
1HM
1HM
John Fors
Ingen klubb
1982
6
10,43 km
10,43 k
58:02
5:34 min/km
5:34 /k
5
1HM
1HM
Arvid Boson
Görgött
6
10,07 km
10,07 k
57:29
5:43 min/km
5:43 /k
6
1HM
1HM
David Johansson
Daxcon
5
9,10 km
9,10 k
56:42
6:14 min/km
6:14 /k
7
1HM
1HM
Tommy Randveer
Ingen klubb
0
-
-
0:00
-
-
3 TIMMARS DAMER
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
3HK
3HK
Lisa Wilborg
POWERBYLISA
23
36,19 km
36,19 k
2:53:19
4:47 min/km
4:47 /k
2
3HK
3HK
Linnéa Bäckström
Aktivitus Sports club
22
33,52 km
33,52 k
2:59:32
5:21 min/km
5:21 /k
3
3HK
3HK
Annika Johanson
Sweden Runners
21
33,01 km
33,01 k
2:54:26
5:17 min/km
5:17 /k
4
3HK
3HK
Maja Skale
Sweden Runners
21
32,22 km
32,22 k
2:58:37
5:33 min/km
5:33 /k
5
3HK
3HK
Frieda Galianis
Mölndal Outdoor IF
20
31,85 km
31,85 k
2:52:12
5:24 min/km
5:24 /k
6
3HK
3HK
Elin Eriksson
Ingen klubb
20
31,80 km
31,80 k
2:53:46
5:28 min/km
5:28 /k
7
3HK
3HK
Malin Baeza Roos
Lonesome Runners
18
28,21 km
28,21 k
2:55:41
6:14 min/km
6:14 /k
8
3HK
3HK
Ann-Charlotte Aghamn
Ingen klubb
17
26,75 km
26,75 k
2:55:39
6:34 min/km
6:34 /k
9
3HK
3HK
Åsa Bengtsson
Lonesome runners
16
25,70 km
25,70 k
2:52:06
6:42 min/km
6:42 /k
10
3HK
3HK
Klara Martinsson
Ingen klubb
16
25,07 km
25,07 k
2:56:25
7:02 min/km
7:02 /k
11
3HK
3HK
Teresa Ypyä
Lonesome Runners
14
22,40 km
22,40 k
2:54:40
7:48 min/km
7:48 /k
12
3HK
3HK
Juliet Lindberg
Ingen klubb
1957
11
17,34 km
17,34 k
2:24:15
8:19 min/km
8:19 /k
13
3HK
3HK
Jennie Dyrhill
Ruddalen Outdoor
8
12,96 km
12,96 k
1:25:30
6:36 min/km
6:36 /k
14
3HK
3HK
Kristina Sund
jogg.se
5
8,57 km
8,57 k
59:35
6:57 min/km
6:57 /k
15
3HK
3HK
Linda Petäjävaara
Ingen klubb
0
-
-
0:00
-
-
16
3HK
3HK
Kajsa Mindelsohn
Ingen klubb
0
-
-
0:00
-
-
17
3HK
3HK
Anica Krstanovska
Ingen klubb
0
-
-
0:00
-
-
3 TIMMARS HERRAR
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
3HM
3HM
Tobias Nilsson
Lerum friidrott
27
40,84 km
40,84 k
2:59:50
4:24 min/km
4:24 /k
2
3HM
3HM
Martin Gustafsson
Solvikingarna
24
37,75 km
37,75 k
2:48:05
4:27 min/km
4:27 /k
3
3HM
3HM
Arvid Järnqvist
IK Stern
1990
24
36,80 km
36,80 k
2:57:54
4:50 min/km
4:50 /k
4
3HM
3HM
Daniel Måledal
Erikshjälpen
23
36,31 km
36,31 k
2:52:12
4:45 min/km
4:45 /k
5
3HM
3HM
Per Göransson
Järnbrott långdistans LK
23
34,91 km
34,91 k
2:59:51
5:09 min/km
5:09 /k
6
3HM
3HM
Klas Alenljung
Bohus IF
21
32,95 km
32,95 k
2:54:14
5:17 min/km
5:17 /k
7
3HM
3HM
Håkan Pettersson
Ingen klubb
21
32,60 km
32,60 k
2:56:25
5:25 min/km
5:25 /k
8
3HM
3HM
Hans Sjöstrand
MÖLNDAL OUT DOOR IF
21
32,51 km
32,51 k
2:57:05
5:27 min/km
5:27 /k
9
3HM
3HM
Niklas Östergård
Ingen klubb
21
32,44 km
32,44 k
2:57:05
5:28 min/km
5:28 /k
10
3HM
3HM
L-Å Johansson
Solvikingarna
1970
21
31,98 km
31,98 k
2:52:14
5:23 min/km
5:23 /k
11
3HM
3HM
Jörgen Reppling
Sweden Runners
20
31,80 km
31,80 k
2:53:27
5:27 min/km
5:27 /k
12
3HM
3HM
Erik Myrin
MIT TOUGH TEAM
20
31,05 km
31,05 k
2:56:49
5:42 min/km
5:42 /k
13
3HM
3HM
Camilo Lattof
MIT TOUGH TEAM
20
30,54 km
30,54 k
2:43:08
5:20 min/km
5:20 /k
14
3HM
3HM
Pär Bohrarper
Triathlon Väst
1974
19
30,37 km
30,37 k
2:51:19
5:38 min/km
5:38 /k
15
3HM
3HM
Dennis Halalkic
If Kville
19
30,16 km
30,16 k
2:53:15
5:45 min/km
5:45 /k
16
3HM
3HM
Per Persson
Cardio Kickboxing & Camp Kalori AS
19
30,11 km
30,11 k
2:52:33
5:44 min/km
5:44 /k
17
3HM
3HM
Leif Skyttgård
Volvo PV
19
29,36 km
29,36 k
2:56:23
6:01 min/km
6:01 /k
18
3HM
3HM
Johannes Norberg
Ingen klubb
18
28,43 km
28,43 k
2:53:55
6:07 min/km
6:07 /k
19
3HM
3HM
Robert Axelsson
Älska Utmaningen
18
27,65 km
27,65 k
2:57:40
6:26 min/km
6:26 /k
20
3HM
3HM
Fredrik Jernqvist
Ingen klubb
17
26,98 km
26,98 k
2:53:28
6:26 min/km
6:26 /k
21
3HM
3HM
Matthias Nordgren
Tingsholmsgymnasiet
0
-
-
0:00
-
-
6 TIMMARS DAMER
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
6HK
6HK
Petra Hurtig
Ingen klubb
47
71,08 km
71,08 k
5:53:26
4:58 min/km
4:58 /k
2
6HK
6HK
Therese Fredriksson
SOK Knallen
1986
46
69,23 km
69,23 k
5:56:33
5:09 min/km
5:09 /k
3
6HK
6HK
Jessica Aideborn
Sweden runners
42
63,42 km
63,42 k
5:55:20
5:36 min/km
5:36 /k
4
6HK
6HK
Ellen Junevik
Run for Adventures
40
60,86 km
60,86 k
5:54:04
5:49 min/km
5:49 /k
5
6HK
6HK
Jessica Petersson
Falkenbergs RR
38
56,98 km
56,98 k
5:58:57
6:18 min/km
6:18 /k
6
6HK
6HK
Ellen Sepp
SOK Knallen
37
55,80 km
55,80 k
5:56:24
6:23 min/km
6:23 /k
7
6HK
6HK
RosMarie Pohjanvuori
lonesome runners
36
54,36 km
54,36 k
5:56:46
6:34 min/km
6:34 /k
8
6HK
6HK
Karolina Gustavsson
Sok Knallen
35
52,49 km
52,49 k
5:58:06
6:49 min/km
6:49 /k
9
6HK
6HK
Sofia Friberg
Team kungälv
34
51,73 km
51,73 k
5:56:01
6:53 min/km
6:53 /k
10
6HK
6HK
Siw Hedlin
Axa Sport club
33
50,87 km
50,87 k
5:51:35
6:55 min/km
6:55 /k
11
6HK
6HK
Karin Olausson
G.O.A.T
33
50,58 km
50,58 k
5:51:27
6:57 min/km
6:57 /k
12
6HK
6HK
Anette Larson
SOK Knallen
33
50,32 km
50,32 k
5:54:02
7:02 min/km
7:02 /k
13
6HK
6HK
Yvonne Carlgren Hansson
Sweden Runners
33
49,93 km
49,93 k
5:57:00
7:09 min/km
7:09 /k
14
6HK
6HK
Jenny Svanlind
Ingen klubb
32
48,40 km
48,40 k
5:57:56
7:24 min/km
7:24 /k
15
6HK
6HK
Monica Larsson
31
46,58 km
46,58 k
5:09:52
6:39 min/km
6:39 /k
16
6HK
6HK
Caroline Johansson
Lonesome Runners
30
46,08 km
46,08 k
5:51:51
7:38 min/km
7:38 /k
17
6HK
6HK
Malin Olsson
Lonesome runners
30
45,12 km
45,12 k
5:56:34
7:54 min/km
7:54 /k
18
6HK
6HK
Theresia Höglund
Lonesome Runners
28
43,21 km
43,21 k
5:50:38
8:07 min/km
8:07 /k
19
6HK
6HK
Marie Bergman
Skattmasarna IF
27
40,86 km
40,86 k
5:58:59
8:47 min/km
8:47 /k
20
6HK
6HK
Anna Tervakoski
Springande tjejer
26
39,27 km
39,27 k
5:38:41
8:37 min/km
8:37 /k
21
6HK
6HK
Anette Johansson
Ingen klubb
24
37,23 km
37,23 k
5:52:34
9:28 min/km
9:28 /k
22
6HK
6HK
Helle Manvik
Romerike Ultraløperklubb/Ok Kroppefjäll
24
36,35 km
36,35 k
3:14:49
5:22 min/km
5:22 /k
23
6HK
6HK
Annika Jacobsson
Team Kungälv
14
21,73 km
21,73 k
2:47:51
7:44 min/km
7:44 /k
24
6HK
6HK
Anna-Maria Herbertsson
Ingen klubb
10
15,88 km
15,88 k
2:07:45
8:03 min/km
8:03 /k
25
6HK
6HK
Marie Jarl
Håfreströms IF
3
5,65 km
5,65 k
42:14
7:29 min/km
7:29 /k
26
6HK
6HK
Victoria Borg
Team ultrasweden LK
0
-
-
0:00
-
-
27
6HK
6HK
Johanna Svensson
Lonesome runners
0
-
-
0:00
-
-
28
6HK
6HK
Lisa Amundsson
Strömstad löparklubb
0
-
-
0:00
-
-
6 TIMMARS HERRAR
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
6HM
6HM
Pär Ehrling
Örebro AIK
49
73,34 km
73,34 k
5:56:23
4:52 min/km
4:52 /k
2
6HM
6HM
Andreas Dahlgren
Sweden Runners
47
70,24 km
70,24 k
5:58:45
5:06 min/km
5:06 /k
3
6HM
6HM
Johan Olsson
Run for adventures
46
69,86 km
69,86 k
5:54:01
5:04 min/km
5:04 /k
4
6HM
6HM
Anton Svärd
Sweden runners
42
63,42 km
63,42 k
5:55:21
5:36 min/km
5:36 /k
5
6HM
6HM
Anton Wilson
SOK Knallen
42
63,11 km
63,11 k
5:56:24
5:39 min/km
5:39 /k
6
6HM
6HM
Emil Falkek
Falkenbergs RR
41
61,99 km
61,99 k
5:55:59
5:45 min/km
5:45 /k
7
6HM
6HM
Emir Halalkic
If Kville
41
61,70 km
61,70 k
5:57:31
5:48 min/km
5:48 /k
8
6HM
6HM
Roy Støle
Romerike Ultraløperklubb
39
59,39 km
59,39 k
5:53:39
5:57 min/km
5:57 /k
9
6HM
6HM
Lars Noren
Lidköpings VSK
39
59,39 km
59,39 k
5:53:25
5:57 min/km
5:57 /k
10
6HM
6HM
Torbjörn Grahn
IK Uven
39
59,13 km
59,13 k
5:54:28
6:00 min/km
6:00 /k
11
6HM
6HM
Juan Pablo Ortiz Jiménez
Ingen klubb
39
59,04 km
59,04 k
5:56:26
6:02 min/km
6:02 /k
12
6HM
6HM
Mattias Kristensson
Ubbhult
39
58,56 km
58,56 k
5:58:21
6:07 min/km
6:07 /k
13
6HM
6HM
Martin Clemensson
Telia IF
39
58,36 km
58,36 k
5:59:18
6:09 min/km
6:09 /k
14
6HM
6HM
Klas-Göran Hultin
SOK Knallen
39
58,34 km
58,34 k
5:58:06
6:08 min/km
6:08 /k
15
6HM
6HM
Mikael Söderström
SOK Knallen
39
58,34 km
58,34 k
5:58:06
6:08 min/km
6:08 /k
16
6HM
6HM
Jan Wikström
JDD Running
39
58,31 km
58,31 k
5:58:25
6:09 min/km
6:09 /k
17
6HM
6HM
Stephan Höfer
Tyskland
38
58,11 km
58,11 k
5:52:16
6:04 min/km
6:04 /k
18
6HM
6HM
Mats Niklasson
Sweden Runners
38
56,99 km
56,99 k
5:58:49
6:18 min/km
6:18 /k
19
6HM
6HM
Albin Lindbäck
Ingen klubb
37
56,52 km
56,52 k
5:51:46
6:13 min/km
6:13 /k
20
6HM
6HM
Mikael Berg
Ingen klubb
37
56,45 km
56,45 k
5:53:06
6:15 min/km
6:15 /k
21
6HM
6HM
Fredrik Magnusson
Ingen klubb
37
56,29 km
56,29 k
5:52:12
6:15 min/km
6:15 /k
22
6HM
6HM
Mathias Grönlund
IK Trasten
36
54,96 km
54,96 k
5:51:42
6:24 min/km
6:24 /k
23
6HM
6HM
Fredrik Düring
Team nordic trail
35
53,20 km
53,20 k
5:55:21
6:41 min/km
6:41 /k
24
6HM
6HM
Styrbjörn Johansson
Ingen klubb
35
52,47 km
52,47 k
5:59:47
6:51 min/km
6:51 /k
25
6HM
6HM
Mikael Kristensson
Ingen klubb
34
52,11 km
52,11 k
5:50:52
6:44 min/km
6:44 /k
26
6HM
6HM
Jörgen Nilsson
Umars Sports Club
34
51,70 km
51,70 k
5:55:40
6:53 min/km
6:53 /k
27
6HM
6HM
Lasse Jutemar
SOK Knallen
34
51,70 km
51,70 k
5:55:41
6:53 min/km
6:53 /k
28
6HM
6HM
Niclas Dia
SOK Knallen
34
51,70 km
51,70 k
5:55:41
6:53 min/km
6:53 /k
29
6HM
6HM
Niclas Grimmer
G.O.A.T
34
51,30 km
51,30 k
5:56:44
6:57 min/km
6:57 /k
30
6HM
6HM
Sören Remar
Ulricehamns FK
32
49,24 km
49,24 k
5:51:12
7:08 min/km
7:08 /k
31
6HM
6HM
Conny Eriksson Anderberg
G.O.A.T
32
49,12 km
49,12 k
5:51:27
7:09 min/km
7:09 /k
32
6HM
6HM
Espen Skancke
G.O.A.T
1962
32
49,01 km
49,01 k
5:51:10
7:10 min/km
7:10 /k
33
6HM
6HM
Andreas Josefsson
Ingen klubb
32
48,95 km
48,95 k
5:50:01
7:09 min/km
7:09 /k
34
6HM
6HM
Richard Celius
Sweden Runners
32
48,09 km
48,09 k
5:59:46
7:29 min/km
7:29 /k
35
6HM
6HM
Daniel Högberg
Hotel Flora & workspace
32
48,08 km
48,08 k
5:59:46
7:29 min/km
7:29 /k
36
6HM
6HM
Stefan Hermansson
Friskis Vänersborg
31
47,77 km
47,77 k
5:50:57
7:21 min/km
7:21 /k
37
6HM
6HM
Lars Olvén
Uddevalla SK
31
46,69 km
46,69 k
5:59:02
7:41 min/km
7:41 /k
38
6HM
6HM
Olof Branden
Sweden Runners
31
46,58 km
46,58 k
4:14:46
5:28 min/km
5:28 /k
39
6HM
6HM
Sigvard Koplimäe
Vattudalens LDK
30
46,16 km
46,16 k
5:51:22
7:37 min/km
7:37 /k
40
6HM
6HM
leif karlsson
solvikingarna
29
43,66 km
43,66 k
4:23:37
6:02 min/km
6:02 /k
41
6HM
6HM
Fredrik Bohl
Lonesome Runners
29
43,66 km
43,66 k
4:45:21
6:32 min/km
6:32 /k
42
6HM
6HM
Kaarlo Book
SOK Knallen
29
43,66 km
43,66 k
5:27:56
7:31 min/km
7:31 /k
43
6HM
6HM
Per Camén
SOK Knallen
29
43,66 km
43,66 k
5:28:01
7:31 min/km
7:31 /k
44
6HM
6HM
Lennart Skoog
Stenungsunds OK
28
43,62 km
43,62 k
5:49:00
8:00 min/km
8:00 /k
45
6HM
6HM
Anders Krok
SOK Knallen
28
42,20 km
42,20 k
3:58:43
5:39 min/km
5:39 /k
46
6HM
6HM
Patrik Johansson
Solvikingarna
28
42,20 km
42,20 k
4:08:52
5:54 min/km
5:54 /k
47
6HM
6HM
Roger Jarl
Håfreströms IF
28
42,20 km
42,20 k
4:34:45
6:31 min/km
6:31 /k
48
6HM
6HM
Robert Medrala
Falkenbergs RR
1976
28
42,20 km
42,20 k
4:38:11
6:36 min/km
6:36 /k
49
6HM
6HM
Kurt Gustafsson
Hultsfreds GK
1946
28
42,20 km
42,20 k
5:16:06
7:29 min/km
7:29 /k
50
6HM
6HM
Thane Connolly
Ingen klubb
26
39,63 km
39,63 k
5:57:07
9:01 min/km
9:01 /k
51
6HM
6HM
David Blecko
Axa SC
1990
24
36,35 km
36,35 k
3:08:07
5:11 min/km
5:11 /k
52
6HM
6HM
André Holdfeldt
Solvikingarna
23
34,89 km
34,89 k
3:40:43
6:20 min/km
6:20 /k
53
6HM
6HM
Magnus Eliasson
Ingen klubb
19
29,04 km
29,04 k
3:31:00
7:16 min/km
7:16 /k
54
6HM
6HM
Richard Stikkelorum
Triathlon Väst
13
20,27 km
20,27 k
2:40:55
7:56 min/km
7:56 /k
55
6HM
6HM
Lars Lindblom
Swede Runners
11
17,34 km
17,34 k
2:07:45
7:22 min/km
7:22 /k
56
6HM
6HM
Niklas Fredlund
Team Ultrasweden LK
0
-
-
0:00
-
-
57
6HM
6HM
Peter Kautsky
Ingen klubb
0
-
-
0:00
-
-
58
6HM
6HM
Hans Nyberg
Team Ultrasweden LK
0
-
-
0:00
-
-
59
6HM
6HM
Adam Lundmark
Ingen klubb
0
-
-
0:00
-
-
60
6HM
6HM
Filip Morén
Ingen klubb
0
-
-
0:00
-
-
61
6HM
6HM
Dan Eriksson
Ingen klubb
0
-
-
0:00
-
-
62
6HM
6HM
Christian Barenkob
Ingen klubb
0
-
-
0:00
-
-
STAFETT
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
STAF
STAF
Ted, Isa
Team The Skin Agent
50
75,62 km
75,62 k
5:59:59
4:46 min/km
4:46 /k
2
STAF
STAF
Alexander, Tobias
Samhällsbärarna
48
72,72 km
72,72 k
5:58:29
4:56 min/km
4:56 /k
3
STAF
STAF
Sara, Hanna, Johnathan
HaJoSa
38
60,76 km
60,76 k
5:52:22
5:48 min/km
5:48 /k
4
STAF
STAF
Jenny-Ann, Pernilla, Jonas
Team Friends
37
58,62 km
58,62 k
5:55:51
6:04 min/km
6:04 /k
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med
Team Ultrasweden