Träning
Träning start
Träningsprogram
Löparkalkylatorn
Träning idag
Community
Community start
Stjärnmedlemskap
Alla medlemmar
Forumkategorier
Alla forumtrådar
Kartan
Mät runda
Rundor
Tävlingar
Aktuell
Tävlingskalender
Resultatlistor
Liveresultat
Artiklar
Alla artiklar
Logga in
Registrera
×
E-postadress
Lösenord
Kom ihåg mig
Glömt lösen?
Löparkalaset Trelleborg 2019
Den 4 maj kör Sweden Runners löparkalas med 6-timmars på Östervångssstadion i Trelleborg.
Under dagen avgörs även tävlignar på 3-timmars och 1-timmas lopp.
Läs mer om tävlingen på
Sweden Runners hemsida
Historik
9 mars 2024 | Skövde 6-timmars
10 februari 2024 | Karlstad 6-timmars 2024
13 januari 2024 | Stadion Marathon 2024
4 november 2023 | Borås 6-timmars 2023
7 oktober 2023 | Kristinehamns 6 timmars
16 september 2023 | Black River Run 2023
8 juli 2023 | Skövde Ultrafestival 2023
21 april 2023 | TEC 2023
1 april 2023 | Aprilskämtet 6-timmars
11 mars 2023 | Skövde 6-timmars 2023
18 februari 2023 | Karlstad 6-timmars 2023
5 november 2022 | Borås 6 timmars 2022
8 oktober 2022 | Kristinehamns 6 timmars
17 september 2022 | Kung Björn Loppet 2022
10 september 2022 | Black River Run 2022
9 juli 2022 | Skövde Ultrafestival 2022
22 april 2022 | TEC 2022
12 mars 2022 | Skövde 6 timmars 2022
5 mars 2022 | Karlstad 6 timmars
15 januari 2022 | Stadion Marathon Stockholm 2022
6 november 2021 | Borås 6 timmars 2021
15 oktober 2021 | TEC 2021
18 september 2021 | Black River Run 2021
24 juli 2021 | Skövde Ultrafestival 2021 med SM i 24-timmars löpning
10 oktober 2020 | TEC 2020 dag 3
9 oktober 2020 | TEC 2020 dag 2
8 oktober 2020 | TEC 2020 dag 1
3 oktober 2020 | Örebro 24-timmars
7 mars 2020 | Skövde 6 timmars 2020
7 mars 2020 | Skövde 6 timmars 2021
1 februari 2020 | Karlstad 6 timmars 2020
18 januari 2020 | Stadion Marathon 2020
5 januari 2020 | Marieberg Galleria 6-timmars
14 december 2019 | Personliga Rekordens Tävling 2019
23 november 2019 | Vintermarathon till Jan Linds minne
28 september 2019 | Lerum 6/3/1-timmars 2019
21 september 2019 | Kung Björn Loppet 2019
14 september 2019 | Bridge backyard
24 augusti 2019 | Ringerike 6-timers
27 juli 2019 | Skövde Ultrafestival 2019
11 maj 2019 | Sweden Irontrail Marathon
4 maj 2019 | Löparkalaset Trelleborg 2019
26 april 2019 | Täby Extreme Challenge 2019
13 april 2019 | Löparkalaset Göteborg 2019
9 mars 2019 | Skövde 6 timmars 2019
2 februari 2019 | Karlstad 6 timmars 2019
19 januari 2019 | Stadion Marathon Stockholm 2019
15 december 2018 | Personliga Rekordens Tävling 2018
24 november 2018 | Vintermarathon till Jan Linds minne
25 augusti 2018 | Ringerike 6-timers
27 juli 2018 | Skövde Ultrafestival 2018
12 maj 2018 | Löparkalaset Trelleborg 2018
20 april 2018 | Täby Extreme Challenge 2018
14 april 2018 | Partille 6 timmars 2018
10 mars 2018 | Skövde 6 timmars 2018
3 februari 2018 | Karlstad 6 timmars 2018
13 januari 2018 | Stadion Marathon Stockholm 2018
16 december 2017 | Personliga rekordens tävling
11 november 2017 | Borås 6 timmars 2018
14 oktober 2017 | Oxelösund 6 timmars
30 september 2017 | Kortedala Brutal Marathon
2 september 2017 | Kramfors Ultrafestival 2017
28 juli 2017 | Skövde Ultrafestival 2017
7 juli 2017 | SM 100 km med Veteran RM och 50 km i Borås
28 maj 2017 | 5 marathon på 5 dagar - Dag 5
27 maj 2017 | 5 marathon på 5 dagar - Dag 4
26 maj 2017 | 5 marathon på 5 dagar - Dag 3
Visar resultat för
K
-
Rensa urval
1 TIMMARS DAMER K
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
1HK
K
Alva Nystedt
Skåneslättens OL
28
11,60 km
11,60 k
59:06
5:06 min/km
5:06 /k
2
1HK
K
Elin Andersson
Kustjoggarna Trelleborg
27
11,22 km
11,22 k
58:53
5:15 min/km
5:15 /k
3
1HK
K
Emma Johansson
Ingen klubb
25
10,27 km
10,27 k
59:35
5:48 min/km
5:48 /k
4
1HK
K
Charlotte Skarin
Sweden Runners
23
9,74 km
9,74 k
58:07
5:58 min/km
5:58 /k
5
1HK
K
Maria Fleron Persson
Ingen klubb
23
9,49 km
9,49 k
59:25
6:16 min/km
6:16 /k
6
1HK
K
Ann-Catrin Svensson
Ingen klubb
23
9,41 km
9,41 k
59:55
6:22 min/km
6:22 /k
7
1HK
K
Susanne Karlström
Ingen klubb
21
8,67 km
8,67 k
59:29
6:52 min/km
6:52 /k
8
1HK
K
Jessica Davidsson
Sydkusten Marathon
17
7,06 km
7,06 k
59:33
8:26 min/km
8:26 /k
3 TIMMARS DAMER K
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
3HK
K
Anna Nystedt
Scania Road Runners
92
37,15 km
37,15 k
2:59:13
4:49 min/km
4:49 /k
2
3HK
K
Marie Cronqvist
Ingen klubb
80
32,44 km
32,44 k
2:58:35
5:30 min/km
5:30 /k
3
3HK
K
Anneli Günther
Sweden Runners
75
30,40 km
30,40 k
2:58:58
5:53 min/km
5:53 /k
4
3HK
K
Desiree Phexell
Sweden Runners
74
30,19 km
30,19 k
2:57:56
5:54 min/km
5:54 /k
5
3HK
K
Jessica Sjöström
Sweden Runners
73
29,40 km
29,40 k
2:59:57
6:07 min/km
6:07 /k
6
3HK
K
Anna Malmquist
Swedenrunners
70
28,44 km
28,44 k
2:58:43
6:17 min/km
6:17 /k
7
3HK
K
Susann Havenberg
Sweden runners
68
27,51 km
27,51 k
2:59:07
6:31 min/km
6:31 /k
8
3HK
K
Anna Jones
Ingen klubb
68
27,41 km
27,41 k
2:59:54
6:34 min/km
6:34 /k
9
3HK
K
Malin Ekenstierna
Ingen klubb
67
27,01 km
27,01 k
2:59:54
6:40 min/km
6:40 /k
10
3HK
K
Alexandra Palmblad
Crescendo KBT AB
65
26,39 km
26,39 k
2:58:51
6:47 min/km
6:47 /k
11
3HK
K
Catherine Lindvall
Ingen klubb
63
25,63 km
25,63 k
2:57:56
6:57 min/km
6:57 /k
12
3HK
K
Nadja Nyman
Ingen klubb
62
25,24 km
25,24 k
2:58:21
7:04 min/km
7:04 /k
13
3HK
K
Eleonora Olofsson
Kustjoggarna
58
23,74 km
23,74 k
2:57:56
7:30 min/km
7:30 /k
14
3HK
K
Carina Hallenberg
Ingen klubb
49
20,11 km
20,11 k
2:57:24
8:49 min/km
8:49 /k
15
3HK
K
Karin Lindros
Team Fighting For Fia
42
17,29 km
17,29 k
2:57:14
10:15 min/km
10:15 /k
16
3HK
K
Madelene Carlström
Kustjoggarna Trelleborg
12
5,31 km
5,31 k
57:02
10:44 min/km
10:44 /k
17
3HK
K
Helene Hillarp
Sweden Runners
0
-
-
0:00
-
-
18
3HK
K
Annika Nilsson
Kustjoggarna
0
-
-
0:00
-
-
19
3HK
K
Elin Persson
Ingen klubb
0
-
-
0:00
-
-
6 TIMMARS DAMER K
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
6HK
K
Jessica Fridlund
Sweden Runners
142
57,00 km
57,00 k
5:59:19
6:18 min/km
6:18 /k
2
6HK
K
Pernille Lundahl Scharff
Runacademy IF
135
54,25 km
54,25 k
5:59:42
6:38 min/km
6:38 /k
3
6HK
K
Annika Arnoldsson
Sweden Runners
126
50,80 km
50,80 k
5:58:42
7:04 min/km
7:04 /k
4
6HK
K
Lynn Hansen
Ingen klubb
123
49,62 km
49,62 k
5:58:53
7:14 min/km
7:14 /k
5
6HK
K
Anja Enevoldsen
Ingen klubb
113
45,51 km
45,51 k
5:59:19
7:54 min/km
7:54 /k
6
6HK
K
Catharina Henriksson
Söderåsen
112
45,22 km
45,22 k
5:58:20
7:55 min/km
7:55 /k
7
6HK
K
Irene Kaspersson
Team Kaspersson
111
44,94 km
44,94 k
5:56:36
7:56 min/km
7:56 /k
8
6HK
K
Lena Gustafsson
Sweden Runners
1968
108
43,60 km
43,60 k
5:58:37
8:13 min/km
8:13 /k
9
6HK
K
Britt Sulonen
Team Ultrasweden
106
42,75 km
42,75 k
5:58:40
8:23 min/km
8:23 /k
10
6HK
K
Sarah Jaxell
Ingen klubb
55
22,20 km
22,20 k
2:42:58
7:21 min/km
7:21 /k
11
6HK
K
Mariella Sommer Martinez
Ingen klubb
24
9,97 km
9,97 k
59:04
5:56 min/km
5:56 /k
12
6HK
K
Linda Wemmert
Bara Friidrottsklubb
0
-
-
0:00
-
-
13
6HK
K
Ann-Sofie Martinez Riqué
Kustjoggarna
0
-
-
0:00
-
-
14
6HK
K
Charlotta Ambjörnsson Larson
IFC Skurup
0
-
-
0:00
-
-
15
6HK
K
Matilda Persson Sjödell
Scania Road Runners
0
-
-
0:00
-
-
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med
Team Ultrasweden