Träning
Träning start
Träningsprogram
Löparkalkylatorn
Träning idag
Community
Community start
Stjärnmedlemskap
Alla medlemmar
Forumkategorier
Alla forumtrådar
Kartan
Mät runda
Rundor
Tävlingar
Aktuell
Tävlingskalender
Resultatlistor
Liveresultat
Artiklar
Alla artiklar
Logga in
Registrera
×
E-postadress
Lösenord
Kom ihåg mig
Glömt lösen?
Löparkalaset Trelleborg 2018
Lördagen den 12 maj är det dags för 3-timmars och 6-timmars under Löparkalaset på Östervångsstadions i Trelleborg.
Läs mer om tävlingen på
Sweden Runners Hemsida
Historik
9 mars 2024 | Skövde 6-timmars
10 februari 2024 | Karlstad 6-timmars 2024
13 januari 2024 | Stadion Marathon 2024
4 november 2023 | Borås 6-timmars 2023
7 oktober 2023 | Kristinehamns 6 timmars
16 september 2023 | Black River Run 2023
8 juli 2023 | Skövde Ultrafestival 2023
21 april 2023 | TEC 2023
1 april 2023 | Aprilskämtet 6-timmars
11 mars 2023 | Skövde 6-timmars 2023
18 februari 2023 | Karlstad 6-timmars 2023
5 november 2022 | Borås 6 timmars 2022
8 oktober 2022 | Kristinehamns 6 timmars
17 september 2022 | Kung Björn Loppet 2022
10 september 2022 | Black River Run 2022
9 juli 2022 | Skövde Ultrafestival 2022
22 april 2022 | TEC 2022
12 mars 2022 | Skövde 6 timmars 2022
5 mars 2022 | Karlstad 6 timmars
15 januari 2022 | Stadion Marathon Stockholm 2022
6 november 2021 | Borås 6 timmars 2021
15 oktober 2021 | TEC 2021
18 september 2021 | Black River Run 2021
24 juli 2021 | Skövde Ultrafestival 2021 med SM i 24-timmars löpning
10 oktober 2020 | TEC 2020 dag 3
9 oktober 2020 | TEC 2020 dag 2
8 oktober 2020 | TEC 2020 dag 1
3 oktober 2020 | Örebro 24-timmars
7 mars 2020 | Skövde 6 timmars 2020
7 mars 2020 | Skövde 6 timmars 2021
1 februari 2020 | Karlstad 6 timmars 2020
18 januari 2020 | Stadion Marathon 2020
5 januari 2020 | Marieberg Galleria 6-timmars
14 december 2019 | Personliga Rekordens Tävling 2019
23 november 2019 | Vintermarathon till Jan Linds minne
28 september 2019 | Lerum 6/3/1-timmars 2019
21 september 2019 | Kung Björn Loppet 2019
14 september 2019 | Bridge backyard
24 augusti 2019 | Ringerike 6-timers
27 juli 2019 | Skövde Ultrafestival 2019
11 maj 2019 | Sweden Irontrail Marathon
4 maj 2019 | Löparkalaset Trelleborg 2019
26 april 2019 | Täby Extreme Challenge 2019
13 april 2019 | Löparkalaset Göteborg 2019
9 mars 2019 | Skövde 6 timmars 2019
2 februari 2019 | Karlstad 6 timmars 2019
19 januari 2019 | Stadion Marathon Stockholm 2019
15 december 2018 | Personliga Rekordens Tävling 2018
24 november 2018 | Vintermarathon till Jan Linds minne
25 augusti 2018 | Ringerike 6-timers
27 juli 2018 | Skövde Ultrafestival 2018
12 maj 2018 | Löparkalaset Trelleborg 2018
20 april 2018 | Täby Extreme Challenge 2018
14 april 2018 | Partille 6 timmars 2018
10 mars 2018 | Skövde 6 timmars 2018
3 februari 2018 | Karlstad 6 timmars 2018
13 januari 2018 | Stadion Marathon Stockholm 2018
16 december 2017 | Personliga rekordens tävling
11 november 2017 | Borås 6 timmars 2018
14 oktober 2017 | Oxelösund 6 timmars
30 september 2017 | Kortedala Brutal Marathon
2 september 2017 | Kramfors Ultrafestival 2017
28 juli 2017 | Skövde Ultrafestival 2017
7 juli 2017 | SM 100 km med Veteran RM och 50 km i Borås
28 maj 2017 | 5 marathon på 5 dagar - Dag 5
27 maj 2017 | 5 marathon på 5 dagar - Dag 4
26 maj 2017 | 5 marathon på 5 dagar - Dag 3
3 TIMMARS DAMER
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
3HK
3HK
Helena Lambert
Ingen klubb
1970
83
33,70 km
33,70 k
2:58:42
5:18 min/km
5:18 /k
2
3HK
3HK
Lisethe Bank
Mikkeller Running Club
1982
75
30,29 km
30,29 k
2:59:28
5:55 min/km
5:55 /k
3
3HK
3HK
Anna Jones
Ingen klubb
1968
69
27,83 km
27,83 k
2:59:45
6:28 min/km
6:28 /k
4
3HK
3HK
Malin Ekenstierna
Ingen klubb
1982
61
24,63 km
24,63 k
2:59:47
7:18 min/km
7:18 /k
5
3HK
3HK
Erica Perhult
Näset Triathlonklubb
1976
59
24,05 km
24,05 k
2:58:04
7:24 min/km
7:24 /k
6
3HK
3HK
Jenny Pariola
Swedenrunners
1983
57
23,37 km
23,37 k
2:57:31
7:36 min/km
7:36 /k
7
3HK
3HK
Madelene Carlström
Kustjoggarna
1977
57
23,13 km
23,13 k
2:59:05
7:45 min/km
7:45 /k
8
3HK
3HK
Anna-Maria Herbertsson
Ljung
1966
57
23,03 km
23,03 k
2:59:45
7:48 min/km
7:48 /k
9
3HK
3HK
Lina Andersson
Ingen klubb
1970
0
-
-
0:00
-
-
10
3HK
3HK
Alexandra Palmblad
Crescendo KBT AB
1974
0
-
-
0:00
-
-
3 TIMMARS HERRAR
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
3HM
3HM
Andreas Olsson
Ingen klubb
1981
94
37,89 km
37,89 k
2:59:34
4:44 min/km
4:44 /k
2
3HM
3HM
Stefan Förare
Kustjoggarna Trelleborg
1961
89
35,87 km
35,87 k
2:59:40
5:01 min/km
5:01 /k
3
3HM
3HM
Mattias Lindsjö
Mikkeller Running Club
1973
86
34,76 km
34,76 k
2:59:08
5:09 min/km
5:09 /k
4
3HM
3HM
Martin Ganslandt
Kustjoggarna
1977
68
27,42 km
27,42 k
2:59:39
6:33 min/km
6:33 /k
5
3HM
3HM
William Carlström
Kustjoggarna
2006
50
20,33 km
20,33 k
2:59:05
8:49 min/km
8:49 /k
6 TIMMARS DAMER
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
6HK
6HK
Jessica Aideborn
Sweden runners
1981
164
66,05 km
66,05 k
5:58:51
5:26 min/km
5:26 /k
2
6HK
6HK
Annika Rosell
Scania road runners
1966
147
59,13 km
59,13 k
5:59:10
6:04 min/km
6:04 /k
3
6HK
6HK
Yvonne Carlgren Hansson
Sweden runners
128
51,42 km
51,42 k
5:58:26
6:58 min/km
6:58 /k
4
6HK
6HK
Pernille Lundahl Scharff
Runacademy IF
1975
124
50,00 km
50,00 k
5:58:57
7:11 min/km
7:11 /k
5
6HK
6HK
Catharina Henriksson
Söderåsens FK
1969
114
45,80 km
45,80 k
5:59:57
7:52 min/km
7:52 /k
6
6HK
6HK
Ann-Sofie Martinez Riqué
Ingen klubb
1969
107
43,34 km
43,34 k
5:57:12
8:14 min/km
8:14 /k
7
6HK
6HK
Irene Kaspersson
Team Kaspersson
1964
106
42,93 km
42,93 k
5:56:51
8:19 min/km
8:19 /k
8
6HK
6HK
Agneta Roos
Scania Road Runners
1976
0
-
-
0:00
-
-
6 TIMMARS HERRAR
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
6HM
6HM
Roger Kjellsson
Team Blekinge LF
1969
187
75,00 km
75,00 k
5:59:18
4:47 min/km
4:47 /k
2
6HM
6HM
Tobias Jansson
Team Trelleborg triathlon
1978
171
68,77 km
68,77 k
5:58:51
5:13 min/km
5:13 /k
3
6HM
6HM
Patrik Johansson
Näset Triathlonklubb
1975
168
67,42 km
67,42 k
5:59:48
5:20 min/km
5:20 /k
4
6HM
6HM
Magnus Johansson
Scania Road Runners
1974
164
65,98 km
65,98 k
5:59:10
5:27 min/km
5:27 /k
5
6HM
6HM
Max Persson
Malmö
1970
163
65,46 km
65,46 k
5:59:35
5:30 min/km
5:30 /k
6
6HM
6HM
Jonas Schimmele
Andrarums IF
1971
160
64,54 km
64,54 k
5:58:03
5:33 min/km
5:33 /k
7
6HM
6HM
Lars Björk
Sweden runners
1975
149
59,90 km
59,90 k
5:59:30
6:00 min/km
6:00 /k
8
6HM
6HM
Jonas Persson
Sweden Runners
1970
146
58,79 km
58,79 k
5:58:50
6:06 min/km
6:06 /k
9
6HM
6HM
Jonas Nielsen
Ingen klubb
1973
140
56,36 km
56,36 k
5:58:55
6:22 min/km
6:22 /k
10
6HM
6HM
Toru Shingai
IS Göta
1969
139
56,05 km
56,05 k
5:58:47
6:24 min/km
6:24 /k
11
6HM
6HM
Lars Kronfält
Ingen klubb
1977
139
55,80 km
55,80 k
5:59:05
6:26 min/km
6:26 /k
12
6HM
6HM
Christian Rasmusson
Ingen klubb
1984
138
55,51 km
55,51 k
5:59:22
6:28 min/km
6:28 /k
13
6HM
6HM
Stefan Samuelsson
the gax ultramarathons
1972
133
53,60 km
53,60 k
5:58:56
6:42 min/km
6:42 /k
14
6HM
6HM
Lars Kaspersson
Team Kaspersson
1958
131
52,73 km
52,73 k
5:59:07
6:49 min/km
6:49 /k
15
6HM
6HM
Sigvard Koplimäe
Vattudalens LDK
1950
125
50,47 km
50,47 k
5:57:56
7:06 min/km
7:06 /k
16
6HM
6HM
Anders Jelander
Söderåsens FK
1964
124
49,80 km
49,80 k
5:59:56
7:14 min/km
7:14 /k
17
6HM
6HM
Lars Lindblom
SOK KNALLE
1961
123
49,62 km
49,62 k
5:58:23
7:13 min/km
7:13 /k
18
6HM
6HM
Lars-Göran Olausson
Team Blekinge
1952
105
42,42 km
42,42 k
5:58:02
8:26 min/km
8:26 /k
19
6HM
6HM
Joakim Gustavsson
Försvarsmakten
1972
88
35,40 km
35,40 k
3:59:50
6:47 min/km
6:47 /k
20
6HM
6HM
Peter Bengtsson
Ingen klubb
1968
78
31,63 km
31,63 k
2:58:56
5:39 min/km
5:39 /k
21
6HM
6HM
Zoltan Kuthy
Ingen klubb
1969
68
27,40 km
27,40 k
3:25:28
7:30 min/km
7:30 /k
22
6HM
6HM
Thom Leiding
Scania Road Runners
1964
0
-
-
0:00
-
-
STAFETT
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
STAF
STAF
Bara Friidrottsklubb
Linnea W, LInda W, Peter A
1982
177
71,32 km
71,32 k
5:58:14
5:01 min/km
5:01 /k
2
STAF
STAF
Linnea Widerberg
Bara Friidrottsklubb
1982
0
-
-
0:00
-
-
3
STAF
STAF
Linda Wemmert
Bara Friidrottsklubb
0
-
-
0:00
-
-
4
STAF
STAF
Peter Andersson
Bara Friidrottsklubb
0
-
-
0:00
-
-
5
STAF
STAF
Linnea W, Linda W, Peter A
Bara Friidrottsklubb
1982
0
-
-
0:00
-
-
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med
Team Ultrasweden