Resultat BTR 2021 - BTR 2021 24 km 15:00

Resultat BTR 2021 - BTR 2021 24 km 15:00

Resultatlistan är uppladdad av loppets arrangören och presenteras i samarbete med MittLopp. För frågor om resultaten kontakta arrangören.

  DNF  301  Emelie Broström   
  DNF  302  Johan Inkinen   
  DNF  354  Lars-Peter Ekenhard   
  DNF  367  Martina Ridne 
  358  Patrik Lindegårdh  Hälle IF/Hoka One One  1:53:32 
  388  Ebba Ganslandt  IFK Lidingö SOK  1:55:29 
  400  Amanda Nilsson  Karlshamns SK Triathlon/Swimrun   2:06:55 
  342  Richard Bexell  Smålandsstenar  1:57:27 
  391  Melker Åkerström  IFK Skövde Skidklubb  2:09:49 
  410  Lena Trillelv  FK Friskus-Varberg  2:16:02 
  374  Jacob Vikström  Tolereds AIK  2:11:51 
  309  Catrine Gunnarsson  Falkenbergs RR  2:19:22 
  378  Stina Persson  Göteborg  2:24:37 
  386  Mattias Ganslandt  Trailrunner.me  2:18:22 
  411  Inga Kazlauskaite  LK Roslagen  2:34:35 
  352  Niclas Clemmensen  AstraZeneca IF  2:20:45 
  350  Tobias Thorvaldsson  IS Göta  2:23:25 
  409  Floriana Alija    2:35:15 
  390  Peter Lundgren  XCCoach multisportteam  2:26:34 
  320  Karin Larsson  Lerum  2:37:15 
  347  Hanna Kronberg  Söderåsens FK  2:40:03 
  397  Viktor Sundling    2:26:47 
  10  412  Daniel Einås  OK Skogshjortarna   2:27:46 
  10  330  Maria Moberg   Team Tenant & partner   2:49:34 
  11  325  Annika Karlsson    2:55:57 
  11  363  Niklas Hedborn  ASICS  2:28:39 
  12  324  Ulrika Nilsson  Fk Snapphanarna  2:58:12 
  12  377  Niclas Persson  Kvartsgatan Runners  2:30:26 
  13  322  Martin Svensson    2:30:35 
  13  368  Danira Behaderovic  Flygande sälen GIF  3:00:42 
  14  332  Annika Johanson  Sweden Runners  3:01:38 
  14  382  Richard Gustafsson  NAVE  2:33:50 
  15  331  Frida Andersson    3:02:13 
  15  323  Carlheinz Barthel   Warberg Running Club   2:33:57 
  16  311  Elin Wahlberg  Forest Femmes Lerum  3:03:48 
  16  379  Jonas Ramstrand   Västra Frölunda  2:35:17 
  17  359  Jill Bengtsson  Is Göta  3:06:45 
  17  361  Anders Molander    2:39:34 
  18  373  Björn Wester  Is Göta  2:39:41 
  18  387  Helena Ganslandt  Ingen klubb  3:14:49 
  19  395  Hanna Svahn    3:16:57 
  19  341  Andreas Anderberg  Hälle IF  2:40:04 
  20  372  Jan Thorman  Team Runners High  2:40:07 
  20  405  Helene Samuelsson    3:18:32 
  21  357  Lena Athley    3:20:45 
  21  336  David Larsson  Sollentuna  2:41:06 
  22  317  William Fälth  VARBERG  2:43:44 
  22  399  Julia Wramling   Läjets surf’n’run   3:20:55 
  23  370  Anna Willstrand Wranne  Västra Frölunda  3:33:01 
  23  365  Henrik Jönsson  IK Uven  2:45:19 
  24  312  Agnes Rydler  Forest Femmes Lerum  3:35:05 
  24  306  Martin Bengtsson  IK Trenne  2:45:50 
  25  360  Henrik Paulsson    2:45:52 
  25  381  Nina Forslund    3:35:57 
  26  402  Truls Andersson  IS Göta  2:48:52 
  26  369  Charlotta Göthe  LVSK  3:36:01 
  27  375  Anders Smith Jonsson  CampKålltorp  2:49:01 
  28  339  Eric Lindvall  Fritsla Vik  2:49:49 
  29  398  Joakim Fredriksson  Sk Granan  2:50:49 
  30  408  Gustaf Kolbe    2:51:33 
  31  345  emil svensson  Kalvhult  2:54:24 
  32  353  Peter Lennartsson    2:55:19 
  33  392  Matts Björklund    2:55:38 
  34  393  Fredrik Björklund    2:55:40 
  35  448  Henrik Antonsson    2:56:35 
  36  348  Magnus Eriksson  IS Göta  2:57:40 
  37  315  Fredrik Ekman    2:58:02 
  38  307  Jasmin Kliko    3:00:42 
  39  313  Kristian Hedendal  Upphärads IS  3:02:08 
  40  338  Joachim Rietz   Team Nordic Trail  3:03:30 
  41  308  Anders Krok  SOK Knallen  3:03:38 
  42  321  Carl Fredrik Ekstrand  Rooster Club Varberg  3:05:23 
  43  326  Måns Arnrup  Möghundar IF  3:08:02 
  44  344  Hans Ackerot  Kvarnbyns löparsällskap  3:09:02 
  45  401  Björn Andersson  IS Göta  3:10:19 
  46  310  Johann Alsen    3:14:00 
  47  351  Jimmie Karlsson    3:15:07 
  48  319  Lars Larsson  Lerum  3:16:37 
  49  396  Oscar Kolbe    3:17:02 
  50  356  Johan Henningsson  Team Henningsson Varberg  3:17:20 
  51  414  Joakim Schyllert    3:17:35 
  52  329  Per Nilsson  Liagärde  3:17:45 
  53  404  Joakim Andersson    3:18:34 
  54  314  Patrik Hansson    3:19:35 
  55  328  Samuel Österberg    3:19:46 
  56  340  Martin Olesen  Onsala  3:21:06 
  57  349  Anton Asplund    3:21:29 
  58  389  Joakim Lövgren   Krystplatt KS  3:47:23 
  DNF  383  Tomas Thunman   
  DNF  384  Andrée Victorin   
  DNF  385  Andreas Magnusson  Mölnlycke 
  DNF  376  Marcus Petersson  Munka Fysio & Rehab 
  DNF  380  Tommy Rosengren  Ulricehamns triathleter 
  DNF  403  Karl Johan Magnil   
  DNF  394  André Isaksson Öjerklint  XCCoach Multisport 
  DNF  415  david haisch   
  DNF  416  Emil Nilsson   
  DNF  406  Pernilla Holmberg   
  DNF  407  Johanna Björklund   
  DNF  346  emma svensson   
  DNF  337  Lisa Wilborg    
  DNF  343  Isak Nordin  Nordin Adventures 
  DNF  355  Robert Ernofsson  Söndagslöparna 
  DNF  362  Kristian Edlund   Lpo Varberg 
  DNF  371  Josefin Holmström  Billingen X-trail SC 
  DNF  366  Inger Bergström   
  DNF  364  Jenny Hedborn   
  DNF  333  Malin Baeza Roos  Lonesome Runners 
  DNF  334  Giesela Bergh  Lonesome runners  
  DNF  335  Christopher Kandelin   
  DNF  327  Esko Österbacka  Team Österbacka  
  DNF  316  Peter Halldén  Varbergs Ultralöpare 
  DNF  318  Edvin Bergman Odenius  Varberg 
  DNF  303  Vibecke Manninge Lange    
  DNF  304  Gustav Manninge Lange    
  DNF  305  Christoffer Larsson  Teresedotter LK