Resultat Havslätts Triathlon 2021 - Olympisk / Motion

Resultat Havslätts Triathlon 2021 - Olympisk / Motion

Resultatlistan är uppladdad av loppets arrangören och presenteras i samarbete med MittLopp. För frågor om resultaten kontakta arrangören.

Damer
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer  46  Saskia De vries  Av phoenix  2:21:07 
Damer  41  Frida Cronqvist   NTNUI   2:21:43 
Damer  50  Åse Möller  Kalmar RC Triathlon/ Team Zoot  2:33:38 
Damer  48  Camilla Kempe  Team Powerwoman  2:39:54 
Damer  43  Yvette Roth  Trimate sk  2:44:47 
Damer  44  Monika Karlsson  Oskarshamns sportklubb   2:51:39 
Damer  42  Mia Erlandsson  Team Power Woman   3:02:06 
Damer  49  Inger Bergström    3:17:51 
Damer  DNF  47  Julia Steinecke   
Damer  DNF  45  Mollie Nohave  Team Nohave 
Damer  DNF  40  Sabina Nilsson  Frosta multisport 
Herrar
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar  112  Alexander Berggren  Midnight warriors triathlon club  1:57:45 
Herrar  101  Michael Sjöberg  Hultsfreds LK  2:14:54 
Herrar  89  Martin Karlsson  Umara Sports Club  2:18:40 
Herrar  94  Magnus Axelsson  Midnight warrior  2:20:51 
Herrar  95  Stefan Löfhede  Glasrikets RC  2:22:16 
Herrar  102  Matias Toftrup   Umara   2:23:33 
Herrar  100  Andreas Markhester    2:24:01 
Herrar  87  Erik Olsson  Umara sports club  2:24:19 
Herrar  99  Sören Eidrup  Umara Sports Club  2:25:04 
Herrar  10  97  Patrik Linder    2:26:51 
Herrar  11  92  Johan Högström  Kalmar RC  2:28:49 
Herrar  12  104  Jacob Andersson  Höglandets triathlon   2:32:10 
Herrar  13  93  Conny Karlsson  Trimate SK  2:35:31 
Herrar  14  86  Jörgen Svensson  Kalmar RC Triathlon  2:36:46 
Herrar  15  105  Joel Folkesson   Höglandets triathlon   2:38:03 
Herrar  16  91  Daniel Sigurdsson   Kalmar RC Triathlon   2:38:16 
Herrar  17  98  Jonatan Gårdh    2:38:37 
Herrar  18  108  Jocke Henningsson  Kalmar RC Triathlon  2:39:00 
Herrar  19  83  Kim Jacobsson  Midnight Warriors Triathlon Club  2:39:33 
Herrar  20  90  Leif Engelholm  Glasrikets RC  2:41:08 
Herrar  21  96  Staffan Berg  Glasrikets RC  2:42:20 
Herrar  22  106  Pierre Lavaine    2:43:21 
Herrar  23  88  Magnus Josephson  Kalmar RC Triatlon   2:43:51 
Herrar  24  111  Daniel Falk  Gävle Triathlonklubb  2:45:28 
Herrar  25  107  Denis Moutaf    2:47:37 
Herrar  26  85  Håkan Ulvenhag  Kalmar RC  2:59:00 
Herrar  27  84  Daniel Höglin    3:01:36 
Herrar  DNF  103  Tobias Toftrup   
Herrar  DNF  109  Göran Bergström   
Herrar  DNF  110  Jimmy Erlandsson  Colting Borssén Triathlon klubb