Resultat Halmstad Nyårslopp 2021 - 10K

Resultatlistan är uppladdad av loppets arrangören och presenteras i samarbete med MittLopp. För frågor om resultaten kontakta arrangören.

Damer
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer  30  Emy Thorén  Hälle IF  36:41 
Damer  10  59  Jenny Mårtensson  Vegan Runners IK  38:40 
Damer  20  69  Vanja Karlsson  Oct halmstad  43:56 
Damer  24  60  Karin Tångring  Halmstad triathlon och multisport  46:54 
Damer  26  74  Elise Johansson    48:40 
Damer  31  42  Malin Magnusson    51:25 
Damer  35  29  Vilde Solnør  Trondheim  52:09 
Damer  37  45  Nelly Karlsson    53:09 
Damer  41  61  Taina Visandius    55:28 
Damer  43  73  Lisa Bäckman    55:37 
Damer  46  23  Karin Ylander    55:58 
Damer  47  53  Kajsa Francke  HALMSTAD POLISENS IDROTTSFÖRENING  56:23 
Damer  48  81  Jessica Hyldegård    56:42 
Damer  49  41  Elin Neuwirth     56:44 
Damer  50  51  Sandra Enlund    57:27 
Damer  52  78  Eeva Rumpunen  Halmstad Triathlon & Multisport   58:31 
Damer  54  24  Matilda Kimström    59:55 
Damer  56  20  Linnea Andersson     1:00:18 
Damer  57  33  Anette Martinsson  Elements training Skottorp  1:00:44 
Damer  58  82  Camilla Alpedal    1:00:46 
Damer  59  32  Veronica Klang Malmsjö     1:00:54 
Damer  60  34  Ursula Klang  Element Training   1:01:16 
Damer  61  79  Maria Grange  Halmstad Triathlon&Multisport   1:01:49 
Damer  62  80  Susanne Blommegård    1:02:57 
Damer  64  19  Jasmine Andersson    1:10:13 
Damer  DNF  153  Katrin Mills  Halmstad Triathlon och Multisport 
Damer  DNS  72  Elsa Blad   
Damer  DNS  21  Alexandra Erlandsson 
Damer  DNS  31  Madelein Kelada-Syrehn    
Damer  DNS  2  Elisabeth Bjarneborg   
Damer  DNS  4  Lina Ahlgren  Ahlgrens 
Damer  DNS  14  Evelina Enggren   
Damer  DNS  40  Ewa Pressfeldt  Halmstad triathlon och multisport 
Damer  DNS  44  Veddy Hägerström    
Herrar
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar  48  Isak Eriksson  Hälle IF  32:26 
Herrar  28  Alexander Solnør  Trondheim Golfklubb  35:20 
Herrar  54  Rikard Junblad  Simlångsdalens IF  35:31 
Herrar  84  Anton Hellgren  IFK Halmstad  35:38 
Herrar  46  Erik Nilsson  Mariestad Aif  35:46 
Herrar  58  Daniel Frantzich  Vegan Runners IK  35:49 
Herrar  57  Albin Larsson    37:12 
Herrar  71  Fredrik Robertsson  Terrible Tuesdays Triathlon Club  38:03 
Herrar  11  49  Sammy Simonsson    39:24 
Herrar  12  55  Patrik Fykell  Simlångsdalens IF  39:42 
Herrar  13  13  Jarno Aspbäck  Halmstad Triathlon & Multisport  42:03 
Herrar  14  6  Dag Söderlund  Simlångsdalens IF  42:23 
Herrar  15  83  Jonas Ribbing    42:52 
Herrar  16  8  Kristian Holmgren  Halmstad Triathlon och Multisport  43:01 
Herrar  17  5  Dick Beide    43:11 
Herrar  18  15  Kenneth Rolling  Halmstad Skidklubb  43:29 
Herrar  19  70  Andreas Johansson  OCT Halmstad  43:56 
Herrar  21  43  Mats Bengtsson  Halmstads Skidklubb  45:57 
Herrar  22  35  Tomas Sjöstedt  Halmstad Triathlon & Multisport  46:21 
Herrar  23  56  Karl-Axel Tångring  Halmstad triathlon och multisport  46:23 
Herrar  25  68  Andreas Norrman   Halmstad triathlon och multisport   48:24 
Herrar  27  7  Marcus Ynner  Halmstad Triathlon & Multisport  49:16 
Herrar  28  52  Ulf Johansson  Stenungsunds Friidrott  50:07 
Herrar  29  63  Michael Ancar    50:17 
Herrar  30  26  Jonas Bergman  Team Fika  51:11 
Herrar  32  50  Hans-Ove Sandberg    51:52 
Herrar  33  37  roger johansson  halmstad triathlon och multisport  52:02 
Herrar  34  65  Michael Bengtsson    52:05 
Herrar  36  18  Tony Pettersson   CK Bure  52:57 
Herrar  38  9  Michael Svedberg    54:12 
Herrar  39  36  Magnus Eriksson  Halmstad Triathlon & Multisport  54:16 
Herrar  40  66  Marcus Jönsson    55:13 
Herrar  42  75  Henrik Fröman    55:34 
Herrar  44  62  Erik Visandius    55:40 
Herrar  45  47  Bengt Arne Palm     55:56 
Herrar  51  16  Ulf Fogelström    57:53 
Herrar  53  76  Mikael Johansson   H.G.I.F.  58:59 
Herrar  55  25  Jason Kimström    1:00:06 
Herrar  63  77  Stefan Rosén  Toponova ab  1:03:43 
Herrar  DNF  39  Håkan Larsson  Halmstad Triathlon & Multisport 
Herrar  DNS  67  Simon Löfving  Halmstad Triathlon & Multisport 
Herrar  DNS  27  Mattias Söderholm  Team Fika Running Club 
Herrar  DNS  22  Stefan Erlandsson 
Herrar  DNS  17  Per Carnbrandt  Halmstad triathlon & multisportklubb 
Herrar  DNS  1  Christian Edgren   
Herrar  DNS  10  Joachim Enggren  Ingen  
Herrar  DNS  11  Niklas Wiberg  Hälle IF 
Herrar  DNS  12  Anders Thorbjörnsson   
Herrar  DNS  3  Jimmie Ahlgren  Ahlgrens