Resultat BTR 2021 - BTR 2021 12 km 12:00

Resultat BTR 2021 - BTR 2021 12 km 12:00

Resultatlistan är uppladdad av loppets arrangören och presenteras i samarbete med MittLopp. För frågor om resultaten kontakta arrangören.

  281  Louise Lund  Team Outrun  1:21:56 
  49  216  Joel Bergkvist  Fulltofta Forest Flyers  1:37:59 
  DNF  214  KRISTINA VANNERBERG  Gårdsfys i Sibbarp 
  165  Henrik Erickson    1:10:01 
  172  Evelina Hultegård  Örgryte IS  59:33 
  518  Linus Hultegård     51:07 
  291  Hannah Karlsson    1:04:25 
  164  Teo Palmér    1:10:28 
  282  Linus Wedin  Garphyttans IF  1:00:52 
  154  Johan Palmér  Ulricehamns OK  1:01:05 
  295  Moa Karlsson    1:08:38 
  163  Lina Palmér  Ulricehamns ok  1:11:41 
  288  Emil Granberg    1:01:46 
  271  Cristoffer Johansson     1:02:11 
  354  Anneli Sepp    1:13:10 
  299  Karolina Pehrsson  SÖDERALA  1:16:45 
  294  Lucas Axelsson  Varbergs GIF  1:03:07 
  175  Carl Provén  Holm CK  1:03:38 
  206  Sara Uhnoo    1:21:41 
  204  Philip Bendiksen  Falkenberg Allstars   1:04:58 
  287  Magnus Braxenholm  VÄSTRA FRÖLUNDA  1:06:59 
  277  Camilla Karlsson     1:22:01 
  10  270  Ludwig Norén     1:08:27 
  10  257  Hulda Winnes    1:22:06 
  11  256  Kajsa Winnes    1:22:08 
  11  161  Niklas Andersson    1:08:28 
  12  186  Louise Brattström Stolt  CNT  1:22:57 
  12  253  Daniel Wijk  Los selvaticos  1:09:22 
  13  269  jessica svensson  Avonova hälsa  1:24:21 
  13  200  Fredrik Eriksson  Mjölby Södra  1:10:16 
  14  177  Agnes Provén  Holm CK  1:24:38 
  14  297  Andreas Eklund  Göteborg-Majorna OK  1:11:27 
  15  159  Johanna Ulvagården  Forest Femmes  1:24:45 
  15  258  Filip Nielsen  Knäckebröhult IF  1:13:15 
  16  190  Mikael Printz  Spring för livet!  1:14:02 
  16  202  Ulrika Kristenson     1:26:45 
  17  243  Jesper Berghällen   Ulricehamns triatleter   1:14:22 
  17  228  Anna Ljungbäck  Sollentuna   1:27:03 
  18  247  Martin Bäckman    1:14:27 
  18  181  Johanna Dahl Sjöberg  Trailrunning Sweden Härryda  1:28:51 
  19  220  Elise Johansson  Lonesome Runners  1:29:42 
  19  273  Christian Gresell    1:16:19 
  20  221  Maria Sahlin  1:29:54 
  20  233  Henrik Sandersson  Sunvära SK  1:16:23 
  21  169  Kicki Wingård    1:30:03 
  21  151  Magnus Lilja  SVANESUND  1:16:25 
  22  168  Helena Nyborg     1:30:34 
  22  227  Ulf Bengtsson  Varbergs GIF Friidrott  1:16:27 
  23  155  Marie Dahlén    1:30:49 
  23  199  Jonas Jerklind  Team Bunkern  1:16:45 
  24  178  Karin Jogeland   IK Ymer  1:31:20 
  24  260  Kristoffer Nilsson    1:18:21 
  25  261  Sofia Persson    1:31:33 
  25  213  johan kirkfjell  COLTING BORSSÉN TRIATHLONKLUBB  1:20:08 
  26  170  Magnus Cejie  Varbergs Gif  1:20:13 
  26  160  Therese Gustafsson  Gustafssons rehabilitering  1:32:13 
  27  279  Sofia Zachrisson    1:33:03 
  27  244  Johannes Berghällen     1:20:15 
  28  179  Carina Fredriksson    1:33:05 
  28  185  Sebastian Evans    1:20:20 
  29  203  Magnus Rappe  Varbergs GIF  1:21:04 
  29  264  Ellen Petersson    1:33:29 
  30  263  JOANNA KRON    1:34:02 
  30  214  Jan Stråe    1:21:05 
  31  191  Anna Wramdemark    1:34:29 
  31  187  Lars-Erik Brattström Stolt  CNT  1:21:24 
  32  211  Michael Nilsson  Varberg GIF   1:21:44 
  32  226  Ulrika von Wachenfeldt    1:34:39 
  33  281  Torvald Påhlsson    1:21:55 
  33  184  Mayako Fagerfjäll   Kattbussen  1:36:28 
  34  197  Jonas Carlsson    1:21:58 
  34  254  Joanna Terning  Team Bunkern   1:36:44 
  35  276  Kornelia Krumkühler  Göteborg - Mölndal  1:36:52 
  35  196  Anders Jandering  Göteborg  1:22:00 
  36  198  Niklas Carlsson    1:22:09 
  36  153  Frida Ström  Borås löparklubb   1:37:21 
  37  174  Anita Palmér  Ulricehamns OK  1:37:25 
  37  209  Johan Pusa  TBD  1:22:29 
  38  76  Petra Spencer  Halmstad Triathlon & Multisport   1:37:26 
  38  293  Leif-Inge Hugosson    1:22:54 
  39  156  Malte Palmér    1:23:36 
  39  216  Åsa Påhlsson    1:37:59 
  40  201  Martin Kristenson  Varbergs Gif  1:26:41 
  40  245  Elin Karlsson    1:38:26 
  41  240  Martin Aronsson    1:27:02 
  41  292  Emma Andersson  Varbergs GIF  1:38:47 
  42  301  Emelie Broström    1:38:48 
  42  265  Anders Friborg    1:27:41 
  43  283  Johanna Johansson  Varbergs GIF   1:38:58 
  43  230  Lukas Bach    1:27:57 
  44  236  Amanda Malm     1:39:12 
  44  255  Richard Johansson  GTIF  1:28:52 
  45  237  Patrik Larsson    1:34:04 
  45  182  Lisa Mastalir     1:40:05 
  46  215  Anders Wallerstedt  Team Bunkern  1:34:46 
  46  207  Emma Nielsen   Knäckebröhult IF  1:40:16 
  47  239  Henrik Andersson  Varbergs Gif  1:34:46 
  47  224  Carita Knutsson  Team Bunkern   1:40:18 
  48  286  Andrea Nilsson    1:40:21 
  48  210  Göran Önnerby  Anderstorps OK  1:36:20 
  49  218  Petra Lögdberg    1:41:10 
  50  229  Jakob Bach    1:38:07 
  50  158  Katarina Krok  Bollebygd  1:42:14 
  51  152  Mattias Hilmersson  Bullfika CK  1:38:37 
  51  180  Sofia Linsten    1:42:59 
  52  232  Malin Knutsson    1:44:34 
  52  241  Camilo Zamit    1:39:07 
  53  242  Annakarin Lemon  Team Bunkern   1:44:55 
  53  367  Daniel Åkerman  Laholm  1:39:09 
  54  289  Hans Andersson  Krogsereds IK  1:39:21 
  54  259  JESSICA OLIVEIRA VIEIRA  GÖTEBORG  1:46:38 
  55  225  Lars Knutsson    1:40:10 
  55  188  Susanne Svanberg  Team Bunkern   1:47:36 
  56  284  Therese Bergenheim    1:47:48 
  56  280  Lars Mobacken  L&S  1:47:56 
  57  252  Bengt Björklund     2:10:17 
  57  167  Åsa Hermansson    1:48:00 
  58  195  Helena Rydén    1:48:12 
  59  223  Petra Smalström  Team Bunkern  1:48:35 
  60  171  Anna Englund  Team Bunkern  1:49:06 
  61  217  Malin Holmström    1:53:32 
  62  251  Josefine Björklund    2:10:17 
  DNF  248  Cecilia Walton   
  DNF  249  Tomas Kruse   
  DNF  250  Jens Johansson   SAIK 
  DNF  238  Leif Malm   
  DNF  246  Markus Lilienberg  Sweden Runners  
  DNF  219  Emelie Boom   
  DNF  222  Sara Vallentin   
  DNF  234  Per-Erik Nåslen  Luleå 
  DNF  235  Peter Andersson  Varberg 
  DNF  231  Julia Bach   
  DNF  266  Inger Magnusson  Team Bunkern 
  DNF  267  Christine Karlsson  Kulltorp 
  DNF  268  Andreas Sedin   
  DNF  262  Pamela Latsson  Atletica 
  DNF  274  Anton Andersson  Varberg 
  DNF  275  Sabine Rathsman   TNT 
  DNF  272  Lukas Norrman  Frillesås BK 
  DNF  278  Niclas Göthberg   
  DNF  285  Maria Berdén  Crossfit04320 
  DNF  290  Marcus Eriksson  Varbergs GIF 
  DNF  212  Anders Frisk   
  DNF  208  Henrik Frendberg   
  DNF  205  Camilla Hellström   Ryssbergets ik 
  DNF  189  Rosemarie Segerqvist    
  DNF  192  Sara Hirseland   
  DNF  193  Sara Löfman   
  DNF  194  Helena Grafström   
  DNF  173  Ulf Palmér  Ulricehamns OK 
  DNF  183  Linda Pettersson   
  DNF  176  Pernilla Blommé  Varberg 
  DNF  157  Christina Höök   
  DNF  166  Janette Persson  Falkenberg Allstars  
  DNF  162  Niklas Kanerot  Brattås CK 
  DNF  302  Johan Inkinen   
  DNF  300  Daniel Lindh  Tingbergs AIS 
  DNF  298  Thom Lundberg   
  DNF  296  Hannah Markusson