Resultat BTR 2021 - BTR 2021 12 km 09:00

Resultat BTR 2021 - BTR 2021 12 km 09:00

Resultatlistan är uppladdad av loppets arrangören och presenteras i samarbete med MittLopp. För frågor om resultaten kontakta arrangören.

  DNF  76  Johan Persson   
  143  Linus Hultegård    54:32 
  45  Karin Nilsson  Ullevi FK  1:02:06 
  119  William Englund  OK Reftele  55:25 
  148  Louise Lund  Team Outrun  1:02:29 
  6  Andreas Lundblad  Falkenberg Allstars / Slow Enough To Win  57:12 
  19  Andrea Bredberg    1:09:29 
  10  Cecilia Boström  Träna och Skräna  1:11:09 
  40  Jonatan Bengtsson  Warberg Running Club  57:14 
  144  Sofie Ahlberg    1:11:31 
  145  Daniel Parheden    58:46 
  86  Johanna Johansson   If Rigor   1:13:06 
  142  Erik Johansson     58:59 
  141  Kristin Emilsson    1:13:59 
  131  Johan Levin  Halmstad trail  59:10 
  16  Erik Nilsson  Warberg Running Club  59:29 
  1  Linda Larsson  Varberg  1:14:16 
  43  Anton Östman  WRC  59:37 
  124  Madelene Lindfors    1:15:04 
  10  126  Mikael Nilsson  IFK Arvidsjaur skidor  1:01:41 
  10  130  Sandra Thorgnysson  CrossFit 04320  1:15:20 
  11  123  Henrik Andersson    1:02:26 
  11  51  Caroline Larsson    1:18:07 
  12  44  Per Johansson  Warberg Running Club  1:03:09 
  12  121  Elina Myrestaf  Falkenbergs OK  1:19:09 
  13  63  Anna Lind    1:19:12 
  13  31  Tony Ahlberg  Bua  1:03:55 
  14  57  Fredrik Bengtsson  Kungsäters IF  1:04:04 
  14  30  Katarina Hildingsdotter  Team Nordic Trail  1:19:57 
  15  146  KRISTINA VANNERBERG  Gårdsfys i Sibbarp  1:21:06 
  15  147  Joel Bergkvist  Fulltofta Forest Flyers  1:04:34 
  16  116  Stina Karnlind    1:21:14 
  16  27  Olof Arvidsson  SOK Knallen  1:07:30 
  17  17  Lena Lagerljung  Team Nordic Trail  1:21:26 
  17  53  Christian Lindquist  Varberg  1:08:04 
  18  2  Peter Rolandsson  Träna och Skräna  1:08:38 
  18  150  Martina Ridne  1:21:38 
  19  67  Jennifer Tegenfeldt    1:23:37 
  19  109  André Madejczyk   @trailsandmore   1:08:57 
  20  132  Rolf Svensson  Tvååker   1:09:40 
  20  140  Rebecka Petersson     1:23:42 
  21  114  Marie Lundgren   Low Coast Trailrunners   1:24:25 
  21  103  Robin Vikström    1:09:58 
  22  84  Ulf Ekman  DRT Kungsbacka  1:10:11 
  22  4  Ida Wallin  Håstens Hästar  1:25:04 
  23  8  Sara Karlsson     1:25:25 
  23  48  Anders Dragstedt    1:10:19 
  24  42  Ola Lindegren  WRC  1:10:38 
  24  81  Marina Fovér    1:25:27 
  25  71  Lea Friberg  OK Vivill  1:25:57 
  25  112  Johan Mjörnestrand   The Cross Factory  1:11:08 
  26  115  Niklas Johansson  Low coast trail runners  1:11:28 
  26  138  Ann Catrin Ulfsdotter    1:26:54 
  27  137  Oskar Nordström    1:11:33 
  27  58  Elin Levin  Gunnebo Girls  1:27:01 
  28  70  Ann Bägeby   Ok Vivill   1:27:24 
  28  122  Fredrik Andersson    1:11:34 
  29  139  Jakob Hassel    1:11:59 
  29  69  Emelie Bägeby   Ok Vivill   1:27:46 
  30  61  Nina Sahlgren  Gunnebo Girls  1:28:43 
  30  129  Daniel Erlandsson    1:12:57 
  31  59  Gunhild Olsson     1:30:12 
  31  34  Marcus Andersson    1:13:15 
  32  52  Jonas Otterdahl  Göinge Trail  1:13:20 
  32  117  Sara Bergvall     1:32:16 
  33  50  Cecilia Larsson    1:32:46 
  33  449  Erik Finnskog    1:13:22 
  34  7  Jessica Gunnarsson  Halmstad  1:33:58 
  34  133  Niklas Petersson Fro¨ling  Simlångsdalens IF  1:13:24 
  35  35  Rebecka Eriksson    1:35:02 
  35  66  Paul Hedberg  Varberg  1:14:34 
  36  68  Linus Bägeby   Ok Vivill  1:14:58 
  36  22  Linda Bengtsson  Ok Vivill  1:36:40 
  37  39  Henrik Persson  Ok nackhe  1:14:58 
  37  77  Sara Svensson    1:39:48 
  38  41  Christine Kling    1:41:08 
  38  28  Claes Andersson  Crossfit 432  1:15:45 
  39  37  Therese Noborg  Varberg  1:42:07 
  39  23  Fredrik Lindkvist  Rooster club Varberg  1:16:00 
  40  100  Bjarne Ljungfalk    1:17:20 
  40  111  Sofia Åsberg    1:42:30 
  41  108  Valdemar From    1:18:25 
  41  88  Madelene Johansson   Team Active   1:42:38 
  42  95  Josefine Emilsson    1:43:31 
  42  36  Tobias Bengtsson     1:18:25 
  43  107  Anders Stenberg  Ok Vivill  1:18:33 
  43  72  Jenny Dahl  Klippan  1:44:01 
  44  101  Cissi Meltzer  Golden Wellness  1:44:56 
  44  18  Micke Lagerljung    1:19:04 
  45  14  Lina Svensson    1:45:27 
  45  55  Johan Göransson  Sjömarken  1:19:39 
  46  90  Johanna Rönnqvist  Ok löftan  1:48:49 
  46  87  Andreas Yngvesson  Low Coast Trail Runners  1:19:48 
  47  89  Jenny Rönnqvist  Ok löftan   1:48:50 
  47  9  Jacob Molin    1:19:50 
  48  12  Christofer Levin     1:21:10 
  48  91  Frida Rönnqvist    1:48:50 
  49  102  Tobias Odequist    1:21:33 
  49  99  Helena Appell    1:51:10 
  50  29  Hampus Selin    1:21:52 
  50  56  Elisabeth Johansson   Forest femmes   1:51:10 
  51  54  Rikard Adolfsson  Göinge Trail  1:22:16 
  51  106  mathilda Johansson    1:59:37 
  52  47  Cecilia Hansson  Sofia  2:01:27 
  52  32  Johan Holmström  Varbergs GIF  1:22:37 
  53  26  Ulrika Johnson    2:01:30 
  53  5  Per Lewstam     1:22:50 
  54  24  Sofia Axelsson  OK Vivill  2:01:32 
  54  60  Andreas Nilsson  Simplify  1:23:30 
  55  25  Cecilia Hansson    2:01:33 
  55  74  Jerry Tegenfeldt    1:23:37 
  56  21  Alexandra Reinert    2:31:26 
  56  15  Lars Carlsson    1:24:43 
  57  20  Cecilia Håkansson  theocrgym  2:32:13 
  57  83  Fredrik Lundin  Team Active  1:25:15 
  58  110  Mikael Böhm  Borås Löparklubb  1:26:44 
  59  62  Fredrik Larsson  Träna & Skräna  1:27:02 
  60  134  Daniel Törnblad     1:27:17 
  61  64  Jonas Samuelsson   F&F, Mölndal   1:27:49 
  62  13  Martin Jönsson  LTM  1:30:38 
  63  149  Lars-Peter Ekenhard    1:33:22 
  64  98  Adam Jakobsson    1:34:30 
  65  79  Bert Norrman  Apladalens LK  1:38:22 
  66  105  David Johansson    1:38:40 
  67  65  Christoffer Svensson  Dark Trail Runners  1:39:13 
  68  113  Dan Einarsson    1:39:39 
  69  135  Jessica Hedman    1:40:23 
  70  104  Kent Eriksson    1:41:25 
  71  96  Peter Jakobsson    1:41:29 
  72  450  Caspar Bernhardson    1:45:47 
  73  73  Pontus Bergqvist    1:47:44 
  74  92  Magnus Båth  SOK 68  1:48:50 
  75  11  Erik Ekman  Varberg  1:55:23 
  DNF  3  Evelina Myrbäck   
  DNF  33  Amanda Reinsjo    
  DNF  38  Sandrah Jörgensen Fernandez   
  DNF  49  Josephine Swanson  Falkenberg allstars 
  DNF  46  Jennie Selin    
  DNF  93  Anna Johansson    
  DNF  94  Andreas Clarholm   
  DNF  97  Emil Lidén   
  DNF  75  Tove Hjertonsson  FK Snapphanarna 
  DNF  80  Christian Karlsson  IK DRAN 
  DNF  78  Fredrik Strid  Lätta steg Varberg 
  DNF  82  Linda Dahlöf  Göteborg 
  DNF  85  Håkan Johansson   Kungsbacka  
  DNF  136  Anders Johansson   
  DNF  127  Daniel Carlsson   
  DNF  128  Martin Davidsson   IK Dran 
  DNF  118  Anna Wernersson  Veddige 
  DNF  120  Stina Wernersson  Stockholm 
  DNF  125  Louise Andersson   
  DNF  172  Evelina Hultegård  Örgryte IS 
  DNF  354  Anneli Sepp