Resultat DXR - Dundret Extreme Running 2021 - K22

Resultatlistan är uppladdad av loppets arrangören och presenteras i samarbete med MittLopp. För frågor om resultaten kontakta arrangören.

Damer
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer  22  427  Agneta Riemann  Gällivare Endurance  2:08:36 
Damer  23  440  Anna-Carin Viktoria Kempe    2:08:59 
Damer  27  434  Erika Abrahamsson    2:17:24 
Damer  29  435  Anneli Murto  OK Sarven  2:18:23 
Damer  36  438  Moa Nilsson  Sävast ski team IF  2:25:34 
Damer  40  436  Cecilia Hietala    2:29:28 
Damer  41  441  Vera Tiala    2:32:58 
Damer  42  437  Ann-Kristine Semberg  Överkalix IF  2:40:48 
Damer  45  444  Frida-Maria Sande  Gellivare Skidallians IK  2:53:15 
Damer  46  429  Anna Sejnell    3:05:48 
Damer  47  430  Linnea Uusitalo-Kemi    3:41:31 
Damer  DNF  431  Erika Petschler   
Damer  DNF  432  Hanna Forsberg    
Damer  DNF  433  Marie Älvstrand   
Damer  DNF  442  Moa Majbäck  Kiruna skidor 
Damer  DNF  443  Hanna Niia   
Damer  DNF  439  Pia Möttönen  Gällivare  
Damer  DNF  428  Jennie Jonsson  Runacademy IF 
Herrar
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar  467  Eelis Murto  Gellivare Skidallians IK  1:34:19 
Herrar  478  Victor Majbäck  Kiruna skidor  1:34:49 
Herrar  477  Marcus Nilsson  Lulekamraterna   1:41:05 
Herrar  481  Johan Taaveniku    1:42:10 
Herrar  455  Mattias Nilsson    1:48:18 
Herrar  459  Kristoffer Hjärtström  Runacademy IF Boden  1:48:56 
Herrar  480  Anton Fauli  IF Göta Ultra  1:50:23 
Herrar  476  David Forsman  Överkalix IF  1:51:06 
Herrar  466  Tomas Törevall  Gällivare endurance  1:51:42 
Herrar  10  479  Fredrik Paavo    1:54:20 
Herrar  11  454  Per Juntti    1:55:28 
Herrar  12  472  Fredrik Söderlind  IFK Kiruna  1:56:49 
Herrar  13  447  Håkan Falk  Jokkmokks skidklubb  2:00:45 
Herrar  14  483  Rickard Johansson     2:01:23 
Herrar  15  464  Andreas Sande  Gellivare Skidallians IK  2:02:51 
Herrar  16  445  Johan Lundbäck  Team Arcticoutdoor   2:03:58 
Herrar  17  458  Anders Holma  Gällivare Endurance  2:04:11 
Herrar  18  448  Mattias Nilsson  Luleguttene  2:05:42 
Herrar  19  457  Bernard Norberg    2:07:58 
Herrar  20  456  Olof Thomas Utsi  Jokkmokks skidklubb  2:08:12 
Herrar  21  465  Fredrik Harnevik    2:08:16 
Herrar  24  469  Viktor Linde    2:10:18 
Herrar  25  452  Göran Karlsson  Luleguttene  2:12:24 
Herrar  26  468  Niklas Larsson  Vittangi sportklubb  2:16:15 
Herrar  28  470  Leif Länta   Jokkmokks sk  2:18:04 
Herrar  30  461  Arto Huhtinen  Malmfältens Draghunds klubb  2:21:53 
Herrar  31  474  Joakim Poggats    2:21:55 
Herrar  32  460  Erik Bergström    2:22:16 
Herrar  33  475  Marko Hyrkäs   Team Tornedalen  2:23:40 
Herrar  34  471  Mickel Viltok Länta  Jokkmokks sk   2:23:47 
Herrar  35  482  Dan Blomqvist  svappavara  2:23:55 
Herrar  37  449  Mikael Hannu  Danafix   2:27:08 
Herrar  38  473  Petter Lundberg  Inpuls  2:28:11 
Herrar  39  462  Mattias Johansson  Granhults IK  2:29:16 
Herrar  43  484  Petter Larsson  Vittangi SK  2:50:24 
Herrar  44  463  Örjan Edman    2:53:14 
Herrar  DNF  450  Joel Pettersson  Antnäs BK 
Herrar  DNF  451  Sixten Pettersson  Antnäs BK 
Herrar  DNF  453  Tony Sorsa  Överkalix IF 
Herrar  DNF  446  Jens Nilsson