Damer Individuellt |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Damer Individuellt |
1 |
474 |
Jenny Nilsson |
Dalregementet IF |
1:28:01 |
|
Damer Individuellt |
2 |
428 |
Åsa Eriksson |
Umara Sports Club |
1:31:57 |
|
Damer Individuellt |
3 |
461 |
Malin Alzén |
IKHP |
1:32:59 |
|
Damer Individuellt |
4 |
475 |
Camilla Berggren |
FK Herkules |
1:33:08 |
|
Damer Individuellt |
5 |
423 |
My Forsberg |
Triathlon Väst |
1:36:43 |
|
Damer Individuellt |
6 |
463 |
Lisa Wilborg |
Simcoachen |
1:40:11 |
|
Damer Individuellt |
7 |
436 |
Johanna Johanssom |
Alingsås Triathlonklubb |
1:44:26 |
|
Damer Individuellt |
8 |
406 |
Mia Wiberg |
Ulricehamns triathleter |
1:44:46 |
|
Damer Individuellt |
9 |
443 |
Ellen Hultberg |
SOK Knallen |
1:45:55 |
|
Damer Individuellt |
10 |
473 |
Therese Berglin |
Colting Borssén TH Club |
1:46:56 |
|
Damer Individuellt |
11 |
449 |
Nathalie Rubin |
|
1:47:13 |
|
Damer Individuellt |
12 |
442 |
Ulrika Andersson |
Alingsås triathlonklubb |
1:48:02 |
|
Damer Individuellt |
13 |
414 |
Pernilla Swenson |
3CT |
1:48:09 |
|
Damer Individuellt |
14 |
434 |
Johanna Junhav |
|
1:48:42 |
|
Damer Individuellt |
15 |
466 |
Linda Christensen |
OK Kullingshof |
1:49:09 |
|
Damer Individuellt |
16 |
454 |
Liselott Johansen |
Bråtarlöparna |
1:51:57 |
|
Damer Individuellt |
17 |
452 |
Helene Opperdoes |
Team Kungälv |
1:52:12 |
|
Damer Individuellt |
18 |
464 |
Linnéa Ersson |
Ulricehamns triatleter |
1:52:48 |
|
Damer Individuellt |
19 |
417 |
Åsa Gadler |
SOK Knallen |
1:53:26 |
|
Damer Individuellt |
20 |
426 |
Emma Herbertsson |
Korvarna FC |
1:53:35 |
|
Damer Individuellt |
21 |
478 |
Ulrika Granfors |
IF Rigor |
1:53:41 |
|
Damer Individuellt |
22 |
462 |
Therese Eriksson |
Ulricehamns triatleter |
1:54:11 |
|
Damer Individuellt |
23 |
477 |
Paula Claesson |
Göteborg |
1:54:42 |
|
Damer Individuellt |
24 |
440 |
Berit Andersson |
Molla Byalag |
1:55:55 |
|
Damer Individuellt |
25 |
422 |
Susanne Ehnbåge |
40+ |
1:57:22 |
|
Damer Individuellt |
26 |
408 |
Annelie Larsson |
|
1:58:06 |
|
Damer Individuellt |
27 |
453 |
Elin Svensson |
|
1:58:16 |
|
Damer Individuellt |
28 |
451 |
Veronika Östedt |
Team Kungälv |
1:58:25 |
|
Damer Individuellt |
29 |
444 |
Karin Lersten |
|
1:59:23 |
|
Damer Individuellt |
30 |
421 |
Emelie Ivehag |
|
2:01:33 |
|
Damer Individuellt |
31 |
467 |
Ellen Olsson |
|
2:01:43 |
|
Damer Individuellt |
32 |
437 |
Sara Frisk |
I 2 IF |
2:02:18 |
|
Damer Individuellt |
33 |
457 |
Sara Danielsson |
Umara Sports Club |
2:03:29 |
|
Damer Individuellt |
34 |
458 |
Rhona Cox |
Triathlon Väst |
2:03:56 |
|
Damer Individuellt |
35 |
448 |
Linn Lundström |
|
2:05:09 |
|
Damer Individuellt |
36 |
424 |
Linda Wahlin |
Triathlon Väst |
2:05:48 |
|
Damer Individuellt |
37 |
459 |
Pia Andersson |
Lidköpings cykelklubb |
2:06:45 |
|
Damer Individuellt |
38 |
468 |
Frida Bergsman |
|
2:06:56 |
|
Damer Individuellt |
39 |
412 |
Ida Hultqvist |
Lidköping |
2:07:53 |
|
Damer Individuellt |
40 |
479 |
Kornelia Krumkühler |
Astra Zenca |
2:08:09 |
|
Damer Individuellt |
41 |
460 |
Åsa Hermansson |
|
2:08:33 |
|
Damer Individuellt |
42 |
465 |
Anette Larsson |
Friskis & Svettis Vårgårda |
2:09:19 |
|
Damer Individuellt |
43 |
480 |
Liv Berg |
Hindås |
2:09:40 |
|
Damer Individuellt |
44 |
420 |
Anna Andréasson |
- |
2:09:50 |
|
Damer Individuellt |
45 |
476 |
Elin Nordgren |
|
2:10:05 |
|
Damer Individuellt |
46 |
470 |
Linnéa Nordgren |
|
2:10:05 |
|
Damer Individuellt |
47 |
471 |
Anna Sipinen |
|
2:10:36 |
|
Damer Individuellt |
48 |
409 |
Katja Leibe Bergstedt |
Solvikingarna |
2:11:09 |
|
Damer Individuellt |
49 |
481 |
Sanna Åstrand |
|
2:14:14 |
|
Damer Individuellt |
50 |
413 |
Viktoria Hulldin |
|
2:14:37 |
|
Damer Individuellt |
51 |
455 |
Olivia Källsmyr |
AIF |
2:15:04 |
|
Damer Individuellt |
52 |
445 |
Frida Årstrand |
|
2:15:15 |
|
Damer Individuellt |
53 |
441 |
Elisabet Johannesson |
|
2:15:42 |
|
Damer Individuellt |
54 |
427 |
Maria Nilsson |
Triathlon Väst |
2:16:51 |
|
Damer Individuellt |
55 |
411 |
Kristin Göransson |
Hindås SK |
2:16:54 |
|
Damer Individuellt |
56 |
431 |
Maria Dahl |
FK Herkules |
2:17:48 |
|
Damer Individuellt |
57 |
404 |
Ann-Sofie Bylund |
|
2:20:01 |
|
Damer Individuellt |
58 |
405 |
Johanna Leijon |
|
2:20:02 |
|
Damer Individuellt |
59 |
410 |
Cecilia Almsten |
|
2:24:54 |
|
Damer Individuellt |
60 |
447 |
Marie Frost |
|
2:25:06 |
|
Damer Individuellt |
61 |
469 |
Anita Janovskis Heldal |
Drangedal IL |
2:25:14 |
|
Damer Individuellt |
62 |
472 |
Sara Ednell |
|
2:25:44 |
|
Damer Individuellt |
63 |
456 |
Lotta Nilsson |
|
2:26:05 |
|
Damer Individuellt |
64 |
415 |
Tammy Martin |
Team Cremefyllda |
2:29:23 |
|
Damer Individuellt |
65 |
435 |
Linda Bohrarper |
- |
2:51:42 |
|
Damer Individuellt |
DNF |
407 |
Heidi Storhammar |
|
- |
|
Damer Individuellt |
DNS |
450 |
Jenny Rosencrantz |
Triathlon Väst |
- |
|
Damer Individuellt |
DNS |
446 |
Marie Thorell |
Klubb LeWa Sport |
- |
|
Damer Individuellt |
DNS |
403 |
Pia Svensson |
|
- |
|
Damer Individuellt |
DNS |
416 |
Birgitta Ljunggren |
Mölndal Outdoor |
- |
|
Damer Individuellt |
DNS |
418 |
Elisabeth Mike |
Triathlon Väst |
- |
|
Damer Individuellt |
DNS |
429 |
Britt-Marie Berggren |
Herrljunga Simsällskap |
- |
|
Damer Individuellt |
DNS |
401 |
Maj-Britt Johansson Söderqvist |
Stroke Ride CK |
- |
|
Damer Individuellt |
DNS |
432 |
Ulrica Sjunnesson |
3City Triathlon |
- |
|
Damer Individuellt |
DNS |
433 |
Linn Skoog |
Sk Elfsborg |
- |
|
Damer Individuellt |
DNS |
438 |
Maria Blomqvist |
Triathlon väst |
- |
|
Damer Individuellt |
DNS |
439 |
Ulrika Wernståhl |
3CTriathlon |
- |
|
Damer Individuellt |
DNS |
425 |
Tove Larsson |
Aktivitus sports club |
- |
|
Damer Individuellt |
DNS |
402 |
Kristin Gannerud |
Skövde Triathlon |
- |
|
Damer Individuellt |
DNS |
419 |
Heleni Sapnara |
Triathlon Väst |
- |
|
Damer Individuellt |
DNS |
430 |
Alexandra Rosenquist |
Team PowerWomen |
- |
|
Flickor 12-13 år |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Flickor 12-13 år |
1 |
801 |
Tintin Herweijer |
Hälle if |
26:38 |
|
Flickor 12-13 år |
2 |
831 |
Maja Silvdahl |
Alingsås Triathlonklubb |
29:43 |
|
Flickor 12-13 år |
3 |
809 |
Lisa Rosén |
IBK Alingsås |
30:04 |
|
Flickor 12-13 år |
4 |
807 |
Agnes Wadskog |
IKHP triathlon |
30:40 |
|
Flickor 12-13 år |
5 |
823 |
Tilde Karlsson |
IBK Alingsås |
31:09 |
|
Flickor 12-13 år |
6 |
814 |
Wilma Miglavs |
IBK Alingsås |
32:20 |
|
Flickor 12-13 år |
7 |
816 |
Alicia Norlander |
IBK Alingsås |
32:22 |
|
Flickor 12-13 år |
8 |
817 |
Tova Nydenfeldt |
IBK Alingsås |
33:10 |
|
Flickor 12-13 år |
9 |
824 |
Sofia Grujovic |
IBK Alingsås |
33:16 |
|
Flickor 12-13 år |
10 |
819 |
Ida Björk |
IBK Alingsås |
33:22 |
|
Flickor 12-13 år |
11 |
813 |
Thilda Heed |
IBK Alingsås |
34:19 |
|
Flickor 12-13 år |
12 |
818 |
Emma Jerne |
IBK Alingsås |
35:07 |
|
Flickor 12-13 år |
13 |
802 |
Tilde Landhage |
Kungälv HK |
35:26 |
|
Flickor 12-13 år |
14 |
822 |
Tilda Nääs |
IBK Alingsås |
35:43 |
|
Flickor 12-13 år |
15 |
811 |
Elin Eisele |
IBK Alingsås |
35:45 |
|
Flickor 12-13 år |
16 |
803 |
Rebecka Johannesson |
|
35:48 |
|
Flickor 12-13 år |
17 |
826 |
Vilma Ekdal |
IBK Alingsås |
35:56 |
|
Flickor 12-13 år |
18 |
805 |
Tilda Caddick |
|
36:04 |
|
Flickor 12-13 år |
19 |
830 |
Alice Olsson |
Sockertoppen IF |
36:09 |
|
Flickor 12-13 år |
20 |
810 |
Engla Johansson |
IBK Alingsås |
36:14 |
|
Flickor 12-13 år |
21 |
827 |
Esther Schön |
|
36:35 |
|
Flickor 12-13 år |
22 |
812 |
Ellie Brandin |
IBK Alingsås |
36:50 |
|
Flickor 12-13 år |
23 |
820 |
Miranda Skogholm |
IBK Alingsås |
36:51 |
|
Flickor 12-13 år |
24 |
815 |
Agnes Björkkvist |
IBK Alingsås |
41:07 |
|
Flickor 12-13 år |
25 |
825 |
Alice Peterson |
IBK Alingsås |
41:13 |
|
Flickor 12-13 år |
DNF |
821 |
Alva Litzell |
IBK Alingsås |
- |
|
Flickor 12-13 år |
DNF |
828 |
Ida Johansen |
|
- |
|
Flickor 14-15 år |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Flickor 14-15 år |
1 |
903 |
Amanda Johansson |
Karlstads simsällskap |
45:23 |
|
Flickor 14-15 år |
2 |
901 |
Juliette Erixon |
Alingsås Triathlonklubb |
50:56 |
|
Flickor 14-15 år |
3 |
902 |
Elin Hogland |
Team Hogland |
1:13:34 |
|
Flickor 9-11 år |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Flickor 9-11 år |
1 |
740 |
Ida Ivarsson |
OK Skogshjortarna |
28:39 |
|
Flickor 9-11 år |
2 |
713 |
Ruth Lorin |
Vårgårda CK |
28:53 |
|
Flickor 9-11 år |
3 |
711 |
Matilda Johannesson |
|
31:18 |
|
Flickor 9-11 år |
4 |
739 |
Lovisa Wadskog |
IK HP Triahlon |
32:20 |
|
Flickor 9-11 år |
5 |
721 |
Wilma Tafjord |
Ulricehamns Triathleter |
33:55 |
|
Flickor 9-11 år |
6 |
723 |
Hanna Andersson |
Siene Syra |
34:33 |
|
Flickor 9-11 år |
7 |
717 |
Svea Herbertsson |
Alingsås KIK |
34:37 |
|
Flickor 9-11 år |
8 |
715 |
Ella Rosén |
IBK Alingsås |
34:51 |
|
Flickor 9-11 år |
9 |
719 |
My Andreasson |
|
35:03 |
|
Flickor 9-11 år |
10 |
737 |
Sofia Engström |
Alingsås Triathlon |
35:45 |
|
Flickor 9-11 år |
11 |
722 |
Elin Holmberg |
|
36:16 |
|
Flickor 9-11 år |
12 |
702 |
Ella Landhage |
Mammas lag |
37:34 |
|
Flickor 9-11 år |
13 |
714 |
Emmy Caddick |
|
37:37 |
|
Flickor 9-11 år |
14 |
718 |
Lo Andreasson |
|
38:17 |
|
Flickor 9-11 år |
15 |
725 |
Linnéa Thorén |
Mölndal Outdoor |
38:19 |
|
Flickor 9-11 år |
16 |
727 |
Alma Ottosson |
|
38:28 |
|
Flickor 9-11 år |
17 |
708 |
Kajsa Holmes |
Triathlon väst |
39:53 |
|
Flickor 9-11 år |
18 |
726 |
Nellie Carlander |
|
41:17 |
|
Flickor 9-11 år |
19 |
728 |
Alva Mellgren |
|
43:46 |
|
Flickor 9-11 år |
DNS |
705 |
Smilla Junhav |
|
- |
|
Herrar Individuellt |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar Individuellt |
1 |
59 |
Erik Hjertonsson |
Team 30K IF |
1:19:04 |
|
Herrar Individuellt |
2 |
91 |
Jonas Örarbäck |
Triathlon Väst |
1:19:29 |
|
Herrar Individuellt |
3 |
179 |
Axel Ek |
Terribletuesdays |
1:21:51 |
|
Herrar Individuellt |
4 |
198 |
Anton Bengtsson |
Team Kungälv IS |
1:21:59 |
|
Herrar Individuellt |
5 |
171 |
Stephen Harrison |
|
1:22:12 |
|
Herrar Individuellt |
6 |
149 |
Alexander Berggren |
Colting Borsén |
1:22:50 |
|
Herrar Individuellt |
7 |
43 |
Oscar Ek |
Triathlon Väst |
1:24:37 |
|
Herrar Individuellt |
8 |
131 |
Rickard Berglund |
|
1:25:22 |
|
Herrar Individuellt |
9 |
95 |
Kristoffer Säfström |
Triathlon Väst |
1:25:41 |
|
Herrar Individuellt |
10 |
48 |
Fredrik Überbacher |
Triathlon Väst |
1:25:51 |
|
Herrar Individuellt |
11 |
163 |
Olof Ekfjäll |
|
1:26:56 |
|
Herrar Individuellt |
12 |
17 |
Viktor Eriksson |
Lidköpings CK |
1:27:32 |
|
Herrar Individuellt |
13 |
137 |
Jonas Andersson |
Skövde Triathlon |
1:29:33 |
|
Herrar Individuellt |
14 |
74 |
Nicklas Yderhag |
Coltingborss’en |
1:29:41 |
|
Herrar Individuellt |
15 |
202 |
Martin Ivarsson |
Ok Skogshjortarna |
1:30:16 |
|
Herrar Individuellt |
16 |
107 |
Alexander Björk |
Triathlon Väst |
1:30:21 |
|
Herrar Individuellt |
17 |
161 |
Anton Janovskis Heldal |
Opil |
1:30:36 |
|
Herrar Individuellt |
18 |
197 |
Tomas Bengtsson |
Team Kungälv IS |
1:30:56 |
|
Herrar Individuellt |
19 |
177 |
Nicklas Hansson |
|
1:31:14 |
|
Herrar Individuellt |
20 |
101 |
Jonatan Davidsson |
Herdegården Triathlonklubb |
1:31:21 |
|
Herrar Individuellt |
21 |
183 |
Andreas Nilsson |
Vedums AIS |
1:31:35 |
|
Herrar Individuellt |
22 |
45 |
Klas Kälström |
Ryda SK |
1:33:06 |
|
Herrar Individuellt |
23 |
158 |
Martin Wikmar |
Bohuslän Endurance Sports Club |
1:33:15 |
|
Herrar Individuellt |
24 |
191 |
Mikael Carlson |
Alingsås Triathlonklubb |
1:33:42 |
|
Herrar Individuellt |
25 |
146 |
Jimmie Knutsson |
Ulricehamns Triathleter |
1:33:51 |
|
Herrar Individuellt |
26 |
182 |
Markus Lihnell |
Bohuslän Endurance Sports Club |
1:34:01 |
|
Herrar Individuellt |
27 |
87 |
Magnus Ekstrand |
Race & Shine Sports Club |
1:35:18 |
|
Herrar Individuellt |
28 |
175 |
Jonatan Andersson |
Molla Byalag |
1:35:54 |
|
Herrar Individuellt |
29 |
167 |
Christoffer Nätt |
|
1:36:00 |
|
Herrar Individuellt |
30 |
76 |
Fredrik Green |
3CT |
1:36:04 |
|
Herrar Individuellt |
31 |
71 |
Calle Frisk |
I 2 IF Karlstad |
1:36:12 |
|
Herrar Individuellt |
32 |
92 |
Martin Klerfors |
Borås |
1:36:39 |
|
Herrar Individuellt |
33 |
100 |
Kalle Wickström |
Colting Borssén Triathlonklubb |
1:36:52 |
|
Herrar Individuellt |
34 |
118 |
Samuel Schön |
Team Kungälv |
1:37:31 |
|
Herrar Individuellt |
35 |
157 |
Johan Blomqvist |
Triathlon Väst |
1:37:31 |
|
Herrar Individuellt |
36 |
164 |
Martin Ankel |
Team Kungälv IS |
1:38:08 |
|
Herrar Individuellt |
37 |
140 |
Tommy Folden |
3CityTtriathlon |
1:38:30 |
|
Herrar Individuellt |
38 |
125 |
Kristian Olsson |
Siene Syra |
1:38:31 |
|
Herrar Individuellt |
39 |
124 |
Richard Homes |
Triathlon Väst |
1:38:36 |
|
Herrar Individuellt |
40 |
102 |
Pontus Forsberg |
OK Kullingshof |
1:38:38 |
|
Herrar Individuellt |
41 |
80 |
Andreas Atleberger |
SOK Knallen |
1:38:57 |
|
Herrar Individuellt |
42 |
34 |
David Ragnarsson |
Skövde Triathlon |
1:38:57 |
|
Herrar Individuellt |
43 |
72 |
Tobias Falk |
TwinPeaks Triathlon |
1:39:06 |
|
Herrar Individuellt |
44 |
139 |
Reine Lundgren |
3CityTtriathlon |
1:39:24 |
|
Herrar Individuellt |
45 |
32 |
Tobias Hermansson |
|
1:39:40 |
|
Herrar Individuellt |
46 |
199 |
Carl Sunde |
Donkies |
1:39:49 |
|
Herrar Individuellt |
47 |
41 |
Daniel Severinsson |
Halmstadtriathleterna |
1:40:15 |
|
Herrar Individuellt |
48 |
156 |
Torbjörn Karlsson |
OK Kullingshof |
1:40:17 |
|
Herrar Individuellt |
49 |
138 |
Joakim Alriksson |
Horla Friskvårdsförening |
1:40:31 |
|
Herrar Individuellt |
50 |
190 |
Stefan Oliv |
|
1:40:37 |
|
Herrar Individuellt |
51 |
114 |
Marcus Tafjord |
Ulricehamns triathlonklubb |
1:41:03 |
|
Herrar Individuellt |
52 |
135 |
Lukas Jakobsson |
Team Simcoachen |
1:41:09 |
|
Herrar Individuellt |
53 |
115 |
Alexander Vårhall |
Sävens BK |
1:41:12 |
|
Herrar Individuellt |
54 |
127 |
Fredrik Davidsson |
Siene Syra |
1:41:17 |
|
Herrar Individuellt |
55 |
96 |
Robert Sheppard |
Triathlon Väst |
1:41:21 |
|
Herrar Individuellt |
56 |
142 |
Peter Svensson |
Loo Triathlon |
1:41:22 |
|
Herrar Individuellt |
57 |
174 |
Tobias Andersson |
Molla Byalag |
1:41:28 |
|
Herrar Individuellt |
58 |
185 |
Karl Friedrich |
|
1:41:30 |
|
Herrar Individuellt |
59 |
44 |
Jan-Olof Rydin |
Lexby Sports Club |
1:41:35 |
|
Herrar Individuellt |
60 |
73 |
Andreas Westlin |
Activitus sports club |
1:41:44 |
|
Herrar Individuellt |
61 |
126 |
Henrik Källsmyr |
Vårgårda CK |
1:42:03 |
|
Herrar Individuellt |
62 |
144 |
Ryan Burgdorfer |
|
1:42:12 |
|
Herrar Individuellt |
63 |
155 |
Daniel Björkmyr |
Hydria IF |
1:42:33 |
|
Herrar Individuellt |
64 |
23 |
Henrik Lennartsson Ahlbin |
|
1:42:36 |
|
Herrar Individuellt |
65 |
121 |
Samuel Kjellberg |
Siene Syra |
1:42:54 |
|
Herrar Individuellt |
66 |
53 |
Mikael Lund |
Lexby Sports Club |
1:42:55 |
|
Herrar Individuellt |
67 |
94 |
Kenneth Edvardsson |
Team Kungälv |
1:43:10 |
|
Herrar Individuellt |
68 |
201 |
Michael Kossenjans |
O2Extreamteam |
1:43:16 |
|
Herrar Individuellt |
69 |
55 |
Daniel Sjans |
Triathlon Väst |
1:43:43 |
|
Herrar Individuellt |
70 |
98 |
Pelle Pettersson |
Alingsås Triathlonklubb |
1:43:46 |
|
Herrar Individuellt |
71 |
106 |
Anders Alkdal |
|
1:44:14 |
|
Herrar Individuellt |
72 |
88 |
Roine Ek |
Solvikingarna |
1:44:31 |
|
Herrar Individuellt |
73 |
40 |
Johan Bernesjö |
Säven/Hol |
1:44:45 |
|
Herrar Individuellt |
74 |
38 |
Patrik Bjerninge |
|
1:45:06 |
|
Herrar Individuellt |
75 |
181 |
Johan Nilsson |
|
1:45:24 |
|
Herrar Individuellt |
76 |
90 |
Olle Årstrand |
|
1:45:26 |
|
Herrar Individuellt |
77 |
116 |
Tomas Bergstrand |
Siene Syra |
1:45:39 |
|
Herrar Individuellt |
78 |
189 |
Alfred Larsson |
|
1:45:53 |
|
Herrar Individuellt |
79 |
178 |
Niclas Ek |
Navåsen FK |
1:46:56 |
|
Herrar Individuellt |
80 |
154 |
Martin Janovskis |
|
1:47:02 |
|
Herrar Individuellt |
81 |
19 |
Pierre Lavaine |
|
1:47:30 |
|
Herrar Individuellt |
82 |
200 |
Markus Barkestedt |
Sockertoppen IF |
1:47:58 |
|
Herrar Individuellt |
83 |
81 |
Ulrik Hovling |
Ryda SK |
1:48:12 |
|
Herrar Individuellt |
84 |
196 |
Oscar Bodell |
|
1:48:17 |
|
Herrar Individuellt |
85 |
184 |
Daniel Hultkvist |
Kvinnestad |
1:48:48 |
|
Herrar Individuellt |
86 |
141 |
Jonatan Nilsved |
|
1:48:58 |
|
Herrar Individuellt |
87 |
194 |
Henrik Sahlqvist |
Vårgårda CK |
1:49:09 |
|
Herrar Individuellt |
88 |
68 |
Erik Andersson |
|
1:49:23 |
|
Herrar Individuellt |
89 |
28 |
Daniel Raistrick |
|
1:49:25 |
|
Herrar Individuellt |
90 |
56 |
Anders Andersson |
|
1:49:52 |
|
Herrar Individuellt |
91 |
186 |
Jesper Bengtsson |
Hisingen CK |
1:49:55 |
|
Herrar Individuellt |
92 |
172 |
Rasmus Andersson |
|
1:50:13 |
|
Herrar Individuellt |
93 |
62 |
Erik Palmqvist |
|
1:50:13 |
|
Herrar Individuellt |
94 |
134 |
Camilo Lattof |
MIT Tough Team |
1:50:21 |
|
Herrar Individuellt |
95 |
42 |
Christian Edgren |
Mölndal Outdoor |
1:50:21 |
|
Herrar Individuellt |
96 |
173 |
Filip Barkestedt |
OK Kullingshof |
1:50:24 |
|
Herrar Individuellt |
97 |
20 |
Mattias Bengtsson |
Hindås |
1:50:25 |
|
Herrar Individuellt |
98 |
150 |
Johan Olausson |
Magra IS |
1:50:50 |
|
Herrar Individuellt |
99 |
105 |
Jacob Sjögren |
Falkenberg ISO |
1:51:05 |
|
Herrar Individuellt |
100 |
7 |
Andreas Thorelund |
|
1:51:25 |
|
Herrar Individuellt |
101 |
162 |
Josef Wass |
|
1:51:36 |
|
Herrar Individuellt |
102 |
193 |
Jordan Boekholt |
|
1:51:58 |
|
Herrar Individuellt |
103 |
204 |
Thomas Larsson |
|
1:52:21 |
|
Herrar Individuellt |
104 |
203 |
Johan Olsson |
CK Lygnens vänner |
1:52:22 |
|
Herrar Individuellt |
105 |
110 |
Jesper Bogren |
|
1:52:25 |
|
Herrar Individuellt |
106 |
133 |
Johan Bergstrand |
Björkehovs IS |
1:52:31 |
|
Herrar Individuellt |
107 |
159 |
Fabian Olsson |
|
1:52:42 |
|
Herrar Individuellt |
108 |
13 |
Ralf Larsson |
|
1:52:49 |
|
Herrar Individuellt |
109 |
129 |
Rickard Wessman |
|
1:53:14 |
|
Herrar Individuellt |
110 |
113 |
Martin Olausson |
Equmenia Storsjöstrand |
1:53:21 |
|
Herrar Individuellt |
111 |
57 |
Mattias Ferndahl |
|
1:53:39 |
|
Herrar Individuellt |
112 |
104 |
John Eidering |
Equmeniakyrkan Vårgårda |
1:53:40 |
|
Herrar Individuellt |
113 |
120 |
Victor Öhrvall |
Siene Syra |
1:53:44 |
|
Herrar Individuellt |
114 |
78 |
Hilding Rislund |
|
1:53:53 |
|
Herrar Individuellt |
115 |
30 |
Hampus Arvidsson |
Alingsås Triathlonklubb |
1:54:00 |
|
Herrar Individuellt |
116 |
117 |
Martin Korpås |
|
1:54:05 |
|
Herrar Individuellt |
117 |
54 |
Johan Pettersson |
ColtingBorssen Triathlonklubb |
1:54:11 |
|
Herrar Individuellt |
118 |
123 |
Fredrik Rahm |
|
1:54:23 |
|
Herrar Individuellt |
119 |
153 |
Filip Jansson |
Alingsås Triathlonklubb |
1:54:39 |
|
Herrar Individuellt |
120 |
77 |
Pär Bohrarper |
Triathlon Väst |
1:55:48 |
|
Herrar Individuellt |
121 |
85 |
Christofer Kuchler |
Kapklubben, Husqvarna Construction |
1:56:07 |
|
Herrar Individuellt |
122 |
166 |
Anders Ehnbåge |
|
1:56:07 |
|
Herrar Individuellt |
123 |
119 |
Torbjörn Johansen |
Bråtarlöparna |
1:57:03 |
|
Herrar Individuellt |
124 |
35 |
Jonas Landhage |
Kungälv HK |
1:57:17 |
|
Herrar Individuellt |
125 |
152 |
Anders Larsson |
Alingsås Triathlonklubb |
1:57:19 |
|
Herrar Individuellt |
126 |
188 |
Anders Reisch |
Stallarholmens SK |
1:57:38 |
|
Herrar Individuellt |
127 |
93 |
Rikard Alard |
Triathlon väst |
1:57:40 |
|
Herrar Individuellt |
128 |
192 |
Marcus Rudolfsson |
|
1:58:14 |
|
Herrar Individuellt |
129 |
122 |
Stefan Di Grado |
Hjälp! |
1:58:25 |
|
Herrar Individuellt |
130 |
148 |
Claes Dimitriou |
CVU Alcatraz Swimteam |
1:58:33 |
|
Herrar Individuellt |
131 |
69 |
Tobias Kesselbring |
Lönnfeta CK |
1:58:54 |
|
Herrar Individuellt |
132 |
103 |
Henrik Johannesson |
|
1:58:58 |
|
Herrar Individuellt |
133 |
67 |
Pontus Johansson |
Uddevalla |
1:59:22 |
|
Herrar Individuellt |
134 |
84 |
Martin Haglund |
Kapklubben, Husqvarna Construction |
1:59:34 |
|
Herrar Individuellt |
135 |
3 |
Jonas Rydsmo |
Herdegården triathlon |
2:00:00 |
|
Herrar Individuellt |
136 |
39 |
Thomas Karlsson |
Lidköping ck |
2:00:22 |
|
Herrar Individuellt |
137 |
26 |
Marko Seppänen |
|
2:00:23 |
|
Herrar Individuellt |
138 |
168 |
Jan-Erik Torild |
|
2:00:24 |
|
Herrar Individuellt |
139 |
97 |
Markus Wernberg |
Ulricehamns Triathleter |
2:00:45 |
|
Herrar Individuellt |
140 |
70 |
Michell Gunnarsson |
Offshore Swedes |
2:02:17 |
|
Herrar Individuellt |
141 |
170 |
Stefan Elmgren |
|
2:02:46 |
|
Herrar Individuellt |
142 |
21 |
Johannes Avaheden |
|
2:03:33 |
|
Herrar Individuellt |
143 |
187 |
James Berg |
Hisingen CK |
2:03:53 |
|
Herrar Individuellt |
144 |
145 |
Per Ahlgren |
|
2:03:54 |
|
Herrar Individuellt |
145 |
61 |
Joel Jonsson |
|
2:04:06 |
|
Herrar Individuellt |
146 |
160 |
Stefan Olsson |
|
2:04:19 |
|
Herrar Individuellt |
147 |
75 |
Andreas Magnusson |
Vänersborgs framtid |
2:04:54 |
|
Herrar Individuellt |
148 |
99 |
Magnus Eriksson |
SANDARED |
2:05:30 |
|
Herrar Individuellt |
149 |
151 |
Anders Arosénius |
Ryda SK |
2:06:44 |
|
Herrar Individuellt |
150 |
2 |
Alfred Nyberg |
Östadkulle SK |
2:07:04 |
|
Herrar Individuellt |
151 |
205 |
Bengt Olausson |
Horla Friskvårdsförening |
2:07:35 |
|
Herrar Individuellt |
152 |
128 |
Patrik Johansen |
Ödenäs IF |
2:07:36 |
|
Herrar Individuellt |
153 |
176 |
Thorbjörn Berglund |
|
2:07:37 |
|
Herrar Individuellt |
154 |
180 |
Anders Nilsson |
Österväga fitness |
2:07:46 |
|
Herrar Individuellt |
155 |
22 |
Daniel Avaheden |
|
2:08:27 |
|
Herrar Individuellt |
156 |
165 |
Gustaf Wingren |
|
2:08:28 |
|
Herrar Individuellt |
157 |
206 |
Peter Åslund |
|
2:08:51 |
|
Herrar Individuellt |
158 |
58 |
Roland Johansson |
Ok Kullingshof |
2:09:20 |
|
Herrar Individuellt |
159 |
147 |
Anders Qvist |
|
2:09:40 |
|
Herrar Individuellt |
160 |
31 |
Waldemar Villandt |
Nolåsen IF |
2:10:10 |
|
Herrar Individuellt |
161 |
37 |
Kristian Roos |
Vittra Gerdsken |
2:10:31 |
|
Herrar Individuellt |
162 |
111 |
Gustav Harryson |
Ok Skogshjortarna |
2:11:00 |
|
Herrar Individuellt |
163 |
89 |
Joakim Lidevi |
|
2:11:03 |
|
Herrar Individuellt |
164 |
112 |
Stefan Svensson |
Äspered IF |
2:11:24 |
|
Herrar Individuellt |
165 |
46 |
Emil Curlow |
Falkenbergs Simklubb |
2:12:17 |
|
Herrar Individuellt |
166 |
169 |
Marcus Heidlund |
|
2:12:24 |
|
Herrar Individuellt |
167 |
47 |
Peter Curlow |
Falkenbergs Simklubb |
2:12:37 |
|
Herrar Individuellt |
168 |
63 |
Stefan Kjörk |
Lidköpings CK |
2:12:45 |
|
Herrar Individuellt |
169 |
9 |
Gustav Sanfridsson |
|
2:12:49 |
|
Herrar Individuellt |
170 |
6 |
Roger Tännström |
Kungälv |
2:13:44 |
|
Herrar Individuellt |
171 |
33 |
Johan Gadler |
SOK Knallen |
2:15:05 |
|
Herrar Individuellt |
172 |
195 |
Klas Nordgren |
|
2:16:15 |
|
Herrar Individuellt |
173 |
130 |
Daniel Tingbratt |
|
2:17:53 |
|
Herrar Individuellt |
174 |
143 |
Emanuel Remstam |
|
2:18:37 |
|
Herrar Individuellt |
175 |
36 |
Erik Johansson |
Team Hogland |
2:22:10 |
|
Herrar Individuellt |
176 |
66 |
Mathias Karlsson |
|
2:24:03 |
|
Herrar Individuellt |
177 |
24 |
Joakim Andersson |
|
2:24:30 |
|
Herrar Individuellt |
178 |
14 |
Fredrik Berndtson |
|
2:34:58 |
|
Herrar Individuellt |
179 |
136 |
Andreas Somos |
|
2:37:27 |
|
Herrar Individuellt |
180 |
132 |
Benny Bjerler |
|
2:37:30 |
|
Herrar Individuellt |
181 |
51 |
Måns Kemi |
Göteborgs Betongborrning |
2:45:25 |
|
Herrar Individuellt |
182 |
52 |
Gustaf Minnestjärna |
Göteborgs Betongborrning |
2:45:27 |
|
Herrar Individuellt |
183 |
49 |
Sebastian Andersson |
Göteborgs Betongborrning |
2:45:28 |
|
Herrar Individuellt |
184 |
50 |
Jonas Svensson |
Göteborgs Betongborrning |
2:45:28 |
|
Herrar Individuellt |
185 |
15 |
Josip Vukusic |
|
2:52:30 |
|
Herrar Individuellt |
DNF |
83 |
Johan Börgesson |
Kapklubben, Husqvarna Construction |
- |
|
Herrar Individuellt |
DNF |
108 |
Hampus Johansson |
Triathlon Väst |
- |
|
Herrar Individuellt |
DNF |
65 |
Christer Svantesson |
Axa Sports Club |
- |
|
Herrar Individuellt |
DNS |
10 |
Daniel Johansson |
Kristinehamn |
- |
|
Herrar Individuellt |
DNS |
11 |
Martin Svahn |
Ok skogshjortarna |
- |
|
Herrar Individuellt |
DNS |
16 |
Jonas Ask |
IK Stern |
- |
|
Herrar Individuellt |
DNS |
18 |
Robert Larusson |
|
- |
|
Herrar Individuellt |
DNS |
27 |
Peter Sjöberg |
Westcoast Sports Club |
- |
|
Herrar Individuellt |
DNS |
1 |
Anders Nöjd |
|
- |
|
Herrar Individuellt |
DNS |
29 |
Marcuz Agblad |
|
- |
|
Herrar Individuellt |
DNS |
12 |
Richard Stikkelorum |
Triathlon Väst |
- |
|
Herrar Individuellt |
DNS |
25 |
Andreas Andersson Hulldin |
|
- |
|
Herrar Individuellt |
DNS |
60 |
Kjell Maier |
TwinPeaks Triathlon |
- |
|
Herrar Individuellt |
DNS |
109 |
Johan Trouvé |
|
- |
|
Herrar Individuellt |
DNS |
64 |
Johnny Hendeby |
TwinPeaks Triathlon |
- |
|
Herrar Individuellt |
DNS |
79 |
Jan-Åke Kjellberg |
Triathlon väst |
- |
|
Herrar Individuellt |
DNS |
82 |
Jörgen Malmkvist |
Bjäre Triathlon |
- |
|
Herrar Individuellt |
DNS |
8 |
Joachim Arbin |
Uddevalla |
- |
|
Herrar Individuellt |
DNS |
86 |
Magnus Svemsson |
Kapklubben, Husqvarna Construction |
- |
|
Herrar Individuellt |
DNS |
4 |
Gabriel Eklund |
|
- |
|
Herrar Individuellt |
DNS |
5 |
Jimmy Westman |
|
- |
|
Lag |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Lag |
1 |
619 |
Dynamo LAG |
Dynamo |
1:28:40 |
|
Lag |
2 |
609 |
BIKE LAG |
BIKE |
1:38:46 |
|
Lag |
3 |
620 |
Dynamo 2 LAG |
Dynamo 2 |
1:39:38 |
|
Lag |
4 |
605 |
JMD LAG |
|
1:40:37 |
|
Lag |
5 |
616 |
Lag 616 LAG |
Lag 616 |
1:42:08 |
|
Lag |
6 |
625 |
Fjällräven LAG |
Fjällräven |
1:43:34 |
|
Lag |
7 |
621 |
Den gode, den onde, den fule LAG |
Den gode, den onde, den fule |
1:43:56 |
|
Lag |
8 |
606 |
TEAM Bakels LAG |
|
1:46:26 |
|
Lag |
9 |
615 |
Team Lorin LAG |
Team Lorin |
1:49:19 |
|
Lag |
10 |
603 |
Anti Team LAG |
|
1:49:41 |
|
Lag |
11 |
618 |
Evertsons LAG |
Evertsons |
1:50:50 |
|
Lag |
12 |
602 |
Team Pigs LAG |
|
1:54:39 |
|
Lag |
13 |
601 |
JaJa LAG |
|
1:58:05 |
|
Lag |
14 |
614 |
Kräftskivan LAG |
Kräftskivan |
1:59:03 |
|
Lag |
15 |
613 |
Lag 1 LAG |
Lag 1 |
2:01:35 |
|
Lag |
16 |
624 |
The beards LAG |
The beards |
2:02:53 |
|
Lag |
17 |
623 |
Lag Noel LAG |
Lag Noel |
2:03:14 |
|
Lag |
18 |
610 |
The Third Man LAG |
MMT IF |
2:04:37 |
|
Lag |
19 |
611 |
Lag 2 LAG |
Lag 2 |
2:05:18 |
|
Lag |
20 |
607 |
Mamama trion LAG |
Dalsjöfors |
2:06:12 |
|
Lag |
21 |
608 |
Klubb 40 LAG |
|
2:06:32 |
|
Lag |
22 |
622 |
Team Incorp LAG |
Team Incorp |
2:06:59 |
|
Lag |
23 |
604 |
Fougberg United LAG |
|
2:14:01 |
|
Lag |
24 |
617 |
Pysslarna LAG |
Pysslarna |
2:15:27 |
|
Lag |
25 |
612 |
Änglarna LAG |
Änglarna |
2:17:10 |
|
Pojkar 12-13 år |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Pojkar 12-13 år |
1 |
808 |
Jakob Wadskog |
IKHP triathlon |
29:18 |
|
Pojkar 12-13 år |
2 |
804 |
Emil Andersson |
Alingsås triathlonklubb |
29:39 |
|
Pojkar 12-13 år |
3 |
806 |
Joel Christoffersson |
|
32:01 |
|
Pojkar 12-13 år |
4 |
833 |
Theodor Torsén |
|
33:45 |
|
Pojkar 12-13 år |
5 |
829 |
Hugo Johansen |
|
36:05 |
|
Pojkar 12-13 år |
6 |
832 |
Kevin Sandström |
|
36:35 |
|
Pojkar 14-15 år |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Pojkar 14-15 år |
1 |
907 |
Johan Hellström |
IK Fyris Triathlon |
45:51 |
|
Pojkar 14-15 år |
2 |
906 |
Wilmer Erixon |
Team Kungälv IF |
59:47 |
|
Pojkar 14-15 år |
3 |
905 |
Lukas Wettfors |
|
1:01:35 |
|
Pojkar 14-15 år |
4 |
904 |
Ville Åratrand |
|
1:01:35 |
|
Pojkar 9-11 år |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Pojkar 9-11 år |
1 |
709 |
Linus Framme |
Hälle IF |
25:01 |
|
Pojkar 9-11 år |
2 |
707 |
Oskar Holmes |
Triathlon väst |
26:48 |
|
Pojkar 9-11 år |
3 |
733 |
Wilmer Hidgård |
Ulricehamns Triathleter |
27:29 |
|
Pojkar 9-11 år |
4 |
706 |
Benjamin Johansson |
Alingsås Triathlonklubb |
28:26 |
|
Pojkar 9-11 år |
5 |
716 |
Albin Schröder |
OK Skogshjortarna |
28:53 |
|
Pojkar 9-11 år |
6 |
732 |
Vincent Norlander |
|
29:45 |
|
Pojkar 9-11 år |
7 |
729 |
Hugo Mellgren |
|
30:38 |
|
Pojkar 9-11 år |
8 |
730 |
Nils Hellström |
IK Fyris Triathlon |
30:44 |
|
Pojkar 9-11 år |
9 |
724 |
Noah Johansson |
|
31:47 |
|
Pojkar 9-11 år |
10 |
720 |
Dennis Johanneson |
Vårgårda CK |
32:04 |
|
Pojkar 9-11 år |
11 |
736 |
Elis Linusson |
Siene Syra |
33:00 |
|
Pojkar 9-11 år |
12 |
712 |
Vilgot Larsson |
|
33:17 |
|
Pojkar 9-11 år |
13 |
735 |
Leo Nikolopolous |
|
34:13 |
|
Pojkar 9-11 år |
14 |
734 |
Rasmus Nääs |
|
34:17 |
|
Pojkar 9-11 år |
15 |
704 |
Joshua Ferndahl |
IF Kville |
34:59 |
|
Pojkar 9-11 år |
16 |
738 |
Malte Ahlgren |
Alingsås Triahlon |
35:02 |
|
Pojkar 9-11 år |
17 |
703 |
Alvar Hedenblom |
Sjövalla FK |
39:13 |
|
Pojkar 9-11 år |
18 |
710 |
Anton Uttee |
Björkehovs Idrottssällskap |
41:12 |
|
Pojkar 9-11 år |
19 |
731 |
Jeremia Juniliden |
|
42:33 |
|
Pojkar 9-11 år |
DNS |
701 |
Cedric Pierre |
|
- |
|