Resultat Linköping Triathlon 2019 (STC/SM)

Resultat Linköping Triathlon 2019 (STC/SM)

Resultatlistan är uppladdad av loppets arrangören och presenteras i samarbete med MittLopp. För frågor om resultaten kontakta arrangören.

Damer Junior 18-19 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Junior 18-19 år  1855  Frida Nöu  Race & Shine Sports Club  1:06:06 
Damer Junior 18-19 år  1852  Ida Burrows  AXA Sports Club  1:06:31 
Damer Junior 18-19 år  1854  Klara Hofer Mattsson  Stöcke TS Järnet  1:08:20 
Damer Junior 18-19 år  1858  Nora Johansson  Västerås SS  1:17:56 
Damer Junior 18-19 år  1856  Louise Kandeman  Skövde Triathlonklubb  1:19:34 
Damer Junior 18-19 år  1853  Felicia Johansson  Triathlon Väst  1:42:34 
Damer Junior 18-19 år  DNF  1851  Ida Ullstrand  Norrköping Triathlon 
Damer Junior 18-19 år SM
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Junior 18-19 år SM  1855  Frida Nöu  Race & Shine Sports Club  1:06:06 
Damer Junior 18-19 år SM  1852  Ida Burrows  AXA Sports Club  1:06:31 
Damer Junior 18-19 år SM  1854  Klara Hofer Mattsson  Stöcke TS Järnet  1:08:20 
Damer Junior 18-19 år SM  1659  Linn Suchomel  Team 30K IF  1:08:52 
Damer Junior 18-19 år SM  1651  Tilda Månsson  Väsby SS Triathlon  1:10:04 
Damer Junior 18-19 år SM  1655  Mathilda Leidersdorff  Team Trelleborg Triathlon  1:16:09 
Damer Junior 18-19 år SM  1656  Hanna Lundberg  Kalmar RC Triathlon  1:17:30 
Damer Junior 18-19 år SM  1858  Nora Johansson  Västerås SS  1:17:56 
Damer Junior 18-19 år SM  1856  Louise Kandeman  Skövde Triathlonklubb  1:19:34 
Damer Junior 18-19 år SM  10  1657  Eliza Happonen  Umeå Simsällskap  1:25:51 
Damer Junior 18-19 år SM  11  1653  Josefine Berglund  Väsby SS Triathlon  1:27:58 
Damer Junior 18-19 år SM  12  1853  Felicia Johansson  Triathlon Väst  1:42:34 
Damer Junior 18-19 år SM  DNF  1658  Felicia Larsered  Väsby SS Triathlon 
Damer Junior 18-19 år SM  DNF  1851  Ida Ullstrand  Norrköping Triathlon 
Damer Master 35-39 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Master 35-39 år  3555  Marie Sandberg  Julita Triathlon  1:10:09 
Damer Master 35-39 år  3557  Anna Johansson  IK NocOut.se  1:10:40 
Damer Master 35-39 år  3551  Matilda Johansson  Roslagens Triathlon IF  1:16:07 
Damer Master 35-39 år  3553  Tora Philp  Stockholm City Triathlon  1:17:22 
Damer Master 35-39 år  3559  Jennie Malmberg  IF Mantra Sport  1:17:26 
Damer Master 35-39 år  3558  Hanna Bäckman  Triathlon Syd  1:25:26 
Damer Master 35-39 år RM
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Master 35-39 år RM  3555  Marie Sandberg  Julita Triathlon  1:10:09 
Damer Master 35-39 år RM  3557  Anna Johansson  IK NocOut.se  1:10:40 
Damer Master 35-39 år RM  3551  Matilda Johansson  Roslagens Triathlon IF  1:16:07 
Damer Master 35-39 år RM  3553  Tora Philp  Stockholm City Triathlon  1:17:22 
Damer Master 35-39 år RM  3559  Jennie Malmberg  IF Mantra Sport  1:17:26 
Damer Master 35-39 år RM  3558  Hanna Bäckman  Triathlon Syd  1:25:26 
Damer Master 40-44 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Master 40-44 år  4060  Linda Linhart  Aktivitus Sports Club  1:14:57 
Damer Master 40-44 år  4054  Jessica Winberg  Lidingö Triathlon  1:15:44 
Damer Master 40-44 år  4058  Veronica Andersson  3City Triathlon  1:16:56 
Damer Master 40-44 år  4056  Jenny Sundberg  IF Mantra Sport  1:17:32 
Damer Master 40-44 år  4055  Maria Trönell  IS Göta Friidrott & Triathlon  1:18:51 
Damer Master 40-44 år  4057  Åsa Wallinder  Västerås CK  1:18:53 
Damer Master 40-44 år  4059  Susanna Jarlsdotter Rehn  Team Powerwoman Athletic Club  1:19:28 
Damer Master 40-44 år  4052  Jessica Högberg  Kungsörs Sportklubb  1:20:36 
Damer Master 40-44 år RM
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Master 40-44 år RM  4060  Linda Linhart  Aktivitus Sports Club  1:14:57 
Damer Master 40-44 år RM  4054  Jessica Winberg  Lidingö Triathlon  1:15:44 
Damer Master 40-44 år RM  4058  Veronica Andersson  3City Triathlon  1:16:56 
Damer Master 40-44 år RM  4056  Jenny Sundberg  IF Mantra Sport  1:17:32 
Damer Master 40-44 år RM  4055  Maria Trönell  IS Göta Friidrott & Triathlon  1:18:51 
Damer Master 40-44 år RM  4057  Åsa Wallinder  Västerås CK  1:18:53 
Damer Master 40-44 år RM  4059  Susanna Jarlsdotter Rehn  Team Powerwoman Athletic Club  1:19:28 
Damer Master 40-44 år RM  4052  Jessica Högberg  Kungsörs Sportklubb  1:20:36 
Damer Master 45-49 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Master 45-49 år  4559  Sara Bergström  Team Triathlon & Multisport  1:17:07 
Damer Master 45-49 år  4552  Elisabet Bellander  Umara Sports Club  1:19:19 
Damer Master 45-49 år  4555  Åsa Danell  CK SubXX  1:20:05 
Damer Master 45-49 år  4553  Sara Andersson  Väsby SS Triathlon  1:20:09 
Damer Master 45-49 år  4551  Marianne Smedmark  Roslagens Triathlon IF  1:22:21 
Damer Master 45-49 år  4554  Mia Eklöw  Team LeWa Sport  1:28:53 
Damer Master 45-49 år  DSQ  4557  Malin Annebäck  Väsby SS Triathlon 
Damer Master 45-49 år  DSQ  4556  Tina Lilja  Frosta Multisport 
Damer Master 45-49 år RM
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Master 45-49 år RM  4559  Sara Bergström  Team Triathlon & Multisport  1:17:07 
Damer Master 45-49 år RM  4552  Elisabet Bellander  Umara Sports Club  1:19:19 
Damer Master 45-49 år RM  4555  Åsa Danell  CK SubXX  1:20:05 
Damer Master 45-49 år RM  4553  Sara Andersson  Väsby SS Triathlon  1:20:09 
Damer Master 45-49 år RM  4551  Marianne Smedmark  Roslagens Triathlon IF  1:22:21 
Damer Master 45-49 år RM  4554  Mia Eklöw  Team LeWa Sport  1:28:53 
Damer Master 45-49 år RM  DSQ  4556  Tina Lilja  Frosta Multisport 
Damer Master 45-49 år RM  DSQ  4557  Malin Annebäck  Väsby SS Triathlon 
Damer Master 50-54 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Master 50-54 år  5055  Eva-Lott Elefant  3City Triathlon  1:20:44 
Damer Master 50-54 år  5054  Camilla Karlsson  Kalmar RC Triathlon  1:25:18 
Damer Master 50-54 år  5052  Anna Foghammar  Åkersberga Triathlonförening  1:26:04 
Damer Master 50-54 år  5053  Marie Eriksson  Stockholm City Triathlon  1:31:52 
Damer Master 50-54 år RM
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Master 50-54 år RM  5055  Eva-Lott Elefant  3City Triathlon  1:20:44 
Damer Master 50-54 år RM  5054  Camilla Karlsson  Kalmar RC Triathlon  1:25:18 
Damer Master 50-54 år RM  5052  Anna Foghammar  Åkersberga Triathlonförening  1:26:04 
Damer Master 50-54 år RM  5053  Marie Eriksson  Stockholm City Triathlon  1:31:52 
Damer Master 55-59 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Master 55-59 år  5552  Cecilia Wikander  Stockholm City Triathlon  1:24:32 
Damer Master 55-59 år  5553  Anna Malmerfelt  Åkersberga Triathlonförening  1:26:32 
Damer Master 55-59 år  5551  Marie Wiman  Väsby SS Triathlon  1:27:00 
Damer Master 55-59 år RM
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Master 55-59 år RM  5552  Cecilia Wikander  Stockholm City Triathlon  1:24:32 
Damer Master 55-59 år RM  5553  Anna Malmerfelt  Åkersberga Triathlonförening  1:26:32 
Damer Master 55-59 år RM  5551  Marie Wiman  Väsby SS Triathlon  1:27:00 
Damer Master 60-64 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Master 60-64 år  6053  Monica Sjans  Qwarnsvedens Triathlonklubb  1:29:21 
Damer Master 60-64 år  6051  Gunilla Gard  Mora Triathlon  1:33:12 
Damer Master 60-64 år  6052  Marie-Louise Vösu Wångblad  IK NocOut.se  1:36:52 
Damer Master 60-64 år RM
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Master 60-64 år RM  6053  Monica Sjans  Qwarnsvedens Triathlonklubb  1:29:21 
Damer Master 60-64 år RM  6051  Gunilla Gard  Mora Triathlon  1:33:12 
Damer Master 60-64 år RM  6052  Marie-Louise Vösu Wångblad  IK NocOut.se  1:36:52 
Damer Olympisk Motion
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Olympisk Motion  464  Elina Wahlberg  Stockholm City Triathlon  2:24:24 
Damer Olympisk Motion  385  Sofie Nilsson  IK NocOut.se  2:34:30 
Damer Olympisk Motion  396  Helen Remnås  Norrköping Triathlon  2:35:23 
Damer Olympisk Motion  358  Åsa Miemois  Knivsta CK  2:37:35 
Damer Olympisk Motion  377  Victoria Wahlbom Hellström  IK NocOut.se  2:39:14 
Damer Olympisk Motion  329  Johanna Hultberg  IK NocOut.se  2:40:09 
Damer Olympisk Motion  439  Jenny Ragnarsson  Höglandets Triathlon  2:41:21 
Damer Olympisk Motion  397  Amanda Arasjö Viberg  Triathlon Väst  2:41:59 
Damer Olympisk Motion  473  Rojyar Khalili    2:46:13 
Damer Olympisk Motion  10  369  Frida Starck Härlin  IK NocOut.se  2:48:30 
Damer Olympisk Motion  11  402  Johanna Johansson  Colting Borssén Triathlonklubb  2:48:33 
Damer Olympisk Motion  12  376  Angelica Ivarsson  Norrköping Triathlon  2:48:42 
Damer Olympisk Motion  13  480  Josefin Ekström    2:48:51 
Damer Olympisk Motion  14  438  Renée Löwhagen  Höglandets Triathlon  2:48:55 
Damer Olympisk Motion  15  324  Louise Svensson  IK NocOut.se  2:49:39 
Damer Olympisk Motion  16  491  Åsa Borg  IK Nocout.se  2:50:20 
Damer Olympisk Motion  17  346  Hanna Fredriksson    2:51:28 
Damer Olympisk Motion  18  427  Karin Schröder  IK NocOut.se  2:51:34 
Damer Olympisk Motion  19  456  Cecilia Wiberg  IK NocOut.se  2:51:45 
Damer Olympisk Motion  20  401  Anna Nilsson    2:51:50 
Damer Olympisk Motion  21  364  Ulrika Nilsson  Team LeWa sport  2:52:39 
Damer Olympisk Motion  22  470  Sara Hartzell  Team Powerwoman Athletic Club  2:55:07 
Damer Olympisk Motion  23  384  Madelen Tonström  IK Nocout.se  2:55:45 
Damer Olympisk Motion  24  469  Helena Nimbratt  Umara Sports Club  2:56:06 
Damer Olympisk Motion  25  489  Gabi Jönsson    2:57:33 
Damer Olympisk Motion  26  381  Martina Wiklund    2:59:15 
Damer Olympisk Motion  27  391  Paula Birgander  Birganders Idrottsvänner  2:59:18 
Damer Olympisk Motion  28  400  Elin Gustafsson  Umara Sports Club  2:59:34 
Damer Olympisk Motion  29  474  Carolina Gonzalez    3:03:01 
Damer Olympisk Motion  30  450  Josefine Nilsson  IBF Linköping  3:03:15 
Damer Olympisk Motion  31  352  Kristina Finnved  Terrible Tuesdays Triathlon Club  3:05:34 
Damer Olympisk Motion  32  362  Eva Sandberg  IK NocOut.se  3:06:41 
Damer Olympisk Motion  33  387  Maria Wallstedt  UT Kolmården  3:09:26 
Damer Olympisk Motion  34  423  Lisa Dawidson    3:10:50 
Damer Olympisk Motion  35  476  Malin Myllymäki  Trifit  3:11:46 
Damer Olympisk Motion  36  440  Anna Priedite    3:21:34 
Damer Olympisk Motion  37  447  Maria Thellman  IK Hakarpspojkarna  3:22:39 
Damer Olympisk Motion  38  339  Caroline Löwing    3:22:44 
Damer Olympisk Motion  39  318  Elin Göterdal    3:23:23 
Damer Olympisk Motion  40  319  Lena Göterdal  IK NocOut.se  3:23:24 
Damer Olympisk Motion  41  424  Marie Aronsson    3:33:55 
Damer Olympisk Motion  42  425  Marie Waltersson    3:38:06 
Damer Olympisk Motion  43  332  Karin Moscicki    3:41:48 
Damer Olympisk Motion  44  374  Rosé-Marie Bjärehed  UT Kolmården  3:51:44 
Damer Olympisk Motion  45  448  Susan Nilsson  Norrköping Triathlon  4:00:08 
Damer Olympisk Motion  DNF  322  Anikó Komaromi  UT Kolmården 
Damer Senior
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Senior  52  Emma Varga  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:05:24 
Damer Senior  69  Marie Carlsson  Väsby SS Triathlon  1:05:52 
Damer Senior  59  Malin Cederberg  Team LeWa Sport  1:08:36 
Damer Senior  72  Jenny Nilsson  Dalregementets IF  1:08:47 
Damer Senior  61  Alida Lilljequist  Kinds GoGreen CK  1:09:16 
Damer Senior  65  My Forsberg  Triathlon Väst  1:10:45 
Damer Senior  62  Siri Ohrankämmen  Väsby SS Triathlon  1:11:03 
Damer Senior  54  Diane Sadik  Athletic Club Salt Lake  1:11:13 
Damer Senior  74  Natalie Rec  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:11:57 
Damer Senior  10  64  Emma Graaf  CSK Ludvika Triathlon  1:12:14 
Damer Senior  11  73  Linda Morin  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:12:15 
Damer Senior  12  66  Rebecka Forsström  Triathlon Syd  1:13:57 
Damer Senior  13  57  Sofi Haag Wallberg  Västerås SS  1:15:15 
Damer Senior  14  58  Caroline Augustsson  Team 30K IF  1:17:09 
Damer Senior  15  67  Theresa Timmerevers  Hannover 96, GER (EJ SM)  1:20:04 
Damer Senior  DNF  56  Nathalie Säfsten  Team 30K IF 
Damer Senior SM
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Senior SM  52  Emma Varga  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:05:24 
Damer Senior SM  69  Marie Carlsson  Väsby SS Triathlon  1:05:52 
Damer Senior SM  1855  Frida Nöu  Race & Shine Sports Club  1:06:06 
Damer Senior SM  1852  Ida Burrows  AXA Sports Club  1:06:31 
Damer Senior SM  1854  Klara Hofer Mattsson  Stöcke TS Järnet  1:08:20 
Damer Senior SM  59  Malin Cederberg  Team LeWa Sport  1:08:36 
Damer Senior SM  72  Jenny Nilsson  Dalregementets IF  1:08:47 
Damer Senior SM  1659  Linn Suchomel  Team 30K IF  1:08:52 
Damer Senior SM  61  Alida Lilljequist  Kinds GoGreen CK  1:09:16 
Damer Senior SM  10  1651  Tilda Månsson  Väsby SS Triathlon  1:10:04 
Damer Senior SM  11  65  My Forsberg  Triathlon Väst  1:10:45 
Damer Senior SM  12  62  Siri Ohrankämmen  Väsby SS Triathlon  1:11:03 
Damer Senior SM  13  54  Diane Sadik  Athletic Club Salt Lake  1:11:13 
Damer Senior SM  14  74  Natalie Rec  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:11:57 
Damer Senior SM  15  64  Emma Graaf  CSK Ludvika Triathlon  1:12:14 
Damer Senior SM  16  73  Linda Morin  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:12:15 
Damer Senior SM  17  66  Rebecka Forsström  Triathlon Syd  1:13:57 
Damer Senior SM  18  57  Sofi Haag Wallberg  Västerås SS  1:15:15 
Damer Senior SM  19  1655  Mathilda Leidersdorff  Team Trelleborg Triathlon  1:16:09 
Damer Senior SM  20  58  Caroline Augustsson  Team 30K IF  1:17:09 
Damer Senior SM  21  1656  Hanna Lundberg  Kalmar RC Triathlon  1:17:30 
Damer Senior SM  22  1858  Nora Johansson  Västerås SS  1:17:56 
Damer Senior SM  23  1856  Louise Kandeman  Skövde Triathlonklubb  1:19:34 
Damer Senior SM  24  1657  Eliza Happonen  Umeå Simsällskap  1:25:51 
Damer Senior SM  25  1653  Josefine Berglund  Väsby SS Triathlon  1:27:58 
Damer Senior SM  26  1853  Felicia Johansson  Triathlon Väst  1:42:34 
Damer Senior SM  DNF  56  Nathalie Säfsten  Team 30K IF 
Damer Senior SM  DNF  1658  Felicia Larsered  Väsby SS Triathlon 
Damer Senior SM  DNF  1851  Ida Ullstrand  Norrköping Triathlon 
Damer Sprint Motion
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Damer Sprint Motion  190  Cecilia Vollan Johansson  Stöcke TS Järnet  1:11:10 
Damer Sprint Motion  191  Cecilia Skånstad  Färjestadens Triathlon  1:13:15 
Damer Sprint Motion  143  Jasmin Ahnfors  IK Fyris Triathlon  1:14:12 
Damer Sprint Motion  183  Ann-Sofie Lindén  Umara Sports Club  1:15:06 
Damer Sprint Motion  182  Ida Johansson  Team 30K IF  1:16:16 
Damer Sprint Motion  114  Lisa Lindfors  IK NocOut.se  1:17:16 
Damer Sprint Motion  163  Eva Lilliecreutz  IK NocOut.se  1:17:51 
Damer Sprint Motion  132  Piia Nydén  Gnosjö FK  1:18:07 
Damer Sprint Motion  134  Emma Ydreskog    1:18:35 
Damer Sprint Motion  10  109  Therese Milch    1:19:39 
Damer Sprint Motion  11  108  Johanna Liljedahl  IK Fyris Triathlon  1:20:12 
Damer Sprint Motion  12  126  Elsa Rimhagen  Motala AIF  1:22:41 
Damer Sprint Motion  13  173  Catharina Alm  AZIF  1:23:23 
Damer Sprint Motion  14  166  Mimmie Öhlén    1:23:50 
Damer Sprint Motion  15  186  Sofie Svensson    1:24:07 
Damer Sprint Motion  16  128  Anki Rösiö    1:24:09 
Damer Sprint Motion  17  192  Madelene Nilsson  IK NocOut.se  1:24:36 
Damer Sprint Motion  18  138  Rosie-Marie Fors    1:25:01 
Damer Sprint Motion  19  125  Pia Weller    1:26:15 
Damer Sprint Motion  20  104  Linda Eriksson  Trafikverket Fritidsförening Linköping  1:26:15 
Damer Sprint Motion  21  136  Jessica Bring    1:27:18 
Damer Sprint Motion  22  110  Jessica Milch    1:27:32 
Damer Sprint Motion  23  146  Marianne Tenger    1:27:43 
Damer Sprint Motion  24  124  Annelie Marsén    1:27:50 
Damer Sprint Motion  25  120  Frida Idoff    1:28:14 
Damer Sprint Motion  26  170  Josefin Jakobik    1:29:16 
Damer Sprint Motion  27  157  Hanna Eriksson    1:30:29 
Damer Sprint Motion  28  135  Isabelle Adamsson    1:31:38 
Damer Sprint Motion  29  155  Elina Petersen  Peking Athletes  1:38:20 
Damer Sprint Motion  30  123  Elin Rimhagen    1:38:44 
Damer Sprint Motion  31  153  Sigrid Gustafsson    1:39:15 
Damer Sprint Motion  32  172  Rebecka Dahlgren    1:41:44 
Damer Sprint Motion  33  185  Carina Andersson  Fysrehab  1:46:52 
Damer Sprint Motion  34  119  Malin Laurin    1:48:07 
Damer Sprint Motion  35  140  Vasiliki "Kia" Widström  Trafikverket Fritidsförening Linköping  1:52:20 
Damer Sprint Motion  36  142  Helen Källman    1:52:37 
Damer Sprint Motion  37  137  Linda Fredriksson    1:55:34 
Damer Sprint Motion  38  164  Regina Wibom-Sjöbäck    2:02:04 
Damer Sprint Motion  39  145  Eleonor Blomberg    2:02:12 
Damer Sprint Motion  DSQ  176  Annika Lindeberg   
Flickor Ungdom 14-15 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Flickor Ungdom 14-15 år  1454  Ella Ohlsson  Stöcke TS Järnet  38:21 
Flickor Ungdom 14-15 år  1461  Hanna Andrén  Alingsås Triathlonklubb  39:31 
Flickor Ungdom 14-15 år  1453  Felicia Jansson  Väsby SS Triathlon  40:17 
Flickor Ungdom 14-15 år  1459  Selma Westman  Stöcke TS Järnet  41:21 
Flickor Ungdom 14-15 år  1456  Elin Rooth  Kalmar RC Triathlon  41:34 
Flickor Ungdom 14-15 år  1451  Alma Lilljequist  Kinds GoGreen CK  42:24 
Flickor Ungdom 14-15 år  1462  Embla Bjurling  Kalmar RC Triathlon  42:53 
Flickor Ungdom 14-15 år  1465  Elin Eisner  Alingsås Triathlonklubb  43:43 
Flickor Ungdom 14-15 år  1467  Nathalie Stigenberg  Gävle Triathlonklubb  44:39 
Flickor Ungdom 14-15 år  10  1458  Elin Malmström  Väsby SS Triathlon  45:00 
Flickor Ungdom 14-15 år  11  1466  Ella Hyttinen  Hedemora Endurance Club  45:32 
Flickor Ungdom 14-15 år  12  1464  Idha Chatila  Kalmar RC Triathlon  46:55 
Flickor Ungdom 14-15 år  13  1463  Jazmin Eriksson  Kalmar RC Triathlon  47:36 
Flickor Ungdom 14-15 år  14  1457  Maja Fredriksson  Skövde Triathlonklubb  47:48 
Flickor Ungdom 14-15 år  15  1455  Victoria Johansson  IS Göta Friidrott & Triathlon  47:55 
Flickor Ungdom 16-17 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Flickor Ungdom 16-17 år  1659  Linn Suchomel  Team 30K IF  1:08:52 
Flickor Ungdom 16-17 år  1651  Tilda Månsson  Väsby SS Triathlon  1:10:04 
Flickor Ungdom 16-17 år  1655  Mathilda Leidersdorff  Team Trelleborg Triathlon  1:16:09 
Flickor Ungdom 16-17 år  1656  Hanna Lundberg  Kalmar RC Triathlon  1:17:30 
Flickor Ungdom 16-17 år  1657  Eliza Happonen  Umeå Simsällskap  1:25:51 
Flickor Ungdom 16-17 år  1653  Josefine Berglund  Väsby SS Triathlon  1:27:58 
Flickor Ungdom 16-17 år  DNF  1658  Felicia Larsered  Väsby SS Triathlon 
Flickor Ungdom 16-17 år SM
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Flickor Ungdom 16-17 år SM  1659  Linn Suchomel  Team 30K IF  1:08:52 
Flickor Ungdom 16-17 år SM  1651  Tilda Månsson  Väsby SS Triathlon  1:10:04 
Flickor Ungdom 16-17 år SM  1655  Mathilda Leidersdorff  Team Trelleborg Triathlon  1:16:09 
Flickor Ungdom 16-17 år SM  1656  Hanna Lundberg  Kalmar RC Triathlon  1:17:30 
Flickor Ungdom 16-17 år SM  1657  Eliza Happonen  Umeå Simsällskap  1:25:51 
Flickor Ungdom 16-17 år SM  1653  Josefine Berglund  Väsby SS Triathlon  1:27:58 
Flickor Ungdom 16-17 år SM  DNF  1658  Felicia Larsered  Väsby SS Triathlon 
Herrar Junior 18-19 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Junior 18-19 år  1807  Andreas Carlsson  Terrible Tuesdays Triathlon Club  57:09 
Herrar Junior 18-19 år  1801  Simon Lindblom  Kalmar RC Triathlon  1:03:11 
Herrar Junior 18-19 år  1806  Oscar Eliasson  Alingsås Triathlonklubb  1:04:10 
Herrar Junior 18-19 år  1803  Axel Borgengren  Kalmar RC Triathlon  1:09:29 
Herrar Junior 18-19 år  1805  Lukas Lundkvist  Stockholm City Triathlon  1:12:49 
Herrar Junior 18-19 år  DNF  1804  Max Lundberg  G3 Sport 
Herrar Junior 18-19 år SM
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Junior 18-19 år SM  1807  Andreas Carlsson  Terrible Tuesdays Triathlon Club  57:09 
Herrar Junior 18-19 år SM  1609  Axel Rosencrantz  Triathlon Väst  1:01:50 
Herrar Junior 18-19 år SM  1604  Emil Frayon  Väsby SS Triathlon  1:02:38 
Herrar Junior 18-19 år SM  1801  Simon Lindblom  Kalmar RC Triathlon  1:03:11 
Herrar Junior 18-19 år SM  1603  Johan Melinder  Väsby SS Triathlon  1:03:36 
Herrar Junior 18-19 år SM  1806  Oscar Eliasson  Alingsås Triathlonklubb  1:04:10 
Herrar Junior 18-19 år SM  1611  Jacob Fransén  Kalmar RC Triathlon  1:05:50 
Herrar Junior 18-19 år SM  1601  Hampus Månsson  Väsby SS Triathlon  1:06:59 
Herrar Junior 18-19 år SM  1608  Isak Meunier  IK Nocout.se  1:07:13 
Herrar Junior 18-19 år SM  10  1612  Oskar Arvidsson  Väsby SS Triathlon  1:07:41 
Herrar Junior 18-19 år SM  11  1616  Elliot Nord  Väsby SS Triathlon  1:07:51 
Herrar Junior 18-19 år SM  12  1606  Alexander Chatila  Kalmar RC Triathlon  1:08:51 
Herrar Junior 18-19 år SM  13  1803  Axel Borgengren  Kalmar RC Triathlon  1:09:29 
Herrar Junior 18-19 år SM  14  1602  Albin Rooth  Kalmar RC Triathlon  1:09:48 
Herrar Junior 18-19 år SM  15  1615  Simon Persson  KK Karpen  1:11:55 
Herrar Junior 18-19 år SM  16  1605  Sebastian Karlsson  Luleå Triathlon  1:11:56 
Herrar Junior 18-19 år SM  17  1805  Lukas Lundkvist  Stockholm City Triathlon  1:12:49 
Herrar Junior 18-19 år SM  18  1610  Simon Arvidsson  Kalmar RC Triathlon  1:13:35 
Herrar Junior 18-19 år SM  19  1613  Peter Sundström  Umeå Simsällskap  1:16:06 
Herrar Junior 18-19 år SM  20  1617  Arvid Axelsson  SK Ran  1:18:40 
Herrar Junior 18-19 år SM  21  1607  Sebastian Jansson  Väsby SS Triathlon  1:31:41 
Herrar Junior 18-19 år SM  DNF  1804  Max Lundberg  G3 Sport 
Herrar Junior 18-19 år SM  DNF  1614  Albin Granström  Stöcke TS Järnet 
Herrar Master 35-39 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Master 35-39 år  3514  Marcus Brandt  IF Mantra Sport  1:03:30 
Herrar Master 35-39 år  3501  Richard Bräckvall  Peking Athletes  1:03:33 
Herrar Master 35-39 år  3506  Jonas Lerneteg  Stockholm City Triathlon  1:03:59 
Herrar Master 35-39 år  3502  Michael Nabb  Åkersberga Triathlonförening  1:05:39 
Herrar Master 35-39 år  3517  Cristian Nae  Triathlon Syd  1:06:08 
Herrar Master 35-39 år  3518  Ali yesid Castañeda  IK Hakarpspojkarna  1:06:13 
Herrar Master 35-39 år  3504  Tobias Palmkvist  IK NocOut.se  1:06:43 
Herrar Master 35-39 år  3512  Jakob Löf  IK Hakarpspojkarna  1:08:01 
Herrar Master 35-39 år  3513  Andreas Voss  Triathlon Syd  1:08:31 
Herrar Master 35-39 år  10  3509  Daniel Johnson  Norrköping Triathlon  1:08:59 
Herrar Master 35-39 år  11  3511  Jonny Thor  Falu SS  1:09:19 
Herrar Master 35-39 år  12  3507  Linus Sjöberg  UT Kolmården  1:12:01 
Herrar Master 35-39 år  13  3508  Martin Malmberg  IF Mantra sport  1:12:17 
Herrar Master 35-39 år  14  3516  Stefan Kastenman  Skövde Triathlonklubb  1:14:30 
Herrar Master 35-39 år  15  3503  Erik Wahlström  Norrköping Triathlon  1:19:15 
Herrar Master 35-39 år  16  3515  Mats Järlbro  Team LeWa Sport  1:20:22 
Herrar Master 35-39 år  DNF  3510  Michael Sönnerborg-Wadenhorn  Fagersta Södra IK 
Herrar Master 35-39 år RM
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Master 35-39 år RM  3514  Marcus Brandt  IF Mantra Sport  1:03:30 
Herrar Master 35-39 år RM  3501  Richard Bräckvall  Peking Athletes  1:03:33 
Herrar Master 35-39 år RM  3506  Jonas Lerneteg  Stockholm City Triathlon  1:03:59 
Herrar Master 35-39 år RM  3502  Michael Nabb  Åkersberga Triathlonförening  1:05:39 
Herrar Master 35-39 år RM  3517  Cristian Nae  Triathlon Syd  1:06:08 
Herrar Master 35-39 år RM  3518  Ali yesid Castañeda  IK Hakarpspojkarna  1:06:13 
Herrar Master 35-39 år RM  3504  Tobias Palmkvist  IK NocOut.se  1:06:43 
Herrar Master 35-39 år RM  3512  Jakob Löf  IK Hakarpspojkarna  1:08:01 
Herrar Master 35-39 år RM  3513  Andreas Voss  Triathlon Syd  1:08:31 
Herrar Master 35-39 år RM  10  3509  Daniel Johnson  Norrköping Triathlon  1:08:59 
Herrar Master 35-39 år RM  11  3511  Jonny Thor  Falu SS  1:09:19 
Herrar Master 35-39 år RM  12  3507  Linus Sjöberg  UT Kolmården  1:12:01 
Herrar Master 35-39 år RM  13  3508  Martin Malmberg  IF Mantra sport  1:12:17 
Herrar Master 35-39 år RM  14  3516  Stefan Kastenman  Skövde Triathlonklubb  1:14:30 
Herrar Master 35-39 år RM  15  3503  Erik Wahlström  Norrköping Triathlon  1:19:15 
Herrar Master 35-39 år RM  16  3515  Mats Järlbro  Team LeWa Sport  1:20:22 
Herrar Master 35-39 år RM  DNF  3510  Michael Sönnerborg-Wadenhorn  Fagersta Södra IK 
Herrar Master 40-44 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Master 40-44 år  4004  Henrik Jansson  Väsby SS Triathlon  1:04:45 
Herrar Master 40-44 år  4015  Luke Dragstra  Trimate SK  1:05:22 
Herrar Master 40-44 år  4007  Per Lindblom  Fredrikshof IF CK  1:05:36 
Herrar Master 40-44 år  4022  Marcus Ekström  FMTIS IF  1:06:04 
Herrar Master 40-44 år  4013  Henrik Lundqvist  Triathlon Väst  1:06:19 
Herrar Master 40-44 år  4005  Henrik Eketjäll  Eskilstuna IK Triathlon  1:07:29 
Herrar Master 40-44 år  4018  Tommie Sjödin  Hemsö IF  1:08:09 
Herrar Master 40-44 år  4020  Oskar Bernström  IK Hakarpspojkarna  1:09:12 
Herrar Master 40-44 år  4010  Gustav Holmberg  Eskilstuna IK Triathlon  1:09:26 
Herrar Master 40-44 år  10  4019  Henri Pesonen  Triathlon Väst  1:09:47 
Herrar Master 40-44 år  11  4008  Ulf Comstedt  IK Nocout.se  1:11:01 
Herrar Master 40-44 år  12  4009  Carl-Mikael Karlsson  Väsby SS Triathlon  1:11:23 
Herrar Master 40-44 år  13  4014  Mikael Stagling  IS Göta Friidrott & Triathlon  1:13:00 
Herrar Master 40-44 år  14  4012  Olof Svedström  AXA Sports Club  1:14:16 
Herrar Master 40-44 år  15  4017  Christer Dahlström  Race & Shine Sports Club  1:16:48 
Herrar Master 40-44 år  16  4003  Tobias Johansson  IK NocOut.se  1:19:23 
Herrar Master 40-44 år  17  4016  Björn Johansson  Triathlon Väst  1:24:02 
Herrar Master 40-44 år  18  4001  Lennart Andersson  UT Kolmården  2:11:58 
Herrar Master 40-44 år RM
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Master 40-44 år RM  4004  Henrik Jansson  Väsby SS Triathlon  1:04:45 
Herrar Master 40-44 år RM  4015  Luke Dragstra  Trimate SK  1:05:22 
Herrar Master 40-44 år RM  4007  Per Lindblom  Fredrikshof IF CK  1:05:36 
Herrar Master 40-44 år RM  4022  Marcus Ekström  FMTIS IF  1:06:04 
Herrar Master 40-44 år RM  4013  Henrik Lundqvist  Triathlon Väst  1:06:19 
Herrar Master 40-44 år RM  4005  Henrik Eketjäll  Eskilstuna IK Triathlon  1:07:29 
Herrar Master 40-44 år RM  4018  Tommie Sjödin  Hemsö IF  1:08:09 
Herrar Master 40-44 år RM  4020  Oskar Bernström  IK Hakarpspojkarna  1:09:12 
Herrar Master 40-44 år RM  4010  Gustav Holmberg  Eskilstuna IK Triathlon  1:09:26 
Herrar Master 40-44 år RM  10  4019  Henri Pesonen  Triathlon Väst  1:09:47 
Herrar Master 40-44 år RM  11  4008  Ulf Comstedt  IK Nocout.se  1:11:01 
Herrar Master 40-44 år RM  12  4009  Carl-Mikael Karlsson  Väsby SS Triathlon  1:11:23 
Herrar Master 40-44 år RM  13  4014  Mikael Stagling  IS Göta Friidrott & Triathlon  1:13:00 
Herrar Master 40-44 år RM  14  4012  Olof Svedström  AXA Sports Club  1:14:16 
Herrar Master 40-44 år RM  15  4017  Christer Dahlström  Race & Shine Sports Club  1:16:48 
Herrar Master 40-44 år RM  16  4003  Tobias Johansson  IK NocOut.se  1:19:23 
Herrar Master 40-44 år RM  17  4016  Björn Johansson  Triathlon Väst  1:24:02 
Herrar Master 40-44 år RM  18  4001  Lennart Andersson  UT Kolmården  2:11:58 
Herrar Master 45-49 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Master 45-49 år  4517  Claes Ivenborg  IK NocOut.se  1:03:45 
Herrar Master 45-49 år  4528  Andreas Capilla  IK NocOut.se  1:06:23 
Herrar Master 45-49 år  4509  Fredrik Lindblom  Fredrikshof IF CK  1:07:11 
Herrar Master 45-49 år  4508  Kenth Pettersson  IK NocOut.se  1:07:37 
Herrar Master 45-49 år  4514  Mattias Ossiansson  IK Hakarpspojkarna  1:07:54 
Herrar Master 45-49 år  4531  Nils Bergdahl  338 Småland Triathlon & MF  1:08:15 
Herrar Master 45-49 år  4511  Henrik Malmström  Väsby SS Triathlon  1:08:34 
Herrar Master 45-49 år  4515  Anders Granlund  Åkersberga Triathlonförening  1:08:39 
Herrar Master 45-49 år  4505  Fredrik Toft  Skövde Triathlonklubb  1:08:40 
Herrar Master 45-49 år  10  4522  Magnus Kalén  Kalmar RC Triathlon  1:09:06 
Herrar Master 45-49 år  11  4532  Pierre Schmidt  Umara Sports Club  1:09:24 
Herrar Master 45-49 år  12  4510  Björn Axelsson  Väsby SS Triathlon  1:10:06 
Herrar Master 45-49 år  13  4520  Mattias Krantz  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:10:38 
Herrar Master 45-49 år  14  4506  Fredrik Ottosson  Höglandets Triathlon  1:10:53 
Herrar Master 45-49 år  15  4512  Martin Sandberg  Kalmar RC Triathlon  1:10:58 
Herrar Master 45-49 år  16  4516  Robert Sunnerberg  Umara Sports Club  1:12:32 
Herrar Master 45-49 år  17  4507  Fredrik Häggström  Skellefteå AIK CK  1:13:29 
Herrar Master 45-49 år  18  4518  Mattias Klein  Norrköping Triathlon  1:14:57 
Herrar Master 45-49 år  19  4524  Fredrik Danell  Ekängens IF  1:15:25 
Herrar Master 45-49 år  20  4526  Mattias Rekonius  Umara Sports Club  1:16:17 
Herrar Master 45-49 år  21  4521  Lars Abrahamson Hjerpe  Norrköping Triathlon  1:17:44 
Herrar Master 45-49 år  22  4519  Gustaf Tobieson  3City Triathlon  1:17:50 
Herrar Master 45-49 år  23  4513  Håkan Odin  IK NocOut.se  1:19:04 
Herrar Master 45-49 år  24  4530  Kristian Savolainen  3City Triathlon  1:20:33 
Herrar Master 45-49 år  25  4529  Robert Gouffrich  Väsby SS Triathlon  1:25:19 
Herrar Master 45-49 år  DNF  4501  Daniel Haavisto  IK NocOut.se 
Herrar Master 45-49 år RM
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Master 45-49 år RM  4517  Claes Ivenborg  IK NocOut.se  1:03:45 
Herrar Master 45-49 år RM  4528  Andreas Capilla  IK NocOut.se  1:06:23 
Herrar Master 45-49 år RM  4509  Fredrik Lindblom  Fredrikshof IF CK  1:07:11 
Herrar Master 45-49 år RM  4508  Kenth Pettersson  IK NocOut.se  1:07:37 
Herrar Master 45-49 år RM  4514  Mattias Ossiansson  IK Hakarpspojkarna  1:07:54 
Herrar Master 45-49 år RM  4531  Nils Bergdahl  338 Småland Triathlon & MF  1:08:15 
Herrar Master 45-49 år RM  4511  Henrik Malmström  Väsby SS Triathlon  1:08:34 
Herrar Master 45-49 år RM  4515  Anders Granlund  Åkersberga Triathlonförening  1:08:39 
Herrar Master 45-49 år RM  4505  Fredrik Toft  Skövde Triathlonklubb  1:08:40 
Herrar Master 45-49 år RM  10  4522  Magnus Kalén  Kalmar RC Triathlon  1:09:06 
Herrar Master 45-49 år RM  11  4532  Pierre Schmidt  Umara Sports Club  1:09:24 
Herrar Master 45-49 år RM  12  4510  Björn Axelsson  Väsby SS Triathlon  1:10:06 
Herrar Master 45-49 år RM  13  4520  Mattias Krantz  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:10:38 
Herrar Master 45-49 år RM  14  4506  Fredrik Ottosson  Höglandets Triathlon  1:10:53 
Herrar Master 45-49 år RM  15  4512  Martin Sandberg  Kalmar RC Triathlon  1:10:58 
Herrar Master 45-49 år RM  16  4516  Robert Sunnerberg  Umara Sports Club  1:12:32 
Herrar Master 45-49 år RM  17  4507  Fredrik Häggström  Skellefteå AIK CK  1:13:29 
Herrar Master 45-49 år RM  18  4518  Mattias Klein  Norrköping Triathlon  1:14:57 
Herrar Master 45-49 år RM  19  4524  Fredrik Danell  Ekängens IF  1:15:25 
Herrar Master 45-49 år RM  20  4526  Mattias Rekonius  Umara Sports Club  1:16:17 
Herrar Master 45-49 år RM  21  4521  Lars Abrahamson Hjerpe  Norrköping Triathlon  1:17:44 
Herrar Master 45-49 år RM  22  4519  Gustaf Tobieson  3City Triathlon  1:17:50 
Herrar Master 45-49 år RM  23  4513  Håkan Odin  IK NocOut.se  1:19:04 
Herrar Master 45-49 år RM  24  4530  Kristian Savolainen  3City Triathlon  1:20:33 
Herrar Master 45-49 år RM  25  4529  Robert Gouffrich  Väsby SS Triathlon  1:25:19 
Herrar Master 45-49 år RM  DNF  4501  Daniel Haavisto  IK NocOut.se 
Herrar Master 50-54 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Master 50-54 år  5004  Jonas Plogner  Bromma Simsällskap  1:06:29 
Herrar Master 50-54 år  5003  Mattias Arvidsson  Väsby SS Triathlon  1:06:41 
Herrar Master 50-54 år  5005  Tommy Eriksson  Team LeWa Sport  1:08:52 
Herrar Master 50-54 år  5013  Tommy Jansson  Saltsjöbaden Triathlonsällskap  1:09:44 
Herrar Master 50-54 år  5008  Anders Engström  Team Triathlon & Multisport  1:10:25 
Herrar Master 50-54 år  5009  Stefan Persson  IK NocOut.se  1:12:35 
Herrar Master 50-54 år  5006  Peter Persson  Umara Sports Club  1:12:55 
Herrar Master 50-54 år  5014  Joakim Svensson  Hultsfred LK  1:14:13 
Herrar Master 50-54 år  5012  Christian Lindeberg  Saltarö Joggers Triathlonklubb  1:15:53 
Herrar Master 50-54 år  10  5007  Christer Holmqvist  Eskilstuna IK Triathlon  1:16:25 
Herrar Master 50-54 år  11  5011  Mats Ahlström  Stockholm City Triathlon  1:17:01 
Herrar Master 50-54 år  12  5001  Nikklas Jorme  Väsby SS Triathlon  1:18:38 
Herrar Master 50-54 år  13  5010  Cai Remitz  Triathlon Syd  1:19:14 
Herrar Master 50-54 år RM
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Master 50-54 år RM  5004  Jonas Plogner  Bromma Simsällskap  1:06:29 
Herrar Master 50-54 år RM  5003  Mattias Arvidsson  Väsby SS Triathlon  1:06:41 
Herrar Master 50-54 år RM  5005  Tommy Eriksson  Team LeWa Sport  1:08:52 
Herrar Master 50-54 år RM  5013  Tommy Jansson  Saltsjöbaden Triathlonsällskap  1:09:44 
Herrar Master 50-54 år RM  5008  Anders Engström  Team Triathlon & Multisport  1:10:25 
Herrar Master 50-54 år RM  5009  Stefan Persson  IK NocOut.se  1:12:35 
Herrar Master 50-54 år RM  5006  Peter Persson  Umara Sports Club  1:12:55 
Herrar Master 50-54 år RM  5014  Joakim Svensson  Hultsfred LK  1:14:13 
Herrar Master 50-54 år RM  5012  Christian Lindeberg  Saltarö Joggers Triathlonklubb  1:15:53 
Herrar Master 50-54 år RM  10  5007  Christer Holmqvist  Eskilstuna IK Triathlon  1:16:25 
Herrar Master 50-54 år RM  11  5011  Mats Ahlström  Stockholm City Triathlon  1:17:01 
Herrar Master 50-54 år RM  12  5001  Nikklas Jorme  Väsby SS Triathlon  1:18:38 
Herrar Master 50-54 år RM  13  5010  Cai Remitz  Triathlon Syd  1:19:14 
Herrar Master 55-59 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Master 55-59 år  5502  Jonas Rylander  Väsby SS Triathlon  1:06:30 
Herrar Master 55-59 år  5505  Tomas Bengtsson  Team Kungälv IS  1:11:36 
Herrar Master 55-59 år  5511  Joakim Malmerfelt  Åkersberga Triathlonförening  1:12:28 
Herrar Master 55-59 år  5504  Gunnar Kihlberg  Falu SS  1:12:59 
Herrar Master 55-59 år  5510  Göran Ancker  IK NocOut.se  1:14:11 
Herrar Master 55-59 år  5507  Björn Ydremark  IK NocOut.se  1:15:10 
Herrar Master 55-59 år  5508  Jonas Eriksson  IK NocOut.se  1:17:09 
Herrar Master 55-59 år  5506  P-O Olsson  Skövde Triathlonklubb  1:18:12 
Herrar Master 55-59 år RM
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Master 55-59 år RM  5502  Jonas Rylander  Väsby SS Triathlon  1:06:30 
Herrar Master 55-59 år RM  5505  Tomas Bengtsson  Team Kungälv IS  1:11:36 
Herrar Master 55-59 år RM  5511  Joakim Malmerfelt  Åkersberga Triathlonförening  1:12:28 
Herrar Master 55-59 år RM  5504  Gunnar Kihlberg  Falu SS  1:12:59 
Herrar Master 55-59 år RM  5510  Göran Ancker  IK NocOut.se  1:14:11 
Herrar Master 55-59 år RM  5507  Björn Ydremark  IK NocOut.se  1:15:10 
Herrar Master 55-59 år RM  5508  Jonas Eriksson  IK NocOut.se  1:17:09 
Herrar Master 55-59 år RM  5506  P-O Olsson  Skövde Triathlonklubb  1:18:12 
Herrar Master 60-64 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Master 60-64 år  6001  Per-Olof Branzell  IK Fyris Triathlon  1:19:01 
Herrar Master 60-64 år  6004  Ralf Ståhl  Falu SS  1:21:32 
Herrar Master 60-64 år  6003  Kenneth Gysing  Åkersberga Triathlonförening  1:21:49 
Herrar Master 60-64 år  6005  Svante Grävare  Umara Sports Club  1:22:07 
Herrar Master 60-64 år  6006  Stefan Rosfors  Stockholmspolisens IF Triathlon  1:27:34 
Herrar Master 60-64 år RM
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Master 60-64 år RM  6001  Per-Olof Branzell  IK Fyris Triathlon  1:19:01 
Herrar Master 60-64 år RM  6004  Ralf Ståhl  Falu SS  1:21:32 
Herrar Master 60-64 år RM  6003  Kenneth Gysing  Åkersberga Triathlonförening  1:21:49 
Herrar Master 60-64 år RM  6005  Svante Grävare  Umara Sports Club  1:22:07 
Herrar Master 60-64 år RM  6006  Stefan Rosfors  Stockholmspolisens IF Triathlon  1:27:34 
Herrar Master 70-74 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Master 70-74 år  7002  Ulf Gunnarsson  Hedemora Endurance Club  1:26:50 
Herrar Master 70-74 år RM
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Master 70-74 år RM  7002  Ulf Gunnarsson  Hedemora Endurance Club  1:26:50 
Herrar Olympisk Motion
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Olympisk Motion  336  David Jonsson  Linköping Stånk&Flås  2:12:04 
Herrar Olympisk Motion  404  Christian Slettebo  IK NocOut.se  2:12:19 
Herrar Olympisk Motion  395  Linus Petersson  Peking Athletes  2:13:38 
Herrar Olympisk Motion  368  Jimmy Thörnberg  IK NocOut.se  2:16:53 
Herrar Olympisk Motion  443  Josef Werner  AXA Sports Club  2:17:26 
Herrar Olympisk Motion  490  Sven Hammarström  Stockholmspolisens IF Triathlon  2:18:28 
Herrar Olympisk Motion  458  Alexander Rausch  Team Snabbare IF  2:19:19 
Herrar Olympisk Motion  462  Tobias Berntsson  Höglandets Triathlon  2:19:52 
Herrar Olympisk Motion  389  Martin Frank  Peking Athletes  2:19:55 
Herrar Olympisk Motion  10  495  Per E. Häll  SLK Oxelösund  2:21:24 
Herrar Olympisk Motion  11  302  Per Möller    2:21:45 
Herrar Olympisk Motion  12  496  Kevin Hemphälä  Umara Sports Club  2:21:48 
Herrar Olympisk Motion  13  412  Martin Widlund  Örebro AIK  2:23:14 
Herrar Olympisk Motion  14  479  Joakim Leo  IF Mantra sport  2:25:02 
Herrar Olympisk Motion  15  461  Viktor Ossiansson  IK Hakarpspojkarna  2:27:38 
Herrar Olympisk Motion  16  426  Jan-Magnus Söderlund  AXA Sports Club  2:28:01 
Herrar Olympisk Motion  17  310  Fredrik Wirenmark  Team Salming  2:28:14 
Herrar Olympisk Motion  18  312  Markus Eskilson  IK NocOut.se  2:28:40 
Herrar Olympisk Motion  19  465  Martin Abaji  Höglandets Triathlon  2:29:35 
Herrar Olympisk Motion  20  311  Christian Superti  IK Fyris Triathlon  2:29:43 
Herrar Olympisk Motion  21  484  Andreas Bondesson  IK NocOut.se  2:30:05 
Herrar Olympisk Motion  22  485  Daniel Öjergren  IK NocOut.se  2:31:15 
Herrar Olympisk Motion  23  471  Alfred Rundqvist  IK NocOut.se  2:31:21 
Herrar Olympisk Motion  24  392  Henrik Valeskog  IK NocOut.se  2:31:23 
Herrar Olympisk Motion  25  478  Joakim Dahlund  Team 30k IF  2:31:24 
Herrar Olympisk Motion  26  373  Mirza Galijasevic  Norrköping Triathlon  2:31:38 
Herrar Olympisk Motion  27  457  Felix Asplund  Kimstad GoIF  2:31:49 
Herrar Olympisk Motion  28  483  Andreas Kettunen  Umara Sports Club  2:32:18 
Herrar Olympisk Motion  29  481  Jacob Rosander  Umara Sports Club  2:32:22 
Herrar Olympisk Motion  30  408  Karl Norén  IK NocOut.se  2:32:31 
Herrar Olympisk Motion  31  433  Marcus Carlsson    2:32:41 
Herrar Olympisk Motion  32  370  Roger Rosberg    2:33:11 
Herrar Olympisk Motion  33  365  Henrik Gellin  IK Fyris Triathlon  2:33:15 
Herrar Olympisk Motion  34  494  Frank Haglund  SLK Oxelösund  2:33:36 
Herrar Olympisk Motion  35  493  Björn Andersson  Fysrehab  2:33:46 
Herrar Olympisk Motion  36  486  Peter Öjergren  IK NocOut.se  2:33:48 
Herrar Olympisk Motion  37  452  Iurii Leonenko  FAIK  2:33:59 
Herrar Olympisk Motion  38  444  Tommy Persson    2:34:42 
Herrar Olympisk Motion  39  378  Gustav Svanfeldt  IK NocOut.se  2:35:01 
Herrar Olympisk Motion  40  472  Anton Odén  Oskarshamns SK  2:35:15 
Herrar Olympisk Motion  41  383  Mattias Johnsson  Umara Sports Club  2:35:23 
Herrar Olympisk Motion  42  414  Teodor Överli    2:35:33 
Herrar Olympisk Motion  43  413  Jonas Andersson  Norrköping Triathlon  2:35:38 
Herrar Olympisk Motion  44  436  Erik Tengstrand    2:36:45 
Herrar Olympisk Motion  45  487  Adam Jonsson  Umara Sports Club  2:37:21 
Herrar Olympisk Motion  46  361  Simon Creutz    2:38:05 
Herrar Olympisk Motion  47  416  Jonatan Eriksson  UT Kolmården  2:38:07 
Herrar Olympisk Motion  48  355  Kim Jacobsson    2:38:14 
Herrar Olympisk Motion  49  330  Nicklas Johansson  Norrköping Triathlon  2:38:37 
Herrar Olympisk Motion  50  499  Magnus Göting    2:39:33 
Herrar Olympisk Motion  51  317  André Bengtsson  AXA Sports Club  2:39:42 
Herrar Olympisk Motion  52  422  Emil Johansson    2:40:00 
Herrar Olympisk Motion  53  488  Din Koldzo    2:40:27 
Herrar Olympisk Motion  54  449  Daniel Hjärtstrand  IK NocOut.se  2:40:38 
Herrar Olympisk Motion  55  375  Ted Svensson  IK NocOut.se  2:40:53 
Herrar Olympisk Motion  56  420  Jörg Sturmhoebel  IK NocOut.se  2:41:05 
Herrar Olympisk Motion  57  445  Hans Gustafsson  Team Hävarn  2:41:32 
Herrar Olympisk Motion  58  359  Carl Miemois  Knivsta CK  2:41:51 
Herrar Olympisk Motion  59  466  Mikael Kastensson  Norrköping Triathlon  2:41:54 
Herrar Olympisk Motion  60  437  Kaji Löwhagen  Maxprestation  2:42:03 
Herrar Olympisk Motion  61  475  Joel Edholm  Näset Triathlonklubb  2:42:55 
Herrar Olympisk Motion  62  421  Johan Lindebrink  SLK Oxelösund  2:42:59 
Herrar Olympisk Motion  63  357  Bela Hack  Norrköping Triathlon  2:43:01 
Herrar Olympisk Motion  64  492  Gunnar Isaksson  Finspångs ca  2:43:14 
Herrar Olympisk Motion  65  463  Karl Zajac  Colting Borssén Triathlonklubb  2:43:21 
Herrar Olympisk Motion  66  363  Carl Johan Rösiö  B3C  2:43:41 
Herrar Olympisk Motion  67  442  Dennis Stridh  Kalmar RC Triathlon  2:43:46 
Herrar Olympisk Motion  68  379  Christian Ulltjärn  IK NocOut.se  2:44:21 
Herrar Olympisk Motion  69  344  Christer Persson    2:44:26 
Herrar Olympisk Motion  70  477  Robert Cedbro    2:44:37 
Herrar Olympisk Motion  71  459  Martin Midhammar  RUN FOR MATHIAS  2:44:40 
Herrar Olympisk Motion  72  335  Jonatan Uddman  AXA Sports Club  2:45:10 
Herrar Olympisk Motion  73  342  Robin Andersson  Norrköping Triathlon  2:45:39 
Herrar Olympisk Motion  74  451  Fredrik Eng  Norrköping Triathlon  2:45:53 
Herrar Olympisk Motion  75  431  Hans Sjöstrand  Mölndal Outdoor IF  2:46:21 
Herrar Olympisk Motion  76  386  Erik Svensson    2:46:30 
Herrar Olympisk Motion  77  415  Victor Turstedt  Kalmar RC Triathlon  2:46:35 
Herrar Olympisk Motion  78  372  Håkan Hurtig  Norrköping Triathlon  2:46:37 
Herrar Olympisk Motion  79  393  Pär Lundö  IK NocOut.se  2:47:01 
Herrar Olympisk Motion  80  411  Henrik Algmark  UT Kolmården  2:47:14 
Herrar Olympisk Motion  81  356  Daniel Höglin    2:47:28 
Herrar Olympisk Motion  82  482  Alija Dizdarevic    2:47:57 
Herrar Olympisk Motion  83  315  Svante Ramsthaler  Colting Borssén Triathlonklubb  2:48:33 
Herrar Olympisk Motion  84  497  Tobias Östlund  IK Nocout.se  2:48:37 
Herrar Olympisk Motion  85  419  Sebastian Aréus  Peking Athletes  2:48:43 
Herrar Olympisk Motion  86  320  Pierre Ståhle  FET eller TRIATHLET?  2:50:07 
Herrar Olympisk Motion  87  467  Nikolay Burdakov    2:50:12 
Herrar Olympisk Motion  88  353  Mikael Schill  IK NocOut.se  2:50:40 
Herrar Olympisk Motion  89  343  Joachim Rehn  Team LeWa Sport  2:51:22 
Herrar Olympisk Motion  90  434  Anders Wetterström  IK NocOut.se  2:51:52 
Herrar Olympisk Motion  91  446  Milos Antic  Team Hävan  2:52:23 
Herrar Olympisk Motion  92  435  Peter Andersson  Sya SK  2:52:43 
Herrar Olympisk Motion  93  390  Ludvig Stenberg  IK NocOut.se  2:52:52 
Herrar Olympisk Motion  94  351  Johannes Fornander  Dentus  2:53:10 
Herrar Olympisk Motion  95  406  Anton Wigren  Colting Borssén Triathlonklubb  2:53:10 
Herrar Olympisk Motion  96  428  John Johansson    2:55:12 
Herrar Olympisk Motion  97  309  Daniel Ljung  Norrköping Triathlon  2:55:32 
Herrar Olympisk Motion  98  360  Mohamed Amini    2:55:37 
Herrar Olympisk Motion  99  407  Peter Strömhielm    2:59:56 
Herrar Olympisk Motion  100  432  Stefan Stenfelt  Vreta SoMK  3:00:02 
Herrar Olympisk Motion  101  347  Jan Fredriksson    3:00:57 
Herrar Olympisk Motion  102  301  Per Sidén    3:01:34 
Herrar Olympisk Motion  103  354  Mats Lundin  Colting Borssén Triathlonklubb  3:02:41 
Herrar Olympisk Motion  104  409  Ole Hansen    3:04:28 
Herrar Olympisk Motion  105  382  Mats Ågehäll  Norrköping Triathlon  3:05:23 
Herrar Olympisk Motion  106  454  Daniel Schmid  SLK Oxelösund  3:06:11 
Herrar Olympisk Motion  107  321  Michal Moscicki    3:06:29 
Herrar Olympisk Motion  108  441  Daniel-Patrick Heatley    3:10:16 
Herrar Olympisk Motion  109  304  Christer Eskilsson  Team thorax  3:11:15 
Herrar Olympisk Motion  110  460  Filip Spets    3:16:01 
Herrar Olympisk Motion  111  403  Magnus Fransson    3:17:32 
Herrar Olympisk Motion  112  417  Ivan Kjellenberg  The Broteam  3:25:24 
Herrar Olympisk Motion  113  418  Martin Wiklund    3:26:18 
Herrar Olympisk Motion  114  430  Magnus Josefson  IK NocOut.se  3:52:51 
Herrar Olympisk Motion  DNF  453  Andreas Vrilmark   
Herrar Olympisk Motion  DNF  468  Isyan Tamburaci   
Herrar Olympisk Motion  DNF  308  Mattias Agnebrink  IK NocOut.se 
Herrar Senior
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Senior  1  Gabriel Sandör  Terrible Tuesdays Triathlon Club  57:02 
Herrar Senior  3  Ludwig Fleetwood  Race & Shine Sports Club  57:35 
Herrar Senior  6  Oskar Djärv  Race & Shine Sports Club  58:33 
Herrar Senior  29  Per Wangel  Terrible Tuesdays Triathlon Club  59:00 
Herrar Senior  33  Daniel Nöu  Fredrikshof IF CK  1:00:34 
Herrar Senior  7  Victor Dahl  Stockholm City Triathlon  1:02:05 
Herrar Senior  15  Axel Ek  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:02:19 
Herrar Senior  8  Gabriel Björlin  Kalmar RC Triathlon  1:02:28 
Herrar Senior  5  Erik Hjertonsson  Team 30K IF  1:02:35 
Herrar Senior  10  26  Eric Johansson  Aktivitus Sports Club  1:03:28 
Herrar Senior  11  36  Johan Linhart  Aktivitus Sports Club  1:04:22 
Herrar Senior  12  18  Oskar Bergström  Athletic Club Salt Lake  1:04:48 
Herrar Senior  13  12  Jonathan Gunnarsson  Stockholm City Triathlon  1:05:04 
Herrar Senior  14  27  Carl Magnus Helin  Lidingö Triathlon  1:05:45 
Herrar Senior  15  31  Sebastian Johansson  IK NocOut.se  1:05:59 
Herrar Senior  16  24  Jonatan Hugemark  TOT Triathlon Club  1:06:16 
Herrar Senior  17  23  Niklas Åkerström  IK NocOut.se  1:06:20 
Herrar Senior  18  32  Jonas Langman  IF Mantra Sport  1:07:10 
Herrar Senior  19  9  Jonas Lerneteg  Stockholm City Triathlon  1:07:19 
Herrar Senior  20  35  Nils Penton  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:07:35 
Herrar Senior  21  14  Elias Rapp  Västerås SS  1:07:44 
Herrar Senior  22  34  Jeff Frydenlund  Umara Sports Club  1:07:56 
Herrar Senior  23  30  Alfred Bodenäs  Triathlon Syd  1:08:28 
Herrar Senior  24  16  Oliver Nilsson  Väsby SS Triathlon  1:12:16 
Herrar Senior  DNF  22  Calle Westberg  Athletic Club Salt Lake 
Herrar Senior SM
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Senior SM  1  Gabriel Sandör  Terrible Tuesdays Triathlon Club  57:02 
Herrar Senior SM  1807  Andreas Carlsson  Terrible Tuesdays Triathlon Club  57:09 
Herrar Senior SM  3  Ludwig Fleetwood  Race & Shine Sports Club  57:35 
Herrar Senior SM  6  Oskar Djärv  Race & Shine Sports Club  58:33 
Herrar Senior SM  29  Per Wangel  Terrible Tuesdays Triathlon Club  59:00 
Herrar Senior SM  33  Daniel Nöu  Fredrikshof IF CK  1:00:34 
Herrar Senior SM  1609  Axel Rosencrantz  Triathlon Väst  1:01:50 
Herrar Senior SM  7  Victor Dahl  Stockholm City Triathlon  1:02:05 
Herrar Senior SM  15  Axel Ek  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:02:19 
Herrar Senior SM  10  8  Gabriel Björlin  Kalmar RC Triathlon  1:02:28 
Herrar Senior SM  11  5  Erik Hjertonsson  Team 30K IF  1:02:35 
Herrar Senior SM  12  1604  Emil Frayon  Väsby SS Triathlon  1:02:38 
Herrar Senior SM  13  1801  Simon Lindblom  Kalmar RC Triathlon  1:03:11 
Herrar Senior SM  14  26  Eric Johansson  Aktivitus Sports Club  1:03:28 
Herrar Senior SM  15  1603  Johan Melinder  Väsby SS Triathlon  1:03:36 
Herrar Senior SM  16  1806  Oscar Eliasson  Alingsås Triathlonklubb  1:04:10 
Herrar Senior SM  17  36  Johan Linhart  Aktivitus Sports Club  1:04:22 
Herrar Senior SM  18  18  Oskar Bergström  Athletic Club Salt Lake  1:04:48 
Herrar Senior SM  19  12  Jonathan Gunnarsson  Stockholm City Triathlon  1:05:04 
Herrar Senior SM  20  27  Carl Magnus Helin  Lidingö Triathlon  1:05:45 
Herrar Senior SM  21  1611  Jacob Fransén  Kalmar RC Triathlon  1:05:50 
Herrar Senior SM  22  31  Sebastian Johansson  IK NocOut.se  1:05:59 
Herrar Senior SM  23  24  Jonatan Hugemark  TOT Triathlon Club  1:06:16 
Herrar Senior SM  24  23  Niklas Åkerström  IK NocOut.se  1:06:20 
Herrar Senior SM  25  1601  Hampus Månsson  Väsby SS Triathlon  1:06:59 
Herrar Senior SM  26  32  Jonas Langman  IF Mantra Sport  1:07:10 
Herrar Senior SM  27  1608  Isak Meunier  IK Nocout.se  1:07:13 
Herrar Senior SM  28  9  Jonas Lerneteg  Stockholm City Triathlon  1:07:19 
Herrar Senior SM  29  35  Nils Penton  Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:07:35 
Herrar Senior SM  30  1612  Oskar Arvidsson  Väsby SS Triathlon  1:07:41 
Herrar Senior SM  31  14  Elias Rapp  Västerås SS  1:07:44 
Herrar Senior SM  32  1616  Elliot Nord  Väsby SS Triathlon  1:07:51 
Herrar Senior SM  33  34  Jeff Frydenlund  Umara Sports Club  1:07:56 
Herrar Senior SM  34  30  Alfred Bodenäs  Triathlon Syd  1:08:28 
Herrar Senior SM  35  1606  Alexander Chatila  Kalmar RC Triathlon  1:08:51 
Herrar Senior SM  36  1803  Axel Borgengren  Kalmar RC Triathlon  1:09:29 
Herrar Senior SM  37  1602  Albin Rooth  Kalmar RC Triathlon  1:09:48 
Herrar Senior SM  38  1615  Simon Persson  KK Karpen  1:11:55 
Herrar Senior SM  39  1605  Sebastian Karlsson  Luleå Triathlon  1:11:56 
Herrar Senior SM  40  16  Oliver Nilsson  Väsby SS Triathlon  1:12:16 
Herrar Senior SM  41  1805  Lukas Lundkvist  Stockholm City Triathlon  1:12:49 
Herrar Senior SM  42  1610  Simon Arvidsson  Kalmar RC Triathlon  1:13:35 
Herrar Senior SM  43  1613  Peter Sundström  Umeå Simsällskap  1:16:06 
Herrar Senior SM  44  1617  Arvid Axelsson  SK Ran  1:18:40 
Herrar Senior SM  45  1607  Sebastian Jansson  Väsby SS Triathlon  1:31:41 
Herrar Senior SM  DNF  22  Calle Westberg  Athletic Club Salt Lake 
Herrar Senior SM  DNF  1614  Albin Granström  Stöcke TS Järnet 
Herrar Senior SM  DNF  1804  Max Lundberg  G3 Sport 
Herrar Sprint Motion
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Herrar Sprint Motion  181  David Nilsson  IK NocOut.se  1:05:47 
Herrar Sprint Motion  187  Adam Alveteg    1:08:45 
Herrar Sprint Motion  156  Viktor Niklasson  Peking Athletes  1:10:11 
Herrar Sprint Motion  178  Daniel Karlsson  AZIF  1:11:29 
Herrar Sprint Motion  194  Johan Lindbom  IK NocOut.se  1:11:59 
Herrar Sprint Motion  171  Mischa Woisetschläger    1:13:39 
Herrar Sprint Motion  154  Anders Ydremark  Linköping  1:14:18 
Herrar Sprint Motion  103  Fredric Hedlund  Mörkarna  1:14:20 
Herrar Sprint Motion  116  Rasmus Turesson  IK NocOut.se  1:15:25 
Herrar Sprint Motion  10  102  Fredrik Kornebäck    1:15:38 
Herrar Sprint Motion  11  147  Magnus Sundström  Stöcke TS Järnet  1:16:16 
Herrar Sprint Motion  12  193  Magnus Moberg  IK NocOut.se  1:16:31 
Herrar Sprint Motion  13  179  Daniel Raistrick    1:17:21 
Herrar Sprint Motion  14  180  Håkan Wahlström  IK NocOut.se  1:19:42 
Herrar Sprint Motion  15  177  Tomas Wessbo    1:21:34 
Herrar Sprint Motion  16  169  Magnus Holm    1:21:51 
Herrar Sprint Motion  17  105  Mattias Ydreborg    1:23:04 
Herrar Sprint Motion  18  160  Jesper Smedberg    1:24:08 
Herrar Sprint Motion  19  162  Jerker Alexandersson    1:24:13 
Herrar Sprint Motion  20  113  Fred Blomberg    1:24:32 
Herrar Sprint Motion  21  131  Jan-Olof Axelsson  Trafikverkets fritidsförbund Linköping  1:25:18 
Herrar Sprint Motion  22  168  Staffan Leandersson  Heleneholms IF Tri Team  1:26:13 
Herrar Sprint Motion  23  158  Christian Tinnerholm    1:27:50 
Herrar Sprint Motion  24  150  Johan Grönqvist    1:31:32 
Herrar Sprint Motion  25  101  Jerry Onmalm  Mörkarna  1:32:15 
Herrar Sprint Motion  26  161  Tommy Berg    1:32:36 
Herrar Sprint Motion  27  144  Robin Gustavsson  Trafikverkets Fritidsförening Linköping  1:35:19 
Herrar Sprint Motion  28  151  Kenth Åstrand    1:35:26 
Herrar Sprint Motion  29  188  Magnus Thor  IK Nocout.se  1:36:06 
Herrar Sprint Motion  30  165  Magnus Sjöbäck    1:37:52 
Herrar Sprint Motion  31  118  Niklas Claesson  Fet eller Triathlet?  1:37:54 
Herrar Sprint Motion  32  152  Tomas Hammar  IK NocOut.se  1:39:15 
Herrar Sprint Motion  33  141  Rolf Jonasson  Trafikverket Fritidsförening Linköping  1:45:10 
Pojkar Ungdom 14-15 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Pojkar Ungdom 14-15 år  1405  Noah Petersson  Kalmar RC Triathlon  36:49 
Pojkar Ungdom 14-15 år  1404  Oscar Lilja  Frosta Multisport  38:08 
Pojkar Ungdom 14-15 år  1407  Jonathan Toppe  IK Hakarpspojkarna  39:12 
Pojkar Ungdom 14-15 år  1406  Johan Bjersand-Hellström  IK Fyris Triathlon  39:19 
Pojkar Ungdom 14-15 år  1403  Oskar Lindblom  Kalmar RC Triathlon  41:30 
Pojkar Ungdom 14-15 år  1402  Hugo Kalén  Kalmar RC Triathlon  45:20 
Pojkar Ungdom 14-15 år  DNF  1401  Paul Frayon  Väsby SS Triathlon 
Pojkar Ungdom 16-17 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Pojkar Ungdom 16-17 år  1609  Axel Rosencrantz  Triathlon Väst  1:01:50 
Pojkar Ungdom 16-17 år  1604  Emil Frayon  Väsby SS Triathlon  1:02:38 
Pojkar Ungdom 16-17 år  1603  Johan Melinder  Väsby SS Triathlon  1:03:36 
Pojkar Ungdom 16-17 år  1611  Jacob Fransén  Kalmar RC Triathlon  1:05:50 
Pojkar Ungdom 16-17 år  1601  Hampus Månsson  Väsby SS Triathlon  1:06:59 
Pojkar Ungdom 16-17 år  1608  Isak Meunier  IK Nocout.se  1:07:13 
Pojkar Ungdom 16-17 år  1612  Oskar Arvidsson  Väsby SS Triathlon  1:07:41 
Pojkar Ungdom 16-17 år  1616  Elliot Nord  Väsby SS Triathlon  1:07:51 
Pojkar Ungdom 16-17 år  1606  Alexander Chatila  Kalmar RC Triathlon  1:08:51 
Pojkar Ungdom 16-17 år  10  1602  Albin Rooth  Kalmar RC Triathlon  1:09:48 
Pojkar Ungdom 16-17 år  11  1615  Simon Persson  KK Karpen  1:11:55 
Pojkar Ungdom 16-17 år  12  1605  Sebastian Karlsson  Luleå Triathlon  1:11:56 
Pojkar Ungdom 16-17 år  13  1610  Simon Arvidsson  Kalmar RC Triathlon  1:13:35 
Pojkar Ungdom 16-17 år  14  1613  Peter Sundström  Umeå Simsällskap  1:16:06 
Pojkar Ungdom 16-17 år  15  1617  Arvid Axelsson  SK Ran  1:18:40 
Pojkar Ungdom 16-17 år  16  1607  Sebastian Jansson  Väsby SS Triathlon  1:31:41 
Pojkar Ungdom 16-17 år  DNF  1614  Albin Granström  Stöcke TS Järnet 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  1609  Axel Rosencrantz  Triathlon Väst  1:01:50 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  1604  Emil Frayon  Väsby SS Triathlon  1:02:38 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  1603  Johan Melinder  Väsby SS Triathlon  1:03:36 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  1611  Jacob Fransén  Kalmar RC Triathlon  1:05:50 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  1601  Hampus Månsson  Väsby SS Triathlon  1:06:59 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  1608  Isak Meunier  IK Nocout.se  1:07:13 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  1612  Oskar Arvidsson  Väsby SS Triathlon  1:07:41 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  1616  Elliot Nord  Väsby SS Triathlon  1:07:51 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  1606  Alexander Chatila  Kalmar RC Triathlon  1:08:51 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  10  1602  Albin Rooth  Kalmar RC Triathlon  1:09:48 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  11  1615  Simon Persson  KK Karpen  1:11:55 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  12  1605  Sebastian Karlsson  Luleå Triathlon  1:11:56 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  13  1610  Simon Arvidsson  Kalmar RC Triathlon  1:13:35 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  14  1613  Peter Sundström  Umeå Simsällskap  1:16:06 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  15  1617  Arvid Axelsson  SK Ran  1:18:40 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  16  1607  Sebastian Jansson  Väsby SS Triathlon  1:31:41 
Pojkar Ungdom 16-17 år SM  DNF  1614  Albin Granström  Stöcke TS Järnet 
SM-stafett
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
SM-stafett  1    Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:13:07 
SM-stafett  9    Race & Shine Sports Club  1:14:10 
SM-stafett  11    Terrible Tuesdays Triathlon Club  1:16:47 
SM-stafett  8    Team 30K IF  1:17:09 
SM-stafett  16    Dalregementets IF  1:20:49 
SM-stafett  3    Väsby SS Triathlon  1:21:52 
SM-stafett  7    Stockholm City Triathlon  1:23:00 
SM-stafett  17    Athletic Club Salt Lake  1:24:20 
SM-stafett  6    Väsby SS Triathlon  1:25:58 
SM-stafett  10  4    Väsby SS Triathlon  1:26:02 
SM-stafett  11  18    IF Mantra Sport  1:26:21 
SM-stafett  12  5    Väsby SS Triathlon  1:26:49 
SM-stafett  13  14    Triathlon Syd  1:28:01 
SM-stafett  14  22    IK Hakarpspojkarna  1:29:20 
SM-stafett  15  15    Triathlon Väst  1:30:33 
SM-stafett  16  21    Race & Shine Sports Club  1:30:36 
SM-stafett  17  23    IK Hakarpspojkarna  1:32:42 
SM-stafett  18  10    Stockholm City Triathlon  1:33:14 
SM-stafett  19  2    Väsby SS Triathlon  1:35:49 
SM-stafett  20  20    Höglandets Triathlon  1:35:59 
SM-stafett  21  19    Höglandets Triathlon  1:38:48 
Stafett Olympisk Motion
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Stafett Olympisk Motion  1301      2:57:13 
Stafett Sprint Motion
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Stafett Sprint Motion  1102      1:07:33 
Stafett Sprint Motion  1101      1:23:00 
Tri4fun 12-13 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Tri4fun 12-13 år  9504  Edward Nord  Väsby SS Triathlon  31:42 
Tri4fun 12-13 år  9209  Linus Fredriksson  Sok Träff  31:52 
Tri4fun 12-13 år  9212  Leon Dahlin  Hedemora Endurance Club  32:58 
Tri4fun 12-13 år  9208  August Siverskog  Julita Triathlon  34:25 
Tri4fun 12-13 år  9215  Agnes Wadskog  IK Hakarpspojkarna  34:58 
Tri4fun 12-13 år  9216  Jakob Wadskog  IK Hakarpspojkarna  35:07 
Tri4fun 12-13 år  9218  Linus Jansson  IK Fyris Triathlon  35:28 
Tri4fun 12-13 år  9207  Tintin Herweijer  Hälle IF  35:52 
Tri4fun 12-13 år  9206  Smilla Lilja  Frosta Multisport  36:38 
Tri4fun 12-13 år  10  9205  Wilma Danielsson  IK Fyris Triathlon  37:34 
Tri4fun 12-13 år  11  9204  Lova Nydén  Gnosjö FK  37:36 
Tri4fun 12-13 år  12  9214  Melvin Rundström  Team LeWa Sport  38:20 
Tri4fun 12-13 år  13  9217  Alma Toppe  IK Hakarpspojkarna  38:26 
Tri4fun 12-13 år  14  9213  Ron Silver Joe    41:25 
Tri4fun 12-13 år  15  9210  Carmen Seco  Umeå Simsällskap  42:11 
Tri4fun 12-13 år  16  9211  Adam Westlund    42:44 
Tri4fun 12-13 år  17  9219  Oscar Alenius  Hedemora Endurance Club  43:54 
Tri4fun 12-13 år  18  9220  Linus Snejde    44:56 
Tri4fun 12-13 år  19  9502  Lilly Johansson  Alessimara  50:29 
Tri4fun 9-11 år
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Tri4fun 9-11 år  9308  Anton Karlsson  Väsby SS Triathlon  22:11 
Tri4fun 9-11 år  9309  Leo Kastbom  FunRun  22:46 
Tri4fun 9-11 år  9302  Hanna Månsson  Väsby SS Triathlon  23:34 
Tri4fun 9-11 år  9312  Melwin Eriksson  Kalmar RC Triathlon  25:48 
Tri4fun 9-11 år  9317  Isac Alzén  IK Hakarpspojkarna  26:08 
Tri4fun 9-11 år  9315  Wilmer Karlsson    27:00 
Tri4fun 9-11 år  9503  Alva Lagerberg  Väsby SS Triathlon  27:02 
Tri4fun 9-11 år  9316  Aron Hyttinen  Hedemora Endurance Club  27:08 
Tri4fun 9-11 år  9304  Klara Nydén  Gnosjö FK  28:08 
Tri4fun 9-11 år  10  9318  Noa Alzén  IK Hakarpspojkarna  28:32 
Tri4fun 9-11 år  11  9319  Felicia Karlsson    28:45 
Tri4fun 9-11 år  12  9311  Vilma Johansson  Team LeWa Sport  29:23 
Tri4fun 9-11 år  13  9305  Alice Birgander  Birganders Idrottsvänner  29:41 
Tri4fun 9-11 år  14  9303  Vera Nilsson  Team LeWa sport  29:47 
Tri4fun 9-11 år  15  9310  Matilda Eliasson  Kalmar RC Triathlon  30:07 
Tri4fun 9-11 år  16  9320  Sigge Salenmo    30:52 
Tri4fun 9-11 år  17  9506  Tilda Thörnberg  LGIF  31:09 
Tri4fun 9-11 år  18  9313  Rebecka Gustafsson  Kalmar RC Triathlon  32:27 
Tri4fun 9-11 år  19  9501  Adrian Edqvist  Julita Triathlon  33:35 
Tri4fun 9-11 år  20  9314  Zach Bryant    34:00 
Tri4fun 9-11 år  21  9306  Liam Stenfelt  IFK Vreta Kloster  35:22 
Tri4fun 9-11 år  22  9505  Lo Haavisto  IK NocOut.se  43:20