Ringerike 6-timers / 2016

Lördagen 27 augusti kl 08:00-14:00 går 6-timmars Loppet i Ringerike i södra Norge. Loppet avgörs på en 930 meter lång bana med varierande underlag.

För mer information om tävlingen kolla Ultrafestivalens hemsida.

På den här sidan visar vi de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med Team Ultrasweden

Senast uppdaterad 2016-08-28 14:08:21
 KlassNamnKlubbVarvDistansTidSnitt
DAMER
1K6HAckenhausen HildeSpiridon LLL/Team Coop19767671,10 km71,10 k05:59:355:03 min/km5:03 m/k
2K6HJansson MariaKvarnsveden Friidrott, SE19857469,32 km69,32 k05:59:195:11 min/km5:11 m/k
3K6HSkak LouiseRomerike Ultraløperklubb19767065,82 km65,82 k05:57:435:26 min/km5:26 m/k
4K6HJohansen HildeRomerike Ultraløperklubb19746964,67 km64,67 k05:59:055:33 min/km5:33 m/k
5K6HNesje MariannePrivat19645854,33 km54,33 k05:59:446:37 min/km6:37 m/k
6K6HAudestaf RagnhildRomerike Ultraløperklubb19665854,29 km54,29 k05:59:526:38 min/km6:38 m/k
7K6HSævarsdòttir Rakel ErlaRomerike Ultraløperklubb19885753,61 km53,61 k05:58:056:41 min/km6:41 m/k
8K6HBakken BeathePrivat19915652,62 km52,62 k05:58:146:49 min/km6:49 m/k
9K6HStigen EliPrivat19725652,43 km52,43 k05:56:596:49 min/km6:49 m/k
10K6HAmundfoss SiljeHolekarusellen19845551,50 km51,50 k05:57:226:56 min/km6:56 m/k
11K6HKillengreen Tone YvonneRomerike Ultraløperklubb19734946,30 km46,30 k05:57:147:43 min/km7:43 m/k
12K6HDamman SuzettePrivat, NL19724945,96 km45,96 k05:59:087:49 min/km7:49 m/k
13K6HDyrbeck Trine LiseTeam SOS19734945,92 km45,92 k05:56:427:46 min/km7:46 m/k
14K6HSolvang Kristin RosiePrivat19784845,27 km45,27 k05:57:577:54 min/km7:54 m/k
15K6HNordsveen RitaFik Orion19724542,20 km42,20 k03:01:514:19 min/km4:19 m/k
16K6HLunde Vivian SørensenHolekarusellen19804542,20 km42,20 k04:34:556:31 min/km6:31 m/k
17K6HNilsen MonicaHolekarusellen19834542,20 km42,20 k05:21:017:36 min/km7:36 m/k
18K6HDagsvik Amalieprivat20004139,18 km39,18 k05:55:349:04 min/km9:04 m/k
19K6HBakken TitinaRomerike ultraløperklubb197100 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
20K6HHolme CathrineRULK197000 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
21K6HSollid ViktoriaRomerike Ultraløperklubb199300 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
22K6HWerner TrineRomerike Ultraløperklubb197100 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
23K6HBanoun NinetteSk Vidar196400 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
24K6HSollid FridaRomerike Ultraløperklubb199500 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
25K6HDørum WencheRoyal Sport195400 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
HERRAR
1M6HJohannesen KimRomerike Ultraløperklubb/Løplabbet Sandvika19858377,90 km77,90 k05:58:294:36 min/km4:36 m/k
2M6HBjørnerud AtleRomerike ultraløperklubb19627873,62 km73,62 k05:56:114:50 min/km4:50 m/k
3M6HHeskestad Per AudunFIL AKS19557166,88 km66,88 k05:57:305:21 min/km5:21 m/k
4M6HPettersen Eirik TotlandPrivat19846964,96 km64,96 k05:57:375:30 min/km5:30 m/k
5M6HSalvesen DanielRomerike Ultraløperklubb19716762,91 km62,91 k05:55:485:39 min/km5:39 m/k
6M6HStrupstad John HenryRen-Eng19806358,94 km58,94 k04:11:354:16 min/km4:16 m/k
7M6HVand Den Weghe BartFokus Rådgivning AS19796258,18 km58,18 k05:59:056:10 min/km6:10 m/k
8M6HJohansen Tor EinarÅskameratene19766157,20 km57,20 k05:58:416:16 min/km6:16 m/k
9M6HSkogvang KjellSpiridon Langløperlag19456056,35 km56,35 k05:58:486:22 min/km6:22 m/k
10M6HØstvan TomasHytteplan sport19746056,23 km56,23 k05:53:416:17 min/km6:17 m/k
11M6HMikkola LasseHemsedahl IL19725854,29 km54,29 k04:59:285:31 min/km5:31 m/k
12M6HCyvin EinarRomerike Ultraløperklubb19645753,72 km53,72 k05:57:596:40 min/km6:40 m/k
13M6HSaugnes Per-OlaFagerli BIL19595753,51 km53,51 k05:57:416:41 min/km6:41 m/k
14M6HNerby Ivar MariusRingkollen Multisport/NUIL19555652,45 km52,45 k05:56:596:48 min/km6:48 m/k
15M6HNygaard RagnarRomerike19675652,43 km52,43 k05:15:046:01 min/km6:01 m/k
16M6HVindheim EndreTeam Negotia/Spiridon LLL19645451,08 km51,08 k05:56:426:59 min/km6:59 m/k
17M6HNedberg EvenRomerike Ultraløperklubb19775450,57 km50,57 k04:16:375:04 min/km5:04 m/k
18M6HDagsvik Jan Olavogndal19695450,57 km50,57 k05:26:056:27 min/km6:27 m/k
19M6HAbrahamsen LeifRonerike ultraløperklubb19695450,57 km50,57 k05:47:256:52 min/km6:52 m/k
20M6HBrynlund KaiTeam Jakob/Vestby IL19735450,57 km50,57 k05:50:596:56 min/km6:56 m/k
21M6HHaugen RichardSteinsletta skiflygerforening19704845,50 km45,50 k05:56:097:50 min/km7:50 m/k
22M6HKvalheim Thor ErikPrivat/Øvrebø Runners19894643,28 km43,28 k05:58:418:17 min/km8:17 m/k
23M6HLarsen Bjørn EinarSkiLøperne19654643,13 km43,13 k05:20:567:27 min/km7:27 m/k
24M6HAasbö HenrikRingdahl IL19574542,20 km42,20 k04:54:206:59 min/km6:59 m/k
25M6HHammer JarleNittedal I.L.19444542,20 km42,20 k05:49:358:17 min/km8:17 m/k
26M6HDagsvik Aleksanderogndal19983835,69 km35,69 k03:40:216:10 min/km6:10 m/k
27M6HGossner AndreasRomerike Ultraløperklubb19733230,11 km30,11 k02:10:374:20 min/km4:20 m/k
28M6HLona KåreNVIO Oslo runners19683230,11 km30,11 k03:13:226:25 min/km6:25 m/k
29M6HGranli MortenRomerike Ultraløperklubb19813129,18 km29,18 k02:50:015:50 min/km5:50 m/k
30M6HSneisen JanRomerike Ultraløperklubb19522725,71 km25,71 k05:50:1613:38 min/km13:38 m/k
31M6HRødde BårdLånke IL194200 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
32M6HHaug ØyvindMoss CK197400 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
33M6HKvisgaard Jon AndersHytteplan196000 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
34M6HSoovik AndersHytteplan sport/Kongahälla aik friidrott197600 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
35M6HGautun EinarRomerike Ultraløperklubb196500 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
36M6HGravem Knutsen PålHBL Ultra197200 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
37M6HNygård Roy KennethTeam Tronrud197800 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
38M6HBerger Mads KvelloIL Holeværingen197500 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k