Ringerike 6-timers

Den 24 augusti är det dags för årets upplaga av Ringerike 6-timerrs. Loppet avgörst på en varvbana på 526 meter i Ringerike norr om Oslo i Norge.

Läs mer om tävlingen på
Historik
6 TIMMARS DAMER
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 6HK K50-54 Ninette Banoun Nordea / Romerike Ultraløperklubb 0 -- 0:00 --
2 6HK K45-49 Charlotte Barbulla SoonLøp 0 -- 0:00 --
3 6HK K18-19 Amalie Dagsvik Privat 0 -- 0:00 --
4 6HK K45-49 Suzette Damman Nederland 0 -- 0:00 --
5 6HK K50-54 Elisabeth Djønne Ringerike friidrettsklubb 0 -- 0:00 --
6 6HK K40-44 Monica Holth Smultringgjengen 0 -- 0:00 --
7 6HK K40-44 Tove Høvik Runs4choholate 0 -- 0:00 --
8 6HK K20-22 Karoline Johansen Romerike ultraløperklubb 0 -- 0:00 --
9 6HK K55-59 Mona Julsrud Norges Musikkhøgskole 0 -- 0:00 --
10 6HK K45-49 Christin Bassøe Jørstad Nei 0 -- 0:00 --
11 6HK K45-49 Gunn-Lene Karlsen Hytteplan Sport 0 -- 0:00 --
12 6HK K45-49 Tone Killengreen Romerike ultreallperklubb 0 -- 0:00 --
13 6HK K40-44 Laila Kristoffersen Holeværingen 0 -- 0:00 --
14 6HK K55-59 Åse Bergliot Kvisgaard Hytteplan Sport 0 -- 0:00 --
15 6HK K40-44 Kaija Langeland Smultringgjengen, Estland 0 -- 0:00 --
16 6HK K40-44 Audun Løvstad Helgelandsmoen triatlonklubb 0 -- 0:00 --
17 6HK K55-59 Marianne Nesje Romerike Ultraløperklubb 0 -- 0:00 --
18 6HK K45-49 Siw B Nicolaisen Romerike Ultraløpeklubb 0 -- 0:00 --
19 6HK K23-39 Monica Nilsen Privat 0 -- 0:00 --
20 6HK K23-39 Julie Nordgård Privat 0 -- 0:00 --
21 6HK K45-49 Kathrine Paulsen Privat 0 -- 0:00 --
22 6HK K23-39 Karolin Pedersen Karolin 0 -- 0:00 --
23 6HK K55-59 Connie Schneider Pruvat 0 -- 0:00 --
24 6HK K50-54 Hilde Oline Selte Hytteplan sport 0 -- 0:00 --
25 6HK K40-44 Camilla Friseid Skaugrud Smultringgjengen 0 -- 0:00 --
26 6HK K45-49 Jeanette Solvang SkiLøperne/Follo løpeklubb 0 -- 0:00 --
27 6HK K23-39 Sindre Sporild Engebakken FLIR IL 0 -- 0:00 --
28 6HK K23-39 Rakel Erla Sævarsdottir Romerike Ultraløperklubb 0 -- 0:00 --
29 6HK K45-49 Kristin Thoresen Ingen 0 -- 0:00 --
30 6HK K40-44 Jeanette Vika Holmestrand ultraløperklubb 0 -- 0:00 --
31 6HK K55-59 Britt Irene Vårvik Privat 0 -- 0:00 --
32 6HK K45-49 Elisabeth Westengen Romerike Ultraløperklubb 0 -- 0:00 --
33 6HK K45-49 Marianne Årdalen Gjerpen Idrettslag 0 -- 0:00 --
34 6HK K45-49 Hilde Johansen Romerike Ultraløperklubb/Hytteplan Sport 0 -- 0:00 --
35 6HK K23-39 Isabel Aarnes Romerike ultraløperklubb 0 -- 0:00 --
36 6HK K23-39 Ingvild Aasheim Privat 0 -- 0:00 --
37 6HK K50-54 Ragnhild Audestad Romerike ultraløperklub 0 -- 0:00 --
38 6HK K45-49 Karianne Ekern Romerike Ultraløperklubb 0 -- 0:00 --
39 6HK K23-39 Evy Birgitte Fossen Hytteplan Sport 0 -- 0:00 --
40 6HK K55-59 Marianne Følling Romerike Ultraløperklubb 0 -- 0:00 --
41 6HK K23-39 Victoria Gaarder . 0 -- 0:00 --
42 6HK K23-39 Sofiia Granheim Romerikeultraløperklubb 0 -- 0:00 --
43 6HK K45-49 Edna Grepperud Romerike Ultraløperklubb 0 -- 0:00 --
44 6HK K45-49 Aina Grimnes Smultringgjengen 0 -- 0:00 --
45 6HK K23-39 Heidi Grønvoll Romerike Ultraløperklubb 0 -- 0:00 --
46 6HK K55-59 Arild Gundersen Hytteplan Sport 0 -- 0:00 --
47 6HK K40-44 Jeanette Gundersen Klippivei 0 -- 0:00 --
48 6HK K45-49 Trine Lise Hansen Team SOS 0 -- 0:00 --
49 6HK K45-49 Siv Hansen privat 0 -- 0:00 --
50 6HK K50-54 Bente Kvernstad Haugen Ringebu-Fåvang skiklubb 0 -- 0:00 --
51 6HK K65-69 Tina Hillkirk Privat 0 -- 0:00 --
52 6HK K23-39 Anja Meland Kongsland Privat 0 -- 0:00 --
6 TIMMARS HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 6HM M50-54 Jon Frøyland Skjeberg CK 0 -- 0:00 --
2 6HM M40-44 Trond Kristiansen Smultringgjengen 0 -- 0:00 --
3 6HM M23-39 Jan Billy Aas Team Sportsmanden/Drøbak maratonklubb 0 -- 0:00 --
4 6HM M60-64 Henrik Aasbø Rindal IL 0 -- 0:00 --
5 6HM M40-44 Lasse Tjugum Amundsen Privat 0 -- 0:00 --
6 6HM M40-44 Hans Andresen Sp1 Ringerike Hadeland 0 -- 0:00 --
7 6HM M40-44 Rune Berg Privat 0 -- 0:00 --
8 6HM M50-54 Ståle Bergby Hytteplan Sport 0 -- 0:00 --
9 6HM M50-54 Dag Bern SK.Kraft 0 -- 0:00 --
10 6HM M50-54 Tom-Rune Bertelsen SK Kraft/Drammen Kickboxing klubb 0 -- 0:00 --
11 6HM M23-39 Mattis Bjerke Privat 0 -- 0:00 --
12 6HM M23-39 Jan Magnus Brevik SK Rye 0 -- 0:00 --
13 6HM M50-54 Jan Olav Dagsvik Ogndal 0 -- 0:00 --
14 6HM M40-44 Thomas Dalen Smultringgjengen 0 -- 0:00 --
15 6HM M45-49 Kristian Drolsum Smultringgjengen 0 -- 0:00 --
16 6HM M65-69 Lars Chr. Dørum Spiridon 0 -- 0:00 --
17 6HM M50-54 Ole Arne Eiksund SK Vidar 0 -- 0:00 --
18 6HM M23-39 Kasper Kristoffersen Romerike Ultraløperklubb 0 -- 0:00 --
19 6HM M45-49 Bjørnar Tyberg Smultringgjengen 0 -- 0:00 --
20 6HM M50-54 Lars Veder Privat 0 -- 0:00 --
21 6HM M55-59 Endre Vindheim Spiridon LLL 0 -- 0:00 --
22 6HM M55-59 Dag Bjørn Vårvik Privat 0 -- 0:00 --
23 6HM M70-74 Kristian Waalen Spiridon LLL 0 -- 0:00 --
24 6HM M23-39 Ruben Wang Jensen Team Hansen 0 -- 0:00 --
25 6HM M55-59 Stig Wigum TEAM WIGUM 0 -- 0:00 --
26 6HM M50-54 Erik Østerholt Forrest Gump Running Club 0 -- 0:00 --
27 6HM M23-39 Hege Rasmussen Engene Romerike Ultraløperklubb 0 -- 0:00 --
28 6HM M45-49 Tord Ertresvåg Privat 0 -- 0:00 --
29 6HM M23-39 Morten Harstad Smultringgjengen 0 -- 0:00 --
30 6HM M50-54 Bjørn Hytjanstorp Romerike Ultraløperklubb 0 -- 0:00 --
31 6HM M50-54 Tom-Erik Jægersborg Privat 0 -- 0:00 --
32 6HM M40-44 Even Kristoffersen Holeværingen 0 -- 0:00 --
33 6HM M65-69 Knut Kronstad Romerike Ultraløperklubb 0 -- 0:00 --
34 6HM M50-54 Bjørn Einar Larsen SkiLøperne / Marathon Maniacs 0 -- 0:00 --
35 6HM M45-49 Janne Leivestad Privat 0 -- 0:00 --
36 6HM M23-39 Thomas Willy Lindgren Romerike Ultraløperklubb 0 -- 0:00 --
37 6HM M40-44 Magnus Melfald Privat 0 -- 0:00 --
38 6HM M45-49 Tore Mortensen Romerike Ultraløperklubb 0 -- 0:00 --
39 6HM M45-49 Lars Møller Romerike Ultraløperklubb 0 -- 0:00 --
40 6HM M40-44 Even Nedberg Romerike Ultraløperklubb 0 -- 0:00 --
41 6HM M50-54 Ragnar Nygård Romerike Ultraløperklubb/Høvik Jogg/Sportsmanden 0 -- 0:00 --
42 6HM M23-39 Kjell Vidar Opdal Privat 0 -- 0:00 --
43 6HM M45-49 Kjetil Pedersen Smultringgjengen 0 -- 0:00 --
44 6HM M23-39 Eirik TP Pettersen 2150 0 -- 0:00 --
45 6HM M23-39 Vidar Pettersen Østskogen bryggarlaug 0 -- 0:00 --
46 6HM M50-54 Terje Rundhaugen Hytteplan sport 0 -- 0:00 --
47 6HM M60-64 Torbjørn Ruud Kirkens Nødhjelp 0 -- 0:00 --
48 6HM M55-59 Borge Røstum Romerike Ultraløpeklubb 0 -- 0:00 --
49 6HM M45-49 Daniel Salvesen Romerike Ultraløperklubb/Gjerstad IL 0 -- 0:00 --
50 6HM M55-59 Per-Ola Saugnes Fagerli B. I. L. 0 -- 0:00 --
51 6HM M45-49 Trond Skogland Soon CK 0 -- 0:00 --
52 6HM M70-74 Kjell Skogvang Spiridon LLL 0 -- 0:00 --
53 6HM M45-49 Marius Solheim smultringgjengen 0 -- 0:00 --
54 6HM M23-39 Fridtjof Stalsberg Romerike Ultraløperklubb 0 -- 0:00 --
55 6HM M50-54 Tor Inge Stokke Bærum kommune BKBIL - Datakameratene 0 -- 0:00 --
56 6HM M50-54 Henning Sundhaugen Smultringgjengen 0 -- 0:00 --
57 6HM M23-39 Torbjørn Holden Søgaard Smultringgjengen 0 -- 0:00 --
58 6HM M45-49 Tore Tandberg Smultringgjengen 0 -- 0:00 --
59 6HM M45-49 Pål Thoresen Treungen IL 0 -- 0:00 --
60 6HM M23-39 Magnus Thorud Romerike Ultraløperklubb 0 -- 0:00 --
61 6HM M60-64 Mons Ø Tingelstad Tynset if 0 -- 0:00 --
62 6HM M23-39 Yngve Johan Tirevoll Team1825 0 -- 0:00 --
63 6HM M23-39 Espen Aas Tonning Gjerpen IF 0 -- 0:00 --
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med Team Ultrasweden
Senast uppdaterad 2019-08-22 21:36:13