5 marathon på 5 dagar 2017

Under Kristihimmelsfärdshelgen avgörs megamarathontävlingen 5 marathon på 5 dagar.
Loppet avgörs på en 1588 meter lång bana i Skatås i Göteborg. Starttider är onsdag 17:00, tors-söndag 10:00.

För mer information om tävlingen kolla Team Ultraswedens hemsida.

På den här sidan visar vi de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med Team Ultrasweden

Senast uppdaterad 2019-08-22 21:36:13
 KlassNamnKlubbVarvDistansTidSnitt
6 TIMMARS DAMER
16HKK45-49Hilde JohansenRomerike Ultraløperklubb/Hytteplan Sport00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
26HKK23-39Isabel AarnesRomerike ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
36HKK23-39Ingvild AasheimPrivat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
46HKK50-54Ragnhild AudestadRomerike ultraløperklub00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
56HKK50-54Ninette BanounNordea / Romerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
66HKK45-49Charlotte BarbullaSoonLøp00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
76HKK18-19Amalie DagsvikPrivat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
86HKK45-49Suzette DammanNederland00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
96HKK50-54Elisabeth DjønneRingerike friidrettsklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
106HKK45-49Karianne EkernRomerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
116HKK23-39Evy Birgitte FossenHytteplan Sport00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
126HKK55-59Marianne FøllingRomerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
136HKK23-39Victoria Gaarder.00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
146HKK23-39Sofiia GranheimRomerikeultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
156HKK45-49Edna GrepperudRomerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
166HKK45-49Aina GrimnesSmultringgjengen00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
176HKK23-39Heidi GrønvollRomerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
186HKK55-59Arild GundersenHytteplan Sport00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
196HKK40-44Jeanette GundersenKlippivei00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
206HKK45-49Trine Lise HansenTeam SOS00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
216HKK45-49Siv Hansenprivat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
226HKK50-54Bente Kvernstad HaugenRingebu-Fåvang skiklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
236HKK65-69Tina HillkirkPrivat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
246HKK40-44Monica HolthSmultringgjengen00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
256HKK40-44Tove HøvikRuns4choholate00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
266HKK20-22Karoline JohansenRomerike ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
276HKK55-59Mona JulsrudNorges Musikkhøgskole00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
286HKK45-49Christin Bassøe JørstadNei00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
296HKK45-49Gunn-Lene KarlsenHytteplan Sport00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
306HKK45-49Tone KillengreenRomerike ultreallperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
316HKK40-44Laila KristoffersenHoleværingen00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
326HKK55-59Åse Bergliot KvisgaardHytteplan Sport00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
336HKK40-44Kaija LangelandSmultringgjengen, Estland00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
346HKK40-44Audun LøvstadHelgelandsmoen triatlonklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
356HKK23-39Anja Meland KongslandPrivat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
366HKK55-59Marianne NesjeRomerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
376HKK45-49Siw B NicolaisenRomerike Ultraløpeklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
386HKK23-39Monica NilsenPrivat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
396HKK23-39Julie NordgårdPrivat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
406HKK45-49Kathrine PaulsenPrivat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
416HKK23-39Karolin PedersenKarolin00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
426HKK55-59Connie SchneiderPruvat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
436HKK50-54Hilde Oline SelteHytteplan sport00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
446HKK40-44Camilla Friseid SkaugrudSmultringgjengen00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
456HKK45-49Jeanette SolvangSkiLøperne/Follo løpeklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
466HKK23-39Sindre Sporild EngebakkenFLIR IL00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
476HKK23-39Rakel Erla SævarsdottirRomerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
486HKK45-49Kristin ThoresenIngen00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
496HKK40-44Jeanette VikaHolmestrand ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
506HKK55-59Britt Irene VårvikPrivat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
516HKK45-49Elisabeth WestengenRomerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
526HKK45-49Marianne ÅrdalenGjerpen Idrettslag00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
6 TIMMARS HERRAR
16HMM23-39Jan Billy AasTeam Sportsmanden/Drøbak maratonklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
26HMM60-64Henrik AasbøRindal IL00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
36HMM40-44Lasse Tjugum AmundsenPrivat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
46HMM40-44Hans AndresenSp1 Ringerike Hadeland00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
56HMM40-44Rune BergPrivat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
66HMM50-54Ståle BergbyHytteplan Sport00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
76HMM50-54Dag BernSK.Kraft00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
86HMM50-54Tom-Rune BertelsenSK Kraft/Drammen Kickboxing klubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
96HMM23-39Mattis BjerkePrivat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
106HMM23-39Jan Magnus BrevikSK Rye00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
116HMM50-54Jan Olav DagsvikOgndal00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
126HMM40-44Thomas DalenSmultringgjengen00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
136HMM45-49Kristian DrolsumSmultringgjengen00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
146HMM65-69Lars Chr. DørumSpiridon00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
156HMM50-54Ole Arne EiksundSK Vidar00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
166HMM23-39Hege Rasmussen EngeneRomerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
176HMM45-49Tord ErtresvågPrivat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
186HMM50-54Jon FrøylandSkjeberg CK00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
196HMM23-39Morten HarstadSmultringgjengen00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
206HMM50-54Bjørn HytjanstorpRomerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
216HMM50-54Tom-Erik JægersborgPrivat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
226HMM40-44Trond KristiansenSmultringgjengen00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
236HMM23-39Kasper KristoffersenRomerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
246HMM40-44Even KristoffersenHoleværingen00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
256HMM65-69Knut KronstadRomerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
266HMM50-54Bjørn Einar LarsenSkiLøperne / Marathon Maniacs00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
276HMM45-49Janne LeivestadPrivat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
286HMM23-39Thomas Willy LindgrenRomerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
296HMM40-44Magnus MelfaldPrivat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
306HMM45-49Tore MortensenRomerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
316HMM45-49Lars MøllerRomerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
326HMM40-44Even NedbergRomerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
336HMM50-54Ragnar NygårdRomerike Ultraløperklubb/Høvik Jogg/Sportsmanden00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
346HMM23-39Kjell Vidar OpdalPrivat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
356HMM45-49Kjetil PedersenSmultringgjengen00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
366HMM23-39Eirik TP Pettersen215000 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
376HMM23-39Vidar PettersenØstskogen bryggarlaug00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
386HMM50-54Terje RundhaugenHytteplan sport00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
396HMM60-64Torbjørn RuudKirkens Nødhjelp00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
406HMM55-59Borge RøstumRomerike Ultraløpeklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
416HMM45-49Daniel SalvesenRomerike Ultraløperklubb/Gjerstad IL00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
426HMM55-59Per-Ola SaugnesFagerli B. I. L.00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
436HMM45-49Trond SkoglandSoon CK00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
446HMM70-74Kjell SkogvangSpiridon LLL00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
456HMM45-49Marius Solheimsmultringgjengen00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
466HMM23-39Fridtjof StalsbergRomerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
476HMM50-54Tor Inge StokkeBærum kommune BKBIL - Datakameratene00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
486HMM50-54Henning SundhaugenSmultringgjengen00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
496HMM23-39Torbjørn Holden SøgaardSmultringgjengen00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
506HMM45-49Tore TandbergSmultringgjengen00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
516HMM45-49Pål ThoresenTreungen IL00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
526HMM23-39Magnus ThorudRomerike Ultraløperklubb00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
536HMM60-64Mons Ø TingelstadTynset if00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
546HMM23-39Yngve Johan TirevollTeam182500 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
556HMM23-39Espen Aas TonningGjerpen IF00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
566HMM45-49Bjørnar TybergSmultringgjengen00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
576HMM50-54Lars VederPrivat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
586HMM55-59Endre VindheimSpiridon LLL00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
596HMM55-59Dag Bjørn VårvikPrivat00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
606HMM70-74Kristian WaalenSpiridon LLL00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
616HMM23-39Ruben Wang JensenTeam Hansen00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
626HMM55-59Stig WigumTEAM WIGUM00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k
636HMM50-54Erik ØsterholtForrest Gump Running Club00 km0 k00:00:000:00 min/kmm/k