Träning
Träning start
Träningsprogram
Löparkalkylatorn
Träning idag
Community
Community start
Stjärnmedlemskap
Alla medlemmar
Forumkategorier
Alla forumtrådar
Kartan
Mät runda
Rundor
Tävlingar
Aktuell
Tävlingskalender
Resultatlistor
Liveresultat
Artiklar
Alla artiklar
Logga in
Registrera
×
E-postadress
Lösenord
Kom ihåg mig
Glömt lösen?
Vintermarathon till Jan Linds minne
Den 24 november kl 10:00 går starten för Vintermarathon till Jan Linds minne. Loppet går på en 1500 m lång varvbana i Skatås i utkanten av Göteborg. Under dagen går även lopp på 10km och halvmarathon.
Läs mer om tävlingen på
Team Ultraswedens hemsida
Historik
19 april 2024 | TEC 2024
9 mars 2024 | Skövde 6-timmars
10 februari 2024 | Karlstad 6-timmars 2024
13 januari 2024 | Stadion Marathon 2024
4 november 2023 | Borås 6-timmars 2023
7 oktober 2023 | Kristinehamns 6 timmars
16 september 2023 | Black River Run 2023
8 juli 2023 | Skövde Ultrafestival 2023
21 april 2023 | TEC 2023
1 april 2023 | Aprilskämtet 6-timmars
11 mars 2023 | Skövde 6-timmars 2023
18 februari 2023 | Karlstad 6-timmars 2023
5 november 2022 | Borås 6 timmars 2022
8 oktober 2022 | Kristinehamns 6 timmars
17 september 2022 | Kung Björn Loppet 2022
10 september 2022 | Black River Run 2022
9 juli 2022 | Skövde Ultrafestival 2022
22 april 2022 | TEC 2022
12 mars 2022 | Skövde 6 timmars 2022
5 mars 2022 | Karlstad 6 timmars
15 januari 2022 | Stadion Marathon Stockholm 2022
6 november 2021 | Borås 6 timmars 2021
15 oktober 2021 | TEC 2021
18 september 2021 | Black River Run 2021
24 juli 2021 | Skövde Ultrafestival 2021 med SM i 24-timmars löpning
10 oktober 2020 | TEC 2020 dag 3
9 oktober 2020 | TEC 2020 dag 2
8 oktober 2020 | TEC 2020 dag 1
3 oktober 2020 | Örebro 24-timmars
7 mars 2020 | Skövde 6 timmars 2020
7 mars 2020 | Skövde 6 timmars 2021
1 februari 2020 | Karlstad 6 timmars 2020
18 januari 2020 | Stadion Marathon 2020
5 januari 2020 | Marieberg Galleria 6-timmars
14 december 2019 | Personliga Rekordens Tävling 2019
23 november 2019 | Vintermarathon till Jan Linds minne
28 september 2019 | Lerum 6/3/1-timmars 2019
21 september 2019 | Kung Björn Loppet 2019
14 september 2019 | Bridge backyard
24 augusti 2019 | Ringerike 6-timers
27 juli 2019 | Skövde Ultrafestival 2019
11 maj 2019 | Sweden Irontrail Marathon
4 maj 2019 | Löparkalaset Trelleborg 2019
26 april 2019 | Täby Extreme Challenge 2019
13 april 2019 | Löparkalaset Göteborg 2019
9 mars 2019 | Skövde 6 timmars 2019
2 februari 2019 | Karlstad 6 timmars 2019
19 januari 2019 | Stadion Marathon Stockholm 2019
15 december 2018 | Personliga Rekordens Tävling 2018
24 november 2018 | Vintermarathon till Jan Linds minne
25 augusti 2018 | Ringerike 6-timers
27 juli 2018 | Skövde Ultrafestival 2018
12 maj 2018 | Löparkalaset Trelleborg 2018
20 april 2018 | Täby Extreme Challenge 2018
14 april 2018 | Partille 6 timmars 2018
10 mars 2018 | Skövde 6 timmars 2018
3 februari 2018 | Karlstad 6 timmars 2018
13 januari 2018 | Stadion Marathon Stockholm 2018
16 december 2017 | Personliga rekordens tävling
11 november 2017 | Borås 6 timmars 2018
14 oktober 2017 | Oxelösund 6 timmars
30 september 2017 | Kortedala Brutal Marathon
2 september 2017 | Kramfors Ultrafestival 2017
28 juli 2017 | Skövde Ultrafestival 2017
7 juli 2017 | SM 100 km med Veteran RM och 50 km i Borås
28 maj 2017 | 5 marathon på 5 dagar - Dag 5
27 maj 2017 | 5 marathon på 5 dagar - Dag 4
26 maj 2017 | 5 marathon på 5 dagar - Dag 3
10KM DAMER
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
10KK
Ksen
Ferenc Katalin
Club Running Sweden
1994
6
10,00 km
10,00 k
39:35
3:58 min/km
3:58 /k
2
10KK
Kmot
Soto Diana
Ingen klubb
1975
6
10,00 km
10,00 k
57:23
5:44 min/km
5:44 /k
3
10KK
Kmot
Landin Susanna
Ingen klubb
1986
6
10,00 km
10,00 k
1:02:23
6:14 min/km
6:14 /k
4
10KK
K55
Larsson Anneli
Ingen klubb
1962
6
10,00 km
10,00 k
1:10:05
7:00 min/km
7:00 /k
5
10KK
K55
Törnblom Carina
Stockholm HHH
1961
6
10,00 km
10,00 k
1:22:49
8:17 min/km
8:17 /k
6
10KK
Kmot
Nilsson Yvonne
Stockholm HHH
1960
6
10,00 km
10,00 k
1:26:24
8:38 min/km
8:38 /k
10KM HERRAR
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
10KM
Mmot
Landin Jonas
Ingen klubb
1988
6
10,00 km
10,00 k
1:02:16
6:14 min/km
6:14 /k
2
10KM
M55
Larsson Hans
Ingen klubb
1960
6
10,00 km
10,00 k
1:09:34
6:57 min/km
6:57 /k
HALVMARATHON DAMER
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
21KK
Ksen
Sepp Ellen
SOK Knallen
1987
13
21,10 km
21,10 k
1:43:36
4:55 min/km
4:55 /k
2
21KK
Kmot
Ekberg Emma
Tolered Utby
1993
13
21,10 km
21,10 k
2:07:24
6:02 min/km
6:02 /k
3
21KK
Ksen
Danielsson Sara
Activitus sports club
1987
13
21,10 km
21,10 k
2:43:06
7:44 min/km
7:44 /k
HALVMARATHON HERRAR
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
21KM
Mmot
Särnbratt Johan
Tolered Utby
1989
26
42,20 km
42,20 k
4:53:10
6:57 min/km
6:57 /k
2
21KM
M35
WiIlson Anton
SOK Knallen
1983
13
21,10 km
21,10 k
1:24:04
3:59 min/km
3:59 /k
3
21KM
Mmot
Stenkrona Arne
Ingen klubb
1995
13
21,10 km
21,10 k
1:50:01
5:13 min/km
5:13 /k
4
21KM
M65
Grimborg Jan-Åke
Ingen klubb
1951
13
21,10 km
21,10 k
1:51:33
5:17 min/km
5:17 /k
5
21KM
M35
Edlund Joel
SOLVIKINGARNA
1983
13
21,10 km
21,10 k
1:52:19
5:19 min/km
5:19 /k
6
21KM
M55
Krok Anders
Hr.
1963
13
21,10 km
21,10 k
1:53:04
5:22 min/km
5:22 /k
7
21KM
Mmot
Binzler Maximilian
Ingen klubb
1993
13
21,10 km
21,10 k
1:57:32
5:34 min/km
5:34 /k
8
21KM
Mmot
Connolly Thane
Ingen klubb
1977
13
21,10 km
21,10 k
3:05:28
8:47 min/km
8:47 /k
9
21KM
M35
WIlson Anton
SOK Knallen
1983
11
17,95 km
17,95 k
1:11:34
3:59 min/km
3:59 /k
10
21KM
M75
Axèn Sture
Mariestads Aif
1943
6
10,00 km
10,00 k
54:23
5:26 min/km
5:26 /k
11
21KM
M70
Hallkvist Henrik
Simply the best
1946
0
-
-
0:00
-
-
12
21KM
M40
Eriksson Dan
Ingen klubb
1977
0
-
-
0:00
-
-
MARATHON DAMER
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
42KK
K40
Kay Sofia
LK TV88
1976
26
42,20 km
42,20 k
4:07:44
5:52 min/km
5:52 /k
2
42KK
K45
Ekström Anna
Åtvidabergs Vårdcentral
1974
26
42,20 km
42,20 k
4:11:15
5:57 min/km
5:57 /k
3
42KK
K55
Askengren Berg Annika
LK TV88
1960
26
42,20 km
42,20 k
4:18:00
6:07 min/km
6:07 /k
4
42KK
Kmot
Höglund Theresia
Lonesome Runners
1978
26
42,20 km
42,20 k
5:46:52
8:13 min/km
8:13 /k
5
42KK
Kmot
Hansson Sofia
Ingen klubb
1986
13
21,10 km
21,10 k
1:57:19
5:34 min/km
5:34 /k
MARATHON HERRAR
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
42KM
M50
johansson mathias
Umara sportsclub
1967
26
42,20 km
42,20 k
3:23:27
4:49 min/km
4:49 /k
2
42KM
M40
Sahlin Johan
Trifit
1975
26
42,20 km
42,20 k
3:24:56
4:51 min/km
4:51 /k
3
42KM
M45
Paju Anders
Åtvidabergs IF
1973
26
42,20 km
42,20 k
3:34:45
5:05 min/km
5:05 /k
4
42KM
M35
Gustafsson Martin
Solvikningarna
1982
26
42,20 km
42,20 k
3:38:26
5:11 min/km
5:11 /k
5
42KM
M55
Andersson Tommy
Hindås SK
1960
26
42,20 km
42,20 k
3:47:44
5:24 min/km
5:24 /k
6
42KM
M45
Svensson Christer
Växjö AIS
1969
26
42,20 km
42,20 k
3:49:15
5:26 min/km
5:26 /k
7
42KM
M40
Tigér Johan
Team Ultrasweden LK
1978
26
42,20 km
42,20 k
3:49:17
5:26 min/km
5:26 /k
8
42KM
M50
Carlsson Tommy
TV88
1967
26
42,20 km
42,20 k
3:49:20
5:26 min/km
5:26 /k
9
42KM
M40
Wikström Jan
JDD Running
1978
26
42,20 km
42,20 k
3:51:04
5:29 min/km
5:29 /k
10
42KM
M55
Jorinder Olle
Stockholm HHH
1962
26
42,20 km
42,20 k
3:52:34
5:31 min/km
5:31 /k
11
42KM
M40
Falkek Emil
Falkenbergs RR
1974
26
42,20 km
42,20 k
3:59:07
5:40 min/km
5:40 /k
12
42KM
Msen
Pena Miguel
Vi som springer
1985
26
42,20 km
42,20 k
3:59:07
5:40 min/km
5:40 /k
13
42KM
M55
Karlsson Leif
Solvikingarna
1963
26
42,20 km
42,20 k
4:02:50
5:45 min/km
5:45 /k
14
42KM
M60
Leitner Michael
Ingen klubb
1958
26
42,20 km
42,20 k
4:13:41
6:01 min/km
6:01 /k
15
42KM
Mmot
Andreasson Mattias
3city triathlon
1982
26
42,20 km
42,20 k
4:17:37
6:06 min/km
6:06 /k
16
42KM
Mmot
Nilsson Bengt
Stockholm HHH
1962
26
42,20 km
42,20 k
4:19:05
6:08 min/km
6:08 /k
17
42KM
M40
Liljegren Mats
Team Skavsåret IF
1976
26
42,20 km
42,20 k
4:27:11
6:20 min/km
6:20 /k
18
42KM
M45
Hörnqvist Tomas
IFK Hammarö
1969
26
42,20 km
42,20 k
4:36:24
6:33 min/km
6:33 /k
19
42KM
Mmot
Brauer Hans
Lonesome Runners
1966
26
42,20 km
42,20 k
4:41:23
6:40 min/km
6:40 /k
20
42KM
M75
Bengtsson Lennart
SOLVIKINGARNA
1942
26
42,20 km
42,20 k
4:45:04
6:45 min/km
6:45 /k
21
42KM
M60
Jutemar Lasse
SOK Knallen
1956
26
42,20 km
42,20 k
4:45:23
6:46 min/km
6:46 /k
22
42KM
M65
Paraniak Jan
Team Skavsåret IF
1950
26
42,20 km
42,20 k
4:46:50
6:48 min/km
6:48 /k
23
42KM
M50
Dia Niclas
SOK Knallen
1964
26
42,20 km
42,20 k
4:58:26
7:04 min/km
7:04 /k
24
42KM
M45
Kristiansson Magnus
LK TV88
1972
26
42,20 km
42,20 k
4:58:54
7:05 min/km
7:05 /k
25
42KM
M65
Nilsson Jörgen
Vi som springer
1950
26
42,20 km
42,20 k
5:03:15
7:11 min/km
7:11 /k
26
42KM
M65
Koplimäe Sigvard
Team Ultrasweden LK
1950
26
42,20 km
42,20 k
5:20:54
7:36 min/km
7:36 /k
27
42KM
M70
Remar Sören
Ulricehamns FK
1948
26
42,20 km
42,20 k
5:22:56
7:39 min/km
7:39 /k
28
42KM
M65
Almqvist Lars
IFK Helsingborg
1951
26
42,20 km
42,20 k
5:23:21
7:40 min/km
7:40 /k
29
42KM
M70
Skoog Lennart
Stenungsunds OK
1946
26
42,20 km
42,20 k
5:28:26
7:47 min/km
7:47 /k
30
42KM
M55
Nyberg Hans
Team Ultra Sweden
1963
26
42,20 km
42,20 k
5:30:00
7:49 min/km
7:49 /k
31
42KM
M35
Danielsson Gustav
Umara sports club
1982
26
42,20 km
42,20 k
5:39:10
8:02 min/km
8:02 /k
32
42KM
M55
Hansson Anders
Solvikingarna
1963
21
34,34 km
34,34 k
3:05:37
5:24 min/km
5:24 /k
33
42KM
M55
Strandevall Janne
Hestra IF
1963
15
24,90 km
24,90 k
2:48:28
6:46 min/km
6:46 /k
34
42KM
Msen
Wiberg Niklas
Solvikingarna
1994
13
21,10 km
21,10 k
1:33:19
4:25 min/km
4:25 /k
35
42KM
M55
Grytter Per
SOLVIKINGARNA
1962
6
10,00 km
10,00 k
54:03
5:24 min/km
5:24 /k
36
42KM
Mmot
Grawem Jan
Ingen klubb
1961
6
10,00 km
10,00 k
58:19
5:50 min/km
5:50 /k
37
42KM
M70
Olsson Gunnar
SOLVIKINGARNA
1946
6
10,00 km
10,00 k
58:26
5:51 min/km
5:51 /k
38
42KM
Mmot
Johansson Bosse
MAIF
1948
6
10,00 km
10,00 k
1:14:32
7:27 min/km
7:27 /k
39
42KM
M50
Matsson Patrik
Solvikingarna
1964
0
-
-
0:00
-
-
40
42KM
M60
Svensson Peter
IFK Skövde
1957
0
-
-
0:00
-
-
41
42KM
M45
Westholm Niclas
Örebro AIK
1972
0
-
-
0:00
-
-
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med
Team Ultrasweden