annons

Foruminlägg av Patrik Sjösten

#1
1988 • Halmstad
28 maj 2011 kl 09:17
Har dividerat lite fram och tillbaka om vad för barfota-skor man ska köpa. Bor man i en stad som Halmstad så har man dock sällan så många val. Det finns inte så stort utbud.

Jag vet att Naturkompaniet säljer five fingers men är det någon annan som vet någon återförsäljare? Alla som sälöjer någon typ av barfotaskor är av intresse! men framförallt New Balance Minimus Trail
Gilla
#2
1988 • Halmstad
16 juni 2011 kl 23:15
var konstigt inlägg att säga att mjölken måste vara kall.

Till Jenny - Det är alltid bra att äta något efter ett pass även fall du fortfarande har mat i systemet. Eftersom löpning tar från vissa depår är det bra att fylla på dem. En banan är aldrig fel men det som hjälper mig med återhämtningen snabbare är protein. Framförallt innan sängdags då kroppen efter ett pass arbetar "hårdare" än utan passet under natten. Det behöver inte vara mycket, bara det är något :)
Gilla
annons