Borås 6 timmars 2021

Den 6 november kl 10:00 är det återigen dags för Borås 6-timmars, ett av landets storsta 6 timmarslopp.
Årets lopp går på en 1892 meter lång bana runt Byttorpssjön.

Läs mer om tävlingen på SOK Knallens hemsida
Historik
6 TIMMARS DAMER
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 6HK K Matilda Gend Ystad IF Friidrottsförening 1989 38 73,20 km73,20 k 5:56:45 4:52 min/km4:52 /k
2 6HK K Karima Makrof Majornas IK 1976 37 70,91 km70,91 k 5:58:28 5:03 min/km5:03 /k
3 6HK K Anette Ottosson Falkenbergs RR 1968 34 66,26 km66,26 k 5:52:04 5:19 min/km5:19 /k
4 6HK K Linda Lindstedt Fjällgatans LK 1981 33 64,89 km64,89 k 5:51:02 5:25 min/km5:25 /k
5 6HK K Hanna Hagrenius Onsala 1985 32 61,24 km61,24 k 5:59:18 5:52 min/km5:52 /k
6 6HK K Anna-Maria Trollsfjord SOK Knallen 1972 32 61,22 km61,22 k 5:59:29 5:52 min/km5:52 /k
7 6HK K Ellen Sepp Borås Löparklubb 1987 31 60,72 km60,72 k 5:51:03 5:47 min/km5:47 /k
8 6HK K Lina Blomqvist Team powerwoman 1985 31 60,72 km60,72 k 5:51:03 5:47 min/km5:47 /k
9 6HK K Camilla Jonsson Älvängen 1976 31 60,47 km60,47 k 5:49:21 5:47 min/km5:47 /k
10 6HK K Maria Gustafsson Sok knallen 1977 31 60,39 km60,39 k 5:53:18 5:51 min/km5:51 /k
11 6HK K Karin Stridh H&M online 1987 31 59,28 km59,28 k 5:57:59 6:02 min/km6:02 /k
12 6HK K Anna Lindgren SOK Knallen 1978 30 59,22 km59,22 k 5:49:11 5:54 min/km5:54 /k
13 6HK K Caroline Johansson Alingsås 1986 30 58,57 km58,57 k 5:53:43 6:02 min/km6:02 /k
14 6HK K Jenny Anderbjörk SOK KNALLEN 1974 30 58,33 km58,33 k 5:54:38 6:05 min/km6:05 /k
15 6HK K Kim Agelborn Hindås 1983 30 57,48 km57,48 k 5:59:08 6:15 min/km6:15 /k
16 6HK K Catrine Gunnarsson Falkenbergs RR 1986 30 57,33 km57,33 k 5:11:31 5:26 min/km5:26 /k
17 6HK K Ulrica Holm SOK Knallen 1965 29 57,06 km57,06 k 5:49:45 6:08 min/km6:08 /k
18 6HK K Linda Lindberg Lindas Familjedaghem 1973 29 56,35 km56,35 k 5:54:06 6:17 min/km6:17 /k
19 6HK K Sandra Eriksson Axelsson OK Norrvirdarna 1975 29 56,25 km56,25 k 5:55:28 6:19 min/km6:19 /k
20 6HK K Maléne By Borås Löparklubb 1977 29 56,25 km56,25 k 5:55:27 6:19 min/km6:19 /k
21 6HK K Helena Gustavsson Borås Löparklubb 1982 29 56,25 km56,25 k 5:55:27 6:19 min/km6:19 /k
22 6HK K Annika Nilsson Självvik Fristad 1980 29 56,23 km56,23 k 5:55:51 6:20 min/km6:20 /k
23 6HK K Hanna Strandberg AstraZeneca 1988 29 56,00 km56,00 k 5:56:41 6:22 min/km6:22 /k
24 6HK K Marja Hammarstrand Mölnlycke 1980 28 55,44 km55,44 k 5:47:49 6:16 min/km6:16 /k
25 6HK K Elisabeth Hed Sandared 1974 28 55,43 km55,43 k 5:47:49 6:16 min/km6:16 /k
26 6HK K Ann Hallqvist SOK Knallen 1966 27 53,42 km53,42 k 5:44:26 6:27 min/km6:27 /k
27 6HK K Karin Olausson G.O.A.T 1970 27 53,08 km53,08 k 5:48:58 6:34 min/km6:34 /k
28 6HK K Amanda Nylén Degerfors OK 1999 27 52,33 km52,33 k 5:56:14 6:48 min/km6:48 /k
29 6HK K Monica Larsson Vårgårda 1964 27 52,33 km52,33 k 5:54:17 6:46 min/km6:46 /k
30 6HK K Ulrika Winge Mölndal 1978 27 52,29 km52,29 k 5:55:31 6:48 min/km6:48 /k
31 6HK K Sofia Frostelid Moholm 1989 27 52,26 km52,26 k 5:56:47 6:50 min/km6:50 /k
32 6HK K Elin Åhsberg IFK Skövde FIK 1980 27 52,23 km52,23 k 5:56:17 6:49 min/km6:49 /k
33 6HK K Ulrika Nyström LK TV88 1969 27 51,66 km51,66 k 5:08:43 5:59 min/km5:59 /k
34 6HK K Maria Johansson Torslanda 1977 26 50,84 km50,84 k 5:47:44 6:50 min/km6:50 /k
35 6HK K Sara Jönsson Borås Löparklubb 1976 26 50,60 km50,60 k 5:54:11 7:00 min/km7:00 /k
36 6HK K Malin Baeza Roos Lonesome Runners 1977 26 50,48 km50,48 k 5:54:06 7:01 min/km7:01 /k
37 6HK K Jenny Erixon Team Kungälv IS 1974 26 50,16 km50,16 k 5:57:25 7:08 min/km7:08 /k
38 6HK K Sara Winsa Falkenbergs RR 1990 26 49,76 km49,76 k 5:56:43 7:10 min/km7:10 /k
39 6HK K Rebecka Nylén Degerfors Ok 1999 25 48,83 km48,83 k 5:54:20 7:15 min/km7:15 /k
40 6HK K Linda Dahlquist Jönköping 1972 25 48,68 km48,68 k 5:53:40 7:16 min/km7:16 /k
41 6HK K Marita Björk Borås Löparklubb 1959 25 47,94 km47,94 k 5:54:05 7:23 min/km7:23 /k
42 6HK K Christina Spjuth SOK Knallen 1965 24 47,85 km47,85 k 5:48:02 7:16 min/km7:16 /k
43 6HK K Gisela Glaffey Floda 1990 24 47,31 km47,31 k 5:51:40 7:26 min/km7:26 /k
44 6HK K Carina Rindeborn Norrköping 1969 24 46,26 km46,26 k 5:57:41 7:44 min/km7:44 /k
45 6HK K Jeanette Olofsson SOK Knallen 1970 23 44,09 km44,09 k 5:53:35 8:01 min/km8:01 /k
46 6HK K Radana Stanar Eriksberg Gastronomi 1961 22 43,21 km43,21 k 5:52:04 8:09 min/km8:09 /k
47 6HK K Elin Eriksson Team Snigel 1978 22 42,64 km42,64 k 5:54:31 8:19 min/km8:19 /k
48 6HK K Carina Lindal Ik Orient 1968 22 42,50 km42,50 k 5:55:52 8:22 min/km8:22 /k
49 6HK K Åsa Rott Gråbo 1989 22 42,28 km42,28 k 5:44:28 8:09 min/km8:09 /k
50 6HK K Johanna Nilsson Falkenbergs RR 1984 22 42,20 km42,20 k 4:04:50 5:48 min/km5:48 /k
51 6HK K Annika Askengren Berg LK TV88 1960 22 42,20 km42,20 k 4:14:40 6:02 min/km6:02 /k
52 6HK K Marika Falkek Falkenbergs RR 1974 22 42,20 km42,20 k 5:44:28 8:10 min/km8:10 /k
53 6HK K Marie Nicklasson IK Orient 1957 21 40,68 km40,68 k 5:56:18 8:46 min/km8:46 /k
54 6HK K Louise Ärlebrandt Västra Frölunda 1988 20 39,17 km39,17 k 5:49:05 8:55 min/km8:55 /k
55 6HK K Marina Johansson Team Snigel 1982 20 38,76 km38,76 k 5:56:53 9:12 min/km9:12 /k
56 6HK K Carina Ekring Team Snigel 1969 19 36,52 km36,52 k 5:38:34 9:16 min/km9:16 /k
57 6HK K Charlotta Svalander Klagstorp 1972 18 34,63 km34,63 k 3:44:44 6:29 min/km6:29 /k
58 6HK K Malin Jünke SOK Knallen 1969 18 34,63 km34,63 k 4:17:37 7:26 min/km7:26 /k
59 6HK K Karolina Magnusson Göteborg 1980 18 34,63 km34,63 k 4:33:03 7:53 min/km7:53 /k
60 6HK K Camilla Wilhelmsson Ik Orient 1977 17 33,14 km33,14 k 5:50:34 10:35 min/km10:35 /k
61 6HK K Ann Svensson Lonesome Runners 1969 16 30,84 km30,84 k 3:41:51 7:12 min/km7:12 /k
62 6HK K Ann-Charlotte Aghamn Sweden Runners 1958 16 30,84 km30,84 k 4:08:21 8:03 min/km8:03 /k
63 6HK K Camilla Adams Arvika 1979 16 30,84 km30,84 k 4:08:33 8:04 min/km8:04 /k
64 6HK K Anette Ahl Helsingborg 1962 16 30,84 km30,84 k 4:12:32 8:11 min/km8:11 /k
65 6HK K Victoria Olsson Bollebygd 1970 16 30,84 km30,84 k 5:53:35 11:28 min/km11:28 /k
66 6HK K Emma Malmberg Race and shine sportsklubb 1979 14 27,06 km27,06 k 2:57:54 6:34 min/km6:34 /k
67 6HK K Karin Nordlund Falkenbergs RR 1950 14 27,06 km27,06 k 3:06:48 6:54 min/km6:54 /k
68 6HK K Ida Borgö Ljungsbro 1982 14 27,06 km27,06 k 3:25:45 7:36 min/km7:36 /k
69 6HK K Jennifer Honek LSG Karlsruhe 1985 11 21,38 km21,38 k 1:46:23 4:59 min/km4:59 /k
70 6HK K Annika Holmström Vårgårda 1965 11 21,38 km21,38 k 2:16:34 6:23 min/km6:23 /k
71 6HK K Teresa Ypyä Nödinge 1978 11 21,38 km21,38 k 2:57:15 8:17 min/km8:17 /k
72 6HK K Susanne Karlsson Falkenbergs RR 1969 11 21,38 km21,38 k 3:43:59 10:28 min/km10:28 /k
73 6HK K Branka Pavic Eriksberg Gastronomi 1976 7 13,82 km13,82 k 1:32:01 6:40 min/km6:40 /k
74 6HK K Jessica Petersson Falkenbergs RR 1970 0 -- 0:00 --
75 6HK K Anna Liljenberg LK Corpo Rigido 1986 0 -- 0:00 --
76 6HK K Charlotta Johansson SAVEDALEN 1973 0 -- 0:00 --
77 6HK K Helena Nyqvist IK Orient 1970 0 -- 0:00 --
78 6HK K Lene Borginger Svenljunga 1968 0 -- 0:00 --
79 6HK K Linda Thomander Falkenbergs RR 1984 0 -- 0:00 --
80 6HK K Wibecke Wik Team snigel 1983 0 -- 0:00 --
81 6HK K Lisa Amundsson Strömstad Löparklubb 1961 0 -- 0:00 --
82 6HK K Kristin Sjöström LKTV88 1979 0 -- 0:00 --
83 6HK K Emma Hagenlöv Springade tjejer 1982 0 -- 0:00 --
84 6HK K Karin Apelqvist Borås Löparklubb 1970 0 -- 0:00 --
85 6HK K Susanne Ohlsén Hestra IF 1970 0 -- 0:00 --
86 6HK K Sofia Kay LK TV88 1976 0 -- 0:00 --
87 6HK K Anna Bodiroza Falkenbergs RR 1972 0 -- 0:00 --
88 6HK K Ellen Apelqvist Malmö 1993 0 -- 0:00 --
89 6HK K Li Edqvist Göteborg 1970 0 -- 0:00 --
6 TIMMARS HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 6HM M Anton Wilson Borås Löparklubb 1983 42 80,23 km80,23 k 5:58:59 4:28 min/km4:28 /k
2 6HM M Björn Morén IK Akele 1987 39 74,50 km74,50 k 5:59:29 4:50 min/km4:50 /k
3 6HM M Kent Melin IF Linnéa 1972 38 73,59 km73,59 k 5:54:41 4:49 min/km4:49 /k
4 6HM M Rickard Rosenblom Hälle IF 1976 38 72,62 km72,62 k 5:59:04 4:57 min/km4:57 /k
5 6HM M John Persson Gbg Lonesome Runners 1966 37 72,31 km72,31 k 5:51:27 4:52 min/km4:52 /k
6 6HM M Fredrik Sundberg Kristinehamn multisport 1976 37 70,91 km70,91 k 5:58:14 5:03 min/km5:03 /k
7 6HM M Jonas Andersson Uddevalla SK 1996 37 70,76 km70,76 k 5:57:36 5:03 min/km5:03 /k
8 6HM M Nicolas Del Vecchio Alingsås IF Friidrott 1991 37 70,62 km70,62 k 5:59:55 5:06 min/km5:06 /k
9 6HM M Emil Falkek Falkenbergs RR 1974 36 68,74 km68,74 k 5:59:47 5:14 min/km5:14 /k
10 6HM M Kimmo Kurkinen SOK Knallen 1974 35 68,61 km68,61 k 5:51:16 5:07 min/km5:07 /k
11 6HM M Michael Gustavsson Götene 1964 35 67,11 km67,11 k 5:58:10 5:20 min/km5:20 /k
12 6HM M Oskar Åstrand Borås Löparklubb 1997 35 66,94 km66,94 k 5:59:15 5:22 min/km5:22 /k
13 6HM M Robin Källroos Onsala 1988 34 65,33 km65,33 k 5:57:54 5:29 min/km5:29 /k
14 6HM M Mattias Seaberg Borås Löparklubb 1977 34 65,31 km65,31 k 5:57:43 5:29 min/km5:29 /k
15 6HM M Mattias Ceder Team Nordic Trail 1984 34 65,00 km65,00 k 5:59:27 5:32 min/km5:32 /k
16 6HM M Sebastian Pokorny Uptown Runners 1986 34 64,90 km64,90 k 4:46:10 4:25 min/km4:25 /k
17 6HM M Jonathan Bark Göteborg 1988 33 63,61 km63,61 k 5:55:43 5:36 min/km5:36 /k
18 6HM M Andreas Melin Ifk Skövde FK 1973 33 63,44 km63,44 k 5:51:01 5:32 min/km5:32 /k
19 6HM M Daniel Andersson Gbg Lonesome Runners 1977 33 63,03 km63,03 k 5:56:44 5:40 min/km5:40 /k
20 6HM M Andreas Tärnegård Borås Löparklubb 1976 32 62,57 km62,57 k 5:52:23 5:38 min/km5:38 /k
21 6HM M Robert Frödin LK TV88 1980 32 61,85 km61,85 k 5:55:08 5:44 min/km5:44 /k
22 6HM M Fredrik Palm Scania road runners 1975 32 61,18 km61,18 k 5:59:40 5:53 min/km5:53 /k
23 6HM M Jonas Martinsson Trollhättans IF Friidrott 1992 31 60,38 km60,38 k 5:54:12 5:52 min/km5:52 /k
24 6HM M Johan Cardell Ik Sisu 1973 31 60,09 km60,09 k 5:55:17 5:55 min/km5:55 /k
25 6HM M Rickard Persson IFK Skövde FIK 1975 31 59,65 km59,65 k 5:57:15 5:59 min/km5:59 /k
26 6HM M Tim Segerberg Göteborg 1991 31 59,32 km59,32 k 5:59:18 6:03 min/km6:03 /k
27 6HM M Daniel Olsson Örby 1976 30 59,03 km59,03 k 5:49:43 5:55 min/km5:55 /k
28 6HM M Jonathan Johansson Uddevalla atletklubb 1996 30 58,85 km58,85 k 5:50:36 5:57 min/km5:57 /k
29 6HM M Kenneth Melin Inas Fun Runners 1963 30 58,65 km58,65 k 5:52:49 6:01 min/km6:01 /k
30 6HM M Mattias Rydin Mariestad 1985 30 58,37 km58,37 k 5:51:19 6:01 min/km6:01 /k
31 6HM M Thomas Björkegren Falkenbergsära 1968 30 58,35 km58,35 k 5:53:26 6:03 min/km6:03 /k
32 6HM M Robert Karlsson OK Norrvirdarna 1981 30 58,19 km58,19 k 5:52:16 6:03 min/km6:03 /k
33 6HM M Jonas Holmberg Ik Ymer 1972 30 57,47 km57,47 k 5:58:50 6:15 min/km6:15 /k
34 6HM M Joel Blom SOK Knallen 1967 30 57,44 km57,44 k 5:49:13 6:05 min/km6:05 /k
35 6HM M Felix Säisä Svaneholm 1992 29 56,84 km56,84 k 5:51:17 6:11 min/km6:11 /k
36 6HM M Russell Adams Arvika 1977 29 56,49 km56,49 k 5:53:34 6:16 min/km6:16 /k
37 6HM M Henrik Persson Borås 1975 29 55,66 km55,66 k 5:58:43 6:27 min/km6:27 /k
38 6HM M Jonatan Johannesson Vänersborg 1995 29 55,57 km55,57 k 5:54:18 6:23 min/km6:23 /k
39 6HM M Lennart Andersson Göteborg 1960 29 55,46 km55,46 k 5:59:52 6:29 min/km6:29 /k
40 6HM M Adam Ahlvik SIK Trail 1989 29 55,44 km55,44 k 5:50:56 6:20 min/km6:20 /k
41 6HM M Arvid Apelqvist Aplared 2000 29 55,44 km55,44 k 5:55:51 6:25 min/km6:25 /k
42 6HM M Henrik Lidén Vara 1969 29 55,44 km55,44 k 5:55:51 6:25 min/km6:25 /k
43 6HM M Claes Johansson Sandared 1978 28 54,48 km54,48 k 5:53:09 6:29 min/km6:29 /k
44 6HM M Per Strömberg Göteborg 1967 28 53,98 km53,98 k 5:55:59 6:36 min/km6:36 /k
45 6HM M Eric Nilsson Dark Trail Runners 1987 27 52,03 km52,03 k 5:53:20 6:47 min/km6:47 /k
46 6HM M Daniel Ernstsson Borås Löparklubb 1988 27 51,66 km51,66 k 4:15:42 4:57 min/km4:57 /k
47 6HM M Christian Strömberg IKHP 1959 26 51,10 km51,10 k 5:50:47 6:52 min/km6:52 /k
48 6HM M Jörgen Rindeborn Norrköping 1966 26 50,85 km50,85 k 5:50:16 6:53 min/km6:53 /k
49 6HM M Henrik Lange Bollebygd 1972 26 50,33 km50,33 k 5:55:36 7:04 min/km7:04 /k
50 6HM M Mats Tolfsson Borås Löparklubb 1962 26 50,25 km50,25 k 5:53:44 7:02 min/km7:02 /k
51 6HM M Andreas Josefsson Pez 1981 25 48,51 km48,51 k 5:51:23 7:15 min/km7:15 /k
52 6HM M Per Camén Borås Löparklubb 1965 25 48,25 km48,25 k 5:54:04 7:20 min/km7:20 /k
53 6HM M Mikael Nordström Mölnlycke 1965 25 48,12 km48,12 k 5:54:35 7:22 min/km7:22 /k
54 6HM M Magnus Ström Ulricehamns OK 1963 25 47,87 km47,87 k 5:14:49 6:35 min/km6:35 /k
55 6HM M Sören Remar Ulricehamns FK 1948 24 46,47 km46,47 k 5:55:20 7:39 min/km7:39 /k
56 6HM M Mikael Ceder IK NocOut.se 1982 24 45,98 km45,98 k 4:14:35 5:32 min/km5:32 /k
57 6HM M Stefan Johansson Trollhättan 1965 24 45,98 km45,98 k 5:53:35 7:41 min/km7:41 /k
58 6HM M Magnus Eriksson Team Snigel 1977 23 44,54 km44,54 k 5:54:40 7:58 min/km7:58 /k
59 6HM M Jonathan Jungmarker FK Herkules 1988 23 44,09 km44,09 k 4:14:42 5:47 min/km5:47 /k
60 6HM M Leif Karlsson Solvikingarna 1963 23 44,09 km44,09 k 4:28:15 6:05 min/km6:05 /k
61 6HM M Lars-Åke Johansson Solvikingarna 1970 23 44,09 km44,09 k 4:28:24 6:05 min/km6:05 /k
62 6HM M Anders Kihl Borås Löparklubb 1972 23 44,09 km44,09 k 4:36:31 6:16 min/km6:16 /k
63 6HM M Tobbe Josefsson Falkenbergs RR 1969 23 44,09 km44,09 k 5:09:52 7:02 min/km7:02 /k
64 6HM M Niclas Johansson Borås Löparklubb 1988 23 44,09 km44,09 k 5:21:15 7:17 min/km7:17 /k
65 6HM M Patrick Andersson Falkenbergs RR 1974 22 43,36 km43,36 k 4:40:08 6:28 min/km6:28 /k
66 6HM M Jesper Dahlquist Jönköping 1969 22 42,50 km42,50 k 5:55:32 8:22 min/km8:22 /k
67 6HM M Anton Saba Trollhättans IF Friidrott 1978 22 42,20 km42,20 k 3:25:04 4:52 min/km4:52 /k
68 6HM M Mikael Wiktorsson Smedby Runners 1975 22 42,20 km42,20 k 3:39:21 5:12 min/km5:12 /k
69 6HM M Lars Christensson IS Göta 1962 22 42,20 km42,20 k 4:09:19 5:55 min/km5:55 /k
70 6HM M David Bodiroza Falkenberg 1971 22 42,20 km42,20 k 4:14:59 6:03 min/km6:03 /k
71 6HM M Richard Andersson Borås Löparklubb 1985 22 42,20 km42,20 k 4:15:32 6:03 min/km6:03 /k
72 6HM M Peder Blomgren ONSALA 1972 22 42,20 km42,20 k 4:15:50 6:04 min/km6:04 /k
73 6HM M Johan Andersson Falkenbergs RR 1976 22 42,20 km42,20 k 4:21:26 6:12 min/km6:12 /k
74 6HM M Carl Johan Magnusson Floda 1980 22 42,20 km42,20 k 4:33:02 6:28 min/km6:28 /k
75 6HM M Michael Anderberg Falkenberg RR 1967 22 42,20 km42,20 k 4:38:41 6:36 min/km6:36 /k
76 6HM M Matti Pylkkänen Gamleby OK 1950 22 42,20 km42,20 k 5:11:11 7:22 min/km7:22 /k
77 6HM M Lennart Skoog Stenungsunds OK 1946 22 42,20 km42,20 k 5:21:36 7:37 min/km7:37 /k
78 6HM M Nils Ekring Team snigel 1969 22 42,20 km42,20 k 5:51:49 8:20 min/km8:20 /k
79 6HM M Oscar Melin IFK Skövde FIK 2003 21 40,37 km40,37 k 5:38:29 8:23 min/km8:23 /k
80 6HM M Andreas Blomberg Borås 1980 20 38,41 km38,41 k 3:38:34 5:41 min/km5:41 /k
81 6HM M Mattis Gottlow TIF Friidrott 1973 20 38,41 km38,41 k 3:54:07 6:06 min/km6:06 /k
82 6HM M Carl Provén Holm CK 1999 19 36,52 km36,52 k 2:56:04 4:49 min/km4:49 /k
83 6HM M Jon Koldenius Borås 1968 19 36,52 km36,52 k 5:06:32 8:24 min/km8:24 /k
84 6HM M Jimmy Voxek Falkenbergs RR 1976 18 34,63 km34,63 k 2:19:58 4:03 min/km4:03 /k
85 6HM M Björn Englund Maxprestation Sportsclub 1977 18 34,63 km34,63 k 3:31:44 6:07 min/km6:07 /k
86 6HM M Magnus Johansson Scania Road Runners 1974 17 32,74 km32,74 k 3:01:27 5:33 min/km5:33 /k
87 6HM M Magnus Bengtsson Falkenbergs RR 1966 17 32,74 km32,74 k 3:26:42 6:19 min/km6:19 /k
88 6HM M Fredrik Rosén IFK Snoka 1966 17 32,74 km32,74 k 3:37:41 6:39 min/km6:39 /k
89 6HM M Björn Olofsson IFK Skövde FIK 1960 16 30,84 km30,84 k 2:59:59 5:50 min/km5:50 /k
90 6HM M Anders Skärström Falkenbergs RR 1969 16 30,84 km30,84 k 3:08:49 6:07 min/km6:07 /k
91 6HM M Senad Bahonjic Falkenbergs RR 1969 16 30,84 km30,84 k 3:16:58 6:23 min/km6:23 /k
92 6HM M Anders Thorell Eriksberg Gastronomi 1960 15 28,95 km28,95 k 3:54:09 8:05 min/km8:05 /k
93 6HM M Göran Löfström Rångedala 1965 14 27,06 km27,06 k 3:03:21 6:47 min/km6:47 /k
94 6HM M Joacim Harrby Ljungsbro 1982 14 27,06 km27,06 k 3:25:44 7:36 min/km7:36 /k
95 6HM M Arvid Harrby Borgö Ljungsbro 2010 14 27,06 km27,06 k 3:25:45 7:36 min/km7:36 /k
96 6HM M Mattias Ekman Apladalens LK 1982 11 21,38 km21,38 k 1:41:56 4:46 min/km4:46 /k
97 6HM M Ronny Karlsson Borås Löparklubb 1962 11 21,38 km21,38 k 2:23:04 6:41 min/km6:41 /k
98 6HM M Robert Axelsson Umara Sports Club 1975 10 19,49 km19,49 k 2:27:49 7:35 min/km7:35 /k
99 6HM M Mats Byström Göteborg 1977 9 17,60 km17,60 k 2:03:26 7:01 min/km7:01 /k
100 6HM M Hans Klar LK TV88 1960 4 8,14 km8,14 k 45:47 5:38 min/km5:38 /k
101 6HM M Björn Johansson Borås Löparklubb 1976 1 2,46 km2,46 k 26:54 10:55 min/km10:55 /k
102 6HM M Anders Johansson LK-TV88 1967 0 -- 0:00 --
103 6HM M Ulf Evanson Sweden Runners IF 1966 0 -- 0:00 --
104 6HM M Hans Sjöstrand SwedenRunners 1966 0 -- 0:00 --
105 6HM M Pär Lindbäck Falkenbergs RR 1985 0 -- 0:00 --
106 6HM M Johan Bergstrand Borås Löparklubb 1978 0 -- 0:00 --
107 6HM M Peder Welin Göteborg 1971 0 -- 0:00 --
108 6HM M Patrik Åsälv Falkenbergs RR 1972 0 -- 0:00 --
109 6HM M Ronnie Andersson Falkenbergs RR 1979 0 -- 0:00 --
110 6HM M Fredrik Nero SOK Knallen 1971 0 -- 0:00 --
111 6HM M Niklas Benjaminsson SOK Knallen 1972 0 -- 0:00 --
112 6HM M Thomas Gunnarsson Falkenbergs RR 1970 0 -- 0:00 --
113 6HM M Roger Hermansson Stenungsund 1962 0 -- 0:00 --
114 6HM M Daniel Fransson SIK Trail 1993 0 -- 0:00 --
115 6HM M Patrik Apelqvist Borås Löparklubb 1968 0 -- 0:00 --
116 6HM M Tobias Raudsepp Svenljunga IK Trail 1984 0 -- 0:00 --
117 6HM M Peter Gustafsson Brämhult 1979 0 -- 0:00 --
118 6HM M Axel Hallberg Norrköping 1997 0 -- 0:00 --
119 6HM M Simon Bloss Ärla IF 1989 0 -- 0:00 --
120 6HM M Kurt Gustavsson Hultsfreds LK 1946 0 -- 0:00 --
121 6HM M Anders Hellner Stockholm 1980 0 -- 0:00 --
122 6HM M Niklas Johansson Hindås 1978 0 -- 0:00 --
123 6HM M Lars Lindblom LJUNG 1961 0 -- 0:00 --
124 6HM M Andreas Nordin Hälle IF 1984 0 -- 0:00 --
125 6HM M John Kindslätt Uddevalla SK 1992 0 -- 0:00 --
126 6HM M Sebastian Nyvall Dannike Ik 1986 0 -- 0:00 --
127 6HM M Janne Cygnel IFK Mora 1958 0 -- 0:00 --
128 6HM M Simon Lindvall Umara sports club 1986 0 -- 0:00 --
129 6HM M Magnus Kristiansson LK TV88 1972 0 -- 0:00 --
130 6HM M Hampus Otterborg Tidaholm 2007 0 -- 0:00 --
131 6HM M Nanne Backman Tidaholm 1965 0 -- 0:00 --
132 6HM M Ashkan Fivrin Hälle IF 1977 0 -- 0:00 --
133 6HM M Daniel Linder Örebro 1978 0 -- 0:00 --
134 6HM M Martin Bjufors Göteborg 1980 0 -- 0:00 --
135 6HM M Eric Harrby Borgö Ljungsbro 2009 0 -- 0:00 --
136 6HM M Filip Nielsen Knäckebröhult IF 1980 0 -- 0:00 --
137 6HM M Henrik Dahlin HajSkår Streetrunners 1974 0 -- 0:00 --
138 6HM M Marcus Åkerberg Göteborg 1979 0 -- 0:00 --
139 6HM M Peter Bratt Göteborg 1967 0 -- 0:00 --
140 6HM M Christian Johnson FRITSLA 1966 0 -- 0:00 --
141 6HM M Jonas Svensson Örebro aik 1978 0 -- 0:00 --
142 6HM M Magnus Ivarsson Team Nordic Trail 1975 0 -- 0:00 --
143 6HM M Samuel Johansson Borås Löparklubb 1987 0 -- 0:00 --
144 6HM M Markus Berg Göteborg 1976 0 -- 0:00 --
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med Team Ultrasweden