Bridge backyard

Premiärlopp av Bridgebackyard

Läs mer om tävlingen på Sweden Runners
Historik
BACKYARD ULTRA
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 BY M Martin Scharp Malmö Löp 36 241,42 km241,42 k 35:50:58 8:55 min/km8:55 /k
2 BY M Mikael Blomqvist Dark Trail Runners 36 241,42 km241,42 k 36:02:28 8:57 min/km8:57 /k
3 BY M Mikael Blomqvist Dark Trail Runners 1 36 241,42 km241,42 k 36:02:28 8:57 min/km8:57 /k
4 BY M Peter Jordow Lerviks IS 1 32 214,59 km214,59 k 31:52:09 8:55 min/km8:55 /k
5 BY M Peter Jordow Lerviks IS 32 214,59 km214,59 k 31:52:09 8:55 min/km8:55 /k
6 BY M Olof Torbrand Ultramarathon.se 31 207,89 km207,89 k 30:57:10 8:56 min/km8:56 /k
7 BY M Fredrik Larsson Dark Trail Runners 30 201,18 km201,18 k 29:49:18 8:54 min/km8:54 /k
8 BY M Fredrik Larsson Dark Trail Runners 1 30 201,18 km201,18 k 29:49:18 8:54 min/km8:54 /k
9 BY M Andreas Lindström Östersund Triathlon 1 26 174,36 km174,36 k 25:51:40 8:54 min/km8:54 /k
10 BY M Andreas Lindström Östersund Triathlon 26 174,36 km174,36 k 25:51:40 8:54 min/km8:54 /k
11 BY M Andreas Johansson Ingen klubb 26 174,36 km174,36 k 25:58:21 8:56 min/km8:56 /k
12 BY M Andreas Johansson Ingen klubb 1 26 174,36 km174,36 k 25:58:21 8:56 min/km8:56 /k
13 BY M Per Christell Ingen klubb 1 25 167,65 km167,65 k 24:56:59 8:56 min/km8:56 /k
14 BY M Per Christell Ingen klubb 25 167,65 km167,65 k 24:56:59 8:56 min/km8:56 /k
15 BY M Robert Aronica IF Kville 21 140,83 km140,83 k 20:53:36 8:54 min/km8:54 /k
16 BY M Robert Aronica IF Kville 1 21 140,83 km140,83 k 20:53:36 8:54 min/km8:54 /k
17 BY M Alexander Lemland Ingen klubb 1 20 134,12 km134,12 k 19:45:02 8:50 min/km8:50 /k
18 BY M Alexander Lemland Ingen klubb 20 134,12 km134,12 k 19:45:02 8:50 min/km8:50 /k
19 BY M Andreas Dahlgren Sweden Runners 20 134,12 km134,12 k 19:48:40 8:52 min/km8:52 /k
20 BY M Andreas Dahlgren Sweden Runners 1 20 134,12 km134,12 k 19:48:40 8:52 min/km8:52 /k
21 BY M Mattias Wendt Orkla 1 20 134,12 km134,12 k 19:48:50 8:52 min/km8:52 /k
22 BY M Mattias Wendt Orkla 20 134,12 km134,12 k 19:48:50 8:52 min/km8:52 /k
23 BY M Joakim Melander Team Melander 18 120,71 km120,71 k 17:58:14 8:56 min/km8:56 /k
24 BY M Joakim Melander Team Melander 1 18 120,71 km120,71 k 17:58:14 8:56 min/km8:56 /k
25 BY K Jenny-Ann Ehrling Örebro AIK 1 18 120,71 km120,71 k 18:12:54 9:03 min/km9:03 /k
26 BY K Jenny-Ann Ehrling Örebro AIK 18 120,71 km120,71 k 18:12:54 9:03 min/km9:03 /k
27 BY M Erik Persson Umara Sports Club 17 114,00 km114,00 k 16:42:05 8:47 min/km8:47 /k
28 BY M Erik Persson Umara Sports Club 1 17 114,00 km114,00 k 16:42:05 8:47 min/km8:47 /k
29 BY M Daniel Bååth Ingen klubb 1 17 114,00 km114,00 k 16:56:42 8:55 min/km8:55 /k
30 BY M Daniel Bååth Ingen klubb 17 114,00 km114,00 k 16:56:42 8:55 min/km8:55 /k
31 BY M Andreas Bohman Risinge Löparkamrater 16 107,30 km107,30 k 15:00:19 8:23 min/km8:23 /k
32 BY M Mika Valkama Heleneholms IF 16 107,30 km107,30 k 15:12:39 8:30 min/km8:30 /k
33 BY K Helena Lambert LBBK 16 107,30 km107,30 k 15:49:24 8:51 min/km8:51 /k
34 BY K Helena Lambert LBBK 1 16 107,30 km107,30 k 15:49:24 8:51 min/km8:51 /k
35 BY M Lars Kronfält Ingen klubb 1 16 107,30 km107,30 k 15:57:44 8:56 min/km8:56 /k
36 BY M Lars Kronfält Ingen klubb 16 107,30 km107,30 k 15:57:44 8:56 min/km8:56 /k
37 BY M Tony Andersson Sweden Runners 15 100,59 km100,59 k 14:45:32 8:48 min/km8:48 /k
38 BY M Tony Andersson Sweden Runners 1 15 100,59 km100,59 k 14:45:32 8:48 min/km8:48 /k
39 BY M Andreas Bohman Risinge Löparkamrater 1 15 100,59 km100,59 k 14:45:59 8:48 min/km8:48 /k
40 BY K Alicia Saavedra IF Malmö Löp 1 15 100,59 km100,59 k 14:49:48 8:51 min/km8:51 /k
41 BY M Jakob Axelsson Ingen klubb 1 15 100,59 km100,59 k 14:49:48 8:51 min/km8:51 /k
42 BY M Jakob Axelsson Ingen klubb 15 100,59 km100,59 k 14:49:48 8:51 min/km8:51 /k
43 BY K Alicia Saavedra IF Malmö Löp 15 100,59 km100,59 k 14:49:48 8:51 min/km8:51 /k
44 BY M Mats Fallman Näset Triathlonklubb 15 100,59 km100,59 k 14:50:15 8:51 min/km8:51 /k
45 BY M Mats Fallman Näset Triathlonklubb 1 15 100,59 km100,59 k 14:50:15 8:51 min/km8:51 /k
46 BY M Mika Valkama Heleneholms IF 1 15 100,59 km100,59 k 14:52:15 8:52 min/km8:52 /k
47 BY M Christopher Andersson TNT 1 15 100,59 km100,59 k 14:52:19 8:52 min/km8:52 /k
48 BY M Christopher Andersson TNT 15 100,59 km100,59 k 14:52:19 8:52 min/km8:52 /k
49 BY M Dan Svensson Runners Club 15 100,59 km100,59 k 14:52:35 8:52 min/km8:52 /k
50 BY K Anna-Sofia Sjölin Ingen klubb 15 100,59 km100,59 k 14:52:35 8:52 min/km8:52 /k
51 BY K Anna-Sofia Sjölin Ingen klubb 1 15 100,59 km100,59 k 14:52:35 8:52 min/km8:52 /k
52 BY M Dan Svensson Runners Club 1 15 100,59 km100,59 k 14:52:35 8:52 min/km8:52 /k
53 BY M Björn Törnqvist Ingen klubb 1 15 100,59 km100,59 k 14:53:59 8:53 min/km8:53 /k
54 BY M Björn Törnqvist Ingen klubb 15 100,59 km100,59 k 14:53:59 8:53 min/km8:53 /k
55 BY M Martin Leidersdorff Kustjoggarna 15 100,59 km100,59 k 14:56:59 8:55 min/km8:55 /k
56 BY M Jimmy Schön Sweden Runners 15 100,59 km100,59 k 14:56:59 8:55 min/km8:55 /k
57 BY M Martin Leidersdorff Kustjoggarna 1 15 100,59 km100,59 k 14:56:59 8:55 min/km8:55 /k
58 BY M Jimmy Schön Sweden Runners 1 15 100,59 km100,59 k 14:56:59 8:55 min/km8:55 /k
59 BY M Anton Bescher Ingen klubb 1 15 100,59 km100,59 k 14:57:12 8:55 min/km8:55 /k
60 BY M Anton Bescher Ingen klubb 15 100,59 km100,59 k 14:57:12 8:55 min/km8:55 /k
61 BY M Anders Broberg Scapa Flow Swimrun 15 100,59 km100,59 k 14:57:23 8:55 min/km8:55 /k
62 BY M Anders Broberg Scapa Flow Swimrun 1 15 100,59 km100,59 k 14:57:23 8:55 min/km8:55 /k
63 BY M Sonny Nyberg Team Nyberg 1 15 100,59 km100,59 k 14:57:46 8:56 min/km8:56 /k
64 BY M Sonny Nyberg Team Nyberg 15 100,59 km100,59 k 14:57:46 8:56 min/km8:56 /k
65 BY M Pavel Modilaynen One More Loop Runners 14 93,88 km93,88 k 13:48:20 8:49 min/km8:49 /k
66 BY M Pavel Modilaynen One More Loop Runners 1 14 93,88 km93,88 k 13:48:20 8:49 min/km8:49 /k
67 BY K Lina Paulsson Ingen klubb 1 14 93,88 km93,88 k 13:50:42 8:51 min/km8:51 /k
68 BY K Lina Paulsson Ingen klubb 14 93,88 km93,88 k 13:50:42 8:51 min/km8:51 /k
69 BY M Matti Piittinen Skydive Skåne 14 93,88 km93,88 k 13:51:36 8:51 min/km8:51 /k
70 BY M Matti Piittinen Skydive Skåne 1 14 93,88 km93,88 k 13:51:36 8:51 min/km8:51 /k
71 BY M Rasmus Sellehed Runacademy 1 14 93,88 km93,88 k 13:55:16 8:54 min/km8:54 /k
72 BY M Rasmus Sellehed Runacademy 14 93,88 km93,88 k 13:55:16 8:54 min/km8:54 /k
73 BY M Lars Christensson IS Göta Helsingborg 14 93,88 km93,88 k 13:56:33 8:55 min/km8:55 /k
74 BY M Lars Christensson IS Göta Helsingborg 1 14 93,88 km93,88 k 13:56:33 8:55 min/km8:55 /k
75 BY M Mattias Johansson Lonesome Runners 1 14 93,88 km93,88 k 13:58:01 8:56 min/km8:56 /k
76 BY M Mattias Johansson Lonesome Runners 14 93,88 km93,88 k 13:58:01 8:56 min/km8:56 /k
77 BY M Carl Leonardsson Massive Entertainment 1 13 87,18 km87,18 k 12:35:50 8:40 min/km8:40 /k
78 BY M Carl Leonardsson Massive Entertainment 13 87,18 km87,18 k 12:35:50 8:40 min/km8:40 /k
79 BY M Peter Ekerot Lunds löpare 13 87,18 km87,18 k 12:40:42 8:44 min/km8:44 /k
80 BY M Peter Ekerot Lunds löpare 1 13 87,18 km87,18 k 12:40:42 8:44 min/km8:44 /k
81 BY M Christian Nilsson Ingen klubb 1 13 87,18 km87,18 k 12:51:17 8:51 min/km8:51 /k
82 BY M Christian Nilsson Ingen klubb 13 87,18 km87,18 k 12:51:17 8:51 min/km8:51 /k
83 BY M Martin Johansson Ingen klubb 13 87,18 km87,18 k 12:52:28 8:52 min/km8:52 /k
84 BY M Martin Johansson Ingen klubb 1 13 87,18 km87,18 k 12:52:28 8:52 min/km8:52 /k
85 BY M Gert-Inge Tapper Scania Road Runners 1 13 87,18 km87,18 k 12:53:27 8:52 min/km8:52 /k
86 BY M Gert-Inge Tapper Scania Road Runners 13 87,18 km87,18 k 12:53:27 8:52 min/km8:52 /k
87 BY M Andreas Persson Outdoor fitness 1 13 87,18 km87,18 k 12:53:33 8:52 min/km8:52 /k
88 BY M Andreas Persson Outdoor fitness 13 87,18 km87,18 k 12:53:33 8:52 min/km8:52 /k
89 BY M Tor Trondsen Sweden Runners 13 87,18 km87,18 k 12:53:55 8:53 min/km8:53 /k
90 BY M Tor Trondsen Sweden Runners 1 13 87,18 km87,18 k 12:53:55 8:53 min/km8:53 /k
91 BY K Patricia Lemland Ingen klubb 1 13 87,18 km87,18 k 12:54:56 8:53 min/km8:53 /k
92 BY K Patricia Lemland Ingen klubb 13 87,18 km87,18 k 12:54:56 8:53 min/km8:53 /k
93 BY M Magnus Mallander PingPongKungarna 13 87,18 km87,18 k 12:56:17 8:54 min/km8:54 /k
94 BY M Daniel Westergren Ultramarathon.se 13 87,18 km87,18 k 12:56:57 8:55 min/km8:55 /k
95 BY M Daniel Westergren Ultramarathon.se 1 13 87,18 km87,18 k 12:56:57 8:55 min/km8:55 /k
96 BY K Yvonne Carlgren Hansson Sweden Runners 1 13 87,18 km87,18 k 12:58:16 8:56 min/km8:56 /k
97 BY K Yvonne Carlgren Hansson Sweden Runners 13 87,18 km87,18 k 12:58:16 8:56 min/km8:56 /k
98 BY M Daniel Ejlertsson Ingen klubb 12 80,47 km80,47 k 11:42:20 8:44 min/km8:44 /k
99 BY M Daniel Ejlertsson Ingen klubb 1 12 80,47 km80,47 k 11:42:20 8:44 min/km8:44 /k
100 BY M Magnus Migdal Team Migdal 1 12 80,47 km80,47 k 11:45:52 8:46 min/km8:46 /k
101 BY M Magnus Migdal Team Migdal 12 80,47 km80,47 k 11:45:52 8:46 min/km8:46 /k
102 BY M André Möller Söderåsens FK 12 80,47 km80,47 k 11:45:58 8:46 min/km8:46 /k
103 BY M André Möller Söderåsens FK 1 12 80,47 km80,47 k 11:45:58 8:46 min/km8:46 /k
104 BY M Remco Groeneveld GRIPEN OCR 1 12 80,47 km80,47 k 11:47:57 8:48 min/km8:48 /k
105 BY M Remco Groeneveld GRIPEN OCR 12 80,47 km80,47 k 11:47:57 8:48 min/km8:48 /k
106 BY M Peter Fansjö LMM 12 80,47 km80,47 k 11:48:27 8:48 min/km8:48 /k
107 BY M Peter Fansjö LMM 1 12 80,47 km80,47 k 11:48:27 8:48 min/km8:48 /k
108 BY M Matias Pakarinen Limhamns Crossfit 1 12 80,47 km80,47 k 11:48:35 8:48 min/km8:48 /k
109 BY M Matias Pakarinen Limhamns Crossfit 12 80,47 km80,47 k 11:48:35 8:48 min/km8:48 /k
110 BY K Linn Bescher Blidittbästajag 12 80,47 km80,47 k 11:48:37 8:48 min/km8:48 /k
111 BY K Linn Bescher Blidittbästajag 1 12 80,47 km80,47 k 11:48:37 8:48 min/km8:48 /k
112 BY M Anders Sjöholm Ingen klubb 1 12 80,47 km80,47 k 11:48:38 8:48 min/km8:48 /k
113 BY M Anders Sjöholm Ingen klubb 12 80,47 km80,47 k 11:48:38 8:48 min/km8:48 /k
114 BY M Johan Frank Bröderna Bros 12 80,47 km80,47 k 11:48:53 8:49 min/km8:49 /k
115 BY M Johan Frank Bröderna Bros 1 12 80,47 km80,47 k 11:48:53 8:49 min/km8:49 /k
116 BY K Elin Arnshed Sweden Runners 1 12 80,47 km80,47 k 11:49:12 8:49 min/km8:49 /k
117 BY K Elin Arnshed Sweden Runners 12 80,47 km80,47 k 11:49:12 8:49 min/km8:49 /k
118 BY M Magnus Nilsson MJN Bygg 12 80,47 km80,47 k 11:49:23 8:49 min/km8:49 /k
119 BY M Daniel Bruhn Gripen OCR 12 80,47 km80,47 k 11:49:23 8:49 min/km8:49 /k
120 BY M Daniel Bruhn Gripen OCR 1 12 80,47 km80,47 k 11:49:23 8:49 min/km8:49 /k
121 BY M Magnus Nilsson MJN Bygg 1 12 80,47 km80,47 k 11:49:23 8:49 min/km8:49 /k
122 BY M Rikard Nilsson Ingen klubb 1 12 80,47 km80,47 k 11:50:24 8:50 min/km8:50 /k
123 BY M Rikard Nilsson Ingen klubb 12 80,47 km80,47 k 11:50:24 8:50 min/km8:50 /k
124 BY M Mattias Frick Hörby 12 80,47 km80,47 k 11:50:40 8:50 min/km8:50 /k
125 BY M Mattias Frick Hörby 1 12 80,47 km80,47 k 11:50:40 8:50 min/km8:50 /k
126 BY M Mats Härstedt Ingen klubb 1 12 80,47 km80,47 k 11:50:50 8:50 min/km8:50 /k
127 BY M Mats Härstedt Ingen klubb 12 80,47 km80,47 k 11:50:50 8:50 min/km8:50 /k
128 BY K Ulrika Ekelund Ingen klubb 12 80,47 km80,47 k 11:50:52 8:50 min/km8:50 /k
129 BY K Ulrika Ekelund Ingen klubb 1 12 80,47 km80,47 k 11:50:52 8:50 min/km8:50 /k
130 BY M Magnus Johansson Scania Road Runners 1 12 80,47 km80,47 k 11:51:17 8:50 min/km8:50 /k
131 BY M Magnus Johansson Scania Road Runners 12 80,47 km80,47 k 11:51:17 8:50 min/km8:50 /k
132 BY M Fredrik Lähnn LMM 12 80,47 km80,47 k 11:51:23 8:50 min/km8:50 /k
133 BY M Fredrik Lähnn LMM 1 12 80,47 km80,47 k 11:51:23 8:50 min/km8:50 /k
134 BY M Patrik Nyström Ingen klubb 1 12 80,47 km80,47 k 11:51:34 8:51 min/km8:51 /k
135 BY M Patrik Nyström Ingen klubb 12 80,47 km80,47 k 11:51:34 8:51 min/km8:51 /k
136 BY M Antonis Johansson PingPongKungarna 12 80,47 km80,47 k 11:51:58 8:51 min/km8:51 /k
137 BY M Antonis Johansson PingPongKungarna 1 12 80,47 km80,47 k 11:51:58 8:51 min/km8:51 /k
138 BY M Henrik Landin Ingen klubb 1 12 80,47 km80,47 k 11:52:06 8:51 min/km8:51 /k
139 BY M Henrik Landin Ingen klubb 12 80,47 km80,47 k 11:52:06 8:51 min/km8:51 /k
140 BY K Maria Skirmark Ingen klubb 12 80,47 km80,47 k 11:52:45 8:51 min/km8:51 /k
141 BY K Maria Skirmark Ingen klubb 1 12 80,47 km80,47 k 11:52:45 8:51 min/km8:51 /k
142 BY M Gustav Fahlen PingPongKungarna 1 12 80,47 km80,47 k 11:52:55 8:52 min/km8:52 /k
143 BY M Gustav Fahlen PingPongKungarna 12 80,47 km80,47 k 11:52:55 8:52 min/km8:52 /k
144 BY M Joakim Gustavsson Ingen klubb 12 80,47 km80,47 k 11:54:08 8:52 min/km8:52 /k
145 BY M Joakim Gustavsson Ingen klubb 1 12 80,47 km80,47 k 11:54:08 8:52 min/km8:52 /k
146 BY K Ida Ek Team Trelleborg Triathlon 1 12 80,47 km80,47 k 11:54:37 8:53 min/km8:53 /k
147 BY K Ida Ek Team Trelleborg Triathlon 12 80,47 km80,47 k 11:54:37 8:53 min/km8:53 /k
148 BY M Christian Rasmusson Sweden Runners 12 80,47 km80,47 k 11:54:58 8:53 min/km8:53 /k
149 BY M Christian Rasmusson Sweden Runners 1 12 80,47 km80,47 k 11:54:58 8:53 min/km8:53 /k
150 BY M Johan Bergfors Perstorp AB IF 1 12 80,47 km80,47 k 11:55:39 8:54 min/km8:54 /k
151 BY M Johan Bergfors Perstorp AB IF 12 80,47 km80,47 k 11:55:39 8:54 min/km8:54 /k
152 BY K Anna Bååth Ingen klubb 12 80,47 km80,47 k 11:56:08 8:54 min/km8:54 /k
153 BY K Anna Bååth Ingen klubb 1 12 80,47 km80,47 k 11:56:08 8:54 min/km8:54 /k
154 BY M Victor Glans Team Segertoner 1 12 80,47 km80,47 k 11:56:49 8:54 min/km8:54 /k
155 BY M Victor Glans Team Segertoner 12 80,47 km80,47 k 11:56:49 8:54 min/km8:54 /k
156 BY M Mikael Stellinger Lonesome Runners 12 80,47 km80,47 k 11:56:51 8:54 min/km8:54 /k
157 BY M Mikael Stellinger Lonesome Runners 1 12 80,47 km80,47 k 11:56:51 8:54 min/km8:54 /k
158 BY M Jonas Nilsson Sweden Runners 1 12 80,47 km80,47 k 11:58:20 8:56 min/km8:56 /k
159 BY M Jonas Nilsson Sweden Runners 12 80,47 km80,47 k 11:58:20 8:56 min/km8:56 /k
160 BY M Lasse Lykkested Limhamns Crossfit 11 73,77 km73,77 k 10:00:29 8:08 min/km8:08 /k
161 BY M Lasse Lykkested Limhamns Crossfit 1 11 73,77 km73,77 k 10:00:29 8:08 min/km8:08 /k
162 BY M Daniel Ohlin IS Göta Helsingborg 1 11 73,77 km73,77 k 10:40:10 8:41 min/km8:41 /k
163 BY M Daniel Ohlin IS Göta Helsingborg 11 73,77 km73,77 k 10:40:10 8:41 min/km8:41 /k
164 BY M Martin Nilsson Asagatan United 11 73,77 km73,77 k 10:46:56 8:46 min/km8:46 /k
165 BY M Martin Nilsson Asagatan United 1 11 73,77 km73,77 k 10:46:56 8:46 min/km8:46 /k
166 BY K Annika Arnoldsson Sweden Runners 1 11 73,77 km73,77 k 10:55:32 8:53 min/km8:53 /k
167 BY K Annika Arnoldsson Sweden Runners 11 73,77 km73,77 k 10:55:32 8:53 min/km8:53 /k
168 BY K Martina Antonsson Team Trelleborg Triathlon 11 73,77 km73,77 k 10:55:55 8:54 min/km8:54 /k
169 BY K Martina Antonsson Team Trelleborg Triathlon 1 11 73,77 km73,77 k 10:55:55 8:54 min/km8:54 /k
170 BY K Anette Ahl IS Göta Helsingborg 1 11 73,77 km73,77 k 10:57:44 8:55 min/km8:55 /k
171 BY K Anette Ahl IS Göta Helsingborg 11 73,77 km73,77 k 10:57:44 8:55 min/km8:55 /k
172 BY M Ola Kristiansson Ingen klubb 11 73,77 km73,77 k 10:57:45 8:55 min/km8:55 /k
173 BY M Ola Kristiansson Ingen klubb 1 11 73,77 km73,77 k 10:57:45 8:55 min/km8:55 /k
174 BY M Timmy Nilegård Sweden Runners 11 73,77 km73,77 k 10:58:44 8:56 min/km8:56 /k
175 BY K Sandra Borglin Umara Sports Club 10 67,06 km67,06 k 9:41:16 8:40 min/km8:40 /k
176 BY K Sandra Borglin Umara Sports Club 1 10 67,06 km67,06 k 9:41:16 8:40 min/km8:40 /k
177 BY M Beatrice Christensson Ingen klubb 1 10 67,06 km67,06 k 9:44:06 8:43 min/km8:43 /k
178 BY M Beatrice Christensson Ingen klubb 10 67,06 km67,06 k 9:44:06 8:43 min/km8:43 /k
179 BY K Linda Palmqvist Ingen klubb 10 67,06 km67,06 k 9:44:14 8:43 min/km8:43 /k
180 BY K Linda Palmqvist Ingen klubb 1 10 67,06 km67,06 k 9:44:14 8:43 min/km8:43 /k
181 BY K Pia Johansson Risinge Löparkamrater 1 10 67,06 km67,06 k 9:44:15 8:43 min/km8:43 /k
182 BY K Pia Johansson Risinge Löparkamrater 10 67,06 km67,06 k 9:44:15 8:43 min/km8:43 /k
183 BY M Michael Nilsson Pauli Näset Triathlonklubb 10 67,06 km67,06 k 9:46:44 8:45 min/km8:45 /k
184 BY M Michael Nilsson Pauli Näset Triathlonklubb 1 10 67,06 km67,06 k 9:46:44 8:45 min/km8:45 /k
185 BY M Niklas Wihlborg TNT 1 10 67,06 km67,06 k 9:47:43 8:46 min/km8:46 /k
186 BY M Niklas Wihlborg TNT 10 67,06 km67,06 k 9:47:43 8:46 min/km8:46 /k
187 BY M Jörgen Lindahl Sweden Runners 10 67,06 km67,06 k 9:48:05 8:46 min/km8:46 /k
188 BY M Jörgen Lindahl Sweden Runners 1 10 67,06 km67,06 k 9:48:05 8:46 min/km8:46 /k
189 BY M Fredrik Billqvist Sweden Runners 1 10 67,06 km67,06 k 9:48:06 8:46 min/km8:46 /k
190 BY M Fredrik Billqvist Sweden Runners 10 67,06 km67,06 k 9:48:06 8:46 min/km8:46 /k
191 BY K Sofia Persdotter Ingen klubb 10 67,06 km67,06 k 9:48:16 8:46 min/km8:46 /k
192 BY K Sofia Persdotter Ingen klubb 1 10 67,06 km67,06 k 9:48:16 8:46 min/km8:46 /k
193 BY M Lars Olvén Uddevalla SK 1 10 67,06 km67,06 k 9:49:16 8:47 min/km8:47 /k
194 BY M Lars Olvén Uddevalla SK 10 67,06 km67,06 k 9:49:16 8:47 min/km8:47 /k
195 BY M Jonas Eriksson Höllviken Taekwondo 10 67,06 km67,06 k 9:49:35 8:48 min/km8:48 /k
196 BY M Jonas Eriksson Höllviken Taekwondo 1 10 67,06 km67,06 k 9:49:35 8:48 min/km8:48 /k
197 BY M Björn Carnemalm Spillepengen 1 10 67,06 km67,06 k 9:50:19 8:48 min/km8:48 /k
198 BY M Daniel Lindberg Eslövs FK 1 10 67,06 km67,06 k 9:50:38 8:48 min/km8:48 /k
199 BY M Daniel Lindberg Eslövs FK 10 67,06 km67,06 k 9:50:38 8:48 min/km8:48 /k
200 BY M Martynas Kacergius Fun and roll 1 10 67,06 km67,06 k 9:51:21 8:49 min/km8:49 /k
201 BY M Martynas Kacergius Fun and roll 10 67,06 km67,06 k 9:51:21 8:49 min/km8:49 /k
202 BY K Pernille Lundahl Scharff Runacademy IF 10 67,06 km67,06 k 9:52:35 8:50 min/km8:50 /k
203 BY K Pernille Lundahl Scharff Runacademy IF 1 10 67,06 km67,06 k 9:52:35 8:50 min/km8:50 /k
204 BY M René Olsson Söderåsens FK 1 10 67,06 km67,06 k 9:53:06 8:51 min/km8:51 /k
205 BY M René Olsson Söderåsens FK 10 67,06 km67,06 k 9:53:06 8:51 min/km8:51 /k
206 BY K Jenny Rosenberg Heleneholms IF 10 67,06 km67,06 k 9:53:18 8:51 min/km8:51 /k
207 BY K Jenny Rosenberg Heleneholms IF 1 10 67,06 km67,06 k 9:53:18 8:51 min/km8:51 /k
208 BY M Per Käck Ingen klubb 1 10 67,06 km67,06 k 9:54:27 8:52 min/km8:52 /k
209 BY M Per Käck Ingen klubb 10 67,06 km67,06 k 9:54:27 8:52 min/km8:52 /k
210 BY M Thomas Pålsson LMM 10 67,06 km67,06 k 9:56:22 8:54 min/km8:54 /k
211 BY M Thomas Pålsson LMM 1 10 67,06 km67,06 k 9:56:22 8:54 min/km8:54 /k
212 BY M Sigvard Koplimäe Vattudalens LDK 1 10 67,06 km67,06 k 9:56:36 8:54 min/km8:54 /k
213 BY M Sigvard Koplimäe Vattudalens LDK 10 67,06 km67,06 k 9:56:36 8:54 min/km8:54 /k
214 BY M Martin Nilsson Sweden Runners 10 67,06 km67,06 k 9:56:43 8:54 min/km8:54 /k
215 BY M Martin Nilsson Sweden Runners 1 10 67,06 km67,06 k 9:56:43 8:54 min/km8:54 /k
216 BY M Isac Hallberg Skäggenäshalvöns LK 1 9 60,35 km60,35 k 8:35:04 8:32 min/km8:32 /k
217 BY M Isac Hallberg Skäggenäshalvöns LK 9 60,35 km60,35 k 8:35:04 8:32 min/km8:32 /k
218 BY M Daniel Dahling Ingen klubb 9 60,35 km60,35 k 8:46:24 8:43 min/km8:43 /k
219 BY M Daniel Dahling Ingen klubb 1 9 60,35 km60,35 k 8:46:24 8:43 min/km8:43 /k
220 BY K Malin Henriksson Ingen klubb 1 9 60,35 km60,35 k 8:47:45 8:45 min/km8:45 /k
221 BY K Malin Henriksson Ingen klubb 9 60,35 km60,35 k 8:47:45 8:45 min/km8:45 /k
222 BY M Milos Samolov Ingen klubb 9 60,35 km60,35 k 8:48:29 8:45 min/km8:45 /k
223 BY M Milos Samolov Ingen klubb 1 9 60,35 km60,35 k 8:48:29 8:45 min/km8:45 /k
224 BY K Sophie Dock Wirsén Ingen klubb 1 9 60,35 km60,35 k 8:50:29 8:47 min/km8:47 /k
225 BY K Sophie Dock Wirsén Ingen klubb 9 60,35 km60,35 k 8:50:29 8:47 min/km8:47 /k
226 BY M John Lindvall Skäggenäshalvöns LK 9 60,35 km60,35 k 8:51:10 8:48 min/km8:48 /k
227 BY M John Lindvall Skäggenäshalvöns LK 1 9 60,35 km60,35 k 8:51:10 8:48 min/km8:48 /k
228 BY M Paulius Drungilas Fun and roll 1 9 60,35 km60,35 k 8:51:57 8:49 min/km8:49 /k
229 BY M Paulius Drungilas Fun and roll 9 60,35 km60,35 k 8:51:57 8:49 min/km8:49 /k
230 BY M Björn Carnemalm Spillepengen 9 60,35 km60,35 k 8:52:04 8:49 min/km8:49 /k
231 BY M Dennis Jönsson Ingen klubb 9 60,35 km60,35 k 8:53:00 8:50 min/km8:50 /k
232 BY M Dennis Jönsson Ingen klubb 1 9 60,35 km60,35 k 8:53:00 8:50 min/km8:50 /k
233 BY M Jens Thulin Ingen klubb 1 9 60,35 km60,35 k 8:53:29 8:50 min/km8:50 /k
234 BY M Jens Thulin Ingen klubb 9 60,35 km60,35 k 8:53:29 8:50 min/km8:50 /k
235 BY K Desiree Phexell Sweden Runners 9 60,35 km60,35 k 8:53:42 8:51 min/km8:51 /k
236 BY K Desiree Phexell Sweden Runners 1 9 60,35 km60,35 k 8:53:42 8:51 min/km8:51 /k
237 BY K Johanna Flygare Team Flygare 1 9 60,35 km60,35 k 8:53:56 8:51 min/km8:51 /k
238 BY K Johanna Flygare Team Flygare 9 60,35 km60,35 k 8:53:56 8:51 min/km8:51 /k
239 BY K Linda Klingbjer Eskilstuna trailklubb 9 60,35 km60,35 k 8:55:26 8:52 min/km8:52 /k
240 BY K Linda Klingbjer Eskilstuna trailklubb 1 9 60,35 km60,35 k 8:55:26 8:52 min/km8:52 /k
241 BY M Martin Vesterberg Ingen klubb 1 8 53,65 km53,65 k 7:43:07 8:38 min/km8:38 /k
242 BY M Martin Vesterberg Ingen klubb 8 53,65 km53,65 k 7:43:07 8:38 min/km8:38 /k
243 BY M Jesper Samuelsson Ingen klubb 8 53,65 km53,65 k 7:45:11 8:40 min/km8:40 /k
244 BY M Jesper Samuelsson Ingen klubb 1 8 53,65 km53,65 k 7:45:11 8:40 min/km8:40 /k
245 BY M Carl Broberg Ingen klubb 1 8 53,65 km53,65 k 7:46:09 8:41 min/km8:41 /k
246 BY M Carl Broberg Ingen klubb 8 53,65 km53,65 k 7:46:09 8:41 min/km8:41 /k
247 BY M Johan Alexandersson Ingen klubb 8 53,65 km53,65 k 7:46:44 8:42 min/km8:42 /k
248 BY M Johan Alexandersson Ingen klubb 1 8 53,65 km53,65 k 7:46:44 8:42 min/km8:42 /k
249 BY M Anders Tingsek Ingen klubb 1 8 53,65 km53,65 k 7:46:46 8:42 min/km8:42 /k
250 BY M Anders Tingsek Ingen klubb 8 53,65 km53,65 k 7:46:46 8:42 min/km8:42 /k
251 BY K Caroline Ranefjord Ingen klubb 8 53,65 km53,65 k 7:47:20 8:43 min/km8:43 /k
252 BY K Caroline Ranefjord Ingen klubb 1 8 53,65 km53,65 k 7:47:20 8:43 min/km8:43 /k
253 BY K Linn Johansson Ingen klubb 1 8 53,65 km53,65 k 7:48:26 8:44 min/km8:44 /k
254 BY K Linn Johansson Ingen klubb 8 53,65 km53,65 k 7:48:26 8:44 min/km8:44 /k
255 BY M Johannes Hult Ingen klubb 8 53,65 km53,65 k 7:51:34 8:47 min/km8:47 /k
256 BY M Johannes Hult Ingen klubb 1 8 53,65 km53,65 k 7:51:34 8:47 min/km8:47 /k
257 BY M Staffan Aronsson Ingen klubb 1 8 53,65 km53,65 k 7:52:07 8:48 min/km8:48 /k
258 BY M Staffan Aronsson Ingen klubb 8 53,65 km53,65 k 7:52:07 8:48 min/km8:48 /k
259 BY K Katharina Butzkuven Trafikverket 8 53,65 km53,65 k 7:52:25 8:48 min/km8:48 /k
260 BY K Katharina Butzkuven Trafikverket 1 8 53,65 km53,65 k 7:52:25 8:48 min/km8:48 /k
261 BY M Anders Fisker Ross-Hansen Ingen klubb 1 8 53,65 km53,65 k 7:53:55 8:50 min/km8:50 /k
262 BY M Anders Fisker Ross-Hansen Ingen klubb 8 53,65 km53,65 k 7:53:55 8:50 min/km8:50 /k
263 BY M Mattias Törnqvist Sweden Runners 8 53,65 km53,65 k 7:54:00 8:50 min/km8:50 /k
264 BY M Mattias Törnqvist Sweden Runners 1 8 53,65 km53,65 k 7:54:00 8:50 min/km8:50 /k
265 BY K Paulina Nilsson IronWalkers 1 8 53,65 km53,65 k 7:54:15 8:50 min/km8:50 /k
266 BY K Paulina Nilsson IronWalkers 8 53,65 km53,65 k 7:54:15 8:50 min/km8:50 /k
267 BY M Thomas Nilsson IronWalkers 8 53,65 km53,65 k 7:54:16 8:50 min/km8:50 /k
268 BY M Thomas Nilsson IronWalkers 1 8 53,65 km53,65 k 7:54:16 8:50 min/km8:50 /k
269 BY M Ulrika Pauli Gessie Villastad 1 8 53,65 km53,65 k 7:54:26 8:51 min/km8:51 /k
270 BY M Ulrika Pauli Gessie Villastad 8 53,65 km53,65 k 7:54:26 8:51 min/km8:51 /k
271 BY M Martin Bach Hälsogurun 8 53,65 km53,65 k 7:54:49 8:51 min/km8:51 /k
272 BY M Martin Bach Hälsogurun 1 8 53,65 km53,65 k 7:54:49 8:51 min/km8:51 /k
273 BY M Pål Skoglund Sweden Runners 1 8 53,65 km53,65 k 7:55:55 8:52 min/km8:52 /k
274 BY M Pål Skoglund Sweden Runners 8 53,65 km53,65 k 7:55:55 8:52 min/km8:52 /k
275 BY M Henrik Petersson Sweden Runners 8 53,65 km53,65 k 7:56:21 8:53 min/km8:53 /k
276 BY M Henrik Petersson Sweden Runners 1 8 53,65 km53,65 k 7:56:21 8:53 min/km8:53 /k
277 BY M Viktor Nilsmark Ingen klubb 1 7 46,94 km46,94 k 6:41:35 8:33 min/km8:33 /k
278 BY M Viktor Nilsmark Ingen klubb 7 46,94 km46,94 k 6:41:35 8:33 min/km8:33 /k
279 BY M Jens Carlsson Freeflow Hässleholm 7 46,94 km46,94 k 6:41:59 8:34 min/km8:34 /k
280 BY M Jens Carlsson Freeflow Hässleholm 1 7 46,94 km46,94 k 6:41:59 8:34 min/km8:34 /k
281 BY M Matteo Mellquist Ingen klubb 1 7 46,94 km46,94 k 6:42:05 8:34 min/km8:34 /k
282 BY M Matteo Mellquist Ingen klubb 7 46,94 km46,94 k 6:42:05 8:34 min/km8:34 /k
283 BY M Styrbjörn Johansson Ingen klubb 7 46,94 km46,94 k 6:43:24 8:36 min/km8:36 /k
284 BY M Styrbjörn Johansson Ingen klubb 1 7 46,94 km46,94 k 6:43:24 8:36 min/km8:36 /k
285 BY M Rasmus Thomsen Adviser 1 7 46,94 km46,94 k 6:43:52 8:36 min/km8:36 /k
286 BY M Rasmus Thomsen Adviser 7 46,94 km46,94 k 6:43:52 8:36 min/km8:36 /k
287 BY M Jonas Nilsson Glidarna 7 46,94 km46,94 k 6:44:29 8:37 min/km8:37 /k
288 BY M Jonas Nilsson Glidarna 1 7 46,94 km46,94 k 6:44:29 8:37 min/km8:37 /k
289 BY K Tilda Wennerstål Ingen klubb 1 7 46,94 km46,94 k 6:45:27 8:38 min/km8:38 /k
290 BY K Tilda Wennerstål Ingen klubb 7 46,94 km46,94 k 6:45:27 8:38 min/km8:38 /k
291 BY M Dennis Rocé Ingen klubb 7 46,94 km46,94 k 6:45:47 8:39 min/km8:39 /k
292 BY M Dennis Rocé Ingen klubb 1 7 46,94 km46,94 k 6:45:47 8:39 min/km8:39 /k
293 BY M Mats Carlsson StudyBee 1 7 46,94 km46,94 k 6:46:36 8:40 min/km8:40 /k
294 BY M Mats Carlsson StudyBee 7 46,94 km46,94 k 6:46:36 8:40 min/km8:40 /k
295 BY M Martin Ahlström IVA SUS Malmö 7 46,94 km46,94 k 6:47:24 8:41 min/km8:41 /k
296 BY M Martin Ahlström IVA SUS Malmö 1 7 46,94 km46,94 k 6:47:24 8:41 min/km8:41 /k
297 BY M Joakim Bielecki Team Grankotten 1 7 46,94 km46,94 k 6:47:43 8:41 min/km8:41 /k
298 BY M Joakim Bielecki Team Grankotten 7 46,94 km46,94 k 6:47:43 8:41 min/km8:41 /k
299 BY M Peter Stam Ingen klubb 7 46,94 km46,94 k 6:48:45 8:42 min/km8:42 /k
300 BY M Peter Stam Ingen klubb 1 7 46,94 km46,94 k 6:48:45 8:42 min/km8:42 /k
301 BY M Mårten Unnerbäck Ingen klubb 1 7 46,94 km46,94 k 6:50:07 8:44 min/km8:44 /k
302 BY M Mårten Unnerbäck Ingen klubb 7 46,94 km46,94 k 6:50:07 8:44 min/km8:44 /k
303 BY M Erik Desmeules Hoka One One 7 46,94 km46,94 k 6:50:35 8:45 min/km8:45 /k
304 BY M William Desmeules Hoka One One 7 46,94 km46,94 k 6:50:35 8:45 min/km8:45 /k
305 BY M William Desmeules Hoka One One 1 7 46,94 km46,94 k 6:50:35 8:45 min/km8:45 /k
306 BY M Erik Desmeules Hoka One One 1 7 46,94 km46,94 k 6:50:35 8:45 min/km8:45 /k
307 BY K Sarah Jaxell Ingen klubb 1 7 46,94 km46,94 k 6:50:55 8:45 min/km8:45 /k
308 BY K Sarah Jaxell Ingen klubb 7 46,94 km46,94 k 6:50:55 8:45 min/km8:45 /k
309 BY M Marcus Persson Ingen klubb 7 46,94 km46,94 k 6:51:17 8:46 min/km8:46 /k
310 BY M Marcus Persson Ingen klubb 1 7 46,94 km46,94 k 6:51:17 8:46 min/km8:46 /k
311 BY M Martin Klingstedt Ingen klubb 1 7 46,94 km46,94 k 6:52:11 8:47 min/km8:47 /k
312 BY M Martin Klingstedt Ingen klubb 7 46,94 km46,94 k 6:52:11 8:47 min/km8:47 /k
313 BY K Tintin Dahl Dahlarna 7 46,94 km46,94 k 6:52:19 8:47 min/km8:47 /k
314 BY K Tintin Dahl Dahlarna 1 7 46,94 km46,94 k 6:52:19 8:47 min/km8:47 /k
315 BY K Helena Dahl Dahlarna 1 7 46,94 km46,94 k 6:52:23 8:47 min/km8:47 /k
316 BY K Malin Ekenstierna Sweden Runners 1 7 46,94 km46,94 k 6:52:23 8:47 min/km8:47 /k
317 BY K Helena Dahl Dahlarna 7 46,94 km46,94 k 6:52:23 8:47 min/km8:47 /k
318 BY K Malin Ekenstierna Sweden Runners 7 46,94 km46,94 k 6:52:23 8:47 min/km8:47 /k
319 BY M Johan Karlsson Heleneholms IF 7 46,94 km46,94 k 6:52:26 8:47 min/km8:47 /k
320 BY M Johan Karlsson Heleneholms IF 1 7 46,94 km46,94 k 6:52:26 8:47 min/km8:47 /k
321 BY K Anna Schön Sweden Runners 1 7 46,94 km46,94 k 6:52:28 8:47 min/km8:47 /k
322 BY K Anna Schön Sweden Runners 7 46,94 km46,94 k 6:52:28 8:47 min/km8:47 /k
323 BY K Victoria Leidersdorff Kustjoggarna 7 46,94 km46,94 k 6:53:27 8:48 min/km8:48 /k
324 BY K Victoria Leidersdorff Kustjoggarna 1 7 46,94 km46,94 k 6:53:27 8:48 min/km8:48 /k
325 BY K Ulrike Van Ransbeeck Ingen klubb 1 7 46,94 km46,94 k 6:53:41 8:49 min/km8:49 /k
326 BY K Ulrike Van Ransbeeck Ingen klubb 7 46,94 km46,94 k 6:53:41 8:49 min/km8:49 /k
327 BY K Lotta Wahlqvist Sweden Runners 7 46,94 km46,94 k 6:53:46 8:49 min/km8:49 /k
328 BY K Lotta Wahlqvist Sweden Runners 1 7 46,94 km46,94 k 6:53:46 8:49 min/km8:49 /k
329 BY K Marie Nehlin Kustjoggarna 1 7 46,94 km46,94 k 6:54:31 8:50 min/km8:50 /k
330 BY K Marie Nehlin Kustjoggarna 7 46,94 km46,94 k 6:54:31 8:50 min/km8:50 /k
331 BY M Göran Jonsson Ingen klubb 7 46,94 km46,94 k 6:54:38 8:50 min/km8:50 /k
332 BY M Göran Jonsson Ingen klubb 1 7 46,94 km46,94 k 6:54:38 8:50 min/km8:50 /k
333 BY M Andreas Frank Bröderna Bros 1 7 46,94 km46,94 k 6:54:43 8:50 min/km8:50 /k
334 BY M Andreas Frank Bröderna Bros 7 46,94 km46,94 k 6:54:43 8:50 min/km8:50 /k
335 BY M Axel Grenestam Filosofiska runnet 7 46,94 km46,94 k 6:55:08 8:51 min/km8:51 /k
336 BY M Axel Grenestam Filosofiska runnet 1 7 46,94 km46,94 k 6:55:08 8:51 min/km8:51 /k
337 BY M Christer Stenman Team Flygare 1 7 46,94 km46,94 k 6:55:24 8:51 min/km8:51 /k
338 BY M Christer Stenman Team Flygare 7 46,94 km46,94 k 6:55:24 8:51 min/km8:51 /k
339 BY K Elin Billqvist Lonesome Runners 7 46,94 km46,94 k 6:55:47 8:51 min/km8:51 /k
340 BY K Elin Billqvist Lonesome Runners 1 7 46,94 km46,94 k 6:55:47 8:51 min/km8:51 /k
341 BY K Sofie Stålgard Sweden Runners 1 7 46,94 km46,94 k 6:56:11 8:52 min/km8:52 /k
342 BY K Sofie Stålgard Sweden Runners 7 46,94 km46,94 k 6:56:11 8:52 min/km8:52 /k
343 BY M Timmy Åhrman Sweden Runners 7 46,94 km46,94 k 6:56:41 8:53 min/km8:53 /k
344 BY M Timmy Åhrman Sweden Runners 1 7 46,94 km46,94 k 6:56:41 8:53 min/km8:53 /k
345 BY M Johan Berg Ingen klubb 1 7 46,94 km46,94 k 6:57:12 8:53 min/km8:53 /k
346 BY M Johan Berg Ingen klubb 7 46,94 km46,94 k 6:57:12 8:53 min/km8:53 /k
347 BY M Gerton Jönsson Team Segertoner 7 46,94 km46,94 k 6:57:16 8:53 min/km8:53 /k
348 BY M Gerton Jönsson Team Segertoner 1 7 46,94 km46,94 k 6:57:16 8:53 min/km8:53 /k
349 BY M Magnus Harved Team Hälsogurun 1 7 46,94 km46,94 k 6:57:25 8:54 min/km8:54 /k
350 BY M Magnus Harved Team Hälsogurun 7 46,94 km46,94 k 6:57:25 8:54 min/km8:54 /k
351 BY M Torbjörn Westling Selja Långlets IK 7 46,94 km46,94 k 6:57:35 8:54 min/km8:54 /k
352 BY M Torbjörn Westling Selja Långlets IK 1 7 46,94 km46,94 k 6:57:35 8:54 min/km8:54 /k
353 BY K Camilla Nyberg Team Nyberg 1 7 46,94 km46,94 k 6:59:04 8:56 min/km8:56 /k
354 BY K Camilla Nyberg Team Nyberg 7 46,94 km46,94 k 6:59:04 8:56 min/km8:56 /k
355 BY M Lars Lindblom Sweden Runners 1 7 46,94 km46,94 k 7:14:53 9:16 min/km9:16 /k
356 BY M Patrik Palmgren Sweden Runners 1 7 46,94 km46,94 k 7:20:44 9:23 min/km9:23 /k
357 BY M Fredrik Bohl Sweden Runners 1 6 40,24 km40,24 k 5:01:45 7:30 min/km7:30 /k
358 BY M Fredrik Bohl Sweden Runners 6 40,24 km40,24 k 5:01:45 7:30 min/km7:30 /k
359 BY K Eva Svantesson Ingen klubb 6 40,24 km40,24 k 5:45:51 8:36 min/km8:36 /k
360 BY K Eva Svantesson Ingen klubb 1 6 40,24 km40,24 k 5:45:51 8:36 min/km8:36 /k
361 BY M Niclas Welander Umara Sports Club 1 6 40,24 km40,24 k 5:48:55 8:40 min/km8:40 /k
362 BY M Niclas Welander Umara Sports Club 6 40,24 km40,24 k 5:48:55 8:40 min/km8:40 /k
363 BY K Mari Enoksson Rydman Ingen klubb 6 40,24 km40,24 k 5:50:43 8:43 min/km8:43 /k
364 BY K Mari Enoksson Rydman Ingen klubb 1 6 40,24 km40,24 k 5:50:43 8:43 min/km8:43 /k
365 BY K Emelie Christensson Ingen klubb 1 6 40,24 km40,24 k 5:51:38 8:44 min/km8:44 /k
366 BY K Emelie Christensson Ingen klubb 6 40,24 km40,24 k 5:51:38 8:44 min/km8:44 /k
367 BY K Emelie Ljungberg Ingen klubb 6 40,24 km40,24 k 5:52:41 8:46 min/km8:46 /k
368 BY K Emelie Ljungberg Ingen klubb 1 6 40,24 km40,24 k 5:52:41 8:46 min/km8:46 /k
369 BY M Patrik Palmgren Sweden Runners 6 40,24 km40,24 k 5:54:03 8:48 min/km8:48 /k
370 BY K Maria Antonius Team Antonius 6 40,24 km40,24 k 5:55:16 8:50 min/km8:50 /k
371 BY K Maria Antonius Team Antonius 1 6 40,24 km40,24 k 5:55:16 8:50 min/km8:50 /k
372 BY M Lars Lindblom Sweden Runners 6 40,24 km40,24 k 5:59:42 8:56 min/km8:56 /k
373 BY K Tove Lutterodt Ingen klubb 5 33,53 km33,53 k 4:39:57 8:21 min/km8:21 /k
374 BY K Tove Lutterodt Ingen klubb 1 5 33,53 km33,53 k 4:39:57 8:21 min/km8:21 /k
375 BY M Gerry Kristensson Sweden Runners 1 5 33,53 km33,53 k 4:40:43 8:22 min/km8:22 /k
376 BY M Gerry Kristensson Sweden Runners 5 33,53 km33,53 k 4:40:43 8:22 min/km8:22 /k
377 BY K Hanna Frodlund Lonesome Runners 5 33,53 km33,53 k 4:41:05 8:23 min/km8:23 /k
378 BY K Hanna Frodlund Lonesome Runners 1 5 33,53 km33,53 k 4:41:05 8:23 min/km8:23 /k
379 BY K Liselotte Nilsson Ingen klubb 1 5 33,53 km33,53 k 4:41:51 8:24 min/km8:24 /k
380 BY K Liselotte Nilsson Ingen klubb 5 33,53 km33,53 k 4:41:51 8:24 min/km8:24 /k
381 BY M Mats Nilsson Ingen klubb 5 33,53 km33,53 k 4:42:38 8:26 min/km8:26 /k
382 BY M Mats Nilsson Ingen klubb 1 5 33,53 km33,53 k 4:42:38 8:26 min/km8:26 /k
383 BY M Henrik Nyberg Ingen klubb 1 5 33,53 km33,53 k 4:46:10 8:32 min/km8:32 /k
384 BY M Henrik Nyberg Ingen klubb 5 33,53 km33,53 k 4:46:10 8:32 min/km8:32 /k
385 BY K Lisethe Bank Mikkeller running club 5 33,53 km33,53 k 4:47:06 8:34 min/km8:34 /k
386 BY K Lisethe Bank Mikkeller running club 1 5 33,53 km33,53 k 4:47:06 8:34 min/km8:34 /k
387 BY M Mattias Lindsjö Mikkeller Running Club 1 5 33,53 km33,53 k 4:47:07 8:34 min/km8:34 /k
388 BY M Mattias Lindsjö Mikkeller Running Club 5 33,53 km33,53 k 4:47:07 8:34 min/km8:34 /k
389 BY M Andreas Marzo Ingen klubb 5 33,53 km33,53 k 4:47:15 8:34 min/km8:34 /k
390 BY M Andreas Marzo Ingen klubb 1 5 33,53 km33,53 k 4:47:15 8:34 min/km8:34 /k
391 BY M Mats Olsson Ronneby BYU 1 5 33,53 km33,53 k 4:47:25 8:34 min/km8:34 /k
392 BY M Mats Olsson Ronneby BYU 5 33,53 km33,53 k 4:47:25 8:34 min/km8:34 /k
393 BY M Roger Linde Ingen klubb 1 5 33,53 km33,53 k 4:48:07 8:36 min/km8:36 /k
394 BY M Roger Linde Ingen klubb 5 33,53 km33,53 k 4:48:07 8:36 min/km8:36 /k
395 BY M Stefan Antonius Team Antonius 1 5 33,53 km33,53 k 4:49:20 8:38 min/km8:38 /k
396 BY M Stefan Antonius Team Antonius 5 33,53 km33,53 k 4:49:20 8:38 min/km8:38 /k
397 BY M Amneriz Handzic Ingen klubb 5 33,53 km33,53 k 4:49:25 8:38 min/km8:38 /k
398 BY M Amneriz Handzic Ingen klubb 1 5 33,53 km33,53 k 4:49:25 8:38 min/km8:38 /k
399 BY M Martin Abrahamsson Coach K Runners 1 5 33,53 km33,53 k 4:49:39 8:38 min/km8:38 /k
400 BY M Martin Abrahamsson Coach K Runners 5 33,53 km33,53 k 4:49:39 8:38 min/km8:38 /k
401 BY K Carina Johansson Ingen klubb 5 33,53 km33,53 k 4:50:01 8:39 min/km8:39 /k
402 BY K Carina Johansson Ingen klubb 1 5 33,53 km33,53 k 4:50:01 8:39 min/km8:39 /k
403 BY M Mindaugas Jazdauskas TeamLT 1 5 33,53 km33,53 k 4:51:16 8:41 min/km8:41 /k
404 BY M Mindaugas Jazdauskas TeamLT 5 33,53 km33,53 k 4:51:16 8:41 min/km8:41 /k
405 BY K Malin Espersson Lonesome Runners 5 33,53 km33,53 k 4:52:09 8:43 min/km8:43 /k
406 BY K Malin Espersson Lonesome Runners 1 5 33,53 km33,53 k 4:52:09 8:43 min/km8:43 /k
407 BY K Alexandra Palmblad Crescendo KBT AB 1 5 33,53 km33,53 k 4:52:34 8:44 min/km8:44 /k
408 BY K Alexandra Palmblad Crescendo KBT AB 5 33,53 km33,53 k 4:52:34 8:44 min/km8:44 /k
409 BY K Helene Freij Sweden Runners 5 33,53 km33,53 k 4:52:56 8:44 min/km8:44 /k
410 BY K Helene Freij Sweden Runners 1 5 33,53 km33,53 k 4:52:56 8:44 min/km8:44 /k
411 BY M Fredrik Röiseth Malmöpolisen 1 5 33,53 km33,53 k 4:53:42 8:46 min/km8:46 /k
412 BY M Fredrik Röiseth Malmöpolisen 5 33,53 km33,53 k 4:53:42 8:46 min/km8:46 /k
413 BY K Sandra Röiseth Ingen klubb 1 5 33,53 km33,53 k 4:54:06 8:46 min/km8:46 /k
414 BY M Joakim Melander Teaamarathon.se 5 33,53 km33,53 k 4:54:54 8:48 min/km8:48 /k
415 BY M Allan Sögaard Racemoments.se 1 5 33,53 km33,53 k 4:55:00 8:48 min/km8:48 /k
416 BY M Allan Sögaard Racemoments.se 5 33,53 km33,53 k 4:55:00 8:48 min/km8:48 /k
417 BY K Linda Bengtsson Asagatan United 5 33,53 km33,53 k 4:55:02 8:48 min/km8:48 /k
418 BY K Linda Bengtsson Asagatan United 1 5 33,53 km33,53 k 4:55:02 8:48 min/km8:48 /k
419 BY M Lars Ladefoged Ingen klubb 1 5 33,53 km33,53 k 4:55:04 8:48 min/km8:48 /k
420 BY M Lars Ladefoged Ingen klubb 5 33,53 km33,53 k 4:55:04 8:48 min/km8:48 /k
421 BY M Jonathan Holmström Välgörenhetssoldaten 5 33,53 km33,53 k 4:56:08 8:50 min/km8:50 /k
422 BY M Jonathan Holmström Välgörenhetssoldaten 1 5 33,53 km33,53 k 4:56:08 8:50 min/km8:50 /k
423 BY K Nina Ejlertsson Ingen klubb 1 5 33,53 km33,53 k 4:56:32 8:51 min/km8:51 /k
424 BY K Nina Ejlertsson Ingen klubb 5 33,53 km33,53 k 4:56:32 8:51 min/km8:51 /k
425 BY M Uffe Melander Team Melander 4 26,82 km26,82 k 3:01:53 6:47 min/km6:47 /k
426 BY M Fredrik Stattin Lonesome Runners 1 4 26,82 km26,82 k 3:41:04 8:14 min/km8:14 /k
427 BY M Fredrik Stattin Lonesome Runners 4 26,82 km26,82 k 3:41:04 8:14 min/km8:14 /k
428 BY K Susanne Harke söderberg Outdoor 4 26,82 km26,82 k 3:44:36 8:22 min/km8:22 /k
429 BY K Susanne Harke söderberg Outdoor 1 4 26,82 km26,82 k 3:44:36 8:22 min/km8:22 /k
430 BY K Caroline Desmeules Hoka One One 1 4 26,82 km26,82 k 3:45:28 8:24 min/km8:24 /k
431 BY K Caroline Desmeules Hoka One One 4 26,82 km26,82 k 3:45:28 8:24 min/km8:24 /k
432 BY K Catarina Pettersson Ingen klubb 4 26,82 km26,82 k 3:45:50 8:25 min/km8:25 /k
433 BY M Senad Zlomuzica Ingen klubb 4 26,82 km26,82 k 3:47:57 8:30 min/km8:30 /k
434 BY M Senad Zlomuzica Ingen klubb 1 4 26,82 km26,82 k 3:47:57 8:30 min/km8:30 /k
435 BY K Lisa Skarp Ingen klubb 1 4 26,82 km26,82 k 3:48:27 8:31 min/km8:31 /k
436 BY K Lisa Skarp Ingen klubb 4 26,82 km26,82 k 3:48:27 8:31 min/km8:31 /k
437 BY K Sandra Röiseth Ingen klubb 4 26,82 km26,82 k 3:48:58 8:32 min/km8:32 /k
438 BY M Daniel Rodriguez Malmö Opera 4 26,82 km26,82 k 3:49:38 8:34 min/km8:34 /k
439 BY M Daniel Rodriguez Malmö Opera 1 4 26,82 km26,82 k 3:49:38 8:34 min/km8:34 /k
440 BY M Thomas Petersson Team Trelleborg Triathlon 1 4 26,82 km26,82 k 3:49:49 8:34 min/km8:34 /k
441 BY M Thomas Petersson Team Trelleborg Triathlon 4 26,82 km26,82 k 3:49:49 8:34 min/km8:34 /k
442 BY M Michael Lempart Trelleborg 4 26,82 km26,82 k 3:51:00 8:37 min/km8:37 /k
443 BY M Michael Lempart Trelleborg 1 4 26,82 km26,82 k 3:51:00 8:37 min/km8:37 /k
444 BY M Pär Wikenmo Ingen klubb 1 4 26,82 km26,82 k 3:51:34 8:38 min/km8:38 /k
445 BY M Pär Wikenmo Ingen klubb 4 26,82 km26,82 k 3:51:34 8:38 min/km8:38 /k
446 BY K Patricia Vestling Selja Långlet IK 4 26,82 km26,82 k 3:51:47 8:38 min/km8:38 /k
447 BY K Patricia Vestling Selja Långlet IK 1 4 26,82 km26,82 k 3:51:47 8:38 min/km8:38 /k
448 BY K Line Piggelin Weckström Tors Kusin 1 4 26,82 km26,82 k 3:52:51 8:41 min/km8:41 /k
449 BY K Line Piggelin Weckström Tors Kusin 4 26,82 km26,82 k 3:52:51 8:41 min/km8:41 /k
450 BY K Irene Kaspersson Team Kaspersson 1 4 26,82 km26,82 k 3:54:01 8:43 min/km8:43 /k
451 BY K Irene Kaspersson Team Kaspersson 4 26,82 km26,82 k 3:54:01 8:43 min/km8:43 /k
452 BY M Peter Johansson Villa Stiro 1 4 26,82 km26,82 k 3:54:22 8:44 min/km8:44 /k
453 BY K Jenny Ejlertsson Villa Stiro 1 4 26,82 km26,82 k 3:54:22 8:44 min/km8:44 /k
454 BY K Jenny Ejlertsson Villa Stiro 4 26,82 km26,82 k 3:54:22 8:44 min/km8:44 /k
455 BY M Peter Johansson Villa Stiro 4 26,82 km26,82 k 3:54:22 8:44 min/km8:44 /k
456 BY M Mikael Nordlund Ingen klubb 4 26,82 km26,82 k 3:54:27 8:44 min/km8:44 /k
457 BY M Mikael Nordlund Ingen klubb 1 4 26,82 km26,82 k 3:54:27 8:44 min/km8:44 /k
458 BY M Magnus Eliasson Ingen klubb 1 4 26,82 km26,82 k 3:55:04 8:46 min/km8:46 /k
459 BY M Magnus Eliasson Ingen klubb 4 26,82 km26,82 k 3:55:04 8:46 min/km8:46 /k
460 BY K Åsa Landin Ingen klubb 4 26,82 km26,82 k 3:55:47 8:47 min/km8:47 /k
461 BY K Åsa Landin Ingen klubb 1 4 26,82 km26,82 k 3:55:47 8:47 min/km8:47 /k
462 BY K Helen Lindgren Laila BK 1 4 26,82 km26,82 k 3:56:07 8:48 min/km8:48 /k
463 BY K Helen Lindgren Laila BK 4 26,82 km26,82 k 3:56:07 8:48 min/km8:48 /k
464 BY M Ola Lindgren Laila BK 1 4 26,82 km26,82 k 3:56:10 8:48 min/km8:48 /k
465 BY M Ola Lindgren Laila BK 4 26,82 km26,82 k 3:56:10 8:48 min/km8:48 /k
466 BY M Johan Holm Ingen klubb 1 4 26,82 km26,82 k 3:56:43 8:49 min/km8:49 /k
467 BY M Johan Holm Ingen klubb 4 26,82 km26,82 k 3:56:43 8:49 min/km8:49 /k
468 BY K Mia Trondsen Sweden Runners 4 26,82 km26,82 k 3:57:51 8:52 min/km8:52 /k
469 BY K Mia Trondsen Sweden Runners 1 4 26,82 km26,82 k 3:57:51 8:52 min/km8:52 /k
470 BY K Anna-Maria Herbertsson Sweden Runners 1 4 26,82 km26,82 k 3:59:51 8:56 min/km8:56 /k
471 BY M Pontus Phexell Ingen klubb 1 4 26,82 km26,82 k 4:05:52 9:10 min/km9:10 /k
472 BY M Pontus Mark Ingen klubb 1 3 20,12 km20,12 k 2:37:42 7:50 min/km7:50 /k
473 BY M Pontus Mark Ingen klubb 3 20,12 km20,12 k 2:37:42 7:50 min/km7:50 /k
474 BY K Eugenia Spiriadis Näset Triathlonklubb 3 20,12 km20,12 k 2:40:55 8:00 min/km8:00 /k
475 BY K Eugenia Spiriadis Näset Triathlonklubb 1 3 20,12 km20,12 k 2:40:55 8:00 min/km8:00 /k
476 BY M Daniel Lemland Walter IF 1 3 20,12 km20,12 k 2:43:01 8:06 min/km8:06 /k
477 BY M Daniel Lemland Walter IF 3 20,12 km20,12 k 2:43:01 8:06 min/km8:06 /k
478 BY K Mariana Poljakovic Ingen klubb 3 20,12 km20,12 k 2:43:24 8:07 min/km8:07 /k
479 BY K Mariana Poljakovic Ingen klubb 1 3 20,12 km20,12 k 2:43:24 8:07 min/km8:07 /k
480 BY M Jens Carlström Sweden Runners 1 3 20,12 km20,12 k 2:47:38 8:20 min/km8:20 /k
481 BY M Jens Carlström Sweden Runners 3 20,12 km20,12 k 2:47:38 8:20 min/km8:20 /k
482 BY K Kerstin Olsson Team Trelleborg Triathlon 3 20,12 km20,12 k 2:48:25 8:22 min/km8:22 /k
483 BY K Kerstin Olsson Team Trelleborg Triathlon 1 3 20,12 km20,12 k 2:48:25 8:22 min/km8:22 /k
484 BY K Elisabeth Fåk Lloyd Ingen klubb 1 3 20,12 km20,12 k 2:49:29 8:25 min/km8:25 /k
485 BY K Elisabeth Fåk Lloyd Ingen klubb 3 20,12 km20,12 k 2:49:29 8:25 min/km8:25 /k
486 BY K Jenny Pariola Kustjoggarna 3 20,12 km20,12 k 2:51:15 8:31 min/km8:31 /k
487 BY K Jenny Pariola Kustjoggarna 1 3 20,12 km20,12 k 2:51:15 8:31 min/km8:31 /k
488 BY M Pontus Phexell Ingen klubb 3 20,12 km20,12 k 2:51:39 8:32 min/km8:32 /k
489 BY K Sarah Glendinning Ingen klubb 3 20,12 km20,12 k 2:52:43 8:35 min/km8:35 /k
490 BY K Sarah Glendinning Ingen klubb 1 3 20,12 km20,12 k 2:52:43 8:35 min/km8:35 /k
491 BY M Emanuel Möller Team Segertoner 1 3 20,12 km20,12 k 2:52:55 8:36 min/km8:36 /k
492 BY M Emanuel Möller Team Segertoner 3 20,12 km20,12 k 2:52:55 8:36 min/km8:36 /k
493 BY K Susanne Karlström Sweden Runners 3 20,12 km20,12 k 2:53:27 8:37 min/km8:37 /k
494 BY K Susanne Karlström Sweden Runners 1 3 20,12 km20,12 k 2:53:27 8:37 min/km8:37 /k
495 BY K Anette Plato Ingen klubb 1 3 20,12 km20,12 k 2:54:33 8:41 min/km8:41 /k
496 BY K Anette Plato Ingen klubb 3 20,12 km20,12 k 2:54:33 8:41 min/km8:41 /k
497 BY M Uffe Melander Team Melander 1 3 20,12 km20,12 k 2:56:04 8:45 min/km8:45 /k
498 BY K Anna-Maria Herbertsson Sweden Runners 3 20,12 km20,12 k 2:57:03 8:48 min/km8:48 /k
499 BY M Rick Smith Ingen klubb 3 20,12 km20,12 k 2:58:15 8:52 min/km8:52 /k
500 BY M Rick Smith Ingen klubb 1 3 20,12 km20,12 k 2:58:15 8:52 min/km8:52 /k
501 BY K Karin Palmgren Ingen klubb 1 3 20,12 km20,12 k 3:06:13 9:15 min/km9:15 /k
502 BY K Caroline Desmeules Hoka One One 2 13,41 km13,41 k 1:47:01 7:59 min/km7:59 /k
503 BY M Mats Härstedt Ingen klubb 2 13,41 km13,41 k 1:47:10 7:59 min/km7:59 /k
504 BY M Jonas Nilsson Glidarna 2 13,41 km13,41 k 1:48:09 8:04 min/km8:04 /k
505 BY M Timmy Nilegård Sweden Runners 2 13,41 km13,41 k 1:48:42 8:06 min/km8:06 /k
506 BY M Torbjörn Westling Selja Långlets IK 2 13,41 km13,41 k 1:51:33 8:19 min/km8:19 /k
507 BY K Malin Espersson Lonesome Runners 2 13,41 km13,41 k 1:51:45 8:20 min/km8:20 /k
508 BY M Lars Lindblom Sweden Runners 2 13,41 km13,41 k 1:55:49 8:38 min/km8:38 /k
509 BY K Ulrika Peterson Ingen klubb 1 2 13,41 km13,41 k 1:56:02 8:39 min/km8:39 /k
510 BY K Anna-Maria Herbertsson Sweden Runners 2 13,41 km13,41 k 1:56:03 8:39 min/km8:39 /k
511 BY K Karin Palmgren Ingen klubb 2 13,41 km13,41 k 1:57:07 8:44 min/km8:44 /k
512 BY K Maria Melander Team Melander 1 2 13,41 km13,41 k 1:57:40 8:46 min/km8:46 /k
513 BY K Annelie Bohman Risinge Löparkamrater 1 1 6,71 km6,71 k 45:44 6:49 min/km6:49 /k
514 BY M Fredrik Nielsen Sunda Fasader Skåne AB 1 1 6,71 km6,71 k 49:06 7:19 min/km7:19 /k
515 BY M Jonas Nielsen Ingen klubb 1 1 6,71 km6,71 k 51:42 7:43 min/km7:43 /k
516 BY M Andreas Holm Sweden Runners 1 1 6,71 km6,71 k 1:03:04 9:24 min/km9:24 /k
517 BY K Ingegerd Forsberg holm Sweden Runners 1 1 6,71 km6,71 k 1:16:33 11:25 min/km11:25 /k
518 BY M Rachid Toufik Coach K Runners 0 -- 0:00 --
519 BY M Kristian Rybak Ingen klubb 0 -- 0:00 --
520 BY M Stefan Söderberg Ingen klubb 0 -- 0:00 --
521 BY M Björn Wallgren 2fota Framsteg 0 -- 0:00 --
522 BY K Eleonora Olofsson Kustjoggarna 0 -- 0:00 --
523 BY K Lena Gustafsson Sweden Runners 0 -- 0:00 --
524 BY M Andreas Bjerstedt Ingen klubb 0 -- 0:00 --
525 BY K Veronika Marsell Sweden Runners 0 -- 0:00 --
526 BY M Ola Palmblad Crescendo KBT AB 0 -- 0:00 --
527 BY K Lupita Svensson Heleneholms IF 0 -- 0:00 --
528 BY M Marcus Broman FuckCancer 0 -- 0:00 --
529 BY M Thom Leiding Scania Road Runners 0 -- 0:00 --
530 BY K Cecilia Linderholm Ingen klubb 0 -- 0:00 --
531 BY M Stefan Söderberg Ingen klubb 0 -- 0:00 --
532 BY K Lena Gustafsson Sweden Runners 0 -- 0:00 --
533 BY K Erica Nilsson Ingen klubb 0 -- 0:00 --
534 BY K Elinor Segerberg Ingen klubb 0 -- 0:00 --
535 BY K Åsa Hellberg Sweden Runners 0 -- 0:00 --
536 BY M Håkan Sandberg LPSIK 0 -- 0:00 --
537 BY M Fredrik Arwidsdon Karlewi 0 -- 0:00 --
538 BY K Ann-Sofie Martinez Riqué Sweden Runners 0 -- 0:00 --
539 BY M Johannes Jansson Ingen klubb 0 -- 0:00 --
540 BY K Malin Påhlsson Ingen klubb 0 -- 0:00 --
541 BY M Tomas Boremalm LK Spring 0 -- 0:00 --
542 BY M Andreas Andersson Ingen klubb 0 -- 0:00 --
543 BY M Ola Thomson Ingen klubb 0 -- 0:00 --
544 BY K Åsa Fagerström Ingen klubb 0 -- 0:00 --
545 BY M Sture Pettersson Ingen klubb 0 -- 0:00 --
546 BY M Tomas Boremalm LK Spring 0 -- 0:00 --
547 BY M Emil Nilsson Ingen klubb 0 -- 0:00 --
548 BY K Martina Dosen Ingen klubb 0 -- 0:00 --
549 BY M Henrik Ortved Ingen klubb 0 -- 0:00 --
550 BY K Märta Sjölander Örebro AIK 0 -- 0:00 --
551 BY M Mattias Juelsson Ingen klubb 0 -- 0:00 --
552 BY M William McGarvey Ingen klubb 0 -- 0:00 --
553 BY K Charlotta Ambjörnsson-Larsson IFC Skurup 0 -- 0:00 --
554 BY M Magnus Henriksson Ingen klubb 0 -- 0:00 --
555 BY K Maria Winnerström Sweden Runners 0 -- 0:00 --
556 BY M Ola Örnberg Sweden Runners 0 -- 0:00 --
557 BY M Mats-Ola Nimgård Malmö FBC 0 -- 0:00 --
558 BY K Anna Abrahamsson Ingen klubb 0 -- 0:00 --
559 BY M Johan Svensson J. Börjessons gräv AB 0 -- 0:00 --
560 BY M Niclas Nordström Coach K Runners 0 -- 0:00 --
561 BY M Johan Friis Skäggenäshalvöns LK 0 -- 0:00 --
LAGTÄVLING
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 LAG LAG Sweden Runners Sweden Runners 50 335,30 km335,30 k 16:30:23 2:57 min/km2:57 /k
2 LAG LAG PingPongKungarna PingPongKungarna 37 248,12 km248,12 k 12:13:43 2:57 min/km2:57 /k
3 LAG LAG IS Göta Helsingborg IS Göta Helsingborg 36 241,42 km241,42 k 11:51:29 2:57 min/km2:57 /k
4 LAG LAG LMM LMM 34 228,00 km228,00 k 11:12:04 2:57 min/km2:57 /k
5 LAG LAG Heleneholms IF Heleneholms IF 33 221,30 km221,30 k 10:39:27 2:53 min/km2:53 /k
6 LAG LAG Umara Sports Club Umara Sports Club 33 221,30 km221,30 k 10:44:05 2:55 min/km2:55 /k
7 LAG LAG Lonesome Runners Lonesome Runners 33 221,30 km221,30 k 10:56:53 2:58 min/km2:58 /k
8 LAG LAG Kustjoggarna Kustjoggarna 29 194,47 km194,47 k 9:34:59 2:57 min/km2:57 /k
9 LAG LAG Näset Triathlonklubb Näset Triathlonklubb 28 187,77 km187,77 k 9:05:58 2:54 min/km2:54 /k
10 LAG LAG Risinge Löparkamrater Risinge Löparkamrater 27 181,06 km181,06 k 8:30:06 2:49 min/km2:49 /k
11 LAG LAG Team Trelleborg Triathlon Team Trelleborg Triathlon 27 181,06 km181,06 k 8:53:27 2:57 min/km2:57 /k
12 LAG LAG Team Melander Team Melander 23 154,24 km154,24 k 7:37:19 2:58 min/km2:58 /k
13 LAG LAG Team Segertoner Team Segertoner 22 147,53 km147,53 k 7:15:40 2:57 min/km2:57 /k
14 LAG LAG Hoka One One Hoka One One 18 120,71 km120,71 k 5:48:52 2:53 min/km2:53 /k
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med Team Ultrasweden