Träning
Träning start
Träningsprogram
Löparkalkylatorn
Träning idag
Gemenskap
Gemenskap start
Stjärnmedlemskap
Alla medlemmar
Forumkategorier
Alla forumtrådar
Kartan
Mät runda
Rundor
Tävlingar
Tävlingskalender
Resultatlistor
Liveresultat
Artiklar
Alla artiklar
Logga in
Registrera
×
E-postadress
Lösenord
Kom ihåg mig
Glömt lösen?
annons
Löpning
•
Om jogg.se
3 inlägg
•
3990 visningar
#1
Gabriella Göthberg
1974 • Stockholm
25 juni 2011 - 20:50
Kan inte registrera tid i Jogg.se för mobilen
När jag ska lägga till ett träningspass i Joggs mobilsajt via mobilen kan jag inte lägga in datum och hur lång tid jag har sprungit. Dessa uppgifter kommer upp i listan, men det kommer inte upp något formulärfält där jag kan skriva i som det gör med övriga uppgifter, såsom sträcka, kommentar osv. Gällande datumet är det inga problem egentligen, eftersom detta fylls i automatiskt när man sparar, men att inte kunna registrera hur länge man sprungit är ju ganska irriterande.
Jag har en Nokia smartphone och använder Opera som webbläsare. Har testat den vanliga sajten på mobilen, men där uppstår det andra problem som gör att jag inte kan registrera träningarna korrekt.
Gilla
Klicka för att gilla
#2
Gabriella Göthberg
1974 • Stockholm
2 juli 2011 kl 23:01
Testade i andra webbläsare och det fungerade. Borde vara enkelt att få formuläret att fungera även i Opera, förmodligen bara en fråga om vad det ges för namn id?
Gilla
Klicka för att gilla
#3
Karin L
1981 • Linköping
7 juli 2011 kl 22:08
Jag kan från mobilen inte lägga in nåt på jogg.se. jag får bara felmeddelanden! Irriterande. Jag har iphone.
Gilla
Klicka för att gilla
Endast registrerade medlemmar kan posta inlägg till forumet.
Registrera dig här
eller logga in ovan.
Relaterade forumtrådar
Tid och sträcka ändras från svettig till jogg.se
Jogg.se i mobilen, blir utloggad hela tiden...
Registrera tid
Har nån kunnat registrera ett triathlonlopp på jogg? Hur gick det?
Problem att registrera (och se) intervallpass
annons