Liveresultat - TEC 2020 dag 3

TEC 2020 dag 3

TEC körs i år under väldigt speciella förhållanden tre tävlingar på tre dagar med första start 8 oktober och sista målgång nån gång den 11 oktober. Vi kör liveresultaten för alla tävlingar här på Jogg.

Läs mer om tävlingen på TECs hemsida
Historik
Visar resultat för M - Rensa urval
100 MILES HERRAR M
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 100MM M Magnus Rabe Gubbsen Laufclub 14 161,00 km161,00 k 14:47:42 5:31 min/km5:31 /k
2 100MM M Conny Svahn Springavilse 14 161,00 km161,00 k 18:08:02 6:45 min/km6:45 /k
3 100MM M Jakob Bökman Stureby 14 161,00 km161,00 k 20:06:18 7:30 min/km7:30 /k
4 100MM M Jesper Åström Västerås LK 14 161,00 km161,00 k 20:43:16 7:43 min/km7:43 /k
5 100MM M Stefan Nilsson HSOK 14 161,00 km161,00 k 21:02:58 7:51 min/km7:51 /k
6 100MM M Anders Hagman Sollentuna 14 161,00 km161,00 k 21:58:49 8:11 min/km8:11 /k
7 100MM M Thomas Fernemar Räddningstjänsten syd 14 161,00 km161,00 k 22:02:13 8:13 min/km8:13 /k
8 100MM M Patrik Mårdh asics frontrunner 14 161,00 km161,00 k 22:25:30 8:21 min/km8:21 /k
9 100MM M Johan Svahn IF Linnea 14 161,00 km161,00 k 22:35:22 8:25 min/km8:25 /k
10 100MM M Mikael Melto MM Ultrainspiration 14 161,00 km161,00 k 22:43:47 8:28 min/km8:28 /k
11 100MM M Jonathan Lindberg Team Tigerbalsam 14 161,00 km161,00 k 22:48:59 8:30 min/km8:30 /k
12 100MM M Enar Warfvinge Stuga77 IF 14 161,00 km161,00 k 23:04:14 8:36 min/km8:36 /k
13 100MM M Jan Jensen Rånäs OK 14 161,00 km161,00 k 23:11:13 8:38 min/km8:38 /k
14 100MM M Johan Edenteg ALHEME Bjäckerudden 14 161,00 km161,00 k 23:24:59 8:44 min/km8:44 /k
15 100MM M Ola Grabner Sollentuna 14 161,00 km161,00 k 24:20:26 9:04 min/km9:04 /k
16 100MM M Lukas Lovén Ingen klubb 14 161,00 km161,00 k 24:47:40 9:14 min/km9:14 /k
17 100MM M Daniel Cronfalk Järfälla 14 161,00 km161,00 k 25:49:07 9:37 min/km9:37 /k
18 100MM M Martin Wirström Banana Running Club 14 161,00 km161,00 k 25:56:12 9:40 min/km9:40 /k
19 100MM M Magnus Oredsson Ingen klubb 14 161,00 km161,00 k 26:38:28 9:56 min/km9:56 /k
20 100MM M Andrew Dunlop #fightingptsdvicpol 14 161,00 km161,00 k 26:47:36 9:59 min/km9:59 /k
21 100MM M Daniel Östlund AIK 14 161,00 km161,00 k 27:12:32 10:08 min/km10:08 /k
22 100MM M Henrik Östlund AIK 14 161,00 km161,00 k 27:12:32 10:08 min/km10:08 /k
23 100MM M Charlie Kruse Ingen klubb 14 161,00 km161,00 k 27:17:11 10:10 min/km10:10 /k
24 100MM M Stefan Hemström IF Linnea 14 161,00 km161,00 k 27:59:34 10:26 min/km10:26 /k
25 100MM M Olov Berg SPIF Triathlon 14 161,00 km161,00 k 28:38:11 10:40 min/km10:40 /k
26 100MM M Ulf-björn Rönn Fk Friskus 14 161,00 km161,00 k 29:50:01 11:07 min/km11:07 /k
27 100MM M Sebastian Sylten Rendahl Umara SC 10 115,00 km115,00 k 16:04:52 8:23 min/km8:23 /k
28 100MM M Joakim Ahlin Stockholm 10 115,00 km115,00 k 18:24:04 9:36 min/km9:36 /k
29 100MM M Emir Halalkic IF Kville 9 103,50 km103,50 k 18:21:07 10:38 min/km10:38 /k
30 100MM M Daniel Jannerstad Luleå 8 92,00 km92,00 k 10:22:07 6:46 min/km6:46 /k
31 100MM M Rikard Edgren Rosenfot 8 92,00 km92,00 k 11:05:54 7:14 min/km7:14 /k
32 100MM M Stefan Evén Ik Frej innebandy P08 8 92,00 km92,00 k 13:31:09 8:49 min/km8:49 /k
33 100MM M Mikael Andersson Dark Trail Runners 8 92,00 km92,00 k 14:14:17 9:17 min/km9:17 /k
34 100MM M Mathias Johansen OK Motala 7 80,50 km80,50 k 10:57:02 8:10 min/km8:10 /k
35 100MM M Andreas Wikstrand Vårgårda 7 80,50 km80,50 k 11:18:36 8:26 min/km8:26 /k
36 100MM M Fredrik Ström Lonesome runners 7 80,50 km80,50 k 12:36:33 9:24 min/km9:24 /k
37 100MM M Sebastian Pokorny Uptown Runners 5 57,50 km57,50 k 4:38:26 4:51 min/km4:51 /k
38 100MM M Robert Hasslund Tril4Fun 4 46,00 km46,00 k 5:30:35 7:11 min/km7:11 /k
39 100MM M Daniel Skog Hellre än bra 0 -- 0:00 --
40 100MM M Anton Levein Stockholm Gerillalöpare 0 -- 0:00 --
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med Team Ultrasweden