TEC 2020 dag 2

TEC körs i år under väldigt speciella förhållanden tre tävlingar på tre dagar med första start 8 oktober och sista målgång nån gång den 11 oktober. Vi kör liveresultaten för alla tävlingar här på Jogg.

Läs mer om tävlingen på TECs hemsida
Historik
100 MILES
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 100M 0 . 0 -- 0:00 --
100 MILES DAMER
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 100MK K Sofia Smedman Team BillingenX-trail 7 80,50 km80,50 k 7:53:42 5:53 min/km5:53 /k
2 100MK K Charlotte La Fleur Hälle IF 0 -- 0:00 --
3 100MK K Mikaela Johansson Ingen klubb 0 -- 0:00 --
4 100MK K Isabella Hedberg Trailrun4fun 0 -- 0:00 --
100 MILES HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 100MM M Ken Zemach WTRS 14 161,00 km161,00 k 18:28:24 6:53 min/km6:53 /k
2 100MM M Anders Norén Täby 14 161,00 km161,00 k 20:51:53 7:47 min/km7:47 /k
3 100MM M Mikael Nyman Länsförsäkringar IF 14 161,00 km161,00 k 21:53:56 8:10 min/km8:10 /k
4 100MM M Sami Saarinen TrailRun4Fun 9 103,50 km103,50 k 13:24:12 7:46 min/km7:46 /k
5 100MM M Joar Palm Team Nordic Trail / Stockholm City Triathlon 8 92,00 km92,00 k 10:45:03 7:01 min/km7:01 /k
6 100MM M Peter Schröder Långholmen Swimrun Klubb 7 80,50 km80,50 k 9:06:19 6:47 min/km6:47 /k
7 100MM M Mikael Andersson Dark Trail Runners 7 80,50 km80,50 k 10:06:58 7:32 min/km7:32 /k
8 100MM M Daniel Skog Hellre än bra 7 80,50 km80,50 k 12:39:08 9:26 min/km9:26 /k
9 100MM M Emir Halalkic IF Kville 7 80,50 km80,50 k 22:40:52 16:54 min/km16:54 /k
10 100MM M Stefan Lindgren Uptown runners 4 46,00 km46,00 k 5:19:55 6:57 min/km6:57 /k
11 100MM M Martin Wirström Banana Running Club 0 -- 0:00 --
12 100MM M David Andersson Livingroom Sessions 0 -- 0:00 --
13 100MM M Jan Jensen Rånäs OK 0 -- 0:00 --
14 100MM M Sebastian Sylten Rendahl Umara SC 0 -- 0:00 --
15 100MM M Ledig 3 0 -- 0:00 --
16 100MM M Ledig 4 0 -- 0:00 --
MINIULTRA 46K DAMER
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 46KK K Linda Pilerud Viking OCR Sweden 4 46,00 km46,00 k 5:48:28 7:35 min/km7:35 /k
2 46KK K Ledig 2 Ledig 0 -- 16:00:00 --
MINIULTRA 46K HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 46KM M Benny Eriksson Fair trade Runners 4 46,00 km46,00 k 4:09:46 5:26 min/km5:26 /k
2 46KM M David Pilerud Viking OCR Sweden, 4 46,00 km46,00 k 5:48:29 7:35 min/km7:35 /k
3 46KM M Stefan Ingelgård Ingen klubb 4 46,00 km46,00 k 6:37:25 8:38 min/km8:38 /k
4 46KM M Ledig 1 Ledig 0 -- 16:00:00 --
50 MILES DAMER
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 50MK K Susanne Lorinder LaSportiva Sverige 7 80,50 km80,50 k 8:16:40 6:10 min/km6:10 /k
2 50MK K Carolina Höij Kristinehamn Multisportklubb 7 80,50 km80,50 k 8:18:35 6:12 min/km6:12 /k
3 50MK K Karin Strid Kristinehamn Multisport 7 80,50 km80,50 k 11:38:47 8:41 min/km8:41 /k
4 50MK K Juni Wemmergård IF Linnéa 0 -- 0:00 --
50 MILES HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 50MM M Shanti Pisto-Forsberg Skiordie 7 80,50 km80,50 k 7:03:12 5:15 min/km5:15 /k
2 50MM M Magnus Andersson Ingen klubb 7 80,50 km80,50 k 8:34:38 6:24 min/km6:24 /k
3 50MM M Carl Skarin Vallentuna 7 80,50 km80,50 k 9:32:51 7:07 min/km7:07 /k
4 50MM M Magnus Nilsson Ingen klubb 7 80,50 km80,50 k 9:51:45 7:21 min/km7:21 /k
5 50MM M Henrik Lekenvall Nacka 7 80,50 km80,50 k 10:06:34 7:32 min/km7:32 /k
6 50MM M Guido Flott Millas hurtbullar 7 80,50 km80,50 k 10:21:17 7:43 min/km7:43 /k
7 50MM M Tommy Oskarsson Ingen klubb 7 80,50 km80,50 k 11:10:33 8:20 min/km8:20 /k
8 50MM M Mark Aldred Ingen klubb 7 80,50 km80,50 k 11:16:44 8:24 min/km8:24 /k
9 50MM M Thibaud Rassat Solna 7 80,50 km80,50 k 11:30:18 8:35 min/km8:35 /k
10 50MM M Håkan Claesson Ingen klubb 5 57,50 km57,50 k 8:28:16 8:50 min/km8:50 /k
11 50MM M Per Jämtelid Gotham Track Club 0 -- 0:00 --
12 50MM M Niklas Gunne IFK Mora Friidrottsklubb 0 -- 0:00 --
13 50MM M Elias Frison Ingen klubb 0 -- 0:00 --
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med Team Ultrasweden