Träning
Träning start
Träningsprogram
Löparkalkylatorn
Träning idag
Community
Community start
Stjärnmedlemskap
Alla medlemmar
Forumkategorier
Alla forumtrådar
Kartan
Mät runda
Rundor
Tävlingar
Aktuell
Tävlingskalender
Resultatlistor
Liveresultat
Artiklar
Alla artiklar
Logga in
Registrera
×
E-postadress
Lösenord
Kom ihåg mig
Glömt lösen?
Borås 6 timmars 2021
Den 6 november kl 10:00 är det återigen dags för Borås 6-timmars, ett av landets storsta 6 timmarslopp.
Årets lopp går på en 1892 meter lång bana runt Byttorpssjön.
Läs mer om tävlingen på
SOK Knallens hemsida
Historik
9 mars 2024 | Skövde 6-timmars
10 februari 2024 | Karlstad 6-timmars 2024
13 januari 2024 | Stadion Marathon 2024
4 november 2023 | Borås 6-timmars 2023
7 oktober 2023 | Kristinehamns 6 timmars
16 september 2023 | Black River Run 2023
8 juli 2023 | Skövde Ultrafestival 2023
21 april 2023 | TEC 2023
1 april 2023 | Aprilskämtet 6-timmars
11 mars 2023 | Skövde 6-timmars 2023
18 februari 2023 | Karlstad 6-timmars 2023
5 november 2022 | Borås 6 timmars 2022
8 oktober 2022 | Kristinehamns 6 timmars
17 september 2022 | Kung Björn Loppet 2022
10 september 2022 | Black River Run 2022
9 juli 2022 | Skövde Ultrafestival 2022
22 april 2022 | TEC 2022
12 mars 2022 | Skövde 6 timmars 2022
5 mars 2022 | Karlstad 6 timmars
15 januari 2022 | Stadion Marathon Stockholm 2022
6 november 2021 | Borås 6 timmars 2021
15 oktober 2021 | TEC 2021
18 september 2021 | Black River Run 2021
24 juli 2021 | Skövde Ultrafestival 2021 med SM i 24-timmars löpning
10 oktober 2020 | TEC 2020 dag 3
9 oktober 2020 | TEC 2020 dag 2
8 oktober 2020 | TEC 2020 dag 1
3 oktober 2020 | Örebro 24-timmars
7 mars 2020 | Skövde 6 timmars 2020
7 mars 2020 | Skövde 6 timmars 2021
1 februari 2020 | Karlstad 6 timmars 2020
18 januari 2020 | Stadion Marathon 2020
5 januari 2020 | Marieberg Galleria 6-timmars
14 december 2019 | Personliga Rekordens Tävling 2019
23 november 2019 | Vintermarathon till Jan Linds minne
28 september 2019 | Lerum 6/3/1-timmars 2019
21 september 2019 | Kung Björn Loppet 2019
14 september 2019 | Bridge backyard
24 augusti 2019 | Ringerike 6-timers
27 juli 2019 | Skövde Ultrafestival 2019
11 maj 2019 | Sweden Irontrail Marathon
4 maj 2019 | Löparkalaset Trelleborg 2019
26 april 2019 | Täby Extreme Challenge 2019
13 april 2019 | Löparkalaset Göteborg 2019
9 mars 2019 | Skövde 6 timmars 2019
2 februari 2019 | Karlstad 6 timmars 2019
19 januari 2019 | Stadion Marathon Stockholm 2019
15 december 2018 | Personliga Rekordens Tävling 2018
24 november 2018 | Vintermarathon till Jan Linds minne
25 augusti 2018 | Ringerike 6-timers
27 juli 2018 | Skövde Ultrafestival 2018
12 maj 2018 | Löparkalaset Trelleborg 2018
20 april 2018 | Täby Extreme Challenge 2018
14 april 2018 | Partille 6 timmars 2018
10 mars 2018 | Skövde 6 timmars 2018
3 februari 2018 | Karlstad 6 timmars 2018
13 januari 2018 | Stadion Marathon Stockholm 2018
16 december 2017 | Personliga rekordens tävling
11 november 2017 | Borås 6 timmars 2018
14 oktober 2017 | Oxelösund 6 timmars
30 september 2017 | Kortedala Brutal Marathon
2 september 2017 | Kramfors Ultrafestival 2017
28 juli 2017 | Skövde Ultrafestival 2017
7 juli 2017 | SM 100 km med Veteran RM och 50 km i Borås
28 maj 2017 | 5 marathon på 5 dagar - Dag 5
27 maj 2017 | 5 marathon på 5 dagar - Dag 4
26 maj 2017 | 5 marathon på 5 dagar - Dag 3
6 TIMMARS DAMER
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
6HK
K
Matilda Gend
Ystad IF Friidrottsförening
1989
38
73,20 km
73,20 k
5:56:45
4:52 min/km
4:52 /k
2
6HK
K
Karima Makrof
Majornas IK
1976
37
70,91 km
70,91 k
5:58:28
5:03 min/km
5:03 /k
3
6HK
K
Anette Ottosson
Falkenbergs RR
1968
34
66,26 km
66,26 k
5:52:04
5:19 min/km
5:19 /k
4
6HK
K
Linda Lindstedt
Fjällgatans LK
1981
33
64,89 km
64,89 k
5:51:02
5:25 min/km
5:25 /k
5
6HK
K
Hanna Hagrenius
Onsala
1985
32
61,24 km
61,24 k
5:59:18
5:52 min/km
5:52 /k
6
6HK
K
Anna-Maria Trollsfjord
SOK Knallen
1972
32
61,22 km
61,22 k
5:59:29
5:52 min/km
5:52 /k
7
6HK
K
Lina Blomqvist
Team powerwoman
1985
31
60,72 km
60,72 k
5:51:03
5:47 min/km
5:47 /k
8
6HK
K
Ellen Sepp
Borås Löparklubb
1987
31
60,72 km
60,72 k
5:51:03
5:47 min/km
5:47 /k
9
6HK
K
Camilla Jonsson
Älvängen
1976
31
60,47 km
60,47 k
5:49:21
5:47 min/km
5:47 /k
10
6HK
K
Maria Gustafsson
Sok knallen
1977
31
60,39 km
60,39 k
5:53:18
5:51 min/km
5:51 /k
11
6HK
K
Karin Stridh
H&M online
1987
31
59,28 km
59,28 k
5:57:59
6:02 min/km
6:02 /k
12
6HK
K
Anna Lindgren
SOK Knallen
1978
30
59,22 km
59,22 k
5:49:11
5:54 min/km
5:54 /k
13
6HK
K
Caroline Johansson
Alingsås
1986
30
58,57 km
58,57 k
5:53:43
6:02 min/km
6:02 /k
14
6HK
K
Jenny Anderbjörk
SOK KNALLEN
1974
30
58,33 km
58,33 k
5:54:38
6:05 min/km
6:05 /k
15
6HK
K
Kim Agelborn
Hindås
1983
30
57,48 km
57,48 k
5:59:08
6:15 min/km
6:15 /k
16
6HK
K
Catrine Gunnarsson
Falkenbergs RR
1986
30
57,33 km
57,33 k
5:11:31
5:26 min/km
5:26 /k
17
6HK
K
Ulrica Holm
SOK Knallen
1965
29
57,06 km
57,06 k
5:49:45
6:08 min/km
6:08 /k
18
6HK
K
Linda Lindberg
Lindas Familjedaghem
1973
29
56,35 km
56,35 k
5:54:06
6:17 min/km
6:17 /k
19
6HK
K
Sandra Eriksson Axelsson
OK Norrvirdarna
1975
29
56,25 km
56,25 k
5:55:28
6:19 min/km
6:19 /k
20
6HK
K
Helena Gustavsson
Borås Löparklubb
1982
29
56,25 km
56,25 k
5:55:27
6:19 min/km
6:19 /k
21
6HK
K
Maléne By
Borås Löparklubb
1977
29
56,25 km
56,25 k
5:55:27
6:19 min/km
6:19 /k
22
6HK
K
Annika Nilsson
Självvik Fristad
1980
29
56,23 km
56,23 k
5:55:51
6:20 min/km
6:20 /k
23
6HK
K
Hanna Strandberg
AstraZeneca
1988
29
56,00 km
56,00 k
5:56:41
6:22 min/km
6:22 /k
24
6HK
K
Marja Hammarstrand
Mölnlycke
1980
28
55,44 km
55,44 k
5:47:49
6:16 min/km
6:16 /k
25
6HK
K
Elisabeth Hed
Sandared
1974
28
55,43 km
55,43 k
5:47:49
6:16 min/km
6:16 /k
26
6HK
K
Ann Hallqvist
SOK Knallen
1966
27
53,42 km
53,42 k
5:44:26
6:27 min/km
6:27 /k
27
6HK
K
Karin Olausson
G.O.A.T
1970
27
53,08 km
53,08 k
5:48:58
6:34 min/km
6:34 /k
28
6HK
K
Amanda Nylén
Degerfors OK
1999
27
52,33 km
52,33 k
5:56:14
6:48 min/km
6:48 /k
29
6HK
K
Monica Larsson
Vårgårda
1964
27
52,33 km
52,33 k
5:54:17
6:46 min/km
6:46 /k
30
6HK
K
Ulrika Winge
Mölndal
1978
27
52,29 km
52,29 k
5:55:31
6:48 min/km
6:48 /k
31
6HK
K
Sofia Frostelid
Moholm
1989
27
52,26 km
52,26 k
5:56:47
6:50 min/km
6:50 /k
32
6HK
K
Elin Åhsberg
IFK Skövde FIK
1980
27
52,23 km
52,23 k
5:56:17
6:49 min/km
6:49 /k
33
6HK
K
Ulrika Nyström
LK TV88
1969
27
51,66 km
51,66 k
5:08:43
5:59 min/km
5:59 /k
34
6HK
K
Maria Johansson
Torslanda
1977
26
50,84 km
50,84 k
5:47:44
6:50 min/km
6:50 /k
35
6HK
K
Sara Jönsson
Borås Löparklubb
1976
26
50,60 km
50,60 k
5:54:11
7:00 min/km
7:00 /k
36
6HK
K
Malin Baeza Roos
Lonesome Runners
1977
26
50,48 km
50,48 k
5:54:06
7:01 min/km
7:01 /k
37
6HK
K
Jenny Erixon
Team Kungälv IS
1974
26
50,16 km
50,16 k
5:57:25
7:08 min/km
7:08 /k
38
6HK
K
Sara Winsa
Falkenbergs RR
1990
26
49,76 km
49,76 k
5:56:43
7:10 min/km
7:10 /k
39
6HK
K
Rebecka Nylén
Degerfors Ok
1999
25
48,83 km
48,83 k
5:54:20
7:15 min/km
7:15 /k
40
6HK
K
Linda Dahlquist
Jönköping
1972
25
48,68 km
48,68 k
5:53:40
7:16 min/km
7:16 /k
41
6HK
K
Marita Björk
Borås Löparklubb
1959
25
47,94 km
47,94 k
5:54:05
7:23 min/km
7:23 /k
42
6HK
K
Christina Spjuth
SOK Knallen
1965
24
47,85 km
47,85 k
5:48:02
7:16 min/km
7:16 /k
43
6HK
K
Gisela Glaffey
Floda
1990
24
47,31 km
47,31 k
5:51:40
7:26 min/km
7:26 /k
44
6HK
K
Carina Rindeborn
Norrköping
1969
24
46,26 km
46,26 k
5:57:41
7:44 min/km
7:44 /k
45
6HK
K
Jeanette Olofsson
SOK Knallen
1970
23
44,09 km
44,09 k
5:53:35
8:01 min/km
8:01 /k
46
6HK
K
Radana Stanar
Eriksberg Gastronomi
1961
22
43,21 km
43,21 k
5:52:04
8:09 min/km
8:09 /k
47
6HK
K
Elin Eriksson
Team Snigel
1978
22
42,64 km
42,64 k
5:54:31
8:19 min/km
8:19 /k
48
6HK
K
Carina Lindal
Ik Orient
1968
22
42,50 km
42,50 k
5:55:52
8:22 min/km
8:22 /k
49
6HK
K
Åsa Rott
Gråbo
1989
22
42,28 km
42,28 k
5:44:28
8:09 min/km
8:09 /k
50
6HK
K
Johanna Nilsson
Falkenbergs RR
1984
22
42,20 km
42,20 k
4:04:50
5:48 min/km
5:48 /k
51
6HK
K
Annika Askengren Berg
LK TV88
1960
22
42,20 km
42,20 k
4:14:40
6:02 min/km
6:02 /k
52
6HK
K
Marika Falkek
Falkenbergs RR
1974
22
42,20 km
42,20 k
5:44:28
8:10 min/km
8:10 /k
53
6HK
K
Marie Nicklasson
IK Orient
1957
21
40,68 km
40,68 k
5:56:18
8:46 min/km
8:46 /k
54
6HK
K
Louise Ärlebrandt
Västra Frölunda
1988
20
39,17 km
39,17 k
5:49:05
8:55 min/km
8:55 /k
55
6HK
K
Marina Johansson
Team Snigel
1982
20
38,76 km
38,76 k
5:56:53
9:12 min/km
9:12 /k
56
6HK
K
Carina Ekring
Team Snigel
1969
19
36,52 km
36,52 k
5:38:34
9:16 min/km
9:16 /k
57
6HK
K
Charlotta Svalander
Klagstorp
1972
18
34,63 km
34,63 k
3:44:44
6:29 min/km
6:29 /k
58
6HK
K
Malin Jünke
SOK Knallen
1969
18
34,63 km
34,63 k
4:17:37
7:26 min/km
7:26 /k
59
6HK
K
Karolina Magnusson
Göteborg
1980
18
34,63 km
34,63 k
4:33:03
7:53 min/km
7:53 /k
60
6HK
K
Camilla Wilhelmsson
Ik Orient
1977
17
33,14 km
33,14 k
5:50:34
10:35 min/km
10:35 /k
61
6HK
K
Ann Svensson
Lonesome Runners
1969
16
30,84 km
30,84 k
3:41:51
7:12 min/km
7:12 /k
62
6HK
K
Ann-Charlotte Aghamn
Sweden Runners
1958
16
30,84 km
30,84 k
4:08:21
8:03 min/km
8:03 /k
63
6HK
K
Camilla Adams
Arvika
1979
16
30,84 km
30,84 k
4:08:33
8:04 min/km
8:04 /k
64
6HK
K
Anette Ahl
Helsingborg
1962
16
30,84 km
30,84 k
4:12:32
8:11 min/km
8:11 /k
65
6HK
K
Victoria Olsson
Bollebygd
1970
16
30,84 km
30,84 k
5:53:35
11:28 min/km
11:28 /k
66
6HK
K
Emma Malmberg
Race and shine sportsklubb
1979
14
27,06 km
27,06 k
2:57:54
6:34 min/km
6:34 /k
67
6HK
K
Karin Nordlund
Falkenbergs RR
1950
14
27,06 km
27,06 k
3:06:48
6:54 min/km
6:54 /k
68
6HK
K
Ida Borgö
Ljungsbro
1982
14
27,06 km
27,06 k
3:25:45
7:36 min/km
7:36 /k
69
6HK
K
Jennifer Honek
LSG Karlsruhe
1985
11
21,38 km
21,38 k
1:46:23
4:59 min/km
4:59 /k
70
6HK
K
Annika Holmström
Vårgårda
1965
11
21,38 km
21,38 k
2:16:34
6:23 min/km
6:23 /k
71
6HK
K
Teresa Ypyä
Nödinge
1978
11
21,38 km
21,38 k
2:57:15
8:17 min/km
8:17 /k
72
6HK
K
Susanne Karlsson
Falkenbergs RR
1969
11
21,38 km
21,38 k
3:43:59
10:28 min/km
10:28 /k
73
6HK
K
Branka Pavic
Eriksberg Gastronomi
1976
7
13,82 km
13,82 k
1:32:01
6:40 min/km
6:40 /k
74
6HK
K
Ellen Apelqvist
Malmö
1993
0
-
-
0:00
-
-
75
6HK
K
Li Edqvist
Göteborg
1970
0
-
-
0:00
-
-
76
6HK
K
Jessica Petersson
Falkenbergs RR
1970
0
-
-
0:00
-
-
77
6HK
K
Anna Liljenberg
LK Corpo Rigido
1986
0
-
-
0:00
-
-
78
6HK
K
Lene Borginger
Svenljunga
1968
0
-
-
0:00
-
-
79
6HK
K
Linda Thomander
Falkenbergs RR
1984
0
-
-
0:00
-
-
80
6HK
K
Susanne Ohlsén
Hestra IF
1970
0
-
-
0:00
-
-
81
6HK
K
Sofia Kay
LK TV88
1976
0
-
-
0:00
-
-
82
6HK
K
Anna Bodiroza
Falkenbergs RR
1972
0
-
-
0:00
-
-
83
6HK
K
Karin Apelqvist
Borås Löparklubb
1970
0
-
-
0:00
-
-
84
6HK
K
Kristin Sjöström
LKTV88
1979
0
-
-
0:00
-
-
85
6HK
K
Emma Hagenlöv
Springade tjejer
1982
0
-
-
0:00
-
-
86
6HK
K
Helena Nyqvist
IK Orient
1970
0
-
-
0:00
-
-
87
6HK
K
Wibecke Wik
Team snigel
1983
0
-
-
0:00
-
-
88
6HK
K
Lisa Amundsson
Strömstad Löparklubb
1961
0
-
-
0:00
-
-
89
6HK
K
Charlotta Johansson
SAVEDALEN
1973
0
-
-
0:00
-
-
6 TIMMARS HERRAR
Klass
Namn
Klubb
Varv
Distans
Tid
Snitt
1
6HM
M
Anton Wilson
Borås Löparklubb
1983
42
80,23 km
80,23 k
5:58:59
4:28 min/km
4:28 /k
2
6HM
M
Björn Morén
IK Akele
1987
39
74,50 km
74,50 k
5:59:29
4:50 min/km
4:50 /k
3
6HM
M
Kent Melin
IF Linnéa
1972
38
73,59 km
73,59 k
5:54:41
4:49 min/km
4:49 /k
4
6HM
M
Rickard Rosenblom
Hälle IF
1976
38
72,62 km
72,62 k
5:59:04
4:57 min/km
4:57 /k
5
6HM
M
John Persson
Gbg Lonesome Runners
1966
37
72,31 km
72,31 k
5:51:27
4:52 min/km
4:52 /k
6
6HM
M
Fredrik Sundberg
Kristinehamn multisport
1976
37
70,91 km
70,91 k
5:58:14
5:03 min/km
5:03 /k
7
6HM
M
Jonas Andersson
Uddevalla SK
1996
37
70,76 km
70,76 k
5:57:36
5:03 min/km
5:03 /k
8
6HM
M
Nicolas Del Vecchio
Alingsås IF Friidrott
1991
37
70,62 km
70,62 k
5:59:55
5:06 min/km
5:06 /k
9
6HM
M
Emil Falkek
Falkenbergs RR
1974
36
68,74 km
68,74 k
5:59:47
5:14 min/km
5:14 /k
10
6HM
M
Kimmo Kurkinen
SOK Knallen
1974
35
68,61 km
68,61 k
5:51:16
5:07 min/km
5:07 /k
11
6HM
M
Michael Gustavsson
Götene
1964
35
67,11 km
67,11 k
5:58:10
5:20 min/km
5:20 /k
12
6HM
M
Oskar Åstrand
Borås Löparklubb
1997
35
66,94 km
66,94 k
5:59:15
5:22 min/km
5:22 /k
13
6HM
M
Robin Källroos
Onsala
1988
34
65,33 km
65,33 k
5:57:54
5:29 min/km
5:29 /k
14
6HM
M
Mattias Seaberg
Borås Löparklubb
1977
34
65,31 km
65,31 k
5:57:43
5:29 min/km
5:29 /k
15
6HM
M
Mattias Ceder
Team Nordic Trail
1984
34
65,00 km
65,00 k
5:59:27
5:32 min/km
5:32 /k
16
6HM
M
Sebastian Pokorny
Uptown Runners
1986
34
64,90 km
64,90 k
4:46:10
4:25 min/km
4:25 /k
17
6HM
M
Jonathan Bark
Göteborg
1988
33
63,61 km
63,61 k
5:55:43
5:36 min/km
5:36 /k
18
6HM
M
Andreas Melin
Ifk Skövde FK
1973
33
63,44 km
63,44 k
5:51:01
5:32 min/km
5:32 /k
19
6HM
M
Daniel Andersson
Gbg Lonesome Runners
1977
33
63,03 km
63,03 k
5:56:44
5:40 min/km
5:40 /k
20
6HM
M
Andreas Tärnegård
Borås Löparklubb
1976
32
62,57 km
62,57 k
5:52:23
5:38 min/km
5:38 /k
21
6HM
M
Robert Frödin
LK TV88
1980
32
61,85 km
61,85 k
5:55:08
5:44 min/km
5:44 /k
22
6HM
M
Fredrik Palm
Scania road runners
1975
32
61,18 km
61,18 k
5:59:40
5:53 min/km
5:53 /k
23
6HM
M
Jonas Martinsson
Trollhättans IF Friidrott
1992
31
60,38 km
60,38 k
5:54:12
5:52 min/km
5:52 /k
24
6HM
M
Johan Cardell
Ik Sisu
1973
31
60,09 km
60,09 k
5:55:17
5:55 min/km
5:55 /k
25
6HM
M
Rickard Persson
IFK Skövde FIK
1975
31
59,65 km
59,65 k
5:57:15
5:59 min/km
5:59 /k
26
6HM
M
Tim Segerberg
Göteborg
1991
31
59,32 km
59,32 k
5:59:18
6:03 min/km
6:03 /k
27
6HM
M
Daniel Olsson
Örby
1976
30
59,03 km
59,03 k
5:49:43
5:55 min/km
5:55 /k
28
6HM
M
Jonathan Johansson
Uddevalla atletklubb
1996
30
58,85 km
58,85 k
5:50:36
5:57 min/km
5:57 /k
29
6HM
M
Kenneth Melin
Inas Fun Runners
1963
30
58,65 km
58,65 k
5:52:49
6:01 min/km
6:01 /k
30
6HM
M
Mattias Rydin
Mariestad
1985
30
58,37 km
58,37 k
5:51:19
6:01 min/km
6:01 /k
31
6HM
M
Thomas Björkegren
Falkenbergsära
1968
30
58,35 km
58,35 k
5:53:26
6:03 min/km
6:03 /k
32
6HM
M
Robert Karlsson
OK Norrvirdarna
1981
30
58,19 km
58,19 k
5:52:16
6:03 min/km
6:03 /k
33
6HM
M
Jonas Holmberg
Ik Ymer
1972
30
57,47 km
57,47 k
5:58:50
6:15 min/km
6:15 /k
34
6HM
M
Joel Blom
SOK Knallen
1967
30
57,44 km
57,44 k
5:49:13
6:05 min/km
6:05 /k
35
6HM
M
Felix Säisä
Svaneholm
1992
29
56,84 km
56,84 k
5:51:17
6:11 min/km
6:11 /k
36
6HM
M
Russell Adams
Arvika
1977
29
56,49 km
56,49 k
5:53:34
6:16 min/km
6:16 /k
37
6HM
M
Henrik Persson
Borås
1975
29
55,66 km
55,66 k
5:58:43
6:27 min/km
6:27 /k
38
6HM
M
Jonatan Johannesson
Vänersborg
1995
29
55,57 km
55,57 k
5:54:18
6:23 min/km
6:23 /k
39
6HM
M
Lennart Andersson
Göteborg
1960
29
55,46 km
55,46 k
5:59:52
6:29 min/km
6:29 /k
40
6HM
M
Adam Ahlvik
SIK Trail
1989
29
55,44 km
55,44 k
5:50:56
6:20 min/km
6:20 /k
41
6HM
M
Arvid Apelqvist
Aplared
2000
29
55,44 km
55,44 k
5:55:51
6:25 min/km
6:25 /k
42
6HM
M
Henrik Lidén
Vara
1969
29
55,44 km
55,44 k
5:55:51
6:25 min/km
6:25 /k
43
6HM
M
Claes Johansson
Sandared
1978
28
54,48 km
54,48 k
5:53:09
6:29 min/km
6:29 /k
44
6HM
M
Per Strömberg
Göteborg
1967
28
53,98 km
53,98 k
5:55:59
6:36 min/km
6:36 /k
45
6HM
M
Eric Nilsson
Dark Trail Runners
1987
27
52,03 km
52,03 k
5:53:20
6:47 min/km
6:47 /k
46
6HM
M
Daniel Ernstsson
Borås Löparklubb
1988
27
51,66 km
51,66 k
4:15:42
4:57 min/km
4:57 /k
47
6HM
M
Christian Strömberg
IKHP
1959
26
51,10 km
51,10 k
5:50:47
6:52 min/km
6:52 /k
48
6HM
M
Jörgen Rindeborn
Norrköping
1966
26
50,85 km
50,85 k
5:50:16
6:53 min/km
6:53 /k
49
6HM
M
Henrik Lange
Bollebygd
1972
26
50,33 km
50,33 k
5:55:36
7:04 min/km
7:04 /k
50
6HM
M
Mats Tolfsson
Borås Löparklubb
1962
26
50,25 km
50,25 k
5:53:44
7:02 min/km
7:02 /k
51
6HM
M
Andreas Josefsson
Pez
1981
25
48,51 km
48,51 k
5:51:23
7:15 min/km
7:15 /k
52
6HM
M
Per Camén
Borås Löparklubb
1965
25
48,25 km
48,25 k
5:54:04
7:20 min/km
7:20 /k
53
6HM
M
Mikael Nordström
Mölnlycke
1965
25
48,12 km
48,12 k
5:54:35
7:22 min/km
7:22 /k
54
6HM
M
Magnus Ström
Ulricehamns OK
1963
25
47,87 km
47,87 k
5:14:49
6:35 min/km
6:35 /k
55
6HM
M
Sören Remar
Ulricehamns FK
1948
24
46,47 km
46,47 k
5:55:20
7:39 min/km
7:39 /k
56
6HM
M
Mikael Ceder
IK NocOut.se
1982
24
45,98 km
45,98 k
4:14:35
5:32 min/km
5:32 /k
57
6HM
M
Stefan Johansson
Trollhättan
1965
24
45,98 km
45,98 k
5:53:35
7:41 min/km
7:41 /k
58
6HM
M
Magnus Eriksson
Team Snigel
1977
23
44,54 km
44,54 k
5:54:40
7:58 min/km
7:58 /k
59
6HM
M
Jonathan Jungmarker
FK Herkules
1988
23
44,09 km
44,09 k
4:14:42
5:47 min/km
5:47 /k
60
6HM
M
Leif Karlsson
Solvikingarna
1963
23
44,09 km
44,09 k
4:28:15
6:05 min/km
6:05 /k
61
6HM
M
Lars-Åke Johansson
Solvikingarna
1970
23
44,09 km
44,09 k
4:28:24
6:05 min/km
6:05 /k
62
6HM
M
Anders Kihl
Borås Löparklubb
1972
23
44,09 km
44,09 k
4:36:31
6:16 min/km
6:16 /k
63
6HM
M
Tobbe Josefsson
Falkenbergs RR
1969
23
44,09 km
44,09 k
5:09:52
7:02 min/km
7:02 /k
64
6HM
M
Niclas Johansson
Borås Löparklubb
1988
23
44,09 km
44,09 k
5:21:15
7:17 min/km
7:17 /k
65
6HM
M
Patrick Andersson
Falkenbergs RR
1974
22
43,36 km
43,36 k
4:40:08
6:28 min/km
6:28 /k
66
6HM
M
Jesper Dahlquist
Jönköping
1969
22
42,50 km
42,50 k
5:55:32
8:22 min/km
8:22 /k
67
6HM
M
Anton Saba
Trollhättans IF Friidrott
1978
22
42,20 km
42,20 k
3:25:04
4:52 min/km
4:52 /k
68
6HM
M
Mikael Wiktorsson
Smedby Runners
1975
22
42,20 km
42,20 k
3:39:21
5:12 min/km
5:12 /k
69
6HM
M
Lars Christensson
IS Göta
1962
22
42,20 km
42,20 k
4:09:19
5:55 min/km
5:55 /k
70
6HM
M
David Bodiroza
Falkenberg
1971
22
42,20 km
42,20 k
4:14:59
6:03 min/km
6:03 /k
71
6HM
M
Richard Andersson
Borås Löparklubb
1985
22
42,20 km
42,20 k
4:15:32
6:03 min/km
6:03 /k
72
6HM
M
Peder Blomgren
ONSALA
1972
22
42,20 km
42,20 k
4:15:50
6:04 min/km
6:04 /k
73
6HM
M
Johan Andersson
Falkenbergs RR
1976
22
42,20 km
42,20 k
4:21:26
6:12 min/km
6:12 /k
74
6HM
M
Carl Johan Magnusson
Floda
1980
22
42,20 km
42,20 k
4:33:02
6:28 min/km
6:28 /k
75
6HM
M
Michael Anderberg
Falkenberg RR
1967
22
42,20 km
42,20 k
4:38:41
6:36 min/km
6:36 /k
76
6HM
M
Matti Pylkkänen
Gamleby OK
1950
22
42,20 km
42,20 k
5:11:11
7:22 min/km
7:22 /k
77
6HM
M
Lennart Skoog
Stenungsunds OK
1946
22
42,20 km
42,20 k
5:21:36
7:37 min/km
7:37 /k
78
6HM
M
Nils Ekring
Team snigel
1969
22
42,20 km
42,20 k
5:51:49
8:20 min/km
8:20 /k
79
6HM
M
Oscar Melin
IFK Skövde FIK
2003
21
40,37 km
40,37 k
5:38:29
8:23 min/km
8:23 /k
80
6HM
M
Andreas Blomberg
Borås
1980
20
38,41 km
38,41 k
3:38:34
5:41 min/km
5:41 /k
81
6HM
M
Mattis Gottlow
TIF Friidrott
1973
20
38,41 km
38,41 k
3:54:07
6:06 min/km
6:06 /k
82
6HM
M
Carl Provén
Holm CK
1999
19
36,52 km
36,52 k
2:56:04
4:49 min/km
4:49 /k
83
6HM
M
Jon Koldenius
Borås
1968
19
36,52 km
36,52 k
5:06:32
8:24 min/km
8:24 /k
84
6HM
M
Jimmy Voxek
Falkenbergs RR
1976
18
34,63 km
34,63 k
2:19:58
4:03 min/km
4:03 /k
85
6HM
M
Björn Englund
Maxprestation Sportsclub
1977
18
34,63 km
34,63 k
3:31:44
6:07 min/km
6:07 /k
86
6HM
M
Magnus Johansson
Scania Road Runners
1974
17
32,74 km
32,74 k
3:01:27
5:33 min/km
5:33 /k
87
6HM
M
Magnus Bengtsson
Falkenbergs RR
1966
17
32,74 km
32,74 k
3:26:42
6:19 min/km
6:19 /k
88
6HM
M
Fredrik Rosén
IFK Snoka
1966
17
32,74 km
32,74 k
3:37:41
6:39 min/km
6:39 /k
89
6HM
M
Björn Olofsson
IFK Skövde FIK
1960
16
30,84 km
30,84 k
2:59:59
5:50 min/km
5:50 /k
90
6HM
M
Anders Skärström
Falkenbergs RR
1969
16
30,84 km
30,84 k
3:08:49
6:07 min/km
6:07 /k
91
6HM
M
Senad Bahonjic
Falkenbergs RR
1969
16
30,84 km
30,84 k
3:16:58
6:23 min/km
6:23 /k
92
6HM
M
Anders Thorell
Eriksberg Gastronomi
1960
15
28,95 km
28,95 k
3:54:09
8:05 min/km
8:05 /k
93
6HM
M
Göran Löfström
Rångedala
1965
14
27,06 km
27,06 k
3:03:21
6:47 min/km
6:47 /k
94
6HM
M
Joacim Harrby
Ljungsbro
1982
14
27,06 km
27,06 k
3:25:44
7:36 min/km
7:36 /k
95
6HM
M
Arvid Harrby Borgö
Ljungsbro
2010
14
27,06 km
27,06 k
3:25:45
7:36 min/km
7:36 /k
96
6HM
M
Mattias Ekman
Apladalens LK
1982
11
21,38 km
21,38 k
1:41:56
4:46 min/km
4:46 /k
97
6HM
M
Ronny Karlsson
Borås Löparklubb
1962
11
21,38 km
21,38 k
2:23:04
6:41 min/km
6:41 /k
98
6HM
M
Robert Axelsson
Umara Sports Club
1975
10
19,49 km
19,49 k
2:27:49
7:35 min/km
7:35 /k
99
6HM
M
Mats Byström
Göteborg
1977
9
17,60 km
17,60 k
2:03:26
7:01 min/km
7:01 /k
100
6HM
M
Hans Klar
LK TV88
1960
4
8,14 km
8,14 k
45:47
5:38 min/km
5:38 /k
101
6HM
M
Björn Johansson
Borås Löparklubb
1976
1
2,46 km
2,46 k
26:54
10:55 min/km
10:55 /k
102
6HM
M
Fredrik Nero
SOK Knallen
1971
0
-
-
0:00
-
-
103
6HM
M
Anders Johansson
LK-TV88
1967
0
-
-
0:00
-
-
104
6HM
M
Ulf Evanson
Sweden Runners IF
1966
0
-
-
0:00
-
-
105
6HM
M
Hans Sjöstrand
SwedenRunners
1966
0
-
-
0:00
-
-
106
6HM
M
Pär Lindbäck
Falkenbergs RR
1985
0
-
-
0:00
-
-
107
6HM
M
Johan Bergstrand
Borås Löparklubb
1978
0
-
-
0:00
-
-
108
6HM
M
Peder Welin
Göteborg
1971
0
-
-
0:00
-
-
109
6HM
M
Thomas Gunnarsson
Falkenbergs RR
1970
0
-
-
0:00
-
-
110
6HM
M
Roger Hermansson
Stenungsund
1962
0
-
-
0:00
-
-
111
6HM
M
Daniel Fransson
SIK Trail
1993
0
-
-
0:00
-
-
112
6HM
M
Patrik Åsälv
Falkenbergs RR
1972
0
-
-
0:00
-
-
113
6HM
M
Ronnie Andersson
Falkenbergs RR
1979
0
-
-
0:00
-
-
114
6HM
M
Patrik Apelqvist
Borås Löparklubb
1968
0
-
-
0:00
-
-
115
6HM
M
Tobias Raudsepp
Svenljunga IK Trail
1984
0
-
-
0:00
-
-
116
6HM
M
Peter Gustafsson
Brämhult
1979
0
-
-
0:00
-
-
117
6HM
M
Axel Hallberg
Norrköping
1997
0
-
-
0:00
-
-
118
6HM
M
Christian Johnson
FRITSLA
1966
0
-
-
0:00
-
-
119
6HM
M
Kurt Gustavsson
Hultsfreds LK
1946
0
-
-
0:00
-
-
120
6HM
M
Simon Bloss
Ärla IF
1989
0
-
-
0:00
-
-
121
6HM
M
Niklas Johansson
Hindås
1978
0
-
-
0:00
-
-
122
6HM
M
Lars Lindblom
LJUNG
1961
0
-
-
0:00
-
-
123
6HM
M
John Kindslätt
Uddevalla SK
1992
0
-
-
0:00
-
-
124
6HM
M
Simon Lindvall
Umara sports club
1986
0
-
-
0:00
-
-
125
6HM
M
Magnus Kristiansson
LK TV88
1972
0
-
-
0:00
-
-
126
6HM
M
Anders Hellner
Stockholm
1980
0
-
-
0:00
-
-
127
6HM
M
Sebastian Nyvall
Dannike Ik
1986
0
-
-
0:00
-
-
128
6HM
M
Janne Cygnel
IFK Mora
1958
0
-
-
0:00
-
-
129
6HM
M
Andreas Nordin
Hälle IF
1984
0
-
-
0:00
-
-
130
6HM
M
Ashkan Fivrin
Hälle IF
1977
0
-
-
0:00
-
-
131
6HM
M
Hampus Otterborg
Tidaholm
2007
0
-
-
0:00
-
-
132
6HM
M
Nanne Backman
Tidaholm
1965
0
-
-
0:00
-
-
133
6HM
M
Niklas Benjaminsson
SOK Knallen
1972
0
-
-
0:00
-
-
134
6HM
M
Filip Nielsen
Knäckebröhult IF
1980
0
-
-
0:00
-
-
135
6HM
M
Henrik Dahlin
HajSkår Streetrunners
1974
0
-
-
0:00
-
-
136
6HM
M
Marcus Åkerberg
Göteborg
1979
0
-
-
0:00
-
-
137
6HM
M
Peter Bratt
Göteborg
1967
0
-
-
0:00
-
-
138
6HM
M
Eric Harrby Borgö
Ljungsbro
2009
0
-
-
0:00
-
-
139
6HM
M
Daniel Linder
Örebro
1978
0
-
-
0:00
-
-
140
6HM
M
Martin Bjufors
Göteborg
1980
0
-
-
0:00
-
-
141
6HM
M
Samuel Johansson
Borås Löparklubb
1987
0
-
-
0:00
-
-
142
6HM
M
Jonas Svensson
Örebro aik
1978
0
-
-
0:00
-
-
143
6HM
M
Magnus Ivarsson
Team Nordic Trail
1975
0
-
-
0:00
-
-
144
6HM
M
Markus Berg
Göteborg
1976
0
-
-
0:00
-
-
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med
Team Ultrasweden