Resultat Laponia Triathlon 67°N 2021 - Sprint

Resultatlistan är uppladdad av loppets arrangören och presenteras i samarbete med MittLopp. För frågor om resultaten kontakta arrangören.

Men
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Men  248  Jesper Lindberg  Gellivare Skidallians  1:13:40 
Men  249  Jakob Nyström  Umeå Simsällskap   1:16:31 
Men  252  Patrik Nyström  Umeå Simsällskap   1:18:56 
Men  256  Markus Bergman  Luleå Triathlon  1:18:01 
Men  258  Daniel Wiklund    1:37:14 
Men  260  Henrik Larsson  Simhallsbadet Kiruna  1:34:26 
Men  268  Hauke Timme  USC Kiel  1:00:07 
Men  274  Micael Andersson  Gällivare Endurance Club  1:15:18 
Men  276  Pontus Suorra  Gällivare Endurance  1:02:22 
Men  277  Bo Vesterlund     1:52:22 
Men  280  Stefan Hertil  Stöcke TS Järnet  1:09:19 
Men  282  Anders Johnsson  Gällivare Endurance  1:35:03 
Men  283  Tristan Jones  Gällivare Endurance  1:41:24 
Men  285  Daniel Dyrander  Gällivare Endurance  1:06:27 
Men  286  Oskar Larsson  Örebro aik  1:05:47 
Men  291  Robin Andersson  Umeå simsällskap  1:08:22 
Men  293  Viktor Glemne    1:10:29 
Men  294  Marcus Hultgren  Terrible Tuesdays Athletic Club  1:04:43 
Men  295  Simon Gustavsson  Umara Sports Club  1:09:23 
Men  296  Eelis Murto  OK Sarven  1:06:59 
Men  298  Mattias Krantz  Terrible Tuesdays Athletic Club  1:06:14 
Men  DNF  300  Emil Martinsson  Umara Sports Club 
Men  DNF  273  Stefan Larsson  Gällivare Endurance 
Men  DNF  290  Sven Östlund  LC ZÜRICH-DOPPELSTOCK  
Men  DNF  275  Martin Norberg   
Men  DNF  255  Juris Kellers   
Men  DNF  263  Daniel Lind  #40årspresent 
Men  DNF  265  Kristoffer Fredriksson  Rullklubben Kiruna  
Men  DNF  250  Ludwig Nordström   
Men  DNF  251  Mathias Lyngmark  Gällivare Endurance Club 
Women
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
Women  264  Emma Lindberg  Simhallsbadet Kiruna  1:32:36 
Women  259  Sofi Unga Jernelöf  Simhallsbadet Kiruna  1:33:45 
Women  267  Claudia Arenas    2:00:23 
Women  269  Solveig Stoltenberg  USC Kiel  1:13:50 
Women  270  Maria Knutsson  Luleå Triathlon  1:43:10 
Women  271  Emelie Nyman    1:43:40 
Women  272  Annemari Johansson  Gällivare Endurance  1:30:38 
Women  284  Sara Elfving  Karlshamns SK triathlon  1:18:44 
Women  281  Karin Lindholm  Stil  1:39:57 
Women  278  Kristina Jonsson  Gällivare Endurance  1:38:14 
Women  292  Ida Norojärvi  Gällivare Endurance  1:34:56 
Women  287  Jennifer Olsims Brown  Västerås CK  1:44:14 
Women  288  Anette Nilsen  Luleå triathlon  1:29:35 
Women  289  Hanna Westergaard  Alviks Ik  1:28:21 
Women  299  Marie Kasselskog  Team Power Woman  1:23:11 
Women  297  Emma Belforth  Gellivare endurance  1:10:35 
Women  DNF  279  Ida Semrén  Gällivare endurance club 
Women  DNF  261  Charlotta Olsson Pettersson   
Women  DNF  262  Camilla Martti   
Women  DNF  266  Cecilia Engström   Alpha Training Center 
Women  DNF  257  Louise Wallin  KBC ElGouna 
Women  DNF  253  Jennifer Nordström   
Women  DNF  254  Lena Asklund  Göteborg