Resultat Flosjön - Edstjärn - Flosjön - Edstjärn 2021

Resultatlistan är uppladdad av loppets arrangören och presenteras i samarbete med MittLopp. För frågor om resultaten kontakta arrangören.

  132  Jenny Björnberg  Falu IK   1:49:09 
  402  Axel Svärdhagen   Team Svärdhagen   1:34:11 
  130  Jonathan Palm    1:36:22 
  226  Maja Mörth  Gagnefs IF  1:51:26 
  133  Jonas Andersson  Falu IK  1:39:04 
  316  Greta Halldén  Kvarnsveden friidrott  1:52:11 
  203  Robin Carlborg  Högbo GIF  1:44:49 
  229  Julia Schatz  n/a  1:59:57 
  228  Emil Norberg  Qwarnsveden triathlon  1:44:54 
  417  Linn Svärdhagen  Team Svärdhagen  2:00:39 
  227  Marie Vinsander  Gagnef IF  2:00:59 
  123  Gustav Hellquist    1:49:06 
  222  Anders Tillegård  Sundbybergs IK Orientering  1:51:47 
  408  Karin Gatu  Tällbergs LK  2:10:00 
  223  Emelie Tillegård  Sundbybergs IK Orientering  2:10:43 
  113  Sven Tomas Lindgren  Tough Race Sweden  1:53:19 
  224  Anna Nilsson  Siljansnäs SLK  2:16:35 
  415  Daniel Gelvgren  Slätta SK  1:53:20 
  10  230  Helena Smederöd    2:19:54 
  10  101  Erik Backman  Sports Agil  1:54:37 
  11  114  Robin Westling  Sports Agil  1:54:37 
  11  216  Li Strålin    2:22:06 
  12  234  Fredrika Noren    2:23:31 
  12  318  Erik Danielsson  Norrbärke SK  1:55:21 
  13  411  Thomas Bergman  NCC IF  1:55:57 
  13  129  Karin Carlsson  Sports Agil  2:29:16 
  14  112  Mia Sömsk Nylund    2:33:03 
  14  305  Jakob Stenbacka   Borlänge LK  1:56:19 
  15  209  Fanny Norén    2:35:28 
  15  102  Daniel Enlöf  Nordåker  1:57:18 
  16  231  Anders Modigs   Borlänge LK   2:00:10 
  16  232  Marie Lekaregård     2:41:50 
  17  233  Maria Häggberg  Clas Ohlson IF  2:41:50 
  17  118  Martin Hedin  Sweden Runners   2:00:17 
  18  225  Erik Erjeby Florell  IK.NocOut.se  2:02:52 
  18  321  Johanna Bostad    2:45:09 
  19  327  Johan Andersson  Qwarnsveden Triathlon  2:04:05 
  19  211  Elin Gullberg Bohlin    2:51:34 
  20  202  Lisa Ignatius  Runacademy IF  2:53:01 
  20  322  Henrik Heed  Gagnefs IF  2:05:58 
  21  409  Daniel Nygren     2:06:03 
  21  301  Inga Drozdova  RunAcademy IF  2:53:21 
  22  310  Maria Brandström    2:54:11 
  22  326  Per Sporre  EIK  2:06:36 
  23  323  Niclas Andersson  Djurmo sifferbo if  2:08:18 
  23  205  Liga Östh  Runacademy   2:54:30 
  24  314  Ellinor Strandberg    2:55:53 
  24  420  Fredrik Granath  Gagnefs IF   2:08:52 
  25  422  Victor Solli     2:09:27 
  25  215  Helen Jobs  Sweden Runners  2:56:01 
  26  221  Maria Westergren   Borlänge löparklubb   2:56:36 
  26  103  Tommy Päckos  Team nordic trail Falun   2:09:44 
  27  127  Pernilla Nolåkers    3:03:40 
  27  416  Christoffer Hamberg  Björka Kickers  2:09:49 
  28  104  Elias Köpmans    2:10:08 
  28  121  Stina Grahn  Mudlovers   3:04:29 
  29  122  Maria Vestlund    3:17:37 
  29  204  Jonas Näs  Anderssons Optik  2:11:03 
  30  117  Marie Vestlund    3:17:37 
  30  308  Magnus Vikström    2:12:01 
  31  124  Anna-Lena Olsson    3:20:30 
  31  319  Per Nygren  Säterbygdens OK  2:13:09 
  32  418  Erika Howe    3:24:16 
  32  119  David Bohman  Edstjärns Idrottsklubb  2:14:53 
  33  208  Tomas Noren    2:17:14 
  33  419  Kairi Resik    3:24:16 
  34  220  Sofia Oppenheimer    4:16:30 
  34  213  Manuel Entrambasaguas  Comfort-Survival  2:18:30 
  35  217  Kristina Broman    4:16:30 
  35  135  Johan Hellqvist  Gruvan Runners  2:19:18 
  36  134  Magnus Hagström    2:19:31 
  36  107  Cathrin Sjöberg  Gävunda SK  4:30:04 
  37  106  Ann-Sofi Nordenberg  Gävunda SK  4:30:06 
  37  126  Linus Karlsson  Ulriksbergs IK  2:21:56 
  38  317  Rickard Fridlund  IK Älgen  2:22:11 
  39  219  Tomas Åsen  Borlänge LK  2:22:14 
  40  206  Ronnie Björ  Gärdsjö Trailrunners  2:23:53 
  41  404  Fredrik Daniels  Lycka Runners  2:26:28 
  42  302  Tommy Gustavsson   Gagnefs IF  2:28:20 
  43  218  Håkan Arnesson   Borlänge LK  2:29:34 
  44  410  Adrian Wahlström  Edstjärns IK  2:29:37 
  45  303  Henrik Anserin  Gagnefs IF  2:32:45 
  46  210  Simon Svahn    2:35:28 
  47  421  Tomas Sellström  Insjön  2:35:40 
  48  309  Herbert Thiele  Borlänge LK  2:41:45 
  49  307  Anders Bohlin    2:42:08 
  50  325  Henrik Friberg  Gagnef   2:42:09 
  51  320  Lars Spångmyr  IK Jarl Rättvik  2:43:54 
  52  328  Simon Johnston  Pellesgårdarnas IF  2:44:00 
  53  235  Oscar Entrambasaguas  Garanternas IF  2:46:16 
  54  311  Patric Järleskog  Leksands OK  2:46:20 
  55  116  Fredrik Weinberg  Weinbergs promenadsällskap  2:52:05 
  56  201  Philip Frank   Forssaklack Ultra   2:54:55 
  57  128  Erik Carlsson  Borlänge  2:56:04 
  58  414  Gustav Cervin  Edstjärns IK  3:00:00 
  59  304  Jonas Strandberg     3:00:14 
  60  109  Tomas Hellquist  Gruvan runners  3:05:38 
  61  125  Peter Arninger    3:20:27 
  62  105  Per Nordenberg  Gävunda SK  4:30:55 
  DNF  214  Oscar Modigs