Resultat WärnamoMilen - Anmälan 10km, 5km och 2km

Resultatlistan är uppladdad av loppets arrangören och presenteras i samarbete med MittLopp. För frågor om resultaten kontakta arrangören.

10km Kvinnor
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
10km Kvinnor  30  232  Frida Kristiansson  ÖIS Friidrott  37:44 
10km Kvinnor  35  228  Elizabeth Torkelsson  IK Hakarpspojkarna  37:52 
10km Kvinnor  38  211  Carolina Johansson  Majornas IK  38:25 
10km Kvinnor  40  231  Emma Ahlstrand  Växjö  38:53 
10km Kvinnor  42  223  Hanna Seppas  Runacademy IF  39:13 
10km Kvinnor  50  208  Rebecca Arnesson  IFK Växjö  41:22 
10km Kvinnor  51  222  Lovisa Nilsson  Apladalens LK  41:26 
10km Kvinnor  52  212  Ulrika Grönérus  Majornas IK  41:26 
10km Kvinnor  61  209  Johanna Michaëlsson  Majornas IK  42:53 
10km Kvinnor  70  218  Maria Hörnquist  Anderstorps OK  44:26 
10km Kvinnor  73  210  Maria Jacov Börjesson   Majornas IK  45:38 
10km Kvinnor  76  226  Anna Wadskog  Jönköping  45:58 
10km Kvinnor  83  214  Daniella Bergström  Nissafors   47:37 
10km Kvinnor  86  203  Elin Alteborg  Norra Husbys tjuvfiskeförening  48:32 
10km Kvinnor  88  230  Marie Persson  Wärnamo SK  49:00 
10km Kvinnor  90  217  Elisabeth Diamond  Florida Track Club  49:14 
10km Kvinnor  96  219  Jessica Munkholm  Värnamo  50:20 
10km Kvinnor  97  215  Charlotta Treptow  Anderstorp OK  50:29 
10km Kvinnor  99  204  Signe Petersson  Ingemar Petersson LK  50:33 
10km Kvinnor  101  220  Saga Johansson  GNOSJÖ Appear  52:05 
10km Kvinnor  106  221  Angelica Bernstig  Apladalens LK  52:58 
10km Kvinnor  107  227  Hanna Hjelm  Halmstad  53:08 
10km Kvinnor  111  207  Elin Persson  Vetlanda   53:36 
10km Kvinnor  112  216  Carolina Wihren Andersson  Värnamo   53:41 
10km Kvinnor  114  224  Terese Pettersson  Gislaved  54:23 
10km Kvinnor  115  205  Charlotte Földi  Tånnö  54:35 
10km Kvinnor  116  200  Jessika Rosebrink  Hjo  56:11 
10km Kvinnor  118  225  Elina Jonsson  Värnamo  56:47 
10km Kvinnor  DNF  213  Marie Johansson  Hillecenterslöpparklubb 
10km Kvinnor  DNF  201  Tuva Rosebrink  Hjo 
10km Kvinnor  DNF  202  Tindra Rosebrink  Hjo 
10km Kvinnor  DNF  206  Emelie Boreback  Vegan Runners IK 
10km Kvinnor  DNF  229  Lilly Elmgren  Rydaholms IF 
10km Män
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
10km Män  16  92  Viktor Helander  Eksjö Södra IK  33:14 
10km Män  17  137  Simon Magnusson  OK Stigen  33:55 
10km Män  18  105  Felix Ingvarsson  Apladalens LK  34:14 
10km Män  19  112  Kristofer Tilderkvist Neckén  Apladalens LK  34:33 
10km Män  20  124  Hugo Evebring  IFK Halmstad  35:24 
10km Män  21  68  Niklas Agnesund  Habo Friidrott  35:44 
10km Män  22  73  Magnus Esberg  Lillehammer  35:55 
10km Män  23  136  Kristoffer Karlsson  UF Contact  36:03 
10km Män  24  127  Thorbjörn Evertsson  Lidköpings vsk   36:17 
10km Män  25  134  Arvid Berglund  Tranås AIF friidrott  37:16 
10km Män  26  94  Yvan Nitrandekura  Villstad GIF  37:33 
10km Män  27  98  Victor Hörnquist  Anderstorps OK  37:36 
10km Män  28  108  Knut Mattsson  Apladalens LK  37:38 
10km Män  29  130  Tobias Johansson  Glasrikets RC Nybro   37:38 
10km Män  31  87  Johan Nilsson  Majornas IK  37:45 
10km Män  32  102  Micael Lindqvist  Apladalens LK  37:46 
10km Män  34  111  Pär Johansson  Apladalens LK  37:49 
10km Män  36  88  Marcus Hyttfors  Majornas IK  37:59 
10km Män  37  122  Magnus Franzén   Emmaboda Verda OK  38:20 
10km Män  39  129  Thomas Olesen  IK Hakarpspojkarna  38:42 
10km Män  41  128  Fredrik Seppas  Jönköping  39:12 
10km Män  43  85  Erik Michaëlsson  Majornas IK  39:45 
10km Män  44  113  Lukas Elmgren  Växjö ifk   39:52 
10km Män  45  61  Karl-Fredric Nyberg  Sävsjö  39:58 
10km Män  46  89  Jonas Davidsson  Apladalens LK  39:59 
10km Män  47  110  Johan Strand  Apladalens LK  40:23 
10km Män  48  97  Eliah Nilsson  Apladalens löparklubb  40:29 
10km Män  49  77  Johannes Nylander  Bröttjestad  40:58 
10km Män  53  118  Jan Thorman   Team Runners High   41:36 
10km Män  54  131  Ludvig Stenberg  IK NocOut.se  41:45 
10km Män  55  72  Hjalmar Stövring-Nielsen  Ingemar Petersson LK  41:54 
10km Män  56  60  Gabriel Silvernejd  Jönköping   42:01 
10km Män  57  125  Elias Munro   Skällandsö   42:17 
10km Män  58  109  Stefan Pettersson  Apladalens LK  42:29 
10km Män  59  103  Patrik Johansson  Apladalens LK  42:35 
10km Män  60  78  Torbjörn Lönkvist  OK Vivill  42:47 
10km Män  62  76  Adam Nilsson  Växjö  43:09 
10km Män  63  116  Per Brandström  Töreboda  43:10 
10km Män  64  121  Teodor Norden  Fk Liljan  43:13 
10km Män  65  104  Jonas Nilsson  Apladalens LK  43:20 
10km Män  66  100  Daniel Johansson  GNOSJÖ Appear   43:51 
10km Män  67  133  Mikael Davidsson   Växjö   43:52 
10km Män  68  83  Eric Sand  Forsheda IF  44:02 
10km Män  69  62  Joakim Persson  Bara  44:03 
10km Män  71  126  Per Olof Ivarsson  Krogsereds IK  45:30 
10km Män  72  123  Viktor Gustavsson  Glasrikets RC Nybro  45:32 
10km Män  74  74  Tobias Andersson  Växjö  45:44 
10km Män  75  139  Peter Von Feilitzen  Värnamo  45:56 
10km Män  77  67  Samuel Alteborg  Norra Husbys tjuvfiskeförening  46:05 
10km Män  78  119  Wolfgang Ahrens  LC Aichach-Tyskland  46:12 
10km Män  79  106  Thomas Jönsson  Apladalens LK  46:16 
10km Män  80  66  Daniel Alteborg  Norra Husbys tjuvfiskeförening  46:21 
10km Män  81  69  Johan Veinfors  Nyboda  46:27 
10km Män  82  75  Jörgen Thelin  Wärnamo SK   47:28 
10km Män  84  140  Niclas Sjögren  Apladalens LK  47:49 
10km Män  85  107  Pär Holmér  Växjö  48:14 
10km Män  87  93  Fredrik Lind  Hestra SSK   48:59 
10km Män  89  80  Pontus Karlsson   Värnamo energi  49:10 
10km Män  91  117  Emil Brandström  Töreboda  49:18 
10km Män  92  65  Ilkka Warelius  Svartetupp  49:18 
10km Män  93  120  Dan Petersson  Växjö  49:29 
10km Män  94  138  Lars Emilsson  Växjö  50:04 
10km Män  95  79  Hans Lilja  Ullared   50:14 
10km Män  98  101  Gottfried Novak  Värnamo  50:30 
10km Män  100  71  Erik Stövring-Nielsen  Ingemar Petersson LK  50:33 
10km Män  102  90  Erik Alexandersson  Värnamo  52:06 
10km Män  103  91  Henrik Johansson  Bor  52:15 
10km Män  104  84  Olle Sand Lövqvist  Forsheda  52:35 
10km Män  105  59  Henrik Hjalmarsson  Värnamo  52:48 
10km Män  108  99  Alan Andersson  Moheda  53:09 
10km Män  109  135  Ronny Eliasson  Lonesome Runners  53:18 
10km Män  110  132  Pierre Karlsson   Vaggeryd   53:35 
10km Män  113  114  Lars Johansson  RMK  53:42 
10km Män  117  58  Johan Rosebrink  Hjo  56:11 
10km Män  119  115  Henric Larsson   Värnamo  57:00 
10km Män  120  95  Filip Wihren Andersson  Värnamo  59:03 
10km Män  121  82  Sören Fransson  IK Sisu  1:17:21 
10km Män  DNF  81  Alexander Claesson  Borås Löparklubb 
10km Män  DNF  86  Daniel Bjärsvik   IKHP  
10km Män  DNF  55  Anders Bryngelsson  Stockholm 
10km Män  DNF  56  João Figueiredo  NTR WELLNES 
10km Män  DNF  57  Dragan Milenkovic  indiv 
10km Män  DNF  63  Victor Urquhart Smångs  Keep Up Running Club 
10km Män  DNF  64  Mathias Hoppe  Gislaved 
10km Män  DNF  70  Markus Edmonds  Kverulanterna 
10km Män  DNF  96  Elias Thunberg  OK Vivill 
2km Funktionsnedsatta
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
2km Funktionsnedsatta  500  Kevin Tu    9:47 
2km Funktionsnedsatta  501  Otto Heinonen    19:30 
5km Flickor -14
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
5km Flickor -14  329  Olivia Johansson  Apladalens konståkningsförening  22:59 
5km Flickor -14  11  330  Magdalena Mirzac  Wärnamo SK  25:28 
5km Flickor -14  13  328  Alice Haraldsson  Värnamo  26:47 
5km Flickor -14  DNF  326  Lisa Pruner  Wärnamo SK 
5km Flickor -14  DNF  327  Edith Andersson  Ingen 
5km Motion
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
5km Motion  353  Daniel Melander  Helsingborg  22:04 
5km Motion  354  Marlén Melander  Helsingborg  20:54 
5km Motion  357  Maria Andersson  Kristianstad  26:06 
5km Motion  359  Gösta Berglund  Tranås AIF Friidrott  18:12 
5km Motion  352  Markus Svensson  ELJ-Bordet AB   42:31 
5km Motion  351  Johan Klovhall  Norra Husbys tjuvfiskeförening  42:39 
5km Motion  355  Ulla-Karin Ramde  Forserums Skid och orienterings klubb   28:40 
5km Motion  358  Renée Johansson     29:23 
5km Motion  361  Marielle Gustafsson  Habo friidrott  20:21 
5km Motion  350  Tove Alteborg  Norra Husbys tjuvfiskeförening  42:38 
5km Motion  360  Vifast Berglund  Tranås AIF Friidrott  21:47 
5km Motion  10  363  Walter Pariona  Skanska Direkt  23:03 
5km Motion  14  362  Monica Hagesjö   Anderstorps OK  30:21 
5km Motion  15  364  Anders Persson  UF Contact   32:31 
5km Motion  DNF  356  Nanne Backman   
5km Pojkar -14
Klass Placering Startnr Namn Klubb Sluttid 
5km Pojkar -14  303  Oliver Andersson  Willands Ibk  19:46 
5km Pojkar -14  304  Melvin Evertsson  Lidköping IS   22:48 
5km Pojkar -14  306  Ted Sand  Forsheda IF  22:56 
5km Pojkar -14  12  302  Emil Lagerman  Värnamo  25:43 
5km Pojkar -14  DNF  305  Albin Johansson  Wärnamo SK 
5km Pojkar -14  DNF  300  Otto Liljesson   Gislaved 
5km Pojkar -14  DNF  301  Hampus Otterborg  Svensborg