Damer Junior 18-19 år JSM |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Damer Junior 18-19 år JSM |
1 |
121 |
Tilda Månsson |
Väsby SS Triathlon |
59:25 |
|
Damer Junior 18-19 år JSM |
2 |
122 |
Linn Suchomel |
Race & Shine Sports Club |
1:03:36 |
|
Damer Junior 18-19 år JSM |
3 |
148 |
Amanda Johansson |
Karlstads SS |
1:03:50 |
|
Damer Junior 18-19 år JSM |
4 |
142 |
Ella Ohlsson |
Stöcke TS Järnet |
1:05:01 |
|
Damer Junior 18-19 år JSM |
5 |
147 |
Selma Westman |
Stöcke TS Järnet |
1:06:07 |
|
Damer Junior 18-19 år JSM |
6 |
154 |
Elin Rooth |
Nordic Triathlon & Endurance Club |
1:06:13 |
|
Damer Junior 18-19 år JSM |
7 |
156 |
Alma Bergqvist |
IFK Sala |
1:07:29 |
|
Damer Junior 18-19 år JSM |
8 |
144 |
Anna Söderqvist |
Team LeWa Sport |
1:09:49 |
|
Damer Junior 18-19 år JSM |
9 |
132 |
Kristina Vestman |
Umeå SS |
1:10:00 |
|
Damer Junior 18-19 år JSM |
10 |
130 |
Mathilda Nilsson |
Race & Shine Sports Club |
1:10:06 |
|
Damer Junior 18-19 år JSM |
11 |
146 |
Leah Rosencrantz |
Triathlon Väst |
1:10:20 |
|
Damer Junior 18-19 år JSM |
12 |
151 |
Elena Henze |
Umeå SS |
1:12:47 |
|
Damer Junior 18-19 år JSM |
13 |
145 |
Sandra Trigell |
Umeå SS |
1:13:18 |
|
Damer Junior 18-19 år JSM |
14 |
149 |
Filippa Bonorden |
Väsby SS Triathlon |
1:13:39 |
|
Damer Junior 18-19 år JSM |
15 |
129 |
Tyra Östberg |
Umeå SS |
1:14:58 |
|
Damer Junior 18-19 år JSM |
16 |
155 |
Josefin Ross |
Dalregementets IF |
1:17:05 |
|
Damer Junior 18-19 år JSM |
17 |
136 |
Nathalie Stigenberg |
Gävle Triathlon Klubb |
1:17:08 |
|
Damer Junior 18-19 år JSM |
18 |
128 |
Josefine Berglund |
Väsby SS Triathlon |
1:18:30 |
|
Damer Master 35-39 år RM |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Damer Master 35-39 år RM |
1 |
3555 |
Martina Nilsson |
Team LeWa Sport |
1:12:05 |
|
Damer Master 35-39 år RM |
2 |
3551 |
Charlotta Wångblad |
IK NocOut.se |
1:15:09 |
|
Damer Master 35-39 år RM |
3 |
3554 |
Emilie Gripewall |
Team Simcoachen |
1:27:49 |
|
Damer Master 40-44 år RM |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Damer Master 40-44 år RM |
1 |
4055 |
Matilda Johansson |
Roslagens Triathlon IF |
1:10:00 |
|
Damer Master 40-44 år RM |
2 |
4051 |
Marie Sandberg |
Julita Triathlon |
1:10:41 |
|
Damer Master 40-44 år RM |
3 |
4053 |
Anna Johansson |
IK NocOut.se |
1:11:28 |
|
Damer Master 40-44 år RM |
4 |
4054 |
Katharina Christoforo |
Triathlon Syd |
1:14:30 |
|
Damer Master 40-44 år RM |
5 |
4056 |
Åsa Wallinder |
Västerås CK |
1:15:29 |
|
Damer Master 40-44 år RM |
6 |
4057 |
Emma Hektor |
IK NocOut.se |
1:17:46 |
|
Damer Master 45-49 år RM |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Damer Master 45-49 år RM |
1 |
4556 |
Tina Lilja |
Frosta Multisport |
1:10:55 |
|
Damer Master 45-49 år RM |
2 |
4555 |
Malin Annebäck |
Väsby SS Triathlon |
1:11:37 |
|
Damer Master 45-49 år RM |
3 |
4557 |
Marianne Smedmark |
Roslagens Triathlon IF |
1:15:39 |
|
Damer Master 45-49 år RM |
4 |
4558 |
Jenny Sundberg |
IF Mantra Sport |
1:16:50 |
|
Damer Master 45-49 år RM |
5 |
4552 |
Maria Trönell |
IS Göta Friidrott & Triathlon |
1:19:08 |
|
Damer Master 45-49 år RM |
6 |
4553 |
Mia Eklöw |
Team LeWa Sport |
1:21:20 |
|
Damer Master 45-49 år RM |
7 |
4551 |
Ulrika Nilsson |
Team LeWa Sport |
1:31:15 |
|
Damer Master 50-54 år RM |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Damer Master 50-54 år RM |
1 |
5057 |
Åsa Lindeblad |
Väsby SS Triathlon |
1:13:03 |
|
Damer Master 50-54 år RM |
2 |
5051 |
Liselott Håkansson |
Kristianstad TK |
1:15:18 |
|
Damer Master 50-54 år RM |
3 |
5055 |
Anneli Hilmersson |
3City Triathlon |
1:17:27 |
|
Damer Master 50-54 år RM |
4 |
5056 |
Åsa Danell |
IK NocOut.se |
1:18:02 |
|
Damer Master 50-54 år RM |
5 |
5053 |
Jannice Persson |
Frosta Multisport |
1:21:51 |
|
Damer Master 50-54 år RM |
6 |
5052 |
Nathalie Gilbert |
338 Småland Triathlon & MF |
1:23:05 |
|
Damer Master 55-59 år RM |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Damer Master 55-59 år RM |
1 |
5554 |
Marie Ekman |
Motala Triathlon Club |
1:15:02 |
|
Damer Master 55-59 år RM |
2 |
5556 |
Marie Cederberg |
IFK Sala |
1:17:19 |
|
Damer Master 55-59 år RM |
3 |
5557 |
Lena Söderqvist |
Team LeWa Sport |
1:17:49 |
|
Damer Master 55-59 år RM |
4 |
5551 |
Cecilia Wikander |
Stockholm City Triathlon |
1:21:07 |
|
Damer Master 55-59 år RM |
5 |
5558 |
Anna Malmerfelt |
Åkersberga Triathlonförening |
1:23:59 |
|
Damer Master 55-59 år RM |
6 |
5555 |
Cecilia Jertborn |
SK Elfsborg |
1:29:17 |
|
Damer Master 55-59 år RM |
7 |
5553 |
Marie Wiman |
Väsby SS Triathlon |
1:30:52 |
|
Damer Master 60-64 år RM |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Damer Master 60-64 år RM |
1 |
6054 |
Ann-Charlott Thorén |
Motala Triathlon Club |
1:20:59 |
|
Damer Master 60-64 år RM |
2 |
6053 |
Tina Karlberg |
Lidingö Triathlon |
1:24:46 |
|
Damer Master 60-64 år RM |
3 |
6051 |
Monica Sjans |
Qwarnsveden Triathlonklubb |
1:29:01 |
|
Damer Olympisk Motion |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Damer Olympisk Motion |
1 |
232 |
Elin Genneby |
IFK SALA |
2:20:58 |
|
Damer Olympisk Motion |
2 |
220 |
Alex Smethurst |
Pain Free Power |
2:29:46 |
|
Damer Olympisk Motion |
3 |
323 |
Alice Laratta |
|
2:30:31 |
|
Damer Olympisk Motion |
4 |
238 |
Åsa Miemois |
Knivsta CK Triathlon |
2:34:58 |
|
Damer Olympisk Motion |
5 |
285 |
Laura Jacque |
Triathlon Syd |
2:36:19 |
|
Damer Olympisk Motion |
6 |
289 |
Mathilda Olofsson |
|
2:43:34 |
|
Damer Olympisk Motion |
7 |
318 |
Cecilia Gyllander |
Stockholm City Triathlon |
2:45:00 |
|
Damer Olympisk Motion |
8 |
233 |
Luisa Fernanda Santiesteban Garcia |
Stockholm City Triathlon |
2:48:58 |
|
Damer Olympisk Motion |
9 |
296 |
Rojyar Khalili |
Norrköping Triathlon |
2:51:30 |
|
Damer Olympisk Motion |
10 |
272 |
Johanna Allqvie |
Team Power Woman |
2:50:27 |
|
Damer Olympisk Motion |
11 |
249 |
Anna Foghammar |
Hudiksvalls simsällskap |
2:58:02 |
|
Damer Olympisk Motion |
12 |
300 |
Malin Rappe |
|
3:03:41 |
|
Damer Olympisk Motion |
13 |
284 |
Therese Dossel Holm |
IK NocOut.se |
3:08:29 |
|
Damer Olympisk Motion |
14 |
302 |
Maria Idosdotter-Nilsson |
GRC NYBRO |
3:14:08 |
|
Damer Olympisk Motion |
15 |
229 |
Therese Lorentzson |
|
3:24:08 |
|
Damer Olympisk Motion |
16 |
274 |
Ulrica Lundström |
|
3:27:54 |
|
Damer Olympisk Motion |
17 |
315 |
Agneta Lund |
Norra Stockholm Endurance |
3:33:33 |
|
Damer Olympisk Motion |
18 |
228 |
Amelie Meuller |
|
3:47:00 |
|
Damer Olympisk Motion |
19 |
223 |
Maria Isaksson |
|
3:49:41 |
|
Damer Olympisk Motion |
20 |
240 |
Jennifer Stump |
Team Power Woman |
4:02:13 |
|
Damer Olympisk Motion |
21 |
210 |
Sofie Carnestig |
|
4:02:59 |
|
Damer Olympisk Motion |
22 |
248 |
Helen Ferin |
|
4:03:00 |
|
Damer Olympisk Motion |
23 |
281 |
Stina Pressfelt |
|
4:03:00 |
|
Damer Olympisk Motion |
DNF |
275 |
Jenny Lindblom |
Team Power Woman |
- |
|
Damer Olympisk Motion |
DNF |
304 |
Alicia Linderfalk |
IK NocOut.se |
- |
|
Damer Para Intellektuell funktionsnedsättning |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Damer Para Intellektuell funktionsnedsättning |
1 |
801 |
Kristin Björfeldt |
SYA SK |
1:32:21 |
|
Damer Para Rörelsenedsättning |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Damer Para Rörelsenedsättning |
1 |
802 |
Liina Nuoranne |
Turun Urheiluliitto Ry, FI |
1:33:55 |
|
Damer Para Rörelsenedsättning - Rullstol |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Damer Para Rörelsenedsättning - Rullstol |
1 |
803 |
Nora Sandholdt |
|
1:58:45 |
|
Damer Para Synnedsättning |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Damer Para Synnedsättning |
1 |
805 |
Sophie Toomväli-Petersson |
Team LeWa Sport |
1:27:36 |
|
Damer Senior SM |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Damer Senior SM |
1 |
121 |
Tilda Månsson |
Väsby SS Triathlon |
59:25 |
|
Damer Senior SM |
2 |
103 |
Emma Varga |
Terrible Tuesdays Athletic Club |
1:01:55 |
|
Damer Senior SM |
3 |
102 |
Marie Carlsson |
Väsby SS Triathlon |
1:02:56 |
|
Damer Senior SM |
4 |
122 |
Linn Suchomel |
Race & Shine Sports Club |
1:03:36 |
|
Damer Senior SM |
5 |
148 |
Amanda Johansson |
Karlstads SS |
1:03:50 |
|
Damer Senior SM |
6 |
142 |
Ella Ohlsson |
Stöcke TS Järnet |
1:05:01 |
|
Damer Senior SM |
7 |
112 |
Rebecka Forsström |
Triathlon Syd |
1:05:17 |
|
Damer Senior SM |
8 |
147 |
Selma Westman |
Stöcke TS Järnet |
1:06:07 |
|
Damer Senior SM |
9 |
154 |
Elin Rooth |
Nordic Triathlon & Endurance Club |
1:06:13 |
|
Damer Senior SM |
10 |
156 |
Alma Bergqvist |
IFK Sala |
1:07:29 |
|
Damer Senior SM |
11 |
144 |
Anna Söderqvist |
Team LeWa Sport |
1:09:49 |
|
Damer Senior SM |
12 |
132 |
Kristina Vestman |
Umeå SS |
1:10:00 |
|
Damer Senior SM |
13 |
130 |
Mathilda Nilsson |
Race & Shine Sports Club |
1:10:06 |
|
Damer Senior SM |
14 |
146 |
Leah Rosencrantz |
Triathlon Väst |
1:10:20 |
|
Damer Senior SM |
15 |
110 |
Kristalina Smårs |
Örebro AIK |
1:10:55 |
|
Damer Senior SM |
16 |
151 |
Elena Henze |
Umeå SS |
1:12:47 |
|
Damer Senior SM |
17 |
145 |
Sandra Trigell |
Umeå SS |
1:13:18 |
|
Damer Senior SM |
18 |
149 |
Filippa Bonorden |
Väsby SS Triathlon |
1:13:39 |
|
Damer Senior SM |
19 |
129 |
Tyra Östberg |
Umeå SS |
1:14:58 |
|
Damer Senior SM |
20 |
155 |
Josefin Ross |
Dalregementets IF |
1:17:05 |
|
Damer Senior SM |
21 |
136 |
Nathalie Stigenberg |
Gävle Triathlon Klubb |
1:17:08 |
|
Damer Senior SM |
22 |
128 |
Josefine Berglund |
Väsby SS Triathlon |
1:18:30 |
|
Damer Sprint Motion |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Damer Sprint Motion |
1 |
559 |
Emeli Grafström |
|
1:08:07 |
|
Damer Sprint Motion |
2 |
568 |
Helena Rylander |
Väsby SS Triathlon |
1:10:22 |
|
Damer Sprint Motion |
3 |
545 |
Josefine Falk |
|
1:10:48 |
|
Damer Sprint Motion |
4 |
532 |
Julia Lidenhammar |
|
1:17:39 |
|
Damer Sprint Motion |
5 |
558 |
Elsa Rimhagen |
Upplands-Västmanlands Fältrittklubb |
1:18:39 |
|
Damer Sprint Motion |
6 |
506 |
Diana Atanasova |
IK NocOut.se |
1:19:44 |
|
Damer Sprint Motion |
7 |
541 |
Frida Abrahamsson |
|
1:20:33 |
|
Damer Sprint Motion |
8 |
546 |
Urte Bernataviciute |
|
1:20:55 |
|
Damer Sprint Motion |
9 |
524 |
Anna Fransson |
|
1:21:09 |
|
Damer Sprint Motion |
10 |
507 |
Kim Lindahl |
IK NocOut.se |
1:21:43 |
|
Damer Sprint Motion |
11 |
562 |
Anna Spångeus |
IK NocOut.se |
1:22:36 |
|
Damer Sprint Motion |
12 |
509 |
Malin Wredberg |
Team Power Woman |
1:24:28 |
|
Damer Sprint Motion |
13 |
555 |
Cecilia Jönsson |
|
1:26:13 |
|
Damer Sprint Motion |
14 |
550 |
Elin Rimhagen |
|
1:27:56 |
|
Damer Sprint Motion |
15 |
553 |
Eleonor Blomberg |
|
1:28:36 |
|
Damer Sprint Motion |
16 |
528 |
Jessica Bring |
|
1:29:25 |
|
Damer Sprint Motion |
17 |
525 |
Marika Palmblad |
|
1:35:11 |
|
Damer Sprint Motion |
18 |
547 |
Valdone Bernataviciene |
|
1:36:09 |
|
Damer Sprint Motion |
19 |
512 |
Emmy Östman |
|
1:37:59 |
|
Damer Sprint Motion |
20 |
529 |
Sara Lundbäck |
Gästabudsboularna |
1:39:49 |
|
Damer Sprint Motion |
21 |
519 |
Aida Gaco |
|
1:46:18 |
|
Damer Ungdom 16-17 år USM |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Damer Ungdom 16-17 år USM |
1 |
148 |
Amanda Johansson |
Karlstads SS |
1:03:50 |
|
Damer Ungdom 16-17 år USM |
2 |
142 |
Ella Ohlsson |
Stöcke TS Järnet |
1:05:01 |
|
Damer Ungdom 16-17 år USM |
3 |
147 |
Selma Westman |
Stöcke TS Järnet |
1:06:07 |
|
Damer Ungdom 16-17 år USM |
4 |
154 |
Elin Rooth |
Nordic Triathlon & Endurance Club |
1:06:13 |
|
Damer Ungdom 16-17 år USM |
5 |
156 |
Alma Bergqvist |
IFK Sala |
1:07:29 |
|
Damer Ungdom 16-17 år USM |
6 |
144 |
Anna Söderqvist |
Team LeWa Sport |
1:09:49 |
|
Damer Ungdom 16-17 år USM |
7 |
146 |
Leah Rosencrantz |
Triathlon Väst |
1:10:20 |
|
Damer Ungdom 16-17 år USM |
8 |
151 |
Elena Henze |
Umeå SS |
1:12:47 |
|
Damer Ungdom 16-17 år USM |
9 |
145 |
Sandra Trigell |
Umeå SS |
1:13:18 |
|
Damer Ungdom 16-17 år USM |
10 |
149 |
Filippa Bonorden |
Väsby SS Triathlon |
1:13:39 |
|
Damer Ungdom 16-17 år USM |
11 |
155 |
Josefin Ross |
Dalregementets IF |
1:17:05 |
|
Flickor 14-15 år |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Flickor 14-15 år |
1 |
1451 |
Hanna Månsson |
Väsby SS Triathlon |
35:47 |
|
Flickor 14-15 år |
2 |
1457 |
Alva Smeds |
Väsby SS Triathlon |
44:20 |
|
Flickor 14-15 år |
3 |
1453 |
Leontien Herweijer |
Hälle IF |
45:06 |
|
Flickor 14-15 år |
4 |
1452 |
Vera Nilsson |
Team LeWa Sport |
46:08 |
|
Herrar Junior 18-19 år JSM |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar Junior 18-19 år JSM |
1 |
42 |
Oscar Lilja |
Race & Shine Sports Club |
55:58 |
|
Herrar Junior 18-19 år JSM |
2 |
72 |
Noah Petersson |
Nordic Triathlon & Endurance club |
59:53 |
|
Herrar Junior 18-19 år JSM |
3 |
45 |
Arvid Axelsson |
AXA Sports Club |
1:00:55 |
|
Herrar Junior 18-19 år JSM |
4 |
77 |
Carl Sundqvist |
Kungsbacka SS |
1:01:39 |
|
Herrar Junior 18-19 år JSM |
5 |
48 |
Albin Granström |
Stöcke TS Järnet |
1:02:03 |
|
Herrar Junior 18-19 år JSM |
6 |
80 |
Gustav Bach |
AXA Sports Club |
1:04:03 |
|
Herrar Junior 18-19 år JSM |
7 |
64 |
Robin Andersson |
Umeå SS |
1:04:54 |
|
Herrar Junior 18-19 år JSM |
8 |
55 |
Jesper Nordbrandt |
Halmstad Triathlon & Multisport |
1:05:11 |
|
Herrar Junior 18-19 år JSM |
9 |
83 |
Francisco Dias |
Väsby SS Triathlon |
1:06:47 |
|
Herrar Junior 18-19 år JSM |
10 |
87 |
Linus Fredriksson |
Skövde Triathlonklubb |
1:06:47 |
|
Herrar Junior 18-19 år JSM |
11 |
54 |
Olle Nilsson |
IFK Sala |
1:08:02 |
|
Herrar Junior 18-19 år JSM |
12 |
79 |
Lucas Axelsson |
Dalregementets IF |
1:09:25 |
|
Herrar Junior 18-19 år JSM |
13 |
86 |
Christoffer Larsson |
Dalregementets IF |
1:11:47 |
|
Herrar Junior 18-19 år JSM |
14 |
59 |
Jakob Nyström |
Umeå SS |
1:11:59 |
|
Herrar Junior 18-19 år JSM |
15 |
74 |
Simon Östborg |
Kalmar RC Triathlon |
1:12:04 |
|
Herrar Junior 18-19 år JSM |
16 |
82 |
Leon Dahlin |
Dalregementets IF |
1:12:37 |
|
Herrar Junior 18-19 år JSM |
17 |
75 |
David Tylén |
IKHP Huskvarna |
1:13:07 |
|
Herrar Junior 18-19 år JSM |
18 |
58 |
Max Rundström |
Team Lewa Sport |
1:14:26 |
|
Herrar Junior 18-19 år JSM |
19 |
65 |
Vincent Wall |
Umeå SS |
1:16:36 |
|
Herrar Junior 18-19 år JSM |
20 |
78 |
Ludwig Svärdvall |
Team LeWa Sport |
1:27:00 |
|
Herrar Master 35-39 år RM |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar Master 35-39 år RM |
1 |
3502 |
Andreas Voss |
Triathlon Syd |
1:10:23 |
|
Herrar Master 35-39 år RM |
2 |
3501 |
Ahmad El Sayed |
Väsby SS Triathlon |
1:30:46 |
|
Herrar Master 40-44 år RM |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar Master 40-44 år RM |
1 |
4005 |
Marcus Brandt |
Race & Shine Sports Club |
1:01:21 |
|
Herrar Master 40-44 år RM |
2 |
4002 |
Marcus Ekström |
FMTIS IF |
1:04:19 |
|
Herrar Master 40-44 år RM |
3 |
4001 |
Tommie Sjödin |
Hemsö IF |
1:05:25 |
|
Herrar Master 40-44 år RM |
4 |
4008 |
Gustav Holmberg |
Eskilstuna IK Triathlon |
1:07:14 |
|
Herrar Master 40-44 år RM |
5 |
4006 |
Mikael Karlsson |
Väsby SS Triathlon |
1:08:45 |
|
Herrar Master 40-44 år RM |
6 |
4004 |
Linus Sjöberg |
Finspångs Cykelamatörer |
1:09:00 |
|
Herrar Master 40-44 år RM |
7 |
4003 |
Joar Palm |
Stockholm City Triathlon |
1:15:39 |
|
Herrar Master 45-49 år RM |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar Master 45-49 år RM |
1 |
4512 |
Luke Dragstra |
Nordic Triathlon & Endurance Club |
1:03:58 |
|
Herrar Master 45-49 år RM |
2 |
4504 |
Kristian Hallsten |
Triathlon Syd |
1:04:33 |
|
Herrar Master 45-49 år RM |
3 |
4501 |
Anders Granlund |
Åkersberga Triathlonförening |
1:05:01 |
|
Herrar Master 45-49 år RM |
4 |
4502 |
Endre Barat |
Väsby SS Triathlon |
1:05:40 |
|
Herrar Master 45-49 år RM |
5 |
4510 |
Tobias Marklund |
Väsby SS Triathlon |
1:05:54 |
|
Herrar Master 45-49 år RM |
6 |
4503 |
Torbjörn Annell |
MIND Triathlon Sports Club |
1:06:19 |
|
Herrar Master 45-49 år RM |
7 |
4508 |
Magnus Mellberg |
Idrottsmottagningen Sports Club |
1:10:03 |
|
Herrar Master 45-49 år RM |
8 |
4509 |
Björn Lilja |
Frosta Multisport |
1:13:04 |
|
Herrar Master 45-49 år RM |
9 |
4506 |
Bela Hack |
Norrköping Triathlon |
1:15:57 |
|
Herrar Master 45-49 år RM |
10 |
4511 |
Patrik Nyström |
Umeå SS |
1:17:42 |
|
Herrar Master 50-54 år RM |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar Master 50-54 år RM |
1 |
5004 |
Martin Törnqvist |
Väsby SS Triathlon |
1:05:13 |
|
Herrar Master 50-54 år RM |
2 |
5014 |
Mikael Edlund |
Alnö Race Team |
1:07:38 |
|
Herrar Master 50-54 år RM |
3 |
5015 |
Tommy Jansson |
Saltsjöbaden Triathlonsällskap |
1:09:10 |
|
Herrar Master 50-54 år RM |
4 |
5012 |
Fredrik Danell |
IK NocOut.se |
1:10:13 |
|
Herrar Master 50-54 år RM |
5 |
5005 |
Henrik Malmström |
Väsby SS Triathlon |
1:11:20 |
|
Herrar Master 50-54 år RM |
6 |
5010 |
Johan Wetterlöv |
Kristianstad TK |
1:12:08 |
|
Herrar Master 50-54 år RM |
7 |
5001 |
Mattias Klein |
Norrköping Triathlon |
1:13:16 |
|
Herrar Master 50-54 år RM |
8 |
5011 |
Karl Bertrandt |
Athletic Club Salt Lake |
1:13:25 |
|
Herrar Master 50-54 år RM |
9 |
5002 |
Lars Abrahamson Hjerpe |
Norrköping Triathlon |
1:13:58 |
|
Herrar Master 50-54 år RM |
10 |
5003 |
Nikklas Jorme |
Väsby SS Triathlon |
1:18:59 |
|
Herrar Master 50-54 år RM |
11 |
5013 |
Nicholas Swift |
Oslofjord Triathlon, NO (EJ RM) |
1:19:37 |
|
Herrar Master 50-54 år RM |
DNF |
5008 |
Mattias Arvidsson |
Väsby SS Triathlon |
- |
|
Herrar Master 55-59 år RM |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar Master 55-59 år RM |
1 |
5511 |
Magnus Almen |
AXA Sports Club |
1:05:22 |
|
Herrar Master 55-59 år RM |
2 |
5512 |
Jonas Rylander |
Väsby SS Triathlon |
1:06:19 |
|
Herrar Master 55-59 år RM |
3 |
5514 |
Roland Lycksell |
Race & Shine Sports Club |
1:09:53 |
|
Herrar Master 55-59 år RM |
4 |
5501 |
Urban Östh |
IFK Österbymo |
1:10:47 |
|
Herrar Master 55-59 år RM |
5 |
5513 |
Joakim Malmerfelt |
Åkersberga Triathlonförening |
1:12:38 |
|
Herrar Master 55-59 år RM |
6 |
5508 |
Alf Bergqvist |
Umara Sports Club |
1:13:31 |
|
Herrar Master 55-59 år RM |
7 |
5502 |
Jonas Eriksson |
IK NocOut.se |
1:14:19 |
|
Herrar Master 55-59 år RM |
8 |
5510 |
Magnus Dahlgren |
Kalmar RC Triathlon |
1:14:23 |
|
Herrar Master 55-59 år RM |
9 |
5505 |
Christer Holmqvist |
Eskilstuna IK Triathlon |
1:16:48 |
|
Herrar Master 60-64 år RM |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar Master 60-64 år RM |
1 |
6009 |
Michael Thorén |
Motala Triathlon Club |
1:08:04 |
|
Herrar Master 60-64 år RM |
2 |
6005 |
Gunnar Kihlberg |
Dalregementets IF |
1:09:33 |
|
Herrar Master 60-64 år RM |
3 |
6002 |
Ulf Carleson |
Stockholm City Triathlon |
1:13:48 |
|
Herrar Master 60-64 år RM |
4 |
6008 |
Christer Carlsson |
Heleneholms IF Tri Team |
1:14:44 |
|
Herrar Master 60-64 år RM |
5 |
6006 |
Mats Gunnarsson |
Norrköping Triathlon |
1:17:24 |
|
Herrar Master 60-64 år RM |
6 |
6001 |
P-O Olsson |
Skövde Triathlonklubb |
1:19:56 |
|
Herrar Master 60-64 år RM |
7 |
6010 |
Thomas Swahn |
Väsby SS Triathlon |
1:28:09 |
|
Herrar Master 60-64 år RM |
8 |
6003 |
Peter Hällberg |
Stockholm City Triathlon |
1:28:25 |
|
Herrar Master 60-64 år RM |
9 |
6007 |
Fredrik Goa |
Heleneholms IF Tri Team |
1:28:44 |
|
Herrar Master 65-69 år RM |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar Master 65-69 år RM |
1 |
6501 |
Per-Olof Branzell |
IK Fyris Uppsala |
1:16:36 |
|
Herrar Master 65-69 år RM |
2 |
6502 |
Svante Grävare |
Umara Sports Club |
1:21:08 |
|
Herrar Master 65-69 år RM |
3 |
6504 |
Ralf Ståhl |
Dalregementets IF |
1:21:42 |
|
Herrar Master 65-69 år RM |
4 |
6503 |
Kenneth Gysing |
Åkersberga Triathlonförening |
1:23:45 |
|
Herrar Master 70-74 år RM |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar Master 70-74 år RM |
1 |
7001 |
Ulf Gunnarsson |
Nordic Triathlon & Endurance Club |
1:26:45 |
|
Herrar Master 85- år RM |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar Master 85- år RM |
1 |
8501 |
George Valvis |
Triathlon Syd |
2:22:52 |
|
Herrar Olympisk Motion |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar Olympisk Motion |
1 |
320 |
Albin Carlsson |
MIND Triathlon Sports Club |
2:01:52 |
|
Herrar Olympisk Motion |
2 |
311 |
David Karlsson |
MIND Triathlon Sports Club |
2:04:37 |
|
Herrar Olympisk Motion |
3 |
286 |
Johan Lindberg Blohm |
Triathlon Väst |
2:15:44 |
|
Herrar Olympisk Motion |
4 |
307 |
Martin Widlund |
Örebro AIK |
2:16:54 |
|
Herrar Olympisk Motion |
5 |
245 |
Gabriel Kröger |
Nordic Triathlon & Endurance Club |
2:18:51 |
|
Herrar Olympisk Motion |
6 |
293 |
Xabier Rodriguez Martinez |
|
2:22:04 |
|
Herrar Olympisk Motion |
7 |
244 |
Erik Tengstrand |
IK NocOut.se |
2:21:19 |
|
Herrar Olympisk Motion |
8 |
324 |
Tobias Berntsson |
Höglandets Triathlon |
2:24:03 |
|
Herrar Olympisk Motion |
9 |
303 |
Oliver Wettergren |
IK NocOut.se |
2:23:53 |
|
Herrar Olympisk Motion |
10 |
212 |
Karl Norén |
IK NocOut.se |
2:25:35 |
|
Herrar Olympisk Motion |
11 |
259 |
Johan Olsson |
|
2:30:46 |
|
Herrar Olympisk Motion |
12 |
201 |
Martin Sjunnestrand |
Stockholm City Triathlon |
2:29:56 |
|
Herrar Olympisk Motion |
13 |
239 |
Lars Lindvall |
Knivsta CK Triathlon |
2:31:07 |
|
Herrar Olympisk Motion |
14 |
257 |
Efe Erenel |
Kalmar RC Triathlon |
2:32:51 |
|
Herrar Olympisk Motion |
15 |
316 |
Markus Eskilson |
IK NocOut.se |
2:32:06 |
|
Herrar Olympisk Motion |
16 |
263 |
Hugo Guyader |
IK Akele |
2:34:32 |
|
Herrar Olympisk Motion |
17 |
219 |
Jonatan Uddman |
|
2:33:52 |
|
Herrar Olympisk Motion |
18 |
277 |
Jörg Sturmhoebel |
IK NocOut.se |
2:34:01 |
|
Herrar Olympisk Motion |
19 |
235 |
Christoffer Karlsson |
IK NocOut.se |
2:36:10 |
|
Herrar Olympisk Motion |
20 |
314 |
Carl-Adam Torbjörnsson |
Colting Borssén Triathlonklubb |
2:37:37 |
|
Herrar Olympisk Motion |
21 |
330 |
Jonatan Eriksson |
UT Kolmården |
2:37:27 |
|
Herrar Olympisk Motion |
22 |
264 |
Erik Erjeby |
IK NocOut.se |
2:36:06 |
|
Herrar Olympisk Motion |
23 |
255 |
Magnus Ericson |
Östgöta Helikopter SkoIF |
2:38:47 |
|
Herrar Olympisk Motion |
24 |
208 |
Daniel Edgarsson |
Höglandets Triathlon |
2:40:00 |
|
Herrar Olympisk Motion |
25 |
299 |
Jonathan Fältsjö |
Triathlon Väst |
2:39:19 |
|
Herrar Olympisk Motion |
26 |
258 |
Kim Jacobsson |
Midnight Warriors Triathlon Club |
2:41:27 |
|
Herrar Olympisk Motion |
27 |
309 |
Jakob Wide |
|
2:40:13 |
|
Herrar Olympisk Motion |
28 |
327 |
Jacob Westerberg |
Höglandets Triathlon |
2:39:46 |
|
Herrar Olympisk Motion |
29 |
306 |
Mikael Lord |
Colting Borssén Triathlonklubb |
2:41:04 |
|
Herrar Olympisk Motion |
30 |
298 |
Wagner Silva |
CSK Ludvika |
2:41:21 |
|
Herrar Olympisk Motion |
31 |
328 |
Marcus Ekman |
|
2:43:00 |
|
Herrar Olympisk Motion |
32 |
325 |
Joel Folkesson |
Höglandets Triathlon |
2:42:49 |
|
Herrar Olympisk Motion |
33 |
297 |
Marko Sinadinovic |
M&M |
2:44:08 |
|
Herrar Olympisk Motion |
34 |
209 |
Mattias Wirén |
Umara Sports Club |
2:43:19 |
|
Herrar Olympisk Motion |
35 |
231 |
Renaud Millet |
Stockholm City Triathlon |
2:44:28 |
|
Herrar Olympisk Motion |
36 |
224 |
Warner Rosales |
CR |
2:47:08 |
|
Herrar Olympisk Motion |
37 |
243 |
Peter Lundqvist |
Ålems Ok |
2:48:41 |
|
Herrar Olympisk Motion |
38 |
301 |
Salih YILDIRIM |
DAG |
2:49:14 |
|
Herrar Olympisk Motion |
39 |
319 |
Roger Järnbrink |
Väsby SS Triathlon |
2:48:10 |
|
Herrar Olympisk Motion |
40 |
265 |
Robert Cedbro |
|
2:52:19 |
|
Herrar Olympisk Motion |
41 |
291 |
Aron Blom |
|
2:54:46 |
|
Herrar Olympisk Motion |
42 |
317 |
Daniel Lindstedt |
IK NocOut.se |
2:55:05 |
|
Herrar Olympisk Motion |
43 |
313 |
Johnny Sandberg |
Stockholm City Triathlon |
2:54:04 |
|
Herrar Olympisk Motion |
44 |
288 |
Albin Svärd |
|
2:55:39 |
|
Herrar Olympisk Motion |
45 |
260 |
Daniel Höglin |
Midnight Warriors Triathlon Club |
2:55:46 |
|
Herrar Olympisk Motion |
46 |
262 |
Pierre Ståhle |
FET eller TRIATHLET? |
2:57:31 |
|
Herrar Olympisk Motion |
47 |
242 |
Ragnar Josefsson |
|
2:58:12 |
|
Herrar Olympisk Motion |
48 |
236 |
Fredrik Wiklund |
|
3:01:59 |
|
Herrar Olympisk Motion |
49 |
250 |
Niels Schulze-Stahl |
|
3:02:40 |
|
Herrar Olympisk Motion |
50 |
205 |
Peter Andersson |
|
3:01:25 |
|
Herrar Olympisk Motion |
51 |
321 |
Martijn Miltenburg |
|
3:04:20 |
|
Herrar Olympisk Motion |
52 |
268 |
Michael Sundsgård |
Åkersberga Triathlonförening |
3:03:33 |
|
Herrar Olympisk Motion |
53 |
326 |
Akal Yehualashet |
|
3:05:06 |
|
Herrar Olympisk Motion |
54 |
295 |
Markus Andersson |
|
3:05:59 |
|
Herrar Olympisk Motion |
55 |
206 |
Ole Hansen |
IK NocOut.se |
3:06:30 |
|
Herrar Olympisk Motion |
56 |
276 |
Björn Nilsson |
|
3:07:09 |
|
Herrar Olympisk Motion |
57 |
256 |
Johan Lindell |
Ålems OK |
3:10:41 |
|
Herrar Olympisk Motion |
58 |
218 |
Jan Engvall |
|
3:12:09 |
|
Herrar Olympisk Motion |
59 |
312 |
Mikael Hacksell |
Fredrikshof CK |
3:15:03 |
|
Herrar Olympisk Motion |
60 |
282 |
Per Skoog |
Julita Triathlon |
3:16:30 |
|
Herrar Olympisk Motion |
61 |
287 |
Joakim Åberg |
|
3:14:48 |
|
Herrar Olympisk Motion |
62 |
278 |
Roberth Krig |
Julita Triathlon |
3:19:48 |
|
Herrar Olympisk Motion |
63 |
280 |
Simon Varley |
Yorkshire Grit |
3:31:10 |
|
Herrar Olympisk Motion |
64 |
292 |
Jesper Malmström |
|
3:34:20 |
|
Herrar Olympisk Motion |
65 |
227 |
Johan Liljeberg |
|
3:47:00 |
|
Herrar Olympisk Motion |
66 |
329 |
Ted Syvinki |
|
4:13:24 |
|
Herrar Olympisk Motion |
DNF |
221 |
Per Hagegård |
|
- |
|
Herrar Olympisk Motion |
DNF |
294 |
Marcus Arvidsson |
g2M |
- |
|
Herrar Olympisk Motion |
DNF |
225 |
Fredrik Björk |
|
- |
|
Herrar Para Rörelsenedsättning |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar Para Rörelsenedsättning |
1 |
804 |
Sebastian Jansson Berg |
Väsby SS Triathlon |
1:26:18 |
|
Herrar Para Synnedsättning |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar Para Synnedsättning |
1 |
807 |
Hein Wagner |
Kungsbacka SS |
1:17:57 |
|
Herrar Para Synnedsättning |
2 |
806 |
Daniel Belge |
Trifit IF |
1:41:58 |
|
Herrar Senior SM |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar Senior SM |
1 |
1 |
Gabriel Sandör |
Terrible Tuesdays Athletic Club |
53:18 |
|
Herrar Senior SM |
2 |
3 |
Andreas Carlsson |
Terrible Tuesdays Athletic Club |
53:41 |
|
Herrar Senior SM |
3 |
8 |
Daniel Nou |
Race & Shine Sports Club |
54:56 |
|
Herrar Senior SM |
4 |
14 |
Axel Rosencrantz |
Triathlon Väst |
55:02 |
|
Herrar Senior SM |
5 |
42 |
Oscar Lilja |
Race & Shine Sports Club |
55:58 |
|
Herrar Senior SM |
6 |
26 |
Albert Askengren |
Stöcke TS Järnet |
57:03 |
|
Herrar Senior SM |
7 |
32 |
Emil Frayon |
Väsby SS Triathlon |
57:13 |
|
Herrar Senior SM |
8 |
17 |
Simon Lindblom |
Nordic Triathlon & Endurance club |
57:34 |
|
Herrar Senior SM |
9 |
30 |
Oskar Arvidsson |
Väsby SS Triathlon |
58:44 |
|
Herrar Senior SM |
10 |
72 |
Noah Petersson |
Nordic Triathlon & Endurance club |
59:53 |
|
Herrar Senior SM |
11 |
29 |
Niklas Akerström |
IK NocOut.se |
1:00:41 |
|
Herrar Senior SM |
12 |
45 |
Arvid Axelsson |
AXA Sports Club |
1:00:55 |
|
Herrar Senior SM |
13 |
77 |
Carl Sundqvist |
Kungsbacka SS |
1:01:39 |
|
Herrar Senior SM |
14 |
48 |
Albin Granström |
Stöcke TS Järnet |
1:02:03 |
|
Herrar Senior SM |
15 |
18 |
Alex Rodríguez Tynninen |
Umeå SS |
1:03:15 |
|
Herrar Senior SM |
16 |
31 |
Isak Engblom |
Väsby SS Triathlon |
1:03:56 |
|
Herrar Senior SM |
17 |
80 |
Gustav Bach |
AXA Sports Club |
1:04:03 |
|
Herrar Senior SM |
18 |
25 |
Thomas Tollstedt |
Race & Shine Sports Club |
1:04:40 |
|
Herrar Senior SM |
19 |
64 |
Robin Andersson |
Umeå SS |
1:04:54 |
|
Herrar Senior SM |
20 |
55 |
Jesper Nordbrandt |
Halmstad Triathlon & Multisport |
1:05:11 |
|
Herrar Senior SM |
21 |
19 |
Daniel Swahn |
Väsby SS Triathlon |
1:06:10 |
|
Herrar Senior SM |
22 |
22 |
Emil Norberg |
Qwarnsveden Triathlonklubb |
1:06:17 |
|
Herrar Senior SM |
23 |
83 |
Francisco Dias |
Väsby SS Triathlon |
1:06:47 |
|
Herrar Senior SM |
24 |
87 |
Linus Fredriksson |
Skövde Triathlonklubb |
1:06:47 |
|
Herrar Senior SM |
25 |
54 |
Olle Nilsson |
IFK Sala |
1:08:02 |
|
Herrar Senior SM |
26 |
79 |
Lucas Axelsson |
Dalregementets IF |
1:09:25 |
|
Herrar Senior SM |
27 |
86 |
Christoffer Larsson |
Dalregementets IF |
1:11:47 |
|
Herrar Senior SM |
28 |
59 |
Jakob Nyström |
Umeå SS |
1:11:59 |
|
Herrar Senior SM |
29 |
74 |
Simon Östborg |
Kalmar RC Triathlon |
1:12:04 |
|
Herrar Senior SM |
30 |
82 |
Leon Dahlin |
Dalregementets IF |
1:12:37 |
|
Herrar Senior SM |
31 |
75 |
David Tylén |
IKHP Huskvarna |
1:13:07 |
|
Herrar Senior SM |
32 |
58 |
Max Rundström |
Team Lewa Sport |
1:14:26 |
|
Herrar Senior SM |
33 |
65 |
Vincent Wall |
Umeå SS |
1:16:36 |
|
Herrar Senior SM |
34 |
78 |
Ludwig Svärdvall |
Team LeWa Sport |
1:27:00 |
|
Herrar Sprint Motion |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar Sprint Motion |
1 |
561 |
Oscar Kylbrink |
Strokeride |
1:00:32 |
|
Herrar Sprint Motion |
2 |
538 |
Anatole Alm Ibanez |
Umara Sports Club |
1:02:09 |
|
Herrar Sprint Motion |
3 |
548 |
Henrik Jansson |
IK Fyris Uppsala |
1:05:33 |
|
Herrar Sprint Motion |
4 |
539 |
Björn Wennlöf |
|
1:10:04 |
|
Herrar Sprint Motion |
5 |
534 |
Pablo Jomer |
|
1:10:59 |
|
Herrar Sprint Motion |
6 |
560 |
Mikael Hallgren |
Motala Triathlon Club |
1:11:31 |
|
Herrar Sprint Motion |
7 |
533 |
Daniel Kling |
|
1:13:01 |
|
Herrar Sprint Motion |
8 |
515 |
NIclas Svensson |
ESIK |
1:13:20 |
|
Herrar Sprint Motion |
9 |
563 |
Fredrik Stene |
AXA Sports Club |
1:13:45 |
|
Herrar Sprint Motion |
10 |
503 |
Håkan Odin |
Hjulsbro IK |
1:14:21 |
|
Herrar Sprint Motion |
11 |
511 |
Tomas Wessbo |
Vädervåg triathlon |
1:15:01 |
|
Herrar Sprint Motion |
12 |
554 |
Johan Jönsson |
|
1:15:48 |
|
Herrar Sprint Motion |
13 |
556 |
Mischa Woisetschläger |
IK NocOut.se |
1:16:43 |
|
Herrar Sprint Motion |
14 |
544 |
Rasmus Nockmar |
|
1:17:31 |
|
Herrar Sprint Motion |
15 |
542 |
Dusan Bojanic |
|
1:17:48 |
|
Herrar Sprint Motion |
16 |
514 |
Olov Berg |
IK Nocout.se |
1:19:03 |
|
Herrar Sprint Motion |
17 |
513 |
Jonatan Fjellström |
|
1:19:23 |
|
Herrar Sprint Motion |
18 |
552 |
Joakim Samuelsson |
Berber Idrottssällskap |
1:19:41 |
|
Herrar Sprint Motion |
19 |
531 |
Herman Nockmar |
|
1:20:30 |
|
Herrar Sprint Motion |
20 |
510 |
Magnus Holm |
|
1:20:35 |
|
Herrar Sprint Motion |
21 |
508 |
Rasmus Thollander |
|
1:21:49 |
|
Herrar Sprint Motion |
22 |
501 |
Lars Wettergren |
|
1:21:56 |
|
Herrar Sprint Motion |
23 |
549 |
Magnus Håkansson |
IK NocOut.se |
1:23:14 |
|
Herrar Sprint Motion |
24 |
557 |
Charles Martens |
Team LeWa Sport |
1:23:21 |
|
Herrar Sprint Motion |
25 |
537 |
Johan Öjebo |
Försvarsmakten |
1:31:19 |
|
Herrar Sprint Motion |
26 |
567 |
Martin Wiklund |
|
1:34:01 |
|
Herrar Sprint Motion |
27 |
516 |
Johan Grönqvist |
|
1:37:15 |
|
Herrar Sprint Motion |
28 |
518 |
Anders Barkstedt |
|
1:37:19 |
|
Herrar Sprint Motion |
29 |
517 |
Kenth Åstrand |
Rejmyre |
1:37:19 |
|
Herrar Sprint Motion |
30 |
565 |
Jimmy Blomqvist Hverven |
GGMU |
1:43:24 |
|
Herrar Sprint Motion |
31 |
566 |
Carl Fredholm |
|
1:43:28 |
|
Herrar Ungdom 16-17 år USM |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Herrar Ungdom 16-17 år USM |
1 |
72 |
Noah Petersson |
Nordic Triathlon & Endurance club |
59:53 |
|
Herrar Ungdom 16-17 år USM |
2 |
77 |
Carl Sundqvist |
Kungsbacka SS |
1:01:39 |
|
Herrar Ungdom 16-17 år USM |
3 |
80 |
Gustav Bach |
AXA Sports Club |
1:04:03 |
|
Herrar Ungdom 16-17 år USM |
4 |
83 |
Francisco Dias |
Väsby SS Triathlon |
1:06:47 |
|
Herrar Ungdom 16-17 år USM |
5 |
87 |
Linus Fredriksson |
Skövde Triathlonklubb |
1:06:47 |
|
Herrar Ungdom 16-17 år USM |
6 |
79 |
Lucas Axelsson |
Dalregementets IF |
1:09:25 |
|
Herrar Ungdom 16-17 år USM |
7 |
86 |
Christoffer Larsson |
Dalregementets IF |
1:11:47 |
|
Herrar Ungdom 16-17 år USM |
8 |
74 |
Simon Östborg |
Kalmar RC Triathlon |
1:12:04 |
|
Herrar Ungdom 16-17 år USM |
9 |
82 |
Leon Dahlin |
Dalregementets IF |
1:12:37 |
|
Herrar Ungdom 16-17 år USM |
10 |
75 |
David Tylén |
IKHP Huskvarna |
1:13:07 |
|
Herrar Ungdom 16-17 år USM |
11 |
78 |
Ludwig Svärdvall |
Team LeWa Sport |
1:27:00 |
|
Men Nordic Championship Elite |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Men Nordic Championship Elite |
1 |
1 |
Gabriel Sandör |
SWE |
53:18 |
|
Men Nordic Championship Elite |
2 |
2 |
Emil Holm |
DEN |
53:28 |
|
Men Nordic Championship Elite |
3 |
3 |
Andreas Carlsson |
SWE |
53:41 |
|
Men Nordic Championship Elite |
4 |
6 |
Sebastian Wernersen |
NOR |
54:19 |
|
Men Nordic Championship Elite |
5 |
5 |
Oscar Gladney Rundqvist |
DEN |
54:45 |
|
Men Nordic Championship Elite |
6 |
8 |
Daniel Nou |
SWE |
54:56 |
|
Men Nordic Championship Elite |
7 |
14 |
Axel Rosencrantz |
SWE |
55:02 |
|
Men Nordic Championship Elite |
8 |
7 |
Johannes Sikk |
EST |
55:17 |
|
Men Nordic Championship Elite |
9 |
42 |
Oscar Lilja |
SWE |
55:58 |
|
Men Nordic Championship Elite |
10 |
10 |
Petter Ellingsbø |
NOR |
56:04 |
|
Men Nordic Championship Elite |
11 |
91 |
Eirik Berling Grande |
NOR |
56:29 |
|
Men Nordic Championship Elite |
12 |
28 |
Armin Angerjärv |
EST |
56:43 |
|
Men Nordic Championship Elite |
13 |
26 |
Albert Askengren |
SWE |
57:03 |
|
Men Nordic Championship Elite |
14 |
50 |
Silas Engel Plambæk |
DEN |
57:07 |
|
Men Nordic Championship Elite |
15 |
76 |
Gustav Røn-Buskov |
DEN |
57:10 |
|
Men Nordic Championship Elite |
16 |
32 |
Emil Frayon |
SWE |
57:13 |
|
Men Nordic Championship Elite |
17 |
23 |
Rinel Pius |
EST |
57:19 |
|
Men Nordic Championship Elite |
18 |
12 |
Thomas Nielsen |
DEN |
57:27 |
|
Men Nordic Championship Elite |
19 |
17 |
Simon Lindblom |
SWE |
57:34 |
|
Men Nordic Championship Elite |
20 |
9 |
Austin Podhajsky |
USA |
57:38 |
|
Men Nordic Championship Elite |
21 |
41 |
Oliver Hostrup Sahlberg |
DEN |
58:00 |
|
Men Nordic Championship Elite |
22 |
53 |
Magnus Lynge Larsen |
DEN |
58:06 |
|
Men Nordic Championship Elite |
23 |
51 |
Carl August Jensehaugen |
NOR |
58:16 |
|
Men Nordic Championship Elite |
24 |
81 |
Felix Amløf |
NOR |
58:32 |
|
Men Nordic Championship Elite |
25 |
21 |
Otto Loukkalahti |
FIN |
58:40 |
|
Men Nordic Championship Elite |
26 |
30 |
Oskar Arvidsson |
SWE |
58:44 |
|
Men Nordic Championship Elite |
27 |
43 |
Lukas Bentsen |
DEN |
58:49 |
|
Men Nordic Championship Elite |
28 |
49 |
Vegard Horgen |
NOR |
59:04 |
|
Men Nordic Championship Elite |
29 |
56 |
Pyry Paloviita |
FIN |
59:08 |
|
Men Nordic Championship Elite |
30 |
62 |
Birk Eyde |
NOR |
59:11 |
|
Men Nordic Championship Elite |
31 |
15 |
Wilfred Hove Lasthein |
DEN |
59:17 |
|
Men Nordic Championship Elite |
32 |
73 |
Leander Warncke-Wang |
NOR |
59:22 |
|
Men Nordic Championship Elite |
33 |
71 |
Andreas Nikolajsen |
DEN |
59:44 |
|
Men Nordic Championship Elite |
34 |
72 |
Noah Petersson |
SWE |
59:53 |
|
Men Nordic Championship Elite |
35 |
16 |
Joona Lehtonen |
FIN |
1:00:06 |
|
Men Nordic Championship Elite |
36 |
85 |
Frederik Mathiesen |
DEN |
1:00:06 |
|
Men Nordic Championship Elite |
37 |
60 |
Oliver Mosand |
NOR |
1:00:25 |
|
Men Nordic Championship Elite |
38 |
63 |
Sondre Gjerde Aardal |
NOR |
1:00:30 |
|
Men Nordic Championship Elite |
39 |
29 |
Niklas Akerström |
SWE |
1:00:41 |
|
Men Nordic Championship Elite |
40 |
45 |
Arvid Axelsson |
SWE |
1:00:55 |
|
Men Nordic Championship Elite |
41 |
47 |
Marius Genton |
NOR |
1:01:30 |
|
Men Nordic Championship Elite |
42 |
77 |
Carl Sundqvist |
SWE |
1:01:39 |
|
Men Nordic Championship Elite |
43 |
48 |
Albin Granström |
SWE |
1:02:03 |
|
Men Nordic Championship Elite |
44 |
20 |
Filip Muff |
DEN |
1:02:03 |
|
Men Nordic Championship Elite |
45 |
61 |
Mikkel Jørgensen |
DEN |
1:02:20 |
|
Men Nordic Championship Elite |
46 |
57 |
Oliver Uldahl |
DEN |
1:02:57 |
|
Men Nordic Championship Elite |
47 |
18 |
Alex Rodríguez Tynninen |
SWE |
1:03:15 |
|
Men Nordic Championship Elite |
48 |
31 |
Isak Engblom |
SWE |
1:03:56 |
|
Men Nordic Championship Elite |
49 |
80 |
Gustav Bach |
SWE |
1:04:03 |
|
Men Nordic Championship Elite |
50 |
25 |
Thomas Tollstedt |
SWE |
1:04:40 |
|
Men Nordic Championship Elite |
51 |
64 |
Robin Andersson |
SWE |
1:04:54 |
|
Men Nordic Championship Elite |
52 |
55 |
Jesper Nordbrandt |
SWE |
1:05:11 |
|
Men Nordic Championship Elite |
53 |
19 |
Daniel Swahn |
SWE |
1:06:10 |
|
Men Nordic Championship Elite |
54 |
22 |
Emil Norberg |
SWE |
1:06:17 |
|
Men Nordic Championship Elite |
55 |
87 |
Linus Fredriksson |
SWE |
1:06:47 |
|
Men Nordic Championship Elite |
56 |
83 |
Francisco Dias |
SWE |
1:06:47 |
|
Men Nordic Championship Elite |
57 |
54 |
Olle Nilsson |
SWE |
1:08:02 |
|
Men Nordic Championship Elite |
58 |
79 |
Lucas Axelsson |
SWE |
1:09:25 |
|
Men Nordic Championship Elite |
59 |
86 |
Christoffer Larsson |
SWE |
1:11:47 |
|
Men Nordic Championship Elite |
60 |
59 |
Jakob Nyström |
SWE |
1:11:59 |
|
Men Nordic Championship Elite |
61 |
74 |
Simon Östborg |
SWE |
1:12:04 |
|
Men Nordic Championship Elite |
62 |
82 |
Leon Dahlin |
SWE |
1:12:37 |
|
Men Nordic Championship Elite |
63 |
75 |
David Tylén |
SWE |
1:13:07 |
|
Men Nordic Championship Elite |
64 |
58 |
Max Rundström |
SWE |
1:14:26 |
|
Men Nordic Championship Elite |
65 |
65 |
Vincent Wall |
SWE |
1:16:36 |
|
Men Nordic Championship Elite |
66 |
78 |
Ludwig Svärdvall |
SWE |
1:27:00 |
|
Men Nordic Championship Elite |
DNF |
11 |
Ville-Valtteri Salonen |
FIN |
- |
|
Men Nordic Championship Elite |
DNF |
84 |
Linus Jansson |
SWE |
- |
|
Men Nordic Championship Junior |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Men Nordic Championship Junior |
1 |
42 |
Oscar Lilja |
SWE |
55:58 |
|
Men Nordic Championship Junior |
2 |
91 |
Eirik Berling Grande |
NOR |
56:29 |
|
Men Nordic Championship Junior |
3 |
50 |
Silas Engel Plambæk |
DEN |
57:07 |
|
Men Nordic Championship Junior |
4 |
76 |
Gustav Røn-Buskov |
DEN |
57:10 |
|
Men Nordic Championship Junior |
5 |
41 |
Oliver Hostrup Sahlberg |
DEN |
58:00 |
|
Men Nordic Championship Junior |
6 |
53 |
Magnus Lynge Larsen |
DEN |
58:06 |
|
Men Nordic Championship Junior |
7 |
51 |
Carl August Jensehaugen |
NOR |
58:16 |
|
Men Nordic Championship Junior |
8 |
81 |
Felix Amløf |
NOR |
58:32 |
|
Men Nordic Championship Junior |
9 |
43 |
Lukas Bentsen |
DEN |
58:49 |
|
Men Nordic Championship Junior |
10 |
49 |
Vegard Horgen |
NOR |
59:04 |
|
Men Nordic Championship Junior |
11 |
56 |
Pyry Paloviita |
FIN |
59:08 |
|
Men Nordic Championship Junior |
12 |
62 |
Birk Eyde |
NOR |
59:11 |
|
Men Nordic Championship Junior |
13 |
73 |
Leander Warncke-Wang |
NOR |
59:22 |
|
Men Nordic Championship Junior |
14 |
71 |
Andreas Nikolajsen |
DEN |
59:44 |
|
Men Nordic Championship Junior |
15 |
72 |
Noah Petersson |
SWE |
59:53 |
|
Men Nordic Championship Junior |
16 |
85 |
Frederik Mathiesen |
DEN |
1:00:06 |
|
Men Nordic Championship Junior |
17 |
60 |
Oliver Mosand |
NOR |
1:00:25 |
|
Men Nordic Championship Junior |
18 |
63 |
Sondre Gjerde Aardal |
NOR |
1:00:30 |
|
Men Nordic Championship Junior |
19 |
45 |
Arvid Axelsson |
SWE |
1:00:55 |
|
Men Nordic Championship Junior |
20 |
47 |
Marius Genton |
NOR |
1:01:30 |
|
Men Nordic Championship Junior |
21 |
77 |
Carl Sundqvist |
SWE |
1:01:39 |
|
Men Nordic Championship Junior |
22 |
48 |
Albin Granström |
SWE |
1:02:03 |
|
Men Nordic Championship Junior |
23 |
61 |
Mikkel Jørgensen |
DEN |
1:02:20 |
|
Men Nordic Championship Junior |
24 |
57 |
Oliver Uldahl |
DEN |
1:02:57 |
|
Men Nordic Championship Junior |
25 |
80 |
Gustav Bach |
SWE |
1:04:03 |
|
Men Nordic Championship Junior |
26 |
64 |
Robin Andersson |
SWE |
1:04:54 |
|
Men Nordic Championship Junior |
27 |
55 |
Jesper Nordbrandt |
SWE |
1:05:11 |
|
Men Nordic Championship Junior |
28 |
83 |
Francisco Dias |
SWE |
1:06:47 |
|
Men Nordic Championship Junior |
29 |
87 |
Linus Fredriksson |
SWE |
1:06:47 |
|
Men Nordic Championship Junior |
30 |
54 |
Olle Nilsson |
SWE |
1:08:02 |
|
Men Nordic Championship Junior |
31 |
79 |
Lucas Axelsson |
SWE |
1:09:25 |
|
Men Nordic Championship Junior |
32 |
86 |
Christoffer Larsson |
SWE |
1:11:47 |
|
Men Nordic Championship Junior |
33 |
59 |
Jakob Nyström |
SWE |
1:11:59 |
|
Men Nordic Championship Junior |
34 |
74 |
Simon Östborg |
SWE |
1:12:04 |
|
Men Nordic Championship Junior |
35 |
82 |
Leon Dahlin |
SWE |
1:12:37 |
|
Men Nordic Championship Junior |
36 |
75 |
David Tylén |
SWE |
1:13:07 |
|
Men Nordic Championship Junior |
37 |
58 |
Max Rundström |
SWE |
1:14:26 |
|
Men Nordic Championship Junior |
38 |
65 |
Vincent Wall |
SWE |
1:16:36 |
|
Men Nordic Championship Junior |
39 |
78 |
Ludwig Svärdvall |
SWE |
1:27:00 |
|
Men Nordic Championship Junior |
DNF |
84 |
Linus Jansson |
SWE |
- |
|
Men Nordic Championship Youth |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Men Nordic Championship Youth |
1 |
91 |
Eirik Berling Grande |
NOR |
56:29 |
|
Men Nordic Championship Youth |
2 |
76 |
Gustav Røn-Buskov |
DEN |
57:10 |
|
Men Nordic Championship Youth |
3 |
81 |
Felix Amløf |
NOR |
58:32 |
|
Men Nordic Championship Youth |
4 |
73 |
Leander Warncke-Wang |
NOR |
59:22 |
|
Men Nordic Championship Youth |
5 |
71 |
Andreas Nikolajsen |
DEN |
59:44 |
|
Men Nordic Championship Youth |
6 |
72 |
Noah Petersson |
SWE |
59:53 |
|
Men Nordic Championship Youth |
7 |
85 |
Frederik Mathiesen |
DEN |
1:00:06 |
|
Men Nordic Championship Youth |
8 |
77 |
Carl Sundqvist |
SWE |
1:01:39 |
|
Men Nordic Championship Youth |
9 |
80 |
Gustav Bach |
SWE |
1:04:03 |
|
Men Nordic Championship Youth |
10 |
83 |
Francisco Dias |
SWE |
1:06:47 |
|
Men Nordic Championship Youth |
11 |
87 |
Linus Fredriksson |
SWE |
1:06:47 |
|
Men Nordic Championship Youth |
12 |
79 |
Lucas Axelsson |
SWE |
1:09:25 |
|
Men Nordic Championship Youth |
13 |
86 |
Christoffer Larsson |
SWE |
1:11:47 |
|
Men Nordic Championship Youth |
14 |
74 |
Simon Östborg |
SWE |
1:12:04 |
|
Men Nordic Championship Youth |
15 |
82 |
Leon Dahlin |
SWE |
1:12:37 |
|
Men Nordic Championship Youth |
16 |
75 |
David Tylén |
SWE |
1:13:07 |
|
Men Nordic Championship Youth |
17 |
78 |
Ludwig Svärdvall |
SWE |
1:27:00 |
|
Men Nordic Championship Youth |
DNF |
84 |
Linus Jansson |
SWE |
- |
|
Nordic Championships Mixed Relay |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Nordic Championships Mixed Relay |
1 |
2 |
Team I Sweden |
|
1:24:22 |
|
Nordic Championships Mixed Relay |
2 |
1 |
Team I Denmark |
|
1:24:44 |
|
Nordic Championships Mixed Relay |
3 |
3 |
Team I Finland |
|
1:29:42 |
|
Nordic Championships Mixed Relay |
0 |
5 |
Team II Denmark |
|
1:27:55 |
|
Nordic Championships Mixed Relay |
0 |
6 |
Team II Sweden |
|
1:30:33 |
|
Nordic Championships Mixed Relay |
0 |
8 |
Team I Nordic |
|
1:31:25 |
|
Nordic Championships Mixed Relay |
0 |
10 |
Team II Nordic |
|
1:33:20 |
|
Nordic Championships Mixed Relay |
0 |
9 |
Team III Sweden |
|
1:33:26 |
|
Pojkar 14-15 år |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Pojkar 14-15 år |
1 |
1401 |
Anton Karlsson |
Väsby SS Triathlon |
34:17 |
|
Pojkar 14-15 år |
2 |
1403 |
Andreas Birkeland |
Oslo Idrettslag Triatlon, NO |
34:30 |
|
Pojkar 14-15 år |
3 |
1409 |
August Siverskog |
Julita Triathlon |
34:38 |
|
Pojkar 14-15 år |
4 |
1404 |
Julian Genton |
Oslo Idrettslag Triatlon, NO |
34:53 |
|
Pojkar 14-15 år |
5 |
1402 |
Olle Hallsten |
Triathlon Syd |
36:04 |
|
Pojkar 14-15 år |
6 |
1406 |
Oscar Alenius |
Dalregementets IF |
38:02 |
|
Pojkar 14-15 år |
7 |
1405 |
Mose Grafström |
Väsby SS Triathlon |
38:50 |
|
Pojkar 14-15 år |
8 |
1407 |
Viktor Åkerberg |
Team LeWa Sport |
39:03 |
|
Pojkar 14-15 år |
9 |
1408 |
Melvin Rundström |
Team LeWa Sport |
41:57 |
|
SM Stafett |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
SM Stafett |
1 |
21 |
Väsby SS Triathlon lag 1 |
|
1:35:15 |
|
SM Stafett |
2 |
30 |
Umeås SS lag 2 |
|
1:39:12 |
|
SM Stafett |
3 |
22 |
Väsby SS Triathlon lag 2 |
|
1:39:52 |
|
SM Stafett |
4 |
28 |
Triathlon Syd |
|
1:40:36 |
|
SM Stafett |
5 |
25 |
Väsby SS Triathlon lag 5 |
|
1:44:05 |
|
SM Stafett |
6 |
24 |
Väsby SS Triathlon lag 4 |
|
1:44:24 |
|
SM Stafett |
7 |
36 |
IK NocOut.se lag 1 |
|
1:44:43 |
|
SM Stafett |
8 |
33 |
Team LeWa Sport lag 1 |
|
1:47:07 |
|
SM Stafett |
9 |
29 |
Umeå SS lag 1 |
|
1:48:39 |
|
SM Stafett |
10 |
39 |
IK NocOut.se lag 4 |
|
1:49:12 |
|
SM Stafett |
11 |
40 |
IK NocOut.se lag 5 |
|
1:49:25 |
|
SM Stafett |
12 |
23 |
Väsby SS Triathlon lag 3 |
|
1:49:56 |
|
SM Stafett |
13 |
37 |
IK NocOut.se lag 2 |
|
1:50:10 |
|
SM Stafett |
14 |
38 |
IK NocOut.se lag 3 |
|
1:51:27 |
|
SM Stafett |
15 |
35 |
Julita Triathlon |
|
1:54:06 |
|
SM Stafett |
16 |
26 |
Väsby SS Triathlon lag 6 |
|
1:57:54 |
|
SM Stafett |
17 |
34 |
Team LeWa Sport lag 2 |
|
2:00:52 |
|
Stafett Sprint Motion |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Stafett Sprint Motion |
1 |
701 |
ES TRI Team Sweden |
|
1:05:56 |
|
Stafett Sprint Motion |
2 |
702 |
Team LeWa Sport |
|
1:18:28 |
|
Women Nordic Championship Elite |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Women Nordic Championship Elite |
1 |
121 |
Tilda Månsson |
SWE |
59:25 |
|
Women Nordic Championship Elite |
2 |
101 |
Anne Holm |
DEN |
1:00:58 |
|
Women Nordic Championship Elite |
3 |
104 |
Julia Kekkonen |
FIN |
1:01:35 |
|
Women Nordic Championship Elite |
4 |
103 |
Emma Varga |
SWE |
1:01:55 |
|
Women Nordic Championship Elite |
5 |
123 |
Clara Carlquist |
DEN |
1:02:41 |
|
Women Nordic Championship Elite |
6 |
102 |
Marie Carlsson |
SWE |
1:02:56 |
|
Women Nordic Championship Elite |
7 |
131 |
Kajsa Sophie Grønberg Christensen |
DEN |
1:03:30 |
|
Women Nordic Championship Elite |
8 |
122 |
Linn Suchomel |
SWE |
1:03:36 |
|
Women Nordic Championship Elite |
9 |
148 |
Amanda Johansson |
SWE |
1:03:50 |
|
Women Nordic Championship Elite |
10 |
105 |
Anastacia Damm |
DEN |
1:04:02 |
|
Women Nordic Championship Elite |
11 |
111 |
Henrika Parviainen |
FIN |
1:04:10 |
|
Women Nordic Championship Elite |
12 |
107 |
Minttu Hukka |
FIN |
1:04:51 |
|
Women Nordic Championship Elite |
13 |
142 |
Ella Ohlsson |
SWE |
1:05:01 |
|
Women Nordic Championship Elite |
14 |
112 |
Rebecka Forsström |
SWE |
1:05:17 |
|
Women Nordic Championship Elite |
15 |
147 |
Selma Westman |
SWE |
1:06:07 |
|
Women Nordic Championship Elite |
16 |
154 |
Elin Rooth |
SWE |
1:06:13 |
|
Women Nordic Championship Elite |
17 |
124 |
Ida Kontkanen |
FIN |
1:06:25 |
|
Women Nordic Championship Elite |
18 |
156 |
Alma Bergqvist |
SWE |
1:07:29 |
|
Women Nordic Championship Elite |
19 |
141 |
Selma Nørby |
DEN |
1:08:29 |
|
Women Nordic Championship Elite |
20 |
115 |
Vuokko Suomäki |
FIN |
1:08:54 |
|
Women Nordic Championship Elite |
21 |
144 |
Anna Söderqvist |
SWE |
1:09:49 |
|
Women Nordic Championship Elite |
22 |
132 |
Kristina Vestman |
SWE |
1:10:00 |
|
Women Nordic Championship Elite |
23 |
130 |
Mathilda Nilsson |
SWE |
1:10:06 |
|
Women Nordic Championship Elite |
24 |
146 |
Leah Rosencrantz |
SWE |
1:10:20 |
|
Women Nordic Championship Elite |
25 |
110 |
Kristalina Smårs |
SWE |
1:10:55 |
|
Women Nordic Championship Elite |
26 |
152 |
Filippa Kokki |
FIN |
1:12:29 |
|
Women Nordic Championship Elite |
27 |
133 |
Ulrikke Gaare-Olstad |
NOR |
1:12:35 |
|
Women Nordic Championship Elite |
28 |
151 |
Elena Henze |
SWE |
1:12:47 |
|
Women Nordic Championship Elite |
29 |
145 |
Sandra Trigell |
SWE |
1:13:18 |
|
Women Nordic Championship Elite |
30 |
149 |
Filippa Bonorden |
SWE |
1:13:39 |
|
Women Nordic Championship Elite |
31 |
143 |
India Swift |
NOR |
1:14:54 |
|
Women Nordic Championship Elite |
32 |
129 |
Tyra Östberg |
SWE |
1:14:58 |
|
Women Nordic Championship Elite |
33 |
114 |
Astrid Snäll |
FIN |
1:15:03 |
|
Women Nordic Championship Elite |
34 |
155 |
Josefin Ross |
SWE |
1:17:05 |
|
Women Nordic Championship Elite |
35 |
136 |
Nathalie Stigenberg |
SWE |
1:17:08 |
|
Women Nordic Championship Elite |
36 |
128 |
Josefine Berglund |
SWE |
1:18:30 |
|
Women Nordic Championship Junior |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Women Nordic Championship Junior |
1 |
121 |
Tilda Månsson |
SWE |
59:25 |
|
Women Nordic Championship Junior |
2 |
123 |
Clara Carlquist |
DEN |
1:02:41 |
|
Women Nordic Championship Junior |
3 |
131 |
Kajsa Sophie Grønberg Christensen |
DEN |
1:03:30 |
|
Women Nordic Championship Junior |
4 |
122 |
Linn Suchomel |
SWE |
1:03:36 |
|
Women Nordic Championship Junior |
5 |
148 |
Amanda Johansson |
SWE |
1:03:50 |
|
Women Nordic Championship Junior |
6 |
142 |
Ella Ohlsson |
SWE |
1:05:01 |
|
Women Nordic Championship Junior |
7 |
147 |
Selma Westman |
SWE |
1:06:07 |
|
Women Nordic Championship Junior |
8 |
154 |
Elin Rooth |
SWE |
1:06:13 |
|
Women Nordic Championship Junior |
9 |
124 |
Ida Kontkanen |
FIN |
1:06:25 |
|
Women Nordic Championship Junior |
10 |
156 |
Alma Bergqvist |
SWE |
1:07:29 |
|
Women Nordic Championship Junior |
11 |
141 |
Selma Nørby |
DEN |
1:08:29 |
|
Women Nordic Championship Junior |
12 |
144 |
Anna Söderqvist |
SWE |
1:09:49 |
|
Women Nordic Championship Junior |
13 |
132 |
Kristina Vestman |
SWE |
1:10:00 |
|
Women Nordic Championship Junior |
14 |
130 |
Mathilda Nilsson |
SWE |
1:10:06 |
|
Women Nordic Championship Junior |
15 |
146 |
Leah Rosencrantz |
SWE |
1:10:20 |
|
Women Nordic Championship Junior |
16 |
152 |
Filippa Kokki |
FIN |
1:12:29 |
|
Women Nordic Championship Junior |
17 |
133 |
Ulrikke Gaare-Olstad |
NOR |
1:12:35 |
|
Women Nordic Championship Junior |
18 |
151 |
Elena Henze |
SWE |
1:12:47 |
|
Women Nordic Championship Junior |
19 |
145 |
Sandra Trigell |
SWE |
1:13:18 |
|
Women Nordic Championship Junior |
20 |
149 |
Filippa Bonorden |
SWE |
1:13:39 |
|
Women Nordic Championship Junior |
21 |
143 |
India Swift |
NOR |
1:14:54 |
|
Women Nordic Championship Junior |
22 |
129 |
Tyra Östberg |
SWE |
1:14:58 |
|
Women Nordic Championship Junior |
23 |
155 |
Josefin Ross |
SWE |
1:17:05 |
|
Women Nordic Championship Junior |
24 |
136 |
Nathalie Stigenberg |
SWE |
1:17:08 |
|
Women Nordic Championship Junior |
25 |
128 |
Josefine Berglund |
SWE |
1:18:30 |
|
Women Nordic Championship Youth |
Klass |
Placering |
Startnr |
Namn |
Klubb |
Sluttid |
|
Women Nordic Championship Youth |
1 |
148 |
Amanda Johansson |
SWE |
1:03:50 |
|
Women Nordic Championship Youth |
2 |
142 |
Ella Ohlsson |
SWE |
1:05:01 |
|
Women Nordic Championship Youth |
3 |
147 |
Selma Westman |
SWE |
1:06:07 |
|
Women Nordic Championship Youth |
4 |
154 |
Elin Rooth |
SWE |
1:06:13 |
|
Women Nordic Championship Youth |
5 |
156 |
Alma Bergqvist |
SWE |
1:07:29 |
|
Women Nordic Championship Youth |
6 |
141 |
Selma Nørby |
DEN |
1:08:29 |
|
Women Nordic Championship Youth |
7 |
144 |
Anna Söderqvist |
SWE |
1:09:49 |
|
Women Nordic Championship Youth |
8 |
146 |
Leah Rosencrantz |
SWE |
1:10:20 |
|
Women Nordic Championship Youth |
9 |
152 |
Filippa Kokki |
FIN |
1:12:29 |
|
Women Nordic Championship Youth |
10 |
151 |
Elena Henze |
SWE |
1:12:47 |
|
Women Nordic Championship Youth |
11 |
145 |
Sandra Trigell |
SWE |
1:13:18 |
|
Women Nordic Championship Youth |
12 |
149 |
Filippa Bonorden |
SWE |
1:13:39 |
|
Women Nordic Championship Youth |
13 |
143 |
India Swift |
NOR |
1:14:54 |
|
Women Nordic Championship Youth |
14 |
155 |
Josefin Ross |
SWE |
1:17:05 |
|