Liveresultat - Kung Björn Loppet 2022

Kung Björn Loppet 2022

Kung Björn Loppet är ett terränglopp på 6 resp. 10 km

Läs mer om tävlingen på Uppsala Löparklubbs hemsida
Historik
Visar resultat för K - Rensa urval
10KM KVINNOR K
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 K10 K Helena Eriksson Klubblös 1 10,00 km10,00 k 37:06 3:43 min/km3:43 /k
2 K10 K Ellen Henrysson Ödeshögs SK 1 10,00 km10,00 k 41:14 4:07 min/km4:07 /k
3 K10 K Karin Hubinette LK Roslagen 1 10,00 km10,00 k 42:01 4:12 min/km4:12 /k
4 K10 K Alma Unnerstedt Klubblös 1 10,00 km10,00 k 45:23 4:32 min/km4:32 /k
5 K10 K Aleksandra Sych Klubblös 1 10,00 km10,00 k 46:19 4:38 min/km4:38 /k
6 K10 K Tora Kronqvist Runacademy 1 10,00 km10,00 k 46:24 4:38 min/km4:38 /k
7 K10 K Eva Nilsson IK Droppen 1 10,00 km10,00 k 47:45 4:46 min/km4:46 /k
8 K10 K Veronica Olofsson Ånge 1 10,00 km10,00 k 48:03 4:48 min/km4:48 /k
9 K10 K Maria Karlsson Uppsala 1 10,00 km10,00 k 50:09 5:01 min/km5:01 /k
10 K10 K Helena Ek Vårdsätra 1 10,00 km10,00 k 51:13 5:07 min/km5:07 /k
11 K10 K Olivia Olsson Klubblös 1 10,00 km10,00 k 51:43 5:10 min/km5:10 /k
12 K10 K Loella Preihs Klubblös 1 10,00 km10,00 k 52:51 5:17 min/km5:17 /k
13 K10 K Tispe Ia Seppala Klubblös 1 10,00 km10,00 k 53:33 5:21 min/km5:21 /k
14 K10 K Elsa BOUCHEREAU GHIF 1 10,00 km10,00 k 53:42 5:22 min/km5:22 /k
15 K10 K Annika Eriksson Klubblös 1 10,00 km10,00 k 56:58 5:42 min/km5:42 /k
16 K10 K Frida Sundelin Klubblös 1 10,00 km10,00 k 58:01 5:48 min/km5:48 /k
17 K10 K Jana Grüttner Klubblös 1 10,00 km10,00 k 58:51 5:53 min/km5:53 /k
18 K10 K Josefin Berglund Klubblös 1 10,00 km10,00 k 58:52 5:53 min/km5:53 /k
19 K10 K Anna-Karin Agvald Valsätra släggförening 1 10,00 km10,00 k 59:01 5:54 min/km5:54 /k
20 K10 K Disa Davidsson Klubblös 1 10,00 km10,00 k 59:07 5:55 min/km5:55 /k
21 K10 K Malin Westergren Klubblös 1 10,00 km10,00 k 59:08 5:55 min/km5:55 /k
22 K10 K Martina Sundberg Västervik 1 10,00 km10,00 k 59:09 5:55 min/km5:55 /k
23 K10 K Sofie Axelsson Klubblös 1 10,00 km10,00 k 1:00:40 6:04 min/km6:04 /k
24 K10 K Mia Stålnacke Hjortronet 1 10,00 km10,00 k 1:01:26 6:09 min/km6:09 /k
25 K10 K Linnea Sellin Klubblös 1 10,00 km10,00 k 1:02:44 6:16 min/km6:16 /k
26 K10 K Karam Sellin Klubblös 1 10,00 km10,00 k 1:03:03 6:18 min/km6:18 /k
27 K10 K Sara Volgsten Klubblös 1 10,00 km10,00 k 1:03:29 6:21 min/km6:21 /k
28 K10 K Ylva Backman Klubblös 1 10,00 km10,00 k 1:03:40 6:22 min/km6:22 /k
29 K10 K Disa Rodhe Klubblös 1 10,00 km10,00 k 1:06:56 6:42 min/km6:42 /k
30 K10 K Charleen Fichtner Klubblös 1 10,00 km10,00 k 1:07:24 6:44 min/km6:44 /k
31 K10 K Wen Yu Klubblös 1 10,00 km10,00 k 1:13:08 7:19 min/km7:19 /k
32 K10 K Barbara Anna Topalian Klubblös 1 10,00 km10,00 k 1:19:54 7:59 min/km7:59 /k
33 K10 K Linnea Berglund I am a runner IF 0 -- 0:00 --
34 K10 K Siri Rönnbäck Klubblös 0 -- 0:00 --
35 K10 K Anna Enarsson Salmonbay Vikings 0 -- 0:00 --
36 K10 K Sofia Berglund Klubblös 0 -- 0:00 --
37 K10 K Pernilla Larsson Hedemora 0 -- 0:00 --
38 K10 K Magdalena Fredman Klubblös 0 -- 0:00 --
39 K10 K Isabelle Kostov Klubblös 0 -- 0:00 --
40 K10 K Lisa Fredriksson Carreras Nekard Runners 0 -- 0:00 --
41 K10 K victoria Cantar Klubblös 0 -- 0:00 --
42 K10 K Elina Wingqvist Fetto Club 0 -- 0:00 --
43 K10 K Henrietta Dahlberg Fetto Club 0 -- 0:00 --
44 K10 K Marie Mathiasson Klubblös 0 -- 0:00 --
45 K10 K Camilla Allenbäck Klubblös 0 -- 0:00 --
46 K10 K Linda Segerlind Klubblös 0 -- 0:00 --
47 K10 K Susanne König Klubblös 0 -- 0:00 --
  K
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 K5T K Hanna Czerlinski Klubblös 1 5,00 km5,00 k 26:33 5:19 min/km5:19 /k
2 K5T K Louise Johansson LK Roslagen 1 5,00 km5,00 k 27:44 5:33 min/km5:33 /k
3 K5T K Jenny Lyck Uppsala LK 1 5,00 km5,00 k 27:52 5:34 min/km5:34 /k
4 K5T K Ida Pihl Skog Uppsala LK 1 5,00 km5,00 k 30:07 6:01 min/km6:01 /k
5 K5T K Louise Pallas Gottsunda IF 1 5,00 km5,00 k 32:49 6:34 min/km6:34 /k
6 K5T K Mette Josefsson Klubblös 1 5,00 km5,00 k 33:12 6:38 min/km6:38 /k
7 K5T K Alice Berglund Klubblös 1 5,00 km5,00 k 34:58 7:00 min/km7:00 /k
8 K5T K Paula Berglund Klubblös 1 5,00 km5,00 k 35:00 7:00 min/km7:00 /k
9 K5T K Irene Wambui Uppsala 1 5,00 km5,00 k 38:42 7:44 min/km7:44 /k
10 K5T K Mariann Jonasson Hällefors löparklubb 1 5,00 km5,00 k 38:59 7:48 min/km7:48 /k
11 K5T K Lejla Numanovic Klubblös 1 5,00 km5,00 k 39:05 7:49 min/km7:49 /k
12 K5T K Louise Eriksson Klubblös 1 5,00 km5,00 k 42:33 8:31 min/km8:31 /k
13 K5T K Jenna Eklund Klubblös 1 5,00 km5,00 k 42:39 8:32 min/km8:32 /k
14 K5T K Emelie Eriksson Klubblös 1 5,00 km5,00 k 42:46 8:33 min/km8:33 /k
15 K5T K Susanne Andersson Klubblös 1 5,00 km5,00 k 43:56 8:47 min/km8:47 /k
16 K5T K Anne Nilsson Klubblös 1 5,00 km5,00 k 45:54 9:11 min/km9:11 /k
17 K5T K Anna Hoflund Klubblös 1 5,00 km5,00 k 46:33 9:19 min/km9:19 /k
18 K5T K Alexandra Liljeblad Klubblös 1 5,00 km5,00 k 48:36 9:43 min/km9:43 /k
19 K5T K Hanna Selinus Klubblös 1 5,00 km5,00 k 50:16 10:03 min/km10:03 /k
20 K5T K Saga Wolgers Klubblös 1 5,00 km5,00 k 50:16 10:03 min/km10:03 /k
6KM KVINNOR K
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 K6 K Kendra Springer Haralds Maskinstation AB 1 6,40 km6,40 k 26:06 4:05 min/km4:05 /k
2 K6 K Eleonore Gåvsten Klubblös 1 6,40 km6,40 k 28:51 4:30 min/km4:30 /k
3 K6 K Isabella Sjölander Uppsala 1 6,40 km6,40 k 29:05 4:33 min/km4:33 /k
4 K6 K Ester Wallström Uppsala simsällskap 1 6,40 km6,40 k 33:57 5:18 min/km5:18 /k
5 K6 K Glorielena Marchena Klubblös 1 6,40 km6,40 k 34:39 5:25 min/km5:25 /k
6 K6 K Charlotta Bengtson Klubblös 1 6,40 km6,40 k 35:36 5:34 min/km5:34 /k
7 K6 K Therese Bohlin Östhammar Friidrott 1 6,40 km6,40 k 36:07 5:39 min/km5:39 /k
8 K6 K Helena Brämerson Gaddefors Klubblös 1 6,40 km6,40 k 36:22 5:41 min/km5:41 /k
9 K6 K Jet Koopmans Klubblös 1 6,40 km6,40 k 36:35 5:43 min/km5:43 /k
10 K6 K Karin Karlsson Klubblös 1 6,40 km6,40 k 36:43 5:44 min/km5:44 /k
11 K6 K Heather Topple Klubblös 1 6,40 km6,40 k 36:58 5:47 min/km5:47 /k
12 K6 K Ann-Marie Ly Klubblös 1 6,40 km6,40 k 37:59 5:56 min/km5:56 /k
13 K6 K Sofia Bryntheson Klubblös 1 6,40 km6,40 k 38:37 6:02 min/km6:02 /k
14 K6 K Sara Pålsson Klubblös 1 6,40 km6,40 k 38:45 6:03 min/km6:03 /k
15 K6 K Zara Reis Wirén Klubblös 1 6,40 km6,40 k 39:15 6:08 min/km6:08 /k
16 K6 K Lo Tegmyr Uppsala 1 6,40 km6,40 k 39:43 6:12 min/km6:12 /k
17 K6 K Maria Lyckow-Olsson Klubblös 1 6,40 km6,40 k 40:02 6:15 min/km6:15 /k
18 K6 K Marie Pettersson Klubblös 1 6,40 km6,40 k 40:34 6:20 min/km6:20 /k
19 K6 K Anna Hansson Team Hässle 1 6,40 km6,40 k 40:48 6:22 min/km6:22 /k
20 K6 K Katarina McCleaf Klubblös 1 6,40 km6,40 k 41:07 6:25 min/km6:25 /k
21 K6 K Charlotte Lindstedt Klubblös 1 6,40 km6,40 k 41:13 6:26 min/km6:26 /k
22 K6 K Freja Lindqvist Uppsala 1 6,40 km6,40 k 42:35 6:39 min/km6:39 /k
23 K6 K Natalie von der Lehr RadioScience 1 6,40 km6,40 k 42:52 6:42 min/km6:42 /k
24 K6 K Elisabet Marmolin Uppsala LK 1 6,40 km6,40 k 43:38 6:49 min/km6:49 /k
25 K6 K Nina Zebergs Klubblös 1 6,40 km6,40 k 45:35 7:07 min/km7:07 /k
26 K6 K Emma Ragnarsson Öberg Sätra IF 1 6,40 km6,40 k 47:01 7:21 min/km7:21 /k
27 K6 K Man Dan Ly Gottsunda IF 1 6,40 km6,40 k 47:07 7:22 min/km7:22 /k
28 K6 K Marjolein Van der Spoel Klubblös 1 6,40 km6,40 k 48:05 7:31 min/km7:31 /k
29 K6 K Maria Brolin Uppsala LK 1 6,40 km6,40 k 48:07 7:31 min/km7:31 /k
30 K6 K Disa af Geijerstam Klubblös 1 6,40 km6,40 k 48:13 7:32 min/km7:32 /k
31 K6 K Maria Backmann Klubblös 1 6,40 km6,40 k 51:24 8:02 min/km8:02 /k
32 K6 K Geraldine Lee Klubblös 1 6,40 km6,40 k 51:24 8:02 min/km8:02 /k
33 K6 K Anne-Kristine Norin Klubblös 1 6,40 km6,40 k 53:13 8:19 min/km8:19 /k
34 K6 K Mia Phillipson Klubblös 0 -- 0:00 --
35 K6 K Lovisa Björnström Klubblös 0 -- 0:00 --
36 K6 K Veronika Nordal Uppsala LK 0 -- 0:00 --
37 K6 K Emilia Andreae Klubblös 0 -- 0:00 --
38 K6 K Maud Falk Klubblös 0 -- 0:00 --
39 K6 K Sofia Gåvsten Uppsala LK 0 -- 0:00 --
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med Team Ultrasweden