Borås 6 timmars 2021

Den 6 november kl 10:00 är det återigen dags för Borås 6-timmars, ett av landets storsta 6 timmarslopp.
Årets lopp går på en 1892 meter lång bana runt Byttorpssjön.

Läs mer om tävlingen på SOK Knallens hemsida
Historik
Visar resultat för K - Rensa urval
6 TIMMARS DAMER K
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 6HK K Matilda Gend Ystad IF Friidrottsförening 1989 38 73,20 km73,20 k 5:56:45 4:52 min/km4:52 /k
2 6HK K Karima Makrof Majornas IK 1976 37 70,91 km70,91 k 5:58:28 5:03 min/km5:03 /k
3 6HK K Anette Ottosson Falkenbergs RR 1968 34 66,26 km66,26 k 5:52:04 5:19 min/km5:19 /k
4 6HK K Linda Lindstedt Fjällgatans LK 1981 33 64,89 km64,89 k 5:51:02 5:25 min/km5:25 /k
5 6HK K Hanna Hagrenius Onsala 1985 32 61,24 km61,24 k 5:59:18 5:52 min/km5:52 /k
6 6HK K Anna-Maria Trollsfjord SOK Knallen 1972 32 61,22 km61,22 k 5:59:29 5:52 min/km5:52 /k
7 6HK K Ellen Sepp Borås Löparklubb 1987 31 60,72 km60,72 k 5:51:03 5:47 min/km5:47 /k
8 6HK K Lina Blomqvist Team powerwoman 1985 31 60,72 km60,72 k 5:51:03 5:47 min/km5:47 /k
9 6HK K Camilla Jonsson Älvängen 1976 31 60,47 km60,47 k 5:49:21 5:47 min/km5:47 /k
10 6HK K Maria Gustafsson Sok knallen 1977 31 60,39 km60,39 k 5:53:18 5:51 min/km5:51 /k
11 6HK K Karin Stridh H&M online 1987 31 59,28 km59,28 k 5:57:59 6:02 min/km6:02 /k
12 6HK K Anna Lindgren SOK Knallen 1978 30 59,22 km59,22 k 5:49:11 5:54 min/km5:54 /k
13 6HK K Caroline Johansson Alingsås 1986 30 58,57 km58,57 k 5:53:43 6:02 min/km6:02 /k
14 6HK K Jenny Anderbjörk SOK KNALLEN 1974 30 58,33 km58,33 k 5:54:38 6:05 min/km6:05 /k
15 6HK K Kim Agelborn Hindås 1983 30 57,48 km57,48 k 5:59:08 6:15 min/km6:15 /k
16 6HK K Catrine Gunnarsson Falkenbergs RR 1986 30 57,33 km57,33 k 5:11:31 5:26 min/km5:26 /k
17 6HK K Ulrica Holm SOK Knallen 1965 29 57,06 km57,06 k 5:49:45 6:08 min/km6:08 /k
18 6HK K Linda Lindberg Lindas Familjedaghem 1973 29 56,35 km56,35 k 5:54:06 6:17 min/km6:17 /k
19 6HK K Sandra Eriksson Axelsson OK Norrvirdarna 1975 29 56,25 km56,25 k 5:55:28 6:19 min/km6:19 /k
20 6HK K Maléne By Borås Löparklubb 1977 29 56,25 km56,25 k 5:55:27 6:19 min/km6:19 /k
21 6HK K Helena Gustavsson Borås Löparklubb 1982 29 56,25 km56,25 k 5:55:27 6:19 min/km6:19 /k
22 6HK K Annika Nilsson Självvik Fristad 1980 29 56,23 km56,23 k 5:55:51 6:20 min/km6:20 /k
23 6HK K Hanna Strandberg AstraZeneca 1988 29 56,00 km56,00 k 5:56:41 6:22 min/km6:22 /k
24 6HK K Marja Hammarstrand Mölnlycke 1980 28 55,44 km55,44 k 5:47:49 6:16 min/km6:16 /k
25 6HK K Elisabeth Hed Sandared 1974 28 55,43 km55,43 k 5:47:49 6:16 min/km6:16 /k
26 6HK K Ann Hallqvist SOK Knallen 1966 27 53,42 km53,42 k 5:44:26 6:27 min/km6:27 /k
27 6HK K Karin Olausson G.O.A.T 1970 27 53,08 km53,08 k 5:48:58 6:34 min/km6:34 /k
28 6HK K Amanda Nylén Degerfors OK 1999 27 52,33 km52,33 k 5:56:14 6:48 min/km6:48 /k
29 6HK K Monica Larsson Vårgårda 1964 27 52,33 km52,33 k 5:54:17 6:46 min/km6:46 /k
30 6HK K Ulrika Winge Mölndal 1978 27 52,29 km52,29 k 5:55:31 6:48 min/km6:48 /k
31 6HK K Sofia Frostelid Moholm 1989 27 52,26 km52,26 k 5:56:47 6:50 min/km6:50 /k
32 6HK K Elin Åhsberg IFK Skövde FIK 1980 27 52,23 km52,23 k 5:56:17 6:49 min/km6:49 /k
33 6HK K Ulrika Nyström LK TV88 1969 27 51,66 km51,66 k 5:08:43 5:59 min/km5:59 /k
34 6HK K Maria Johansson Torslanda 1977 26 50,84 km50,84 k 5:47:44 6:50 min/km6:50 /k
35 6HK K Sara Jönsson Borås Löparklubb 1976 26 50,60 km50,60 k 5:54:11 7:00 min/km7:00 /k
36 6HK K Malin Baeza Roos Lonesome Runners 1977 26 50,48 km50,48 k 5:54:06 7:01 min/km7:01 /k
37 6HK K Jenny Erixon Team Kungälv IS 1974 26 50,16 km50,16 k 5:57:25 7:08 min/km7:08 /k
38 6HK K Sara Winsa Falkenbergs RR 1990 26 49,76 km49,76 k 5:56:43 7:10 min/km7:10 /k
39 6HK K Rebecka Nylén Degerfors Ok 1999 25 48,83 km48,83 k 5:54:20 7:15 min/km7:15 /k
40 6HK K Linda Dahlquist Jönköping 1972 25 48,68 km48,68 k 5:53:40 7:16 min/km7:16 /k
41 6HK K Marita Björk Borås Löparklubb 1959 25 47,94 km47,94 k 5:54:05 7:23 min/km7:23 /k
42 6HK K Christina Spjuth SOK Knallen 1965 24 47,85 km47,85 k 5:48:02 7:16 min/km7:16 /k
43 6HK K Gisela Glaffey Floda 1990 24 47,31 km47,31 k 5:51:40 7:26 min/km7:26 /k
44 6HK K Carina Rindeborn Norrköping 1969 24 46,26 km46,26 k 5:57:41 7:44 min/km7:44 /k
45 6HK K Jeanette Olofsson SOK Knallen 1970 23 44,09 km44,09 k 5:53:35 8:01 min/km8:01 /k
46 6HK K Radana Stanar Eriksberg Gastronomi 1961 22 43,21 km43,21 k 5:52:04 8:09 min/km8:09 /k
47 6HK K Elin Eriksson Team Snigel 1978 22 42,64 km42,64 k 5:54:31 8:19 min/km8:19 /k
48 6HK K Carina Lindal Ik Orient 1968 22 42,50 km42,50 k 5:55:52 8:22 min/km8:22 /k
49 6HK K Åsa Rott Gråbo 1989 22 42,28 km42,28 k 5:44:28 8:09 min/km8:09 /k
50 6HK K Johanna Nilsson Falkenbergs RR 1984 22 42,20 km42,20 k 4:04:50 5:48 min/km5:48 /k
51 6HK K Annika Askengren Berg LK TV88 1960 22 42,20 km42,20 k 4:14:40 6:02 min/km6:02 /k
52 6HK K Marika Falkek Falkenbergs RR 1974 22 42,20 km42,20 k 5:44:28 8:10 min/km8:10 /k
53 6HK K Marie Nicklasson IK Orient 1957 21 40,68 km40,68 k 5:56:18 8:46 min/km8:46 /k
54 6HK K Louise Ärlebrandt Västra Frölunda 1988 20 39,17 km39,17 k 5:49:05 8:55 min/km8:55 /k
55 6HK K Marina Johansson Team Snigel 1982 20 38,76 km38,76 k 5:56:53 9:12 min/km9:12 /k
56 6HK K Carina Ekring Team Snigel 1969 19 36,52 km36,52 k 5:38:34 9:16 min/km9:16 /k
57 6HK K Charlotta Svalander Klagstorp 1972 18 34,63 km34,63 k 3:44:44 6:29 min/km6:29 /k
58 6HK K Malin Jünke SOK Knallen 1969 18 34,63 km34,63 k 4:17:37 7:26 min/km7:26 /k
59 6HK K Karolina Magnusson Göteborg 1980 18 34,63 km34,63 k 4:33:03 7:53 min/km7:53 /k
60 6HK K Camilla Wilhelmsson Ik Orient 1977 17 33,14 km33,14 k 5:50:34 10:35 min/km10:35 /k
61 6HK K Ann Svensson Lonesome Runners 1969 16 30,84 km30,84 k 3:41:51 7:12 min/km7:12 /k
62 6HK K Ann-Charlotte Aghamn Sweden Runners 1958 16 30,84 km30,84 k 4:08:21 8:03 min/km8:03 /k
63 6HK K Camilla Adams Arvika 1979 16 30,84 km30,84 k 4:08:33 8:04 min/km8:04 /k
64 6HK K Anette Ahl Helsingborg 1962 16 30,84 km30,84 k 4:12:32 8:11 min/km8:11 /k
65 6HK K Victoria Olsson Bollebygd 1970 16 30,84 km30,84 k 5:53:35 11:28 min/km11:28 /k
66 6HK K Emma Malmberg Race and shine sportsklubb 1979 14 27,06 km27,06 k 2:57:54 6:34 min/km6:34 /k
67 6HK K Karin Nordlund Falkenbergs RR 1950 14 27,06 km27,06 k 3:06:48 6:54 min/km6:54 /k
68 6HK K Ida Borgö Ljungsbro 1982 14 27,06 km27,06 k 3:25:45 7:36 min/km7:36 /k
69 6HK K Jennifer Honek LSG Karlsruhe 1985 11 21,38 km21,38 k 1:46:23 4:59 min/km4:59 /k
70 6HK K Annika Holmström Vårgårda 1965 11 21,38 km21,38 k 2:16:34 6:23 min/km6:23 /k
71 6HK K Teresa Ypyä Nödinge 1978 11 21,38 km21,38 k 2:57:15 8:17 min/km8:17 /k
72 6HK K Susanne Karlsson Falkenbergs RR 1969 11 21,38 km21,38 k 3:43:59 10:28 min/km10:28 /k
73 6HK K Branka Pavic Eriksberg Gastronomi 1976 7 13,82 km13,82 k 1:32:01 6:40 min/km6:40 /k
74 6HK K Jessica Petersson Falkenbergs RR 1970 0 -- 0:00 --
75 6HK K Anna Liljenberg LK Corpo Rigido 1986 0 -- 0:00 --
76 6HK K Charlotta Johansson SAVEDALEN 1973 0 -- 0:00 --
77 6HK K Helena Nyqvist IK Orient 1970 0 -- 0:00 --
78 6HK K Lene Borginger Svenljunga 1968 0 -- 0:00 --
79 6HK K Linda Thomander Falkenbergs RR 1984 0 -- 0:00 --
80 6HK K Wibecke Wik Team snigel 1983 0 -- 0:00 --
81 6HK K Lisa Amundsson Strömstad Löparklubb 1961 0 -- 0:00 --
82 6HK K Kristin Sjöström LKTV88 1979 0 -- 0:00 --
83 6HK K Emma Hagenlöv Springade tjejer 1982 0 -- 0:00 --
84 6HK K Karin Apelqvist Borås Löparklubb 1970 0 -- 0:00 --
85 6HK K Susanne Ohlsén Hestra IF 1970 0 -- 0:00 --
86 6HK K Sofia Kay LK TV88 1976 0 -- 0:00 --
87 6HK K Anna Bodiroza Falkenbergs RR 1972 0 -- 0:00 --
88 6HK K Ellen Apelqvist Malmö 1993 0 -- 0:00 --
89 6HK K Li Edqvist Göteborg 1970 0 -- 0:00 --
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med Team Ultrasweden