annons
1979 • Bonnarp

Hyllstofta 10,8

Fredag 3 april 2015 23:29

Löpning - Distans
Verktyg Kopiera passet Radera passet
Kopiera extra data
Vill du radera detta träningspass?
Rastlös värre, klockan blir 23.
På med skorna och mössan, ut på vägen och springa en runda med månen som sällskap och stjärnorna som publik.
En hel del djurläten i skogarna, men annars helt lugnt, tyst och stilla.
Sprang i olika tempon och gjorde diverse fartökningar, i utförs, uppförs och planmark.
Hade som alternativt mål att springa rundan fortare än förut.
Slutmålet är att dra den sub 44 minuter.
10,8 km
Distans
46:37
Tid
4:19 min/km
Snitt

Kommentarer

Nu börjar du få upp farten igen.
Erik Andersson | 4 april 2015
Ja farten kom igång lite, ,men den var inte kontrollerad eller konstant.. som jag kommenterade så gick det sporadiskt fort och sakta. Så jag studsade nog starkt mellan 03.50 och 04.30 tror jag.. har tittat på km-passeringar och det är inga vackra tider, hahaha. :D
Förhoppningen är att klara under 44 minuter innan månadsslutet. Behöver nog bara mer backträning och mängdträning.. och MASSOR av löpskolning. Som jag så pinsamt glömt av helt för egen hand.
Men om Coach Rolf är på g igen och tillbaks på banan och spåret, så ska nog det lösa sig på bästa sätt, då jag kommer infinna mig på utsatta tider vid hans dörr för träning och ledning av yppersta kvalitet! :)
Fredrik Olsson | 4 april 2015
Planerar att springa i natt igen. Dock inget fartförsök tror jag.
Fredrik Olsson | 4 april 2015
annons