annons
1954 • Falun

Crosstrainer och styrka

Söndag 24 april 2016 23:51

Styrketräning - Allmänt
Verktyg Kopiera passet Radera passet
Kopiera extra data
Vill du radera detta träningspass?
Fin utsikt från gymmet.
Bild uppladdad av Leif Andersson
45:00
Tid

Gillas av

Kommentarer

Var?
Staffan Malmberg | 25 april 2016
Pink Shell Beach Resort & Marina, Fort Myers Beach i Florida
Leif Andersson | 25 april 2016
Fattas väl bara att du tar en vända till Las Vegas och LA
Staffan Malmberg | 25 april 2016
Herregud Leif! Vad gör du inomhus på en crosstrainer när det är så fint därute? Passar på att meddela att jag i skrivande stund sitter på akuten i Uppsala med avsliten hälsena. Ramlade i en trappa när jag hade 300 meter kvar till jobbet i morse :-(
Mats Edelryd | 25 april 2016
Good Lord. Har du börjat jogga igen Mats?
Staffan Malmberg | 25 april 2016
Ibland kan solen bli väl mycket. Men vi gick på stranden 2h på förmiddagen och sedan 1h på kvällen. Plus lite poolhäng. Mats, har inte du redan fått din beskärda andel av skador?
Leif Andersson | 25 april 2016
Ha en trevlig semester Leif! Det är väl iofs svårt att undvika där du befinner dig.
Jo jag har nog fått min beskärda del av skador nu. Detta var nog dödsstöten mot fortsatt löpande.
Staffan: Jag har i princip inte gjort någonting u motionsväg på ett par månader. Inflammerat hälsenefästet har gjort att jag haft ont vid vanlig gång. Har ännu inte fått komma in på röntgen men läkaren trodde senan var helt av. Att man snart är 58 år underlättar inte läkningsprocessen heller.
Mats Edelryd | 25 april 2016
Jag hade alldeles för mig att det var i övre delen av hamstring som du var inflammerad.
Staffan Malmberg | 25 april 2016
Det är en annan skada det. Hälsenefästet fick jag problem med när jag dumt nog fullföljde Sthlm Halvmara i september trots att jag hade vansinnigt ont redan från 5 km. Vilket envist klantarsel man är :-(
Mats Edelryd | 25 april 2016
Det är det som är det svåra. Man vill inte ge upp.
Staffan Malmberg | 25 april 2016
annons