annons
1964 • Knivsta

Tisdagsturen

Tisdag 27 januari 2026 06:45

Löpning - Distans
VerktygKopiera passetRadera passet
Kopiera extra data
Vill du radera detta träningspass?
På med underställ o dubbla vantar o ut i -7.2 grader, tack o lov vindstilla. Upp Emil Sjögren o vanliga turen.
Bild uppladdad av Nina Davidsson
8 km
Distans
55:00
Tid
6:52 min/km
Snitt

Gilla passet

Kommentarer

Allie K - 27 januari 18:05
Hej Nina! Är allt bra? Du ser lite blå ut i ansiktet på bilden men det är väl bara på bilden, inte iverkligheten?
Nina Davidsson - 28 januari 06:34
Hallå Alva! Alkt fint tack o hoppas så med dig o dina fina! 🥰 den blåaktiga tonen är nog av kylan.. 🥶 fniss, när jag 1982 var på Macys, i ett kyligt New York, kom en sminkexpedit fram o utbrast, "Miss, you have red-blue skin".. Vissa stunder o uttryck minns man här i livet 😆 Kram! 🤗
Allie K - 28 januari 12:04
Hej! Ah, det var kanske lite klumpigt av mig att fråga men jag blev lite orolig att du gjort dig illa. 🙈 Tur att du inte är känslig.😆 Oj, oj, vilken kommentar av expediten, vad svarade du? Jag fick något liknande när jag var på ansiktsbehandling en gång, hudterapeutens sa något i stil med att min hy hade tendens att lätt bli röd, hon tyckte jag behövde veta det sa hon. 😂 Undrar varför, det är så vitt jag vet inte skadligt och jag tyckte jag såg okej ut ändå. 😆 Kram!
Nina Davidsson - 29 januari 06:59
Fniss, nej nej, ja jag är obrydd o tänker inte så mycket på hur man uttrycker sig! 😊 i Macys-fallet tror jag nog smink-tanten ville sälja på mig någon dyr kräm..
Monika Eriksson - 31 januari 16:35
Vilka luriga smink tanter!!
Ni ser ut att se fina ut båda två 😃
Allie K - 31 januari 16:47
Tack! 😀
annons