Träning
Träning start
Träningsprogram
Löparkalkylatorn
Träning idag
Gemenskap
Gemenskap start
Stjärnmedlemskap
Alla medlemmar
Forumkategorier
Alla forumtrådar
Kartan
Mät runda
Rundor
Tävlingar
Tävlingskalender
Resultatlistor
Liveresultat
Artiklar
Alla artiklar
Logga in
Registrera
×
E-postadress
Lösenord
Kom ihåg mig
Glömt lösen?
annons
Föregående pass
Träningsdagbok
Nästa pass
Anders Pihl
1970 • Lerum
Långpass del2 runt Stamsjön
Söndag 26 augusti 2012 15:53
Löpning - Långpass
Verktyg
Kopiera passet
Radera passet
Exportera som GPX-fil
Skapa runda av passet
Funktionen är bara tillgänglig för stjärnmedlemmar.
Läs mer här »
Jämför passet med liknande
Beräkna tider i Löparkalkylatorn
Kopiera till
*
*
*
*
Kopiera extra data
Funktionen är bara tillgänglig för
stjärnmedlemmar
.
Läs mer här »
Som standard kopieras passets namn, träningsform/
typ, distans, tid och snittfart. Stjärnmedlemmar kan kopiera samtliga fält och diagram.
Läs mer om stjärnmedlemskap
Kopiera
Avbryt
Vill du radera detta träningspass?
Ja, radera passet
Nej, avbryt
Precis hemkommen från första varvet runt sjön, 3/4 banan ner i magen med lite vatten och sedan iväg igen medans dottern cyklade. Funkade bra att käka resten och springa samtidigt, mao tillräckligt lungt = återhämtning.
Väl nere vid sjön skulle tjejerna springa motsols runt sjön så det blev medsols för min del. mötte dem ute i skogen och allt var kanon.
Jag var något snabbare och kom ut 1.5km på andra varvet innan jag mötte tjejerna andra gången. Jag sprang på en bit till innan jag vände om och sprang tillbaka till badet. Jag ville komma ikapp och ökade farten och det kändes i benen (efter 18km) ingen jämnfart där inte
Lite tjejsnack senare var det dags att springa hem igen, JISSES vad jag hade stelnat till under de 5-10min vi stod still. Hjärta, lungor hade inget problem men benen skickade upp en massa signaler till hjärnan att taxi hem var ett utmärkt val eller ringa frugan för hämtning. Shit det var en kamp mellan kroppen och hjärnan. Tur att jag hade sällskap som kunde pusha mig sista 2km hem
I morgon får vi se om det var en bra återhämtning eller dumdistrigt långt ;)
12,81
km
Distans
1:05:27
Tid
5:07
min/km
Snitt
150
Snittpuls
164
Maxpuls
Gilla passet
annons