annons
1978 • Örebro

Löpband paincave

Onsdag 26 mars 2025 06:30

Löpning - Löpband
Egen träningstyp, kopieras som Distans
VerktygKopiera passetRadera passet
Kopiera extra data
Vill du radera detta träningspass?
Fortsatte efter den långa uppjoggen med ett VÄLDIGT efterlängtat materialtest av nya Saucony Endorphin Elite 2 skorna och WOW! Så j*vla underbar känsla och vilket skumt! Det här är på riktigt något helt nytt som jag inte varit med om förut. Grymt positivt första intryck snällt sagt. Ville testa skorna i lite olika farter så bestämde mig för en progressiv 5:a med inledning i 5.00./12 kmh/h och ökning med 0.2 km/h varje minut upp till 3.45/16 km/h.

Rullade på riktigt fint och med mycket god känsla. Klart bättre pulsnivå nu trots betydligt högre fart och om det sen beror på att jag nu var vaken på riktigt eller skorna vetetusan.

Men måste nog även testa skorna ute känner jag och lär med mycket stor sannolikhet bli dem på fötterna vid starten i Wien! WOW som sagt!
5,04 km
Distans
21:26
Tid
4:15 min/km
Snitt
135
Snittpuls
157
Maxpuls
Saucony Endorphin Elite 2 W...
Total distans: 
7:12:26
100 km

Gilla passet

Träningspass från
annons