annons
1972 • Alingsås

Risveden Terräng - Sjövik

Söndag 16 september 2012 14:00

Löpning - Tävling
VerktygKopiera passetRadera passet
Kopiera extra data
Vill du radera detta träningspass?
Tycker jag öppnade balanserat och bra men var ändå rejält trött runt skäfthult. Förmodligen pga. Veckans samlade distans. Lyckades i alla fall gaska upp mig och ösa på när Lasse kom i kapp, men öste väl lite för hårt och gick i backen strax innan backen ner mot pastoratvägen. Slog i knäna rätt ordentligt och fick sätta mig ett par minuter för att samla mig. Gick sedan ner till värskekontrollen och spolade av mig så att jag kunde lunka i mål. Rätt nöjd ändå eftersom jag gav allt tills det var kört och sedan i alla fall slutförde.
17,7 km
Distans
1:43:19
Tid
5:50 min/km
Snitt
Inov-8 X-talon 212
Total distans: 
32:48:03
366 km
Kompisar på passet

Resultat på sajten

  Namn Tid Snitt
24. Erik "Tricky" Fries 1:41:27 5:44 m/km
25. Niklas Karlsson 1:43:19 5:50 m/km
26. Henrik Dahlqvist 1:44:25 5:54 m/km

Kommentarer

Anders Pihl - 16 september 2012
Hoppas att det bara blev skrubbsår och inte värre. Förutom vurpan har det varit en grym vecka :)
Tine Bishop - 16 september 2012
Så dig i backen och fick dålig samveten över att jag inte stannande och hjälpte dig, men tävlings människan i mig tåg över:-( hoppas du klarade med lite skrubbsår!
Niklas Karlsson - 17 september 2012
Ingen fara Tine! Lite mer än skrubbsår blev det allt, men det går nog över på några dagar. Och jag är glad att ingen stannade i onödan, det var ju rätt nära vätskekontrollen där jag fick hjälp att tvätta av det.
Tine Bishop - 17 september 2012
Gott att höra att du klarade dig:-)
annons