Liveresultat - Borås 6 timmars 2018

Borås 6 timmars 2018

Den 10 november kl 9:30 är det återigen dags för Borås 6-timmars, ett av landets storsta 6 timmarslopp.
Årets lopp går på en 1892 meter lång bana runt Byttorpssjön.

Läs mer om tävlingen på SOK Knallens hemsida
Historik
6 TIMMARS DAMER
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 6HK K Ruscsák Krisztina Mölndals AIK 38 72,47 km72,47 k 5:51:42 4:51 min/km4:51 /k
2 6HK K Lindgren Emelie Ale 90 IK 36 68,68 km68,68 k 5:58:10 5:13 min/km5:13 /k
3 6HK K Johansson Sofia Mölndals AIK 34 64,90 km64,90 k 5:50:20 5:24 min/km5:24 /k
4 6HK K 45 Trollsfjord Anna-Maria SOK Knallen 34 64,90 km64,90 k 5:59:59 5:33 min/km5:33 /k
5 6HK K 40 Lindgren Anna SOK Knallen 33 63,01 km63,01 k 5:51:36 5:35 min/km5:35 /k
6 6HK K Fredriksson Therese SOK Knallen 32 61,12 km61,12 k 5:53:31 5:47 min/km5:47 /k
7 6HK K 50 Ljunggren Susanne SOK Knallen 32 61,12 km61,12 k 5:59:33 5:53 min/km5:53 /k
8 6HK K 45 Nyström Ulrika LK TV88 31 59,22 km59,22 k 5:54:23 5:59 min/km5:59 /k
9 6HK K motion Persson Josefina - 30 57,33 km57,33 k 5:44:02 6:00 min/km6:00 /k
10 6HK K 65 Pospeshina Lubov IFK Skövde 30 57,33 km57,33 k 5:48:04 6:04 min/km6:04 /k
11 6HK K 40 Gustafsson Maria SOK Knallen 30 57,33 km57,33 k 5:50:17 6:07 min/km6:07 /k
12 6HK K motion Eriksson Elin - 30 57,33 km57,33 k 5:50:47 6:07 min/km6:07 /k
13 6HK K motion Nordin Amanda - 30 57,33 km57,33 k 5:54:16 6:11 min/km6:11 /k
14 6HK K motion Marton Tünde - 30 57,33 km57,33 k 6:00:00 6:17 min/km6:17 /k
15 6HK K 35 Fernandez Samantha SOK Knallen 29 55,44 km55,44 k 5:48:02 6:17 min/km6:17 /k
16 6HK K Andersson Sandra IFK Hagen FIK 29 55,44 km55,44 k 5:52:46 6:22 min/km6:22 /k
17 6HK K Motion Nylén Amanda Degerfors OK 29 55,44 km55,44 k 5:56:47 6:26 min/km6:26 /k
18 6HK K 55 Askengren Berg Annika LK TV88 29 55,44 km55,44 k 5:57:05 6:26 min/km6:26 /k
19 6HK K motion Laxing Maria - 29 55,44 km55,44 k 5:57:15 6:27 min/km6:27 /k
20 6HK K 45 Meyer Pia Göteborgs Atlet- & Thriatlonsällskap 28 53,55 km53,55 k 5:51:00 6:33 min/km6:33 /k
21 6HK K motion Eklund Paula - 28 53,55 km53,55 k 5:52:19 6:35 min/km6:35 /k
22 6HK K 45 Petersson Jessica Falkenbergs RR 28 53,55 km53,55 k 5:54:07 6:37 min/km6:37 /k
23 6HK K motion Frostelid Sofia - 28 53,55 km53,55 k 5:55:12 6:38 min/km6:38 /k
24 6HK K motion Björnsson Wikström Miranda - 28 53,55 km53,55 k 5:55:13 6:38 min/km6:38 /k
25 6HK K Gustavsson Karolina SOK Knallen 28 53,55 km53,55 k 5:56:55 6:40 min/km6:40 /k
26 6HK K motion Andersson Felice - 28 53,55 km53,55 k 5:59:32 6:43 min/km6:43 /k
27 6HK K 55 Amundsson Lisa Strömstad Löparklubb 27 51,66 km51,66 k 5:48:55 6:45 min/km6:45 /k
28 6HK K motion Svalander Charlotta - 27 51,66 km51,66 k 5:50:28 6:47 min/km6:47 /k
29 6HK K motion Skirmark Maria - 27 51,66 km51,66 k 5:56:38 6:54 min/km6:54 /k
30 6HK K motion Eijesdotter Johanna - 27 51,66 km51,66 k 5:57:50 6:56 min/km6:56 /k
31 6HK K motion Johansson Jennie - 27 51,66 km51,66 k 5:58:14 6:56 min/km6:56 /k
32 6HK K motion Sundqvist Magdalena ColtingBorssen 26 49,76 km49,76 k 5:38:59 6:49 min/km6:49 /k
33 6HK K Motion Nylén Rebecka Degerfors OK 26 49,76 km49,76 k 5:47:52 6:59 min/km6:59 /k
34 6HK K motion Larsson Monica - 26 49,76 km49,76 k 5:50:27 7:03 min/km7:03 /k
35 6HK K motion Gustavsson Helena - 26 49,76 km49,76 k 5:54:18 7:07 min/km7:07 /k
36 6HK K motion By Maléne - 26 49,76 km49,76 k 5:54:18 7:07 min/km7:07 /k
37 6HK K 45 Lundberg Camilla SOK Knallen 26 49,76 km49,76 k 5:54:46 7:08 min/km7:08 /k
38 6HK K 45 Svensson Anneli SOK Knallen 26 49,76 km49,76 k 5:56:49 7:10 min/km7:10 /k
39 6HK K 45 Ohlsén Susanne SOK Knallen 26 49,76 km49,76 k 5:57:37 7:11 min/km7:11 /k
40 6HK K motion Brogren Sandra - 26 49,76 km49,76 k 5:57:55 7:12 min/km7:12 /k
41 6HK K motion Chroneer Charlotta Maxprestation Sportsclub 25 47,87 km47,87 k 5:41:31 7:08 min/km7:08 /k
42 6HK K 40 Falkek Marika Falkenbergs RR 25 47,87 km47,87 k 5:49:07 7:18 min/km7:18 /k
43 6HK K 60 Magnusson Inger IFK Skövde 25 47,87 km47,87 k 5:53:38 7:23 min/km7:23 /k
44 6HK K 50 Larson Anette SOK Knallen 25 47,87 km47,87 k 5:57:25 7:28 min/km7:28 /k
45 6HK K motion Olausson Karin G.O.A.T 24 45,98 km45,98 k 5:43:55 7:29 min/km7:29 /k
46 6HK K Pansar Carolina SOK Knallen 24 45,98 km45,98 k 5:48:11 7:34 min/km7:34 /k
47 6HK K motion Nysäther Ingvild - 24 45,98 km45,98 k 5:50:02 7:37 min/km7:37 /k
48 6HK K 50 Herngren Cathrine IFK Skövde 24 45,98 km45,98 k 5:50:35 7:37 min/km7:37 /k
49 6HK K motion Rindeborn Carina Norrköping 24 45,98 km45,98 k 5:54:41 7:43 min/km7:43 /k
50 6HK K motion Samuelsson Ulrika - 24 45,98 km45,98 k 5:55:10 7:43 min/km7:43 /k
51 6HK K motion Bing Lo Siu - 24 45,98 km45,98 k 5:55:10 7:43 min/km7:43 /k
52 6HK K motion Adams Camilla - 24 45,98 km45,98 k 5:57:37 7:47 min/km7:47 /k
53 6HK K motion Borg Landh Jenny - 24 45,98 km45,98 k 5:58:59 7:48 min/km7:48 /k
54 6HK K Thorsson Cecilia Axa Sports Club 23 44,09 km44,09 k 3:55:25 5:20 min/km5:20 /k
55 6HK K motion Bovin Viktoria - 23 44,09 km44,09 k 4:36:58 6:17 min/km6:17 /k
56 6HK K Eriksson Elin Team Snigel 23 44,09 km44,09 k 5:47:20 7:53 min/km7:53 /k
57 6HK K 40 Höglund Theresia Lonesome runners 23 44,09 km44,09 k 5:49:06 7:55 min/km7:55 /k
58 6HK K 40 Liljesson Malin Umara Sports Club 23 44,09 km44,09 k 5:55:03 8:03 min/km8:03 /k
59 6HK K motion Månsson Martinsson Monica Varberg 22 42,20 km42,20 k 3:48:39 5:25 min/km5:25 /k
60 6HK K Klerud Linda Danmark 22 42,20 km42,20 k 4:01:56 5:44 min/km5:44 /k
61 6HK K 35 Sjöström Kristin LK TV88 22 42,20 km42,20 k 4:36:48 6:34 min/km6:34 /k
62 6HK K 45 Svensson Ann Lonesome runners 22 42,20 km42,20 k 5:19:19 7:34 min/km7:34 /k
63 6HK K motion Gustafssom Annica Zeths slav 22 42,20 km42,20 k 5:48:19 8:15 min/km8:15 /k
64 6HK K 55 Wahlström Carina Östansjö SK 22 42,20 km42,20 k 5:49:23 8:17 min/km8:17 /k
65 6HK K motion Abrahamsson Maria - 21 40,30 km40,30 k 3:57:21 5:53 min/km5:53 /k
66 6HK K 35 Johansson Marina Team Snigel 21 40,30 km40,30 k 5:59:27 8:55 min/km8:55 /k
67 6HK K 40 Wilhelmsson Camilla Lysekils SLF 19 36,52 km36,52 k 5:57:15 9:47 min/km9:47 /k
68 6HK K motion Dahlquist Linda Jönköping 18 34,63 km34,63 k 5:32:10 9:36 min/km9:36 /k
69 6HK K motion Nicklasson Marie Lysekils SLF 18 34,63 km34,63 k 5:39:06 9:48 min/km9:48 /k
70 6HK K motion Otto Pernilla Optimal massage & Motion 16 30,84 km30,84 k 3:49:45 7:27 min/km7:27 /k
71 6HK K Forsberg Maria Lonesome runners 12 23,28 km23,28 k 3:55:15 10:06 min/km10:06 /k
72 6HK K Danielsson Sara Aktivitus Sports Club 0 -- 0:00 --
73 6HK K Rye-Danjelsen Eva Lonesome runners 0 -- 0:00 --
74 6HK K motion Mellgren Charlotta - 0 -- 0:00 --
6 TIMMARS HERRAR
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 6HM M 35 Magnusson Andreas Mariestads AIF 40 76,25 km76,25 k 5:53:31 4:38 min/km4:38 /k
2 6HM M 35 Pavic Branislav Umara Sports Club 39 74,36 km74,36 k 5:54:52 4:46 min/km4:46 /k
3 6HM M 50 Bretan Ivan Team Ultrasweden LK 39 74,36 km74,36 k 5:55:23 4:47 min/km4:47 /k
4 6HM M Gottberg Mikael Majornas IK 38 72,47 km72,47 k 5:54:51 4:54 min/km4:54 /k
5 6HM M 50 Appelgren Staffan Majornas IK 37 70,58 km70,58 k 5:52:26 5:00 min/km5:00 /k
6 6HM M 40 Assarsjö Daniel SOK Knallen 37 70,58 km70,58 k 5:57:02 5:04 min/km5:04 /k
7 6HM M motion Davidsson Jonas - 37 70,58 km70,58 k 5:57:19 5:04 min/km5:04 /k
8 6HM M Söderlund Linus IF Åland 35 66,79 km66,79 k 5:58:46 5:22 min/km5:22 /k
9 6HM M motion Bergh Magnus - 35 66,79 km66,79 k 5:59:51 5:23 min/km5:23 /k
10 6HM M 40 Falkek Emil Falkenbergs RR 34 64,90 km64,90 k 5:51:57 5:25 min/km5:25 /k
11 6HM M 45 Carlsson Per Mariestads AIF 34 64,90 km64,90 k 5:54:14 5:27 min/km5:27 /k
12 6HM M motion Wahlgren Joachim - 34 64,90 km64,90 k 5:54:14 5:27 min/km5:27 /k
13 6HM M motion Hegestig Oscar - 34 64,90 km64,90 k 5:59:18 5:32 min/km5:32 /k
14 6HM M 50 Blom Joel SOK Knallen 34 64,90 km64,90 k 5:59:39 5:33 min/km5:33 /k
15 6HM M 40 Koivuperä Janne Umara Sports Club 33 63,01 km63,01 k 5:51:21 5:35 min/km5:35 /k
16 6HM M motion Höfer Stephan - 33 63,01 km63,01 k 5:51:36 5:35 min/km5:35 /k
17 6HM M 50 Bjurman Daniel IK NocOut-se 33 63,01 km63,01 k 5:52:35 5:36 min/km5:36 /k
18 6HM M Kjeldmann Peter Atlética Horsens 33 63,01 km63,01 k 5:59:24 5:42 min/km5:42 /k
19 6HM M 35 Wilson Anton SOK Knallen 32 61,12 km61,12 k 5:47:53 5:42 min/km5:42 /k
20 6HM M Brandén Olof Göteborgs Polismäns IF 32 61,12 km61,12 k 5:49:23 5:43 min/km5:43 /k
21 6HM M motion Udovicic Maroje - 32 61,12 km61,12 k 5:56:19 5:50 min/km5:50 /k
22 6HM M motion Raudsepp Tobias Half Baked Runners 32 61,12 km61,12 k 5:56:34 5:50 min/km5:50 /k
23 6HM M 35 Molik Johan LK TV88 32 61,12 km61,12 k 5:56:39 5:50 min/km5:50 /k
24 6HM M 40 Sigurd Fredrik SOK Knallen 32 61,12 km61,12 k 5:59:25 5:53 min/km5:53 /k
25 6HM M 45 Melin Andreas IFK Skövde 32 61,12 km61,12 k 5:59:25 5:53 min/km5:53 /k
26 6HM M 45 Meyer Peter Göteborgs Atlet- & Thriatlonsällskap 32 61,12 km61,12 k 5:59:28 5:53 min/km5:53 /k
27 6HM M motion Karlsson Lars SOK Knallen 32 61,12 km61,12 k 5:59:34 5:53 min/km5:53 /k
28 6HM M 35 Karlsson Robert OK Norrvirdarna 31 59,22 km59,22 k 5:52:07 5:57 min/km5:57 /k
29 6HM M motion Larsson Daniel Team Legolas 31 59,22 km59,22 k 5:53:32 5:58 min/km5:58 /k
30 6HM M 40 Nilsson Tobias Lerum Friidrott 30 57,33 km57,33 k 4:50:23 5:04 min/km5:04 /k
31 6HM M 45 Johansson Lars-Åke Solvikingarna 30 57,33 km57,33 k 5:44:31 6:01 min/km6:01 /k
32 6HM M motion Larsson Anders - 30 57,33 km57,33 k 5:50:55 6:07 min/km6:07 /k
33 6HM M 55 Liljedahl Klas-Johan Mölndals AIK 30 57,33 km57,33 k 5:52:30 6:09 min/km6:09 /k
34 6HM M Bodin Magnus Tidaholms SOK Sisu 30 57,33 km57,33 k 5:53:47 6:10 min/km6:10 /k
35 6HM M motion Säisä Felix - 30 57,33 km57,33 k 5:54:11 6:11 min/km6:11 /k
36 6HM Melin Kenneth Cardio Club 30 57,33 km57,33 k 5:54:32 6:11 min/km6:11 /k
37 6HM M Carlsson Emil Solvikingarna 30 57,33 km57,33 k 5:56:07 6:13 min/km6:13 /k
38 6HM M motion Linder Björn - 30 57,33 km57,33 k 5:57:14 6:14 min/km6:14 /k
39 6HM M 40 Liljegren Mats Team Skavsåret IF 30 57,33 km57,33 k 5:57:59 6:15 min/km6:15 /k
40 6HM M motion Jansen Jeroen - 29 55,44 km55,44 k 5:50:43 6:20 min/km6:20 /k
41 6HM M motion Park Alfred Göteborg 29 55,44 km55,44 k 5:52:16 6:21 min/km6:21 /k
42 6HM M 45 Matheussen Michel Trollhättans FiK 29 55,44 km55,44 k 5:53:53 6:23 min/km6:23 /k
43 6HM M 35 Sediqi Ghiasuddin  IK Lerum Friidrott 29 55,44 km55,44 k 5:55:15 6:24 min/km6:24 /k
44 6HM M 45 Lange Henrik SOK Knallen 29 55,44 km55,44 k 5:59:21 6:29 min/km6:29 /k
45 6HM M motion Lindbäck Albin - 29 55,44 km55,44 k 5:59:33 6:29 min/km6:29 /k
46 6HM M 50 Herngren Anders IFK Skövde 28 53,55 km53,55 k 5:54:35 6:37 min/km6:37 /k
47 6HM M 50 Franzén Mats Östansjö SK 28 53,55 km53,55 k 5:54:58 6:38 min/km6:38 /k
48 6HM M 65 Jansson Sven-Inge Mariestads AIF 28 53,55 km53,55 k 5:55:44 6:39 min/km6:39 /k
49 6HM M motion Lindwall Simon - 28 53,55 km53,55 k 5:57:46 6:41 min/km6:41 /k
50 6HM M 35 Lidström Peter Team Ultrasweden LK 27 51,66 km51,66 k 5:50:48 6:47 min/km6:47 /k
51 6HM M 60 Jutemar Lasse SOK Knallen 27 51,66 km51,66 k 5:51:21 6:48 min/km6:48 /k
52 6HM M 40 Tegeman Jerker Vedums AIS 27 51,66 km51,66 k 5:53:05 6:50 min/km6:50 /k
53 6HM M motion Jonsson Thomas - 27 51,66 km51,66 k 5:53:07 6:50 min/km6:50 /k
54 6HM M 60 Börjesson Per Östansjö SK 27 51,66 km51,66 k 5:54:00 6:51 min/km6:51 /k
55 6HM M 45 Dahlgren Thomas Team Blekinge 27 51,66 km51,66 k 5:54:04 6:51 min/km6:51 /k
56 6HM M Eriksson Daniel Hogia Running Club 27 51,66 km51,66 k 5:57:13 6:55 min/km6:55 /k
57 6HM M motion Persson Henrik - 27 51,66 km51,66 k 5:58:29 6:56 min/km6:56 /k
58 6HM M 70 Holmén Sven-Gunnar Mariestads AIF 26 49,76 km49,76 k 5:45:20 6:56 min/km6:56 /k
59 6HM M 50 Book Kaarlo SOK Knallen 26 49,76 km49,76 k 5:50:06 7:02 min/km7:02 /k
60 6HM M Klahr Mattias Lonesome runners 26 49,76 km49,76 k 5:50:33 7:03 min/km7:03 /k
61 6HM M motion Lindahl Jonas Träslövsläge 26 49,76 km49,76 k 5:51:25 7:04 min/km7:04 /k
62 6HM M motion Lönnersjö Christofer Volvo Hällered 26 49,76 km49,76 k 5:51:37 7:04 min/km7:04 /k
63 6HM M 45 Sunnervall Ove Umara Sports Club 26 49,76 km49,76 k 5:54:20 7:07 min/km7:07 /k
64 6HM M motion Johansson Claes - 26 49,76 km49,76 k 5:55:15 7:08 min/km7:08 /k
65 6HM M 65 Nilsson Jörgen Vi som springer 26 49,76 km49,76 k 5:56:28 7:10 min/km7:10 /k
66 6HM M 50 Johansson Dan-Åke Trollhättans IF 26 49,76 km49,76 k 5:56:49 7:10 min/km7:10 /k
67 6HM M 45 Melin Kent IF Linnea 25 47,87 km47,87 k 3:49:39 4:48 min/km4:48 /k
68 6HM M 45 Johansson Mikael Mariestads AIF 25 47,87 km47,87 k 4:35:19 5:45 min/km5:45 /k
69 6HM M 45 Karjalainen Tarmo SOK Knallen 25 47,87 km47,87 k 5:48:45 7:17 min/km7:17 /k
70 6HM M 65 Lindeskov Hans-Inge Team Ultrasweden LK 25 47,87 km47,87 k 5:49:01 7:17 min/km7:17 /k
71 6HM M motion Strömberg Christian IKHP 25 47,87 km47,87 k 5:50:11 7:19 min/km7:19 /k
72 6HM M motion Ahlvik Adam Half Baked Runners 25 47,87 km47,87 k 5:50:41 7:20 min/km7:20 /k
73 6HM M Motion Grimmer Niclas G.O.A.T 25 47,87 km47,87 k 5:52:02 7:21 min/km7:21 /k
74 6HM M 50 Camén Per SOK Knallen 25 47,87 km47,87 k 5:56:01 7:26 min/km7:26 /k
75 6HM M Hermansson Roger Lonesome runners 25 47,87 km47,87 k 5:56:53 7:27 min/km7:27 /k
76 6HM M 55 Karlsson Ronny SOK Knallen 25 47,87 km47,87 k 5:57:24 7:28 min/km7:28 /k
77 6HM M motion Fischer Peter Budbolaget 25 47,87 km47,87 k 5:57:56 7:29 min/km7:29 /k
78 6HM M Karlsson Tomas LK TV88 24 45,98 km45,98 k 5:12:46 6:48 min/km6:48 /k
79 6HM M motion Adams Russell - 24 45,98 km45,98 k 5:46:25 7:32 min/km7:32 /k
80 6HM M Ekendahl Jesper Lidköpings VSK 24 45,98 km45,98 k 5:53:10 7:41 min/km7:41 /k
81 6HM M 45 Hakata Ken IF Linnea 23 44,09 km44,09 k 3:43:11 5:04 min/km5:04 /k
82 6HM M Hessedahl Patrik Kutande veganer 23 44,09 km44,09 k 3:49:12 5:12 min/km5:12 /k
83 6HM M Svensson Alexander Lonesome runners 23 44,09 km44,09 k 4:18:54 5:52 min/km5:52 /k
84 6HM M 55 Karlsson Leif Solvikingarna 23 44,09 km44,09 k 4:30:24 6:08 min/km6:08 /k
85 6HM M 70 Gustavsson Kurt Hultsfreds LK 23 44,09 km44,09 k 5:17:09 7:12 min/km7:12 /k
86 6HM M 60 Johansson Göran SOK Knallen 23 44,09 km44,09 k 5:21:02 7:17 min/km7:17 /k
87 6HM M 70 Samuelsson Stig Tjalve IF 23 44,09 km44,09 k 5:51:24 7:58 min/km7:58 /k
88 6HM Pettersson Stefan Linköpings Motorsällskap 23 44,09 km44,09 k 5:53:11 8:01 min/km8:01 /k
89 6HM M 55 Tolfsson Mats SOK Knallen 23 44,09 km44,09 k 5:54:46 8:03 min/km8:03 /k
90 6HM M motion Söderlund Inge Half Baked Runners 23 44,09 km44,09 k 5:58:21 8:08 min/km8:08 /k
91 6HM M motion Anderberg Conny E G.O.A.T 23 44,09 km44,09 k 5:58:22 8:08 min/km8:08 /k
92 6HM M 60 Svensson Peter IFK Skövde 23 44,09 km44,09 k 5:59:45 8:10 min/km8:10 /k
93 6HM M 50 Anderberg Michael Falkenbergs RR 22 42,20 km42,20 k 4:26:24 6:19 min/km6:19 /k
94 6HM M 40 Wiksén David Team Ultrasweden LK 22 42,20 km42,20 k 4:50:38 6:53 min/km6:53 /k
95 6HM M 40 Möllerström Rickard Team Ultrasweden LK 22 42,20 km42,20 k 4:50:38 6:53 min/km6:53 /k
96 6HM M 70 Skoog Lennart Stenungssunds OK 22 42,20 km42,20 k 4:59:44 7:06 min/km7:06 /k
97 6HM M 65 Paraniak Jan Team Skavsåret IF 22 42,20 km42,20 k 5:20:46 7:36 min/km7:36 /k
98 6HM M motion McKay Magnus Göteborg 22 42,20 km42,20 k 5:32:08 7:52 min/km7:52 /k
99 6HM M 60 Eriksson Kent-Åke Arvika LK 22 42,20 km42,20 k 5:38:47 8:02 min/km8:02 /k
100 6HM M motion Dahlquist Jesper Jönköping 22 42,20 km42,20 k 5:45:01 8:11 min/km8:11 /k
101 6HM M 65 Olausson Lars-Göran Team Blekinge 22 42,20 km42,20 k 5:51:36 8:20 min/km8:20 /k
102 6HM M 45 Fornemyr Mathias Umara Sports Club 19 36,52 km36,52 k 4:38:48 7:38 min/km7:38 /k
103 6HM M 70 Johansson Lennart Mariestads AIF 19 36,52 km36,52 k 5:47:42 9:31 min/km9:31 /k
104 6HM M motion Connolly Thane - 19 36,52 km36,52 k 5:51:54 9:38 min/km9:38 /k
105 6HM M motion Söderberg Simon Zeths slav 19 36,52 km36,52 k 5:55:41 9:44 min/km9:44 /k
106 6HM M Löfström Göran Lonesome runners 18 34,63 km34,63 k 4:13:06 7:19 min/km7:19 /k
107 6HM M motion Björnsson Wikström Anton - 18 34,63 km34,63 k 5:49:59 10:06 min/km10:06 /k
108 6HM M Linder Bernt Team Snigel 18 34,63 km34,63 k 5:55:41 10:16 min/km10:16 /k
109 6HM M 50 Gustafsson Bengt Tidaholms SOK Sisu 18 34,63 km34,63 k 5:55:58 10:17 min/km10:17 /k
110 6HM M 45 Mattsson Leif Lysekils SLF 18 34,63 km34,63 k 5:57:17 10:19 min/km10:19 /k
111 6HM M 50 Pettersson Thomas IFK Skövde 17 32,74 km32,74 k 3:25:21 6:16 min/km6:16 /k
112 6HM M motion Nordgren Jerry Optimal massage & Motion 16 30,84 km30,84 k 2:41:02 5:13 min/km5:13 /k
113 6HM M Grafström Jonas Danmark 16 30,84 km30,84 k 3:13:15 6:16 min/km6:16 /k
114 6HM M Hagberg Bernt Precomp solution 16 30,84 km30,84 k 3:46:08 7:20 min/km7:20 /k
115 6HM M motion Hurtig Per - 12 23,28 km23,28 k 2:20:24 6:02 min/km6:02 /k
116 6HM M 45 Wallerman Jonas SOK Träff 11 21,38 km21,38 k 1:55:46 5:25 min/km5:25 /k
117 6HM M 45 Larsson Ulf SOK Träff 11 21,38 km21,38 k 1:55:46 5:25 min/km5:25 /k
118 6HM M 45 Josefsson Tobbe Falkenbergs RR 11 21,38 km21,38 k 2:47:43 7:51 min/km7:51 /k
119 6HM M 45 Clemensson Martin Telia IF 0 -- 0:00 --
120 6HM M 50 Forsman Per SOK Knallen 0 -- 0:00 --
121 6HM M 45 Nilsson Adrian Solvikingarna 0 -- 0:00 --
122 6HM M Eriksson Magnus Team Snigel 0 -- 0:00 --
123 6HM M Wirén Linus Hälle IF 0 -- 0:00 --
124 6HM M 35 Olausson Lord Johan SOK Knallen 0 -- 0:00 --
125 6HM M 35 Skoog Mattias SOK Knallen 0 -- 0:00 --
126 6HM M 70 Remar Sören Ulricehamns FK 0 -- 0:00 --
127 6HM M motion Johansson Pontus - 0 -- 0:00 --
128 6HM M motion Lundberg Carl - 0 -- 0:00 --
129 6HM M motion Schmidt Holger - 0 -- 0:00 --
130 6HM M motion Sjöholm Adam Göteborg 0 -- 0:00 --
131 6HM M motion Österlund Johan - 0 -- 0:00 --
132 6HM M 50 Matsson Patrik Solvikingarna 0 -- 0:00 --
133 6HM M 50 Berntsson Fredrik Umara Sports Club 0 -- 0:00 --
134 6HM M 60 Eliasson Anders Navåsens FK 0 -- 0:00 --
135 6HM M motion Andersson Peter - 0 -- 0:00 --
136 6HM M 60 Eriksson Kent Arvika LK 0 -- 0:00 --
 
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 EH Thulin Niklas - 29 55,44 km55,44 k 5:57:31 6:27 min/km6:27 /k
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med Team Ultrasweden