Liveresultat - TEC 2022

TEC 2022

Den 22 april är det återigen dags för klassikern Täby Extreme Challenge vid Ensta Krog i Täby. I år har man förutom distanserna 200, 100 och 50 miles även en Backyard Ultra. Loppet startar fredag förmiddag kl 10:00 och håller på mer eller mindre hela helgen.

Läs mer om tävlingen på TECs hemsida
Historik
Visar resultat för M - Rensa urval
100 MILES HERRAR M
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 100MM M Henrik Hult Puppy AR Team 1975 14 161,00 km161,00 k 16:12:40 6:02 min/km6:02 /k
2 100MM M Andréas Truskog Linköping 1986 14 161,00 km161,00 k 16:19:17 6:05 min/km6:05 /k
3 100MM M Conny Svahn Springavilse 1976 14 161,00 km161,00 k 16:43:26 6:14 min/km6:14 /k
4 100MM M Oscar Sjölander Majornas IK 1969 14 161,00 km161,00 k 16:48:12 6:16 min/km6:16 /k
5 100MM M Emil Söderlund Cursores Åland, FIN 1975 14 161,00 km161,00 k 17:16:50 6:26 min/km6:26 /k
6 100MM M Peter Mickos Nynäshamn Långdistansklubb 1967 14 161,00 km161,00 k 19:08:15 7:08 min/km7:08 /k
7 100MM M Jakob Bökman Stureby 1967 14 161,00 km161,00 k 19:13:06 7:10 min/km7:10 /k
8 100MM M Oskar Ernving LK Nyköpings Runners 1984 14 161,00 km161,00 k 19:21:06 7:13 min/km7:13 /k
9 100MM M Fredrik Hallberg Tjust bike and running club 1973 14 161,00 km161,00 k 19:29:24 7:16 min/km7:16 /k
10 100MM M Peter Almroth Örebro AIK 1979 14 161,00 km161,00 k 19:41:15 7:20 min/km7:20 /k
11 100MM M Joakim Johansson Älvdalens IF SK 1986 14 161,00 km161,00 k 19:48:47 7:23 min/km7:23 /k
12 100MM M Galen Mack OK Hällen 1978 14 161,00 km161,00 k 20:00:35 7:27 min/km7:27 /k
13 100MM M Anders Norén Täby 1972 14 161,00 km161,00 k 20:16:51 7:33 min/km7:33 /k
14 100MM M Patrik Strömbäck Tyresö 1972 14 161,00 km161,00 k 20:17:35 7:34 min/km7:34 /k
15 100MM M Daniel Granström Bergslöparna 1977 14 161,00 km161,00 k 20:42:27 7:43 min/km7:43 /k
16 100MM M Philip Thor Klubblös 1981 14 161,00 km161,00 k 21:17:52 7:56 min/km7:56 /k
17 100MM M Björn Persson Tidaholms SOK Sisu 1986 14 161,00 km161,00 k 21:21:50 7:58 min/km7:58 /k
18 100MM M Anders Holgersson Skärgårdens multisportare 1969 14 161,00 km161,00 k 21:36:34 8:03 min/km8:03 /k
19 100MM M Christian Borg Corpo Rigido 1983 14 161,00 km161,00 k 21:40:55 8:05 min/km8:05 /k
20 100MM M Håkan Sandberg Lpsik 1977 14 161,00 km161,00 k 22:01:58 8:13 min/km8:13 /k
21 100MM M Dan Fallquist Umara sports club 1971 14 161,00 km161,00 k 22:04:04 8:13 min/km8:13 /k
22 100MM M Johan Bengtsson Klubblös 1975 14 161,00 km161,00 k 22:10:07 8:16 min/km8:16 /k
23 100MM M Oscar Lindeborg Klubblös 1982 14 161,00 km161,00 k 22:22:08 8:20 min/km8:20 /k
24 100MM M Mikael Andersson Dark Trail Runners 1978 14 161,00 km161,00 k 22:24:05 8:21 min/km8:21 /k
25 100MM M Joe Walfridson IK Sisu 1974 14 161,00 km161,00 k 22:24:05 8:21 min/km8:21 /k
26 100MM M Christopher Doxryd Varbergs Ultralöpare 1975 14 161,00 km161,00 k 22:34:51 8:25 min/km8:25 /k
27 100MM M Jörgen Lindvall Team Ultrasweden LK 1963 14 161,00 km161,00 k 22:42:05 8:28 min/km8:28 /k
28 100MM M Shane Saunders Team Envol 1988 14 161,00 km161,00 k 22:49:51 8:31 min/km8:31 /k
29 100MM M Håkon Meland-Tangen Bækkelagets SK Orientering, NO 1976 14 161,00 km161,00 k 23:13:38 8:39 min/km8:39 /k
30 100MM M Olov Berg blueseventy racing 1970 14 161,00 km161,00 k 23:25:47 8:44 min/km8:44 /k
31 100MM M Guido Flott Millas hurtbullar 1972 14 161,00 km161,00 k 23:28:34 8:45 min/km8:45 /k
32 100MM M Staffan Gereonsson Garphyttans IF 1966 14 161,00 km161,00 k 23:38:03 8:48 min/km8:48 /k
33 100MM M Johan Nilsson Näset31 1976 14 161,00 km161,00 k 23:57:46 8:56 min/km8:56 /k
34 100MM M Örjan Bolin Västerås Löparklubb 1969 14 161,00 km161,00 k 24:10:53 9:01 min/km9:01 /k
35 100MM M Johan Kling Stockholm 1984 14 161,00 km161,00 k 24:18:50 9:04 min/km9:04 /k
36 100MM M Stefan Edström Walking Dead 1970 14 161,00 km161,00 k 25:08:59 9:22 min/km9:22 /k
37 100MM M Magnus Kristiansson LK TV88 1972 14 161,00 km161,00 k 25:20:55 9:27 min/km9:27 /k
38 100MM M Robert Frödin LK TV88 1980 14 161,00 km161,00 k 25:20:55 9:27 min/km9:27 /k
39 100MM M Juha Kamppinen Spångas sniglar 1968 14 161,00 km161,00 k 25:27:59 9:29 min/km9:29 /k
40 100MM M Lars Kronfält Sweden Runners 1977 14 161,00 km161,00 k 26:12:17 9:46 min/km9:46 /k
41 100MM M Roger Nimbratt Running Värmdö 1976 14 161,00 km161,00 k 26:18:11 9:48 min/km9:48 /k
42 100MM M Roger Löfström Scania Road Runners 1964 14 161,00 km161,00 k 26:24:32 9:51 min/km9:51 /k
43 100MM M Fredrik Wachsner AXA Sports Club 1970 14 161,00 km161,00 k 26:37:16 9:55 min/km9:55 /k
44 100MM M Andrew Dunlop #Fightingptsdvicpol 1972 14 161,00 km161,00 k 26:41:46 9:57 min/km9:57 /k
45 100MM M Anders Palmqvist Uddevalla Cykelklubb 1963 14 161,00 km161,00 k 26:50:17 10:00 min/km10:00 /k
46 100MM M Henrik Östlund AIK E BÄST ! 1976 14 161,00 km161,00 k 27:32:44 10:16 min/km10:16 /k
47 100MM M Daniel Östlund AIK 1977 14 161,00 km161,00 k 27:32:44 10:16 min/km10:16 /k
48 100MM M Mikael Wistrand Wisby Ultralöpares förening 1963 14 161,00 km161,00 k 27:34:54 10:17 min/km10:17 /k
49 100MM M Per Johansson Sundsvalls friidrottsförening 1970 14 161,00 km161,00 k 27:47:37 10:21 min/km10:21 /k
50 100MM M Teemu Koivunen Kotkan Polkujuoksijat, FIN 1973 14 161,00 km161,00 k 27:52:22 10:23 min/km10:23 /k
51 100MM M Joakim Ahlin Stockholm 1964 14 161,00 km161,00 k 27:54:50 10:24 min/km10:24 /k
52 100MM M Henrik Nyström Eds SK 1981 14 161,00 km161,00 k 27:54:51 10:24 min/km10:24 /k
53 100MM M Jamie Stasch Åkersberga Triathlonförening, GB 1980 14 161,00 km161,00 k 28:59:38 10:48 min/km10:48 /k
54 100MM M Jonny Lindström Lonesome runners, AX 1979 14 161,00 km161,00 k 29:04:52 10:50 min/km10:50 /k
55 100MM M Stefan Granskog Red Wolf, AX 1967 14 161,00 km161,00 k 29:04:52 10:50 min/km10:50 /k
56 100MM M Johan Liliequist Tjust Bike & Running Club 1971 13 149,50 km149,50 k 19:44:29 7:55 min/km7:55 /k
57 100MM M Sakarias Nilsson Block race team 1984 12 138,00 km138,00 k 17:09:11 7:27 min/km7:27 /k
58 100MM M Anders Hellner Klubblös 1980 11 126,50 km126,50 k 16:29:09 7:49 min/km7:49 /k
59 100MM M James Gibbons SASSE Endurance, GB 2000 11 126,50 km126,50 k 18:04:41 8:34 min/km8:34 /k
60 100MM M Tobbe Stenbom Wisby Ultralöparförening 1974 9 103,50 km103,50 k 12:35:19 7:18 min/km7:18 /k
61 100MM M Jakob Kallevik Kristiansand løpeklubb, NO 1972 9 103,50 km103,50 k 15:31:37 9:00 min/km9:00 /k
62 100MM M Johan Nordenberg Sweden Runners 1977 9 103,50 km103,50 k 15:31:44 9:00 min/km9:00 /k
63 100MM M Thibaud Rassat PSG 1982 9 103,50 km103,50 k 16:24:36 9:31 min/km9:31 /k
64 100MM M Christopher Servadei Turebergs FK 1985 8 92,00 km92,00 k 13:19:55 8:42 min/km8:42 /k
65 100MM M Matts Sjöstedt SLDK 1968 8 92,00 km92,00 k 14:50:34 9:41 min/km9:41 /k
66 100MM M Mikael Sandberg LK Nyköpings Runners 1962 8 92,00 km92,00 k 16:18:08 10:38 min/km10:38 /k
67 100MM M Mattias Krantz Terrible Tuesdays Athletic Club 1973 7 80,50 km80,50 k 8:31:28 6:21 min/km6:21 /k
68 100MM M Mathias Staf Consoden Idrottsteam 1979 7 80,50 km80,50 k 8:50:02 6:35 min/km6:35 /k
69 100MM M Lars Abelius Slättrunners 1977 7 80,50 km80,50 k 9:47:22 7:18 min/km7:18 /k
70 100MM M Mårten Nygren Slättrunners 1979 7 80,50 km80,50 k 10:24:05 7:45 min/km7:45 /k
71 100MM M Thomas Halvardsson Stjärnultra 1986 7 80,50 km80,50 k 10:53:06 8:07 min/km8:07 /k
72 100MM M Magnus Lärke Lonesome runners 1973 7 80,50 km80,50 k 10:57:52 8:10 min/km8:10 /k
73 100MM M Per Skallefell Lonesome Runners 1979 7 80,50 km80,50 k 11:17:52 8:25 min/km8:25 /k
74 100MM M Oscar Borgenstam Trailrun4fun 1984 7 80,50 km80,50 k 11:19:38 8:27 min/km8:27 /k
75 100MM M Johan Sundin Swedbank 1976 7 80,50 km80,50 k 12:57:49 9:40 min/km9:40 /k
76 100MM M Mattias Sidebäck 0-24 1979 7 80,50 km80,50 k 17:50:29 13:18 min/km13:18 /k
77 100MM M Martin Lindahl Jernbrukets Ultra 1983 6 69,00 km69,00 k 7:50:28 6:49 min/km6:49 /k
78 100MM M Ola Petersson Slättrunners 1975 6 69,00 km69,00 k 8:45:42 7:37 min/km7:37 /k
79 100MM M Thomas Eriksson Mtb Täby 1966 6 69,00 km69,00 k 9:23:35 8:10 min/km8:10 /k
80 100MM M Erik Jacobsson Älvsjö AIK 1985 5 57,50 km57,50 k 5:44:32 6:00 min/km6:00 /k
81 100MM M Magnus Nilsson Täby 1983 5 57,50 km57,50 k 6:27:13 6:44 min/km6:44 /k
82 100MM M Emil Larsson UltraUppsala 1992 4 46,00 km46,00 k 4:52:44 6:22 min/km6:22 /k
83 100MM M Mathias Johansen OK Motala 1971 4 46,00 km46,00 k 5:23:59 7:03 min/km7:03 /k
84 100MM M Lars Lindblom Borås Löparklubb 1961 4 46,00 km46,00 k 8:08:16 10:37 min/km10:37 /k
85 100MM M Niklas Karlsson World of Swimrun 1975 2 23,00 km23,00 k 2:41:05 7:00 min/km7:00 /k
86 100MM M Marcus Norrman DBB 1995 0 -- 0:00 --
87 100MM M Peter Nilsson Klubblös 1965 0 -- 0:00 --
88 100MM M Henning Lauridsen Romerike Ultraløperklubb, NO 1968 0 -- 0:00 --
89 100MM M Per Svensson BIK Stockholm 1967 0 -- 0:00 --
90 100MM M Rickard Lundin Studio PEPP 1966 0 -- 0:00 --
91 100MM M Anton Harland Sörskogens IF 1984 0 -- 0:00 --
92 100MM M Erik Arumskog Enhörna IF 1987 0 -- 0:00 --
93 100MM M Joakim Nymberg FK Snapphanarna 1983 0 -- 0:00 --
94 100MM M Kim Petersen Just one more step 1974 0 -- 0:00 --
95 100MM M Peter Ekerot Runacademy IF 1975 0 -- 0:00 --
96 100MM M Jan Zetterström Forrest Gump Fitness 1968 0 -- 0:00 --
97 100MM M Staffan Appelgren Majornas IK 1967 0 -- 0:00 --
98 100MM M Robert Hatton Sollefteå 1978 0 -- 0:00 --
99 100MM M Daniel Andersson Lonesome Runners 1977 0 -- 0:00 --
100 100MM M Niklas Rönn Enda Busken Trail 1974 0 -- 0:00 --
101 100MM M Johan Antila Optimizely RC 1974 0 -- 0:00 --
102 100MM M Jørgen Slettvold Tellefsen Salomon/ Hell Ultraløperklubb, NO 1977 0 -- 0:00 --
103 100MM M Marcus Hansander Team UltraSweden LK 1972 0 -- 0:00 --
104 100MM M Joakim Bergman Söderåsens FK 1977 0 -- 0:00 --
105 100MM M Rafael Saers Hemlingby LK 1987 0 -- 0:00 --
106 100MM M Fredrik Steinmann IS Göta 1972 0 -- 0:00 --
107 100MM M Mikael Svensson Växjö Löparklubb 1982 0 -- 0:00 --
108 100MM M Michael Lindborg Stockholm Gerillalöpare 1964 0 -- 0:00 --
109 100MM M Fredrik Norlin Sandviken 1975 0 -- 0:00 --
110 100MM M Kenneth Eliasson Stockholm LDK 1961 0 -- 0:00 --
111 100MM M Lars Møller Romerike Ultraløperklubb, NO 1972 0 -- 0:00 --
112 100MM M Henrik Daneskog Scania Road Runners 1983 0 -- 0:00 --
113 100MM M Niclas Brännvall Tyresöjoggarna/Stockholms Gerillalöpare 1964 0 -- 0:00 --
114 100MM M Pär-Ola Martinsson IFK Skövde FIK 1972 0 -- 0:00 --
115 100MM M Henrik Östlund IF Göta Ultra 1985 0 -- 0:00 --
116 100MM M Johan Molin LK TV88 1979 0 -- 0:00 --
200 MILES HERRAR M
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 200MM M Pål Andersson Team Andersson 1978 28 322,00 km322,00 k 45:38:40 8:30 min/km8:30 /k
2 200MM M Tommy Carlsson LK TV88 1967 21 241,50 km241,50 k 52:44:41 13:06 min/km13:06 /k
3 200MM M Mikael Jonsson Västerås LK 1966 15 172,50 km172,50 k 23:18:09 8:06 min/km8:06 /k
4 200MM M Sten Orsvärn Stockholm LDK 1962 7 80,50 km80,50 k 8:55:49 6:39 min/km6:39 /k
5 200MM M Stefan Lundin Umara Sports Club 1978 7 80,50 km80,50 k 10:55:45 8:09 min/km8:09 /k
6 200MM M Jesper Flink Mona Tumbas Slimclub 1970 3 34,50 km34,50 k 3:56:45 6:52 min/km6:52 /k
50 MILES HERRAR M
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 50MM M Axel Svärdhagen Team Svärdhagen 2001 7 80,50 km80,50 k 6:34:09 4:54 min/km4:54 /k
2 50MM M Kent Melin IF Linnéa 1972 7 80,50 km80,50 k 7:05:08 5:17 min/km5:17 /k
3 50MM M Magnus Andersson Stockholm LSK 1994 7 80,50 km80,50 k 7:37:21 5:41 min/km5:41 /k
4 50MM M Pascal Olin Klubblös 1984 7 80,50 km80,50 k 8:23:33 6:15 min/km6:15 /k
5 50MM M Sebastian Lantz Vegan Runners 1984 7 80,50 km80,50 k 8:38:15 6:26 min/km6:26 /k
6 50MM M Martin Salomonsson Foik 1986 7 80,50 km80,50 k 8:45:03 6:31 min/km6:31 /k
7 50MM M Ilich Vera Wtrs 1970 7 80,50 km80,50 k 8:50:15 6:35 min/km6:35 /k
8 50MM M Johan Söderblom Team Nordic Trail 1981 7 80,50 km80,50 k 8:56:12 6:40 min/km6:40 /k
9 50MM M Alexander Fahim Klubblös 1988 7 80,50 km80,50 k 9:12:17 6:52 min/km6:52 /k
10 50MM M Johan Markusson Klubblös 1997 7 80,50 km80,50 k 9:31:33 7:06 min/km7:06 /k
11 50MM M Johan Parkvall Södermalm 1974 7 80,50 km80,50 k 9:33:14 7:07 min/km7:07 /k
12 50MM M Andreas Tyllsmark Tylla XC 1970 7 80,50 km80,50 k 9:44:14 7:15 min/km7:15 /k
13 50MM M Robert Lagerström IFK Bergshamra 1981 7 80,50 km80,50 k 9:46:57 7:17 min/km7:17 /k
14 50MM M Thomas Nilsson Pace on Earth 1976 7 80,50 km80,50 k 10:15:15 7:39 min/km7:39 /k
15 50MM M Björn Sternhammar Sweden Runners Falun 1975 7 80,50 km80,50 k 10:15:36 7:39 min/km7:39 /k
16 50MM M Anton Levein Tre toppar 1993 7 80,50 km80,50 k 10:20:00 7:42 min/km7:42 /k
17 50MM M David Gyllenstråle Klubblös 1984 7 80,50 km80,50 k 10:24:14 7:45 min/km7:45 /k
18 50MM M Stefan Lyden Sweden Runners 1979 7 80,50 km80,50 k 10:32:15 7:51 min/km7:51 /k
19 50MM M Martin Kindgren SSC Athletics 1975 7 80,50 km80,50 k 10:46:54 8:02 min/km8:02 /k
20 50MM M Mikael Melto Turebergs FK 1967 7 80,50 km80,50 k 11:04:06 8:15 min/km8:15 /k
21 50MM M Håkan Claesson Klubblös 1971 7 80,50 km80,50 k 11:18:58 8:26 min/km8:26 /k
22 50MM M Gustav Casselbrant Saab Fritid Järfälla 1984 7 80,50 km80,50 k 11:22:53 8:29 min/km8:29 /k
23 50MM M Björn Birk NMT 1973 7 80,50 km80,50 k 11:27:51 8:33 min/km8:33 /k
24 50MM M Simon Taylor Klubblös 1981 7 80,50 km80,50 k 11:33:37 8:37 min/km8:37 /k
25 50MM M Per Scott Bålsta 1980 7 80,50 km80,50 k 12:24:25 9:15 min/km9:15 /k
26 50MM M Patrik Dalvén Norra Djurgårdsstaden 1965 7 80,50 km80,50 k 14:41:01 10:57 min/km10:57 /k
27 50MM M Philip Frank Forssaklack Ultra 1970 7 80,50 km80,50 k 16:49:10 12:32 min/km12:32 /k
28 50MM M Thomas Ahlström Klubblös 1984 5 57,50 km57,50 k 6:22:04 6:39 min/km6:39 /k
29 50MM M Jesper Zakrisson Örebro AIK 1980 5 57,50 km57,50 k 6:25:20 6:42 min/km6:42 /k
30 50MM M Jimmie Wahlberg Runacademy IF 1968 5 57,50 km57,50 k 7:16:49 7:36 min/km7:36 /k
31 50MM M Mattias Pettersson FMTIS 1976 5 57,50 km57,50 k 8:48:21 9:11 min/km9:11 /k
32 50MM M Sami Saarinen Klubblös 1968 4 46,00 km46,00 k 5:29:52 7:10 min/km7:10 /k
33 50MM M Daniel Sawano Umara Sports Club 1975 4 46,00 km46,00 k 5:36:11 7:18 min/km7:18 /k
34 50MM M Carl Bejersten LK Roslagen 1983 4 46,00 km46,00 k 5:39:06 7:22 min/km7:22 /k
35 50MM M Konrad Samuelsson Martins drängar 1986 3 34,50 km34,50 k 3:34:02 6:12 min/km6:12 /k
36 50MM M Mattias Juelsson Klubblös 1983 0 -- 0:00 --
37 50MM M Jens Andersson Sthlm soulrunners 1974 0 -- 0:00 --
38 50MM M Jerry Nordgren Optimal Massage & Motion 1966 0 -- 0:00 --
39 50MM M Per-Magnus Hedén Team Skägglav 1971 0 -- 0:00 --
40 50MM M Henrik Pettersson Klubblös 1994 0 -- 0:00 --
41 50MM M Henrik Nordin Wisby Ultralöparförening 1969 0 -- 0:00 --
42 50MM M Mathias Eriksson Arduua 1972 0 -- 0:00 --
43 50MM M Daniel Larsson Team Legolas 1982 0 -- 0:00 --
44 50MM M Thomas Nygren Vännäs SK 1965 0 -- 0:00 --
45 50MM M Anders Holtet-Lindberg Ok Tyr 1983 0 -- 0:00 --
46 50MM M Niklas Gunne IFK Mora Friidrott 1992 0 -- 0:00 --
47 50MM M Anders Olsson Klubblös 1970 0 -- 0:00 --
50 MILES NATT HERRAR M
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 50MNM M Markus Spångberg Roslagsbro IF 1976 7 80,50 km80,50 k 10:16:22 7:39 min/km7:39 /k
2 50MNM M Göran Latva Laglös 1972 7 80,50 km80,50 k 11:30:16 8:34 min/km8:34 /k
3 50MNM M Hoskuldur Kristvinsson Natturuhlaup, IS 1949 7 80,50 km80,50 k 15:37:51 11:39 min/km11:39 /k
4 50MNM M Nicklas Larsson Hjorthagen Ultra 1970 5 57,50 km57,50 k 8:05:08 8:26 min/km8:26 /k
BACKYARD ULTRA HERRAR M
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 BYM M Daniel George Klubblös 1976 31 207,86 km207,86 k 30:56:23 8:56 min/km8:56 /k
2 BYM M Stefan Lindgren Uptown Runners 1969 30 201,15 km201,15 k 29:57:38 8:56 min/km8:56 /k
3 BYM M Markus Forsström Klubblös 1983 24 160,92 km160,92 k 23:50:49 8:53 min/km8:53 /k
4 BYM M Markus Forsström Klubblös 17 113,99 km113,99 k 16:46:23 8:50 min/km8:50 /k
5 BYM M Magnus Wallén Klubblös 1976 15 100,58 km100,58 k 14:46:56 8:49 min/km8:49 /k
6 BYM M Alexandre Lévigne Mikkeller Running Club 1985 15 100,58 km100,58 k 14:53:22 8:53 min/km8:53 /k
7 BYM M Per Persson Stockholm 1969 14 93,87 km93,87 k 13:52:51 8:52 min/km8:52 /k
8 BYM M Alexander Scott Pöldme Eskilstuna Trailklubb 1986 14 93,87 km93,87 k 13:59:36 8:57 min/km8:57 /k
9 BYM M Kevin Carvalho Klubblös 1997 13 87,17 km87,17 k 12:59:20 8:56 min/km8:56 /k
10 BYM M Tobias Gustafsson Täby IS/Team Hybris 1978 12 80,46 km80,46 k 11:31:48 8:36 min/km8:36 /k
11 BYM M Elias Caselunghe Klubblös 1982 10 67,05 km67,05 k 9:57:08 8:54 min/km8:54 /k
12 BYM M Robert Karlsson Enskededalen 1980 10 67,05 km67,05 k 9:57:54 8:55 min/km8:55 /k
13 BYM M Alexander Federsel Klubblös 1987 9 60,35 km60,35 k 8:42:40 8:40 min/km8:40 /k
14 BYM M Tomi Furu Cursores Åland, FIN 1977 9 60,35 km60,35 k 8:56:05 8:53 min/km8:53 /k
15 BYM M Mikael Jansson Tanto 06.25 1970 8 53,64 km53,64 k 7:51:42 8:48 min/km8:48 /k
16 BYM M Hans Hillner Huddinge AIS 1966 8 53,64 km53,64 k 7:56:48 8:53 min/km8:53 /k
17 BYM M Olof Wennerfors Södermalm Runners 1969 8 53,64 km53,64 k 7:57:02 8:54 min/km8:54 /k
18 BYM M Thord Nossborn Affärskraft 1956 7 46,94 km46,94 k 6:52:57 8:48 min/km8:48 /k
19 BYM M Björn Andersson PsykeAvStål 1967 7 46,94 km46,94 k 6:53:01 8:48 min/km8:48 /k
20 BYM M Göran Toljamo ZLDR 1976 3 20,12 km20,12 k 2:53:29 8:37 min/km8:37 /k
21 BYM M Jens Einarsson Källströmer TK 1980 0 -- 16:00:00 --
22 BYM M Alexander Dewèrn IFK Umeå 1988 0 -- 16:00:00 --
23 BYM M Pär Bjelkmar Lidingö 1980 0 -- 16:00:00 --
24 BYM M Thomas Warenius Stockholm Långdistansklubb 1981 0 -- 16:00:00 --
25 BYM M L69 Klubblös 1904 0 -- 16:00:00 --
26 BYM M Viktor Gjurovski Fredrikshofs FIF 1991 0 -- 16:00:00 --
27 BYM M Johan Lundeqvist Marathon & Pizza 1969 0 -- 16:00:00 --
MINIULTRA 46K MÄN M
  Klass Namn Klubb Varv Distans Tid Snitt
1 MINIM M Deri Thomas Parkrun IF 1975 4 46,00 km46,00 k 3:28:15 4:32 min/km4:32 /k
2 MINIM M Andy Kaminski Klubblös 1979 4 46,00 km46,00 k 3:47:08 4:56 min/km4:56 /k
3 MINIM M Roger Björkbacka Täby 1978 4 46,00 km46,00 k 4:37:53 6:02 min/km6:02 /k
4 MINIM M Mark Aldred 100 marathon club, GB 1971 4 46,00 km46,00 k 5:17:53 6:55 min/km6:55 /k
5 MINIM M Matthew Smith Ericsson IK, GB 1979 4 46,00 km46,00 k 5:58:29 7:48 min/km7:48 /k
6 MINIM M Göran Öhman Gille Klubblös 1981 2 23,00 km23,00 k 2:36:49 6:49 min/km6:49 /k
Sidan visar de preliminära resultaten under tävlingen i samarbete med Team Ultrasweden